Veľký vekový rozdiel pri treťom dieťati

dominik29
30. apr 2020

Ahojte chcem sa opytat mam 11rocneho a 8rocneho..rada by som tretie.. Tie ktoré mate co vravite? Ísť do toho? Ako prijali uz tak vacsie deti surodenca? Muz velmi nechce ze zasa od zaciatku všetko.. No ja velmi tuzim pp treťom

stanulienkat
30. apr 2020

Podla mna to je individualne. Nikto ti tu nepovie,ze tvoje deti budu nadsene,alebo nestastne.To sa opytaj ich. Ale myslim,ze aj tvoj muz ma do toho co povedat. Hlavne,ked sa mu do toho nechce.

helcanw
30. apr 2020

Medzi mnou a súrodencami je rozdiel 13 a 10 rokov. Nikto z nás by nemenil! Sestry boli rady, že mali "bábiku na hranie" rodičia boli radi, že keď im staršie deti odisli z domu, ostala som doma ja a ja som neskutočne rada, že mi starší súrodenci dali úžasnú školu do života. Mame medzi sebou super vzťahy a vo všetkom si vieme pomôcť a poradiť 😊

0silvia0
30. apr 2020

@dominik29 my sme to mali tak isto, najmladšia sestra bola mladšia o 11 a 9 rokov. My sme ju prijali v pohode, ale tak boli sme dievčatá. Ale nikdy som ju nebrala tak typicky ako sestru, ten vzťah je špecifický aj teraz, niečo ako napoly sestra a napoly dcéra. Dodnes mám k najmladšej sestre akýsi materský vzťah...
Čiže všetko je indivuduálne.

saluda
30. apr 2020

@dominik29 moji majú menší rozdiel medzi najmladším, 8 a 5,5 roka. Musím povedať, že veľmi záleží aj od povahy deti, vek nemusí byť rozhodujúci. Najmenší mal 2 roky a je to naše zlatíčko, ale koľko krát si tak poviem, či mi to bolo treba, mohla som mať kľud a nohy v teple. Hlavne teraz, keď je domáca škola, je toho veľa. Napriek všetkému, nemenila by som, každé dieťa stojí za to odriekanie a námahu 🙂

deti95060810
30. apr 2020

syn chodil na 8 r. gymn . keď sa narodila dcéra....Strašne sa tešil.

mimisram
30. apr 2020

Presne tak ako nik ti to nepovie. Budeš sa ich musieť spýtať čo by povedali, ak by ste mali ešte jedno dieťa. A manžel čo na to? Najskôr by som riešila jeho ako čo na to povedia deti

kimivox
30. apr 2020

sestra je o 8 rokov starsia, je to fajn 🙂

3009
30. apr 2020

Moja dcéra má medzi deťmi 8 ročný rozdiel. Starší je syn. Keď išiel do puberty 10-12 rokov, tak sa nevedeli hrať spolu lebo malá mala 2-4 roky, teraz on má 14 a ona bude mať 6, tak si už rozumejú. V takom vekovom rozdiely je potom každé dieťa svojím spôsobom jedináčik.

pininka1
30. apr 2020

Pre mňa ideálny rozdiel ja som mala chalanov 10 a 6 keď prišla sestrička. Sú uzasni, veľmi sa jej venujú, ona ich zbožňuje. Bezproblémov sa o ňu postarajú. Ale to samozrejme musíš vedieť aké deti máš, či chcú súrodenca a pod.

dominik29
autor
30. apr 2020

@pininka1 oni strašne miluju deti.. A velmi by chceli surodenca. Uz,, len,,, muža prehovorit🥴

marca12
30. apr 2020

@helcanw to je vysoko individualne. My sme teda radost nemali,ked prisiel o 8 rokov mladsi surodenec. Bola to zataz pomahat a vsade sme museli bravat so sebou a davat pozor. Mas 15 vysoka puberta a musis so sebou vlacit 6-7 rocneho krpca 😀 a nikdy sme si nerozumeli,lubime sa vsetko,ale vekovy rozdiel citit.

janinah
30. apr 2020

Dcery mali 12 a 10 kef sa im narodil bracek.ten ma uz 14 a niet jedine negativum...nic lepsie sa nasej rodine nemohlo stat ako to posledne dieta

zuzkalujza
30. apr 2020

@dominik29 ja mam dcerku 21 rocnu a 11 rocnu. Teraz sme prave prisli o 3 miminko. Ale nevzdavame sa a urcite budeme skusat znova. Mne taky velky vekovy rozdiel vyhovuje, lebo mam cas sa kazdemu dietatku dostatocne venovat. Ale ako hovoria dievcata, je to individualne. Ty musis vediet ako to citis 🙂

eliska13
30. apr 2020

@dominik29 mne sa páčia veľké vekové rozdiely nevidím negativum

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrii
30. apr 2020

Ja som tak mala dve dievčatá 10 a 8 ,ked sa narodil syn... dcery z neho boli nadsené,veľa mi pomáhali,celé prázdniny kočíkovali. Milovali ho a milujú doteraz, veľa mu pomáhajú napr. s učením. Ja za seba len odporúčam.
A tiež mám dvoch mladších bratov - jeden je mladší o rok a pol a ten druhý o deväť rokov,takže tiež taký rozdiel. Tiež sme toho malého brata veľmi ľúbili, starali sa o neho, pomáhali mu. Aj teraz,ked sme už dospelí,tak si rovnako rozumiem s oboma.
Dieťa po takej dobe je trošku o tom,že človek už je zabehaný ,ked má tie deti väčšie, deti sú samostatné,nemusí im behať za zadkom,ale ja si myslím,že to stálo za to. Dcéry majú 22 a 20, sú na vysokých školách, na internátoch,brigádujú,majú priateľov, prakticky už majú svoj život,tak by som už bola sama,ale takto mám ešte toho 12 ročného 🙂 . Ja by som za nič nemenila a aj mu to stále hovorím,že je môj Boží dar ( to znamená meno Matúš v hebrejčine) 🙂

pininka1
30. apr 2020

@dominik29 no u nás sme traja hucali do muža, oni chceli veľmi sestricku. On nechcel ani počuť, dosť to u nás bolo také nervózne. Ale nakoniec to zariadila príroda ako ja hovorím. A stačilo o pár sekúnd neskôr vybrať. Teraz by malú nedal za nič na svete a každému odporúča mať tri deti.

dankovicova
1. máj 2020

medzi mnou a sestrou je 9 rokov rozdiel a síce bolo to na začiatku ťažšie, aj v období puberty, nervy som na ňu mala aj ona na mňa, ale postupom času sa to všetko dalo dokopy a teraz sme nerozlučné 🙂

mamelka
2. máj 2020

@dominik29 peknaa tema 🙂 ... u nas to bolo tak, ze sestra 18r brat (postihnuty)16r ja 15r sestra 14r a zrazu prislo male uskriekane 😀 a bolo to uplne super, nasa ziva babika ... mamina porodila december 2002 a sestra porodila jul 2003 😀 ... a tiez chceme tretie...starsia ma 10r a mladsia 7r ... 🙂 este jedno chceme-len to,ze my obaja. ale ako manzel hovori, ja to brzdim lebo, ze co ,,sefky,, (ja ked ostanem teho tak ostavam hned doma :-/ ale tretie chceme naozaj veeelmi)

gram_lasky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zaburinec
3. máj 2020

Dcéra 16,syn 12 keď som čakala tretie vytúžené,je to mazel rodiny.a deti ho priam ako bábätko zbožňovali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre