Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Všetci majú bábätko a ja nie

welpen
18. nov 2012

Uz som zufala chce sa mi staleplakat.Snazime sa o babenko uz 3 roky.priatel je v poriadku a ja tiez ale nejde to.Vsetci oklo mna mi oznamuju ze cakaju babenko a ja sa falosne tesim s nimi,najradsej by som vtedy utiekla a revalaaaa.Uz mam vycitky ze som taka hnusna a neviem sa tesit z druhymi mamickami.preco som taka?uz sa koli tomu zle citim

mariankamk
18. nov 2012

@welpen tvoje pocity zdieľam, som na tom podobne... niekedy sa cítim strašne zle... prečo nie uz aj my, prečo všetci ostatni... sice tak ozajstne sa kvázi snažíme polroka, no už je to viac ako 2 roky, co tých sanci bolo, ze sa mohlo smyknut a nic... i ked ja nie som úplne v poriadku, ale tiež ani nie tak zle, aby sa nezadarilo...
a čo sa zdravia týka, co vsetko ste absolvovali, aké vyšetrenia?

oliverko5
18. nov 2012

ahoj..neni si hnusna ako pises neboj sa 🙂 je to podla mna v uplnom poriadku..my sme sa pokusali o babo dle roky a nic..tiez kazdy okolo mna bol tehotny alebo uz male babo len ja nie..bolo mi smutno kazdy vecer plac a ked som dostala menzes to uz bola uplna katastrofa..ked sme uz nakoniec rezignovali a povedali sme si ze budeme asi bez deti otehotnela som..skus mysliet na nieco ine,chod do kina do prirody a tak a uvidis ze to pojde..drzim palce.

henikav
18. nov 2012

@welpen nezufaj, ja som na prve cakala 10 rokov a na druhe az doteraz, to sme uz ani nedufali a potraty co som prezila ani radsej nepocitam. Nestresuj a nemysli stale na to a potom to pride, niekedy to blokuje prave to absolutne chcenie 😵 😵 😵 . Ak nepride samo ja neviem podla tvojho veku, ak si mlada mate cas, pockat este zo 2-3 roky a potom skusit nejaku hormonalnu podporu, niekedy staci liecba clostilom, no a potom je este straaasne vela inych moznosti 😉 drzim palceky
@mariankamk

welpen
autor
18. nov 2012

ja som citala ze ked na to nemyslis vtedy sa to podari,na druhy rok mame svadbu a tak by som si priala keby sa nam podarilo.niektore zeny hovoria ze ked mali pred svadbu zhony tak nemali cas nato mysliet tak mozno sa zadari alebo vraj pomaha ked ide par k moru.najviac ma bolia reci ako mi napr.moja babka povedala pozri vsetci tu maju svoje deti a ty nic a ked sa ma niekto opyta kedy budeme mat babo tak poviem ze mame cas a pritom mam slzy na krajicku a vduchu preklinam ludi ktori mi to pripominaju.tak mam pocit ze som sa ymenila na bestiu ☹

welpen
autor
18. nov 2012

@henikav a co je to ten clostil?

henikav
18. nov 2012

@welpen su to tabletky ktore ti predpise lekar, su na podporu ovulacie a tvorbu vajicok, potom ti da este pregnyl, ktory si pichnes do brucha, len pozor, aby si potom nemala hned 2 alebo trojcatka 😀 😉 😵

motovidlo
18. nov 2012

@welpen welpen, a co keby si proste na rovinu povedala, ze sa vam nedari? Sice sa aj tak radam nevyhnes, ale aspon sa nemusis tvarit, ze je vsetko ok... nam sa nedarilo rok, my sme sice mali zdravotny problem, ale chapem, ze je to tazke. Teraz je hotovy baby-boom, je velmi tazke reagovat. Ja som sa vtedy snazila stretavat s ludmi, u ktorych deti neboli prva a posledna tema, a to dost pomahalo. Hlavne muzovi kamarati boli v tomto super, oni proste taketo veci neriesili, povedali sme, ze sa nedari, oni povedali ok, a dalej sa nevypytovali 🙂

lovela1
18. nov 2012

@welpen
@mariankamk dievčatá nezúfajte,ono to určite príde......ja som tiež na prvú čakala 10 rokov-je po IVF....po 5 rokoch som sa zobudila,že však by mohlo byt aj druhé,ale pri tých mojich a manželových diagnozach som to vzdala a išli sme cestou pestúnskej starostlivosti-zobrali sme si dievčatko,ale po nejakom čase sa vrátilo k maminke.Vtedy som už mala 38 rokov a povedala som si stačilo-čo je osudom dané nezmením A HOP....spontánne som otehotnela v 39 rokoch........držím vám palčeky

titulka
18. nov 2012

Ahoj vela razy sa mi potvrdilo,že za to môže psychika. Ja sama som potratila a nemohla som druhý raz otehotnieť (aj ked len osem mesiacov, ale viem ako to ženu ničí). Tak som začala riešiť vyšetrenie v BA. To ma psychicky ukludnilo, že sa začne situacia riešiť a zostala som tehotná. A takýchto príkladov z môjho okolia by som mohla dať nepočítane. Aj kolegyňa ktorá dva roky nemohla otehotnieť, otehotnela vlastne kvôli psovi 🙂 . Kupili si s priatelom šteňa, ktoré vyplnilo ich život. Ona sama sa vyjadrila, že im zmenilo život. A do pol roka bola v tom. Viem , že je to ťažké, ale psychika má na tomto velký podiel, čím viac chceš, tým viac to nejde. Ak ťa to tak velmi ničí, tak jediná rada je: konaj. Objednaj sa na vyšetrenie niekde v centre na asistovanú reprodukciu a ked to nepôjde prirodzene dá sa aj umelé oplodnenie. Možností je velmi vela, len si vybrať 🙂 .

haka007
18. nov 2012

my sme tiez cakali skoro 5 rokou ak ste v poriadku urcite to je o psychike.tiez som stale na to myslela bola nestastna.kamaratke sa narodil syn som sa mu venovala a nemyslela len na otehotnenie a sup ani neviem ako sme k malinke prisli.netreba to silit.drzim palce

denka01
18. nov 2012

Ahoj aj my sa pokusame o babo 4 roky a nic a sme v poriadku. Pri prvom sa zadarilo na 7 mesiac. To si pamätam, ako som som v maji zacala zhanat dovolenku na leto, aj som na babo uplne zabudla a tesila sa ze o mesiac ideme k moru. No a aj sme sli ale uz traja. Hned v ten mesiac som ostala tehu. No a teraz skusame uz 4 roky a nic ale v decembri ideme tentokrat na zimnu dovolenku tak dufam v kutiku duse, ze sa bude hystoria opakovat.
Welpen uvidis, ze sa buduci rok budes uz vydavat tehu. Drzim palce.

marcovka1
18. nov 2012

@welpen je to normalne ze mas take stavy ☹ ja som bola podobny pripad ako ty 😒 ja som sa dockala po dlhych 8 rokov! 😒 nechcem to tu rozpisovat cim vsetkym som presla,ale som rada ze som vydrzala a nakoniec za vsetkym bola psychika 😒 tak ze prajem ti zo srdca,aby si bola cim skor stastna a vysmiata tehulka 🙂 a na blbe poznamky sa vykasli,len ti robia zle ktory nemaju problem spravit dieta,ale niekedy to aj tak vyzera ze sa o deti nestaraju 😖 a mi ostatne co tuzime po dietatku musime niekedy dlho cakat 😒 tak ze hlavu hore a ani sa nenazdas a naraz zistis,ze si tehu 🙂 silno drzim palce aj na nohach 😀 😉

lulinko
18. nov 2012

my sme na tom uplne rovnako..:(..ja som už zúúúfaláááááá..:(.:(.:(.

zmrzlinkams
18. nov 2012

netreba hlavne zufať už som vo viacerych temach pisala ale bola som na tom uplne podoben a presne som sa tak isto citila a potom som si vyčitala že som zla ked sa tak chovam, ako človek praje ale na druhej strane sa citi ako sebec a radčej sa niekde skova .... ked mi niekto ukazal sono babätka tak som sa vždy rozplakala malokto vedel prečo, niekto si myslel že ma to tak dojalo ale v skutku som sa citila ešte prazdnejšia ako som bola a všetko mi bolo luto a myšlienky mi behali prečo ona ano a ja nie - vyčitky, plač a všetko dokolečka, nakoniec sa nám podarilo a vyslovene zazrakom som bola tehotna 4,5r sme čakali na babätko- meno pre dievčatko sme mali vybrate ešte pre sobášom a do porodu sme nevedli čo budeme a chlapčenske meno posledny mesiac vyberali tam bol problem nejake vybrať ale nakoniec sa nám narodila naša princeznička vysnivana 🙂 už ked sme nedufali už ked nás čakali rozne vyšetrenia a ine veci, po ktorých nam mali povedať či sa pojde a zameraju sa na prirodzenu cestu lebo tam šanca je ale sa pojde na umele a v ten mesiac čo sme mali nastupiť do centra som zistila že som tehotna, rok pred tym som nemala menses, všetko na mna tak dolahlo a psychika - tužba mať dieťa bola silnejšia a zdravie upadalo a napriek roznym vyšetreniam nezistili prečo som nemala rok menses a ked som otehotnela bol to šok aj pre lekárov a liečba - no po porode sa bud všetko upravy alebo budu pokračovať v liečeni, kedže sa mi nič neupravila a na liečbu nemam pri malej momentalne čas lebo sa jej chcem venovať naplno a nemam energia a chuť behať po dr. tak to budem zase asi riešiť ked sa budeme snažiť o druhe babo.
chcela som hlavne povedať že netreba si nič vyčitať je to uplne normálna reakcia ženy ktorá tuži po dieťatku, treba na to prestať tolko myslieť a zamerať sa na niečo ine a vtedy ked to najmenej čakame tak sa to stane - viem neni to jednoduche tiež som s tym mala problem ale ked som sa sustredila na lekárov - behanie a riešili moju menses a prestalo s riešiť otehotnenie - lebo menses bola prvorada tak vtedy sa to stalo - možno mi dopomohlo aj to že na mne skušali rozne lieky a tie posledne mi mali vyvolať menses ale ta stale nedošla a nedošla dalšich 9 mesiacov až po porode kde som krvala 4tt a po a ešte sa mi stalo že mi raz sama došla po 6nedielke do mesiaca ale potom už zase nič - len pomocou vyvolavačky a liekom a napriek všetkemu som šťastan že mala je zdrava, živa, hyperaktivna - je to naše vysnivane slniečko.
silno držim palčeky aby to konečne vyšlo a podaril sa sen vytuženeho babätka.
su na tom ženy čo sa aj viac rokov snažilkuju alebo už absolvovali niekolko umelych oplodneni a dočkali sa - treba len dufať, veriť že si osud náš život zariadil tak že každa z nás dostala svoj čas kedy sa bude tešim z uzlička 🙂

welpen
autor
18. nov 2012

@motovidlo ja by som aj povedala ze sa nedari ale my mame s priatelov strany skodoradostnych ludi ktory by sa len tesili.vzdy ked oni nieco maju a my nie tak su nato pysny.doba je zla a ludia este horsi

welpen
autor
18. nov 2012

@zmrzlinkams no mne ked svagrina ukazala sono a vsetci sa tesili ja som nedokazala povedat ani tak gratulujem..a vtedy bol ohen na streche.s priatelom sme sa hadali,on ma ukludnoval ze vsetko bude len treba cas a ja som hned vybuchla ze on babo nechce a tak,pritom viem ze on si nic ine nepraje len aby sme mali rodinku.len ja si v tej mojej sprostej hlave vycitam ze ako zena nestojim za nic,hlavne preto ze priatel ma s predchadzajuceho vztahu dieta.vzdy mi to pride luto ked je mikulas,vianoce ze ja nemam doma deticky s ktorymi by sme sa tesili a blaznili ich ze jezisko existuje.

welpen
autor
18. nov 2012

velmi pekne vam dakujem ze ste take mile,clovek by si myslel ze ma bude podporovat rodina ale okrem mojej mami to nemozem cakat od nikoho.normalne sa usmievam ked citam vase clanky, 🙂

zmrzlinkams
18. nov 2012

@welpen jaj takych myšlienok som mala ojojoj strašne vela a s mužom som sa hadavala lebo som to horšie znašala ako on a preto som si myslela to iste aj ked to bolo ináč no chlapi to nevedia tak davať najavo a ked nahodou nechcel sa milovať tak som hned donho a pod. teraz som ja ta ma malo chuť na milovanie sa lebo nestiham a som s malej unavena a nemam tolko chuti na milovanie ako pred tym a on zas malo pomaha tak akoby som si predstavovala a už zas sme mali velku krizu z toho že je to tak a nie onak - ono vždy v tom vzťahu niečo bude čo nás bude trapiťm hnevať, z čoho budeme nerovzny a tiež som kolkokrát mužovi povedala že na čo chcel mať so mnou dieťa ked to je niekedy tak, ono to je aj preto že my sme boli zviknuty na seba byť stale spolu, aj v robote a teraz zmenil robotu, robi 6 dni v tyž. chodi večer domov a s malou je maličko a ja zas stale doma, všetko okolo domu vela veci tu stoji čo muž nestiha robiť a ja neviem, okolo domocnosti, okolo malej okolo zvierat a preto som aj ja nerovzna do toho zas problemy s mensesom a stale dokolečka a hadaka je na svete koli maličkosti a pritom sa veci maju uplne inač ako vskutočnosti su, na všetko treba čas a trpezlivosť a neriešiť to z horucaou hlavou .... teraz sa viac rozpravame sanžime sa všetko s komunikáciou vyriešiť lebo chapame že obaja mame toho dosť vela a na psychike to nedoda a mala je už väčšia čo je velke plus z toho dovodu že sa muž už tolko neboji a dokaže sa snou vyhrať, vyblazniť a teraz im to tak klape a ja som taka šťastna ked vidim ako sa mala hodi okolo krku mužovi pred tym ked bola mala tak vyskušal kupanie, prebalovanie ale všetko ostalo pri vyskušani občas na ruky a to všetko nemal taky vzťah k malej ako teraz a to možno aj preto že sa bal že jej ubliži ked bola malinka ale zas velmi dobre viem a citim že keby ostali sami cely den postaral by sa .. ale to ina tema.
ja som len chcela že ono vždy su rozne vyčitky a vždy sa niečo najde čo nás v strese doženia k takym veciam čo potom lutujeme ale nesmieme si to vyčityť a to že si nedokazala zagratulovasť švagrinej to je uplne normalne od ženy ktorá tuži po babätku a je tam nejaky problem prečo ho nemaju a stale sa čaka ono nervy spravia svoje a je to neumyselne a normálny ludia to vedia pochopiť a to neni dovod na uražanie sa ....

zmrzlinkams
18. nov 2012

@welpen a ešte som chcela ked som mala taketo problemy tak som si našla stranku kalkulu kde som našla dievčata s rovnakym problem a mne osobne to velmi pomohlo - potom sme sa presunuli sem lebo tu sa da uzamknuť diskusia tam sa nedala a stale si pišeme do dnes aj robime stretavku každy rok - vždy sa najdu mamičky a ludia s rovnakymi problemami ktore dokažu vybudovať kamaratstva a dokaže to všetko človeku dodať zase odvahu bojovať dalej 🙂

mykaellle
18. nov 2012

@welpen ahoj 😉 Myslím, že každá snažilka pochopí, o čom to píšeš, každá, čo to prežila na vlastnej koži. My s manželom sme sa zobrali, prví vianoce nič, povedali sme si, že dovolenka.. nič a tak to išlo až prešli tri roky.. som toľko sĺz preplakala, všetky tehotneli, chcene aj nechcene... ešte na dovolenke som plakala v júni, že tam som dostala menzes.. v auguste, keď manžel videl, aká som vyčerpaná, tak ma zobral na neplánovanú 2 dňovú stanovačku. Užívala som si aj milovanie, lebo som vedela, že nemám plodné dni a teda sa nemusím stresovať... rodím v máji 😉. Ale čo som ti chcela povedať, je, že bábätko presne vie, kedy má prísť, my sme sa zhodli s manželom, že keby prišlo skôr, len ťažko by sme to finančne zvládli, začal podnikať, a preto som domácnosť ťahala ja.. a ešte nám v centre asistovanej reprodukcie v septembri 2011 povedali, že prirodzene nemáme šancu...treba dúfať, brať to, ako fakt, že bábo príde, len čas si vyberá ono 😉 Držím palčeky

welpen
autor
18. nov 2012

@mykaellle no v septembri sa berieme a rok nato planujeme svadobnu cestu,preto az tak neskoro lebo chceme krasne slnecne dni a svadobnu cestu si uzit naplno tak mozno ze aj tam sa nam postasti 🙂 ja budem len dufat este ze mam dvoch psikov ktorych si mozem pomojkat ked mi je smutno.

vejavika
18. nov 2012

Ahojte vsetky snazilky aj byvale snazilky,ste mi dneska dodali vela optimizmu do dalsich dni lebo aj ja som bezrradna,Je tomu uz nieco vyse 3,5 roka co sa nam to nedari,ja som tiez prisla o nejake kamaratstva,pretoze toto malokto pochopi,kto to nezazije,myslim ze to najhorsie uz mam za sebou,ono ta to posilni casom,ale stale to boli.ale prec s negativnymi myslienkami,tie nam robia zle nedobre,treba verit,ja stale verim a pozravujem lowelu,pa silna baba 🙂

welpen
autor
18. nov 2012

@vejavika mas pravdu treba mysliet pozitivne alebo nemysliet nato vobec aj ked sa to neda, 😒

borkavan
18. nov 2012

tak som tu čítala veľa rád, veru majú pravdu, je to normálne, že veľmi túžiš po pbabatku a je ti smutno, ked sú všetky okolo teba tehu. Ja mám to isté a navyše som presne týžden po kyrete (12 tt,nebilo mu srdiečko ☹ a ešte ma aj priateľ nechal ☹
takže som dvojnásobne zúfalá. Pokiaľ ste podľa doktorov v poriadku obaja, tak treba kašlať na to, aj ked je to ťažké. Presne poznám ten pocit, ked príde MS a ty čakáš, že nepríde. A ja mám pritom už za dva týždne 37 r. bez priateľa, po kyrete a sklamaná a túžiaca po rodine. ☹
Takže ty hlavu nevešaj. Babo príde. Daj si ešte podmieku.. ako hovoríš napr. tu dovolenku a ked nič, tak to rieš u doktora nech ti pomôže a hotovo.
Kedysi jeden doktor povedal, že pokiaľ je maternica zdravá a v poriadku, bábo žena vynosí. Hlavu hore a držím palce, nech do mesiaca otehotnieš.

cenculinka
18. nov 2012

@welpen ja som na tom bola rovnako ☹ kazdy mesiac nad testom a nic. nebudem ti pisat, ze psychika je dolezita, aby si na to nemyslela a pride to samo, lebo to samozrejme vies. je ale jedna svata pravda, ze to tak je!!! po roku snazenia a revu som isla z prace na PN, vyhodila som testy, jedny kramy som este dostala a druhe uz nie. no a nakoniec malemu zistili srdcovu vadu! budeme to mat od zaciatku tazke a odlim sa, aby to bol jediny problem, co nas caka ☹ mozno je to preto, lebo som ho tak velmi chcela, tak NA a trap sa. neriesim co by bolo, keby bolo,... je to fakt a basta 🙂 pokial si si sama na sebe vsimla, ze doslovne zavidis (nemyslim to v zlom) kamoskam to, ze su tehu, je to super, lebo oni to urcite citia a boja sa nieco povedat, no po case by sa od teba uplne odlucili. skusila si napr. psychologa? len tak si s nim pokecat o tvojom probleme, urcite sa ti ulavi. no a umele oplodnenie? neboj sa, vsetko pride vtedy, ked ma. asi to teraz znie tak trapne, ale je to zial pravda 🙂 ja som raz potratila, teraz budeme mat zdravotny problem, asi to tak ma byt 🙂

mirka1308
18. nov 2012

@borkavan Ahoj Borka 🙂 Keď čítam tvoj príbeh, je dosť podobný tomu môjmu 😒 Žila som s človekom 10rokov, verila som mu a on ma podvádzal. Detičky sme našťastie nemali, tak odísť od neho bolo pre mňa jednoduchšie 🙄 Potom som sa zoznámila so svojim mužom a zrazu som otehotnela. Mala som 38r a boli sme veľmi šťastní 😵 no v 8tt som podstúpila kyret-bábatku nebilo srdiečko 😔 Hrozné obdobie, keď som konečne dúfala a nevyšlo to. Potom som sa vrhla na prácu, doktor nám povedal, že si máme dať pauzu, ak chceme ešte nejaké bábo, 40ka na krku, tak som prestala aj dúfať. Po 3 mesiacoch mi prestala chutiť káva, stále som spala a keď som si urobila test-tam 2čiarky 😵 K doktorovi som sa odvážila až asi 10tt, všetko bolo super, tehotenstvo ako z knižky a malinký je na svete 🙂 Pre moje vrstovníčky to bol šok 😀 oni riešia už stužkové svojich detí a vysoké školy a ja plienky 😀 😀 Môj vek mi nepríde ako problém. A toto píšem preto, lebo ak sa snažíte, máte to stále v hlave a nepodarí sa 😠 Tiež kámoška keď sa prestali snažiť a začali prerábať chalupu, zrazu bum - a po 10rokoch najprv 1 dieťa, teraz ich má už 3 😀 😀 a je šťastná...A mám aj kolegyňu, 1dcéru už veľkú a druhé bábo nič. Všetko mali v poriadku... 😒 chodila nešťastná...potom mi raz hovorí"kašleme na to,nebaví nás behať po lekároch, ideme prerobiť bytík"...a po 2 mesiacoch príde vyrehotaná do roboty, že 2 čiarky 😀 😎 čo má prísť - príde nebojte sa!! 😉
@cenculinka netráp sa, príroda to veľa krát zariadi tak, aby bolo dobre 🙂 bábatku prajem nech sa narodí zdravučké a nech máš rýchli pôrod 😵

lea641981
18. nov 2012

@welpen ajoooj 🙂 nebud smutna bud vesela 🙂 to co sa ma stat sa stane 😉

ja som 3roky nemohla otehotniet a 5rokov uz ked som otehotnela som nemohla donosit dietatko ☹
ja z mojich skusenosti kedze som si presla aj tym aj tym 🙄 ti mozem napisat ze si na tom este stale lepsie ako ine zienky ktore si museli prejst tou najtazsou cestou stratou dietatka ☹

keby som tu mala rozpisovat litanie 😖 neviem 😔 uz dnes je pravda ze sa na vsetko cim som si presla pozeram uplne inak 🙂
vsetko zle je na nieco dobre 🙂
spoznala som mnoho ludi 🙂
naplakala som sa tiez neskutocne mnoho krat ☹
neznasala som ked niekto oslavoval tehotenstvo alebo narodenie dietatka ☹
snazila som sa vyhybat asi vsetkym mamickam a babatkam ktore sa pohybovali v mojej blizkosti 🙄

teraz som na tej druhej strane mam 2 deticky a som neskutocne stastna ale mam este vacsi strach a obavy o zivot mojich deticiek a strach z toho ci som dobra matka,som z toho dost casto velmi vystresovana a porovnavam to ked som dobu ked odo mna nebol nikto zavisly a teraz musim sa postarat o 2male bytosti a byt pri synovi ked ma horucky ked place a ma strach 🙂 mnokrat ta bezmocnost je neznesitelna ☹

toto je tazka cesta 🙄 vychovat deti,byt ostrazita pri nich,ucit ich ,poucovat,niekedy si zbytocne hubu drat 😀
padam mnoho krat na nos od unavy 🙂niekedy by som sa rada vratila do cias ked som bola sama,slobodnym clovekom 😀 😀 😀

niekedy sa pytam ked sa mi dcerka osypala a nemohla dychat mala silnu alergicku reakciu a syn bol na operacii pod narkozou ako 6rocny 😢 😢 😢

co ja som tym mamickam zavidela???ten strach?tu zodpovednost?to ze si musia hladat opatrovatelku ked chcu si ist kupit nieco do obchodu??ale behnut k zubarovi?ze musia rusit terminy u lekarov?
ten strach z porodu,ci sa dietatko narodi zdrave???
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂alebo ze su cele noci hore???

vsetko co sa deje sa deje z nejakeho dovodu,nic sa nedeje len tak 🙂

lea641981
18. nov 2012

@mirka1308 tak tak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 super ja mam dcerku v 31rokoch teraz ma 4mesiacky uz som ani nedufala a syna po 5kyretoch 🙂 🙂 🙂 ten ma 7rokov 🙂 🙂 🙂

mirka1308
18. nov 2012

@lea641981 tak mne keď sa malý narodil, sme sa neskutočnéééééé tešili 🙂
Asi do 4 mesiacov mával koliky, stále plakával, ja nevyspatá, muž detto, chodili sme ako múmie, kojila som asi len mesiac, lebo nedokázal vytiahnuť zadné mliečko(a možno nemal ani čo? 😕 ) nebol čas sa ani najesť!! 😒
Pamätám sa raz ráno opäť plakal, som sa len na neho pozerala unavená, nevyspatá ako kôň a hovorím mužovi: Kde je tá radosť materstva?? Veď sme mŕtvi obaja, ja už nevládzem!!! 😝 😢 😢 Občas prišla povarovať niektorá babka...Časom to prestalo a naučili sme sa postarať o neho na striedačku... 😵
...a tiež som mala obdobie, keď som spomínala, ako nám bolo dobre, keď bolo ešte len bruško a mohli sme kam sme chceli 😀 bez nejakého obmedzovania 😀
Až teraz chápem mnohé maminky, koľko starostí, prebdených nocí, vyplakaných sĺz, bezmocnosti a trápenia musí jedna mama prežiť! 😔 No radosť, keď ťa objímu jedny malé ručičky je neporovnateľná 🙂 zabudneš na všetko, ostane len láska k drobcovi... 😵

lea641981
18. nov 2012

@mirka1308 to poznam asi kazda mamina a ocinovia 🙂 ale ako pises ked pride moj syn a objime ma a malicka sa usmeje a potom vidim ako syn pestuje sestricku a bozkava ju a hovori malickej aky je pokladik 😀 😀 😀 😀 😀

to je pre mna neskutocna a najvacsia vyhra v mojom zivote 😀 😀 😀 nieco neopakovatelne a mnohokrat opat placem a rozplacem aj synka a reveme smejeme sa a maly sa pyta preco placem a nechape ze tesim a smejem aj ked urobi 😀 nejaku hlupost 😀 😀 😀 😀 😀 to sa neda vysvetlit to sa da len citit to stastie 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli