Všetko mám v poriadku, ale aj tak sa nedarí otehotnieť

martinka00623
1. apr 2021

Dobrý den , pred dvoma tyzdnami som bola u gynekologa a bral mi krv na prolaktin a na zapal , kedze sa strasne bolel lavy vajecnik cca rok vkuse ... prolaktin som mala pred 9 mesiacmi hodnotu 16 teraz mam 8,46
Pytala som sa ho ked ziadny zapal nemam preco ma stale boli vajecnik ze naozaj ani postavit sa nevladzem a vkuse .... vzdy mi vravi ze vsetko mám v poriadku ale aj tak sa nedari ... cykly mam striedave napr. Minuly mesiac som mala cyklus 26dc trz az 38dc takze vzdy je striedavy kazdy druhy mesiac ... vzdy sa tesim ze uz sa asi podarilo ale ms stale pride 🤔 k dalsiemu dr uz nechcem ist pretoze len teraz som prestupila k nemu ale ako vidim nema velky zaujem mi pomoct .. a nemyslim si ze z ovulacie by ma bolel az tak lavy vajecnik pretoze nie cely mesiac mam ovulaciu ... ked mi robil sono len to povedal ze je dost mensi ako pravy vajecnik . Co by som mala brat aby sa co najskor podarilo ...

luckalukas_1
1. apr 2021

nam sa nedarilo 2 roky a potom sa zistilo ze je na vine manzel 🙂 a to som roztrepala peniaze na vselijake vitaminy, tabletky aj caje a zbytocne, kedze manzel nema v ejakulate ani jednu spermiu.. takze urcite posli manzela na spermiogram, pre istotu ci je vsetko ok

makova333
1. apr 2021

@martinka00623 zaklad je spg muza, ak nie je ok mozes jest a pit cokolvek. Bolest vajecnika nemusi byt vajecnik, ale aj creva (npr. pri intoleranciach), chrbtica...

martinka00623
autor
1. apr 2021

@makova333 a to k akemu dr by som musela ist aby mi zistili ze preco boli ?

rk123
1. apr 2021

to nevies ci mas vsetko v poriadku. mas odsledovanu ovulaciu folikulometriou a nasledne potvrdenu odberom progesteronu ci naozaj prebehla? hormonalny profil celkovo v poriadku? mozes mat nepriechodne vajcovody, tym padom nikdy neotehotnies prirodzene lebo spermia sa nedostane k vajicku. muz ma spermiogram v poriadku? toto su asi take zaklady, ale moze tam byt dalsich kopec veci.

martinka00623
autor
1. apr 2021

@rk123progestron mi robil este byvaly gynekolog ... pred dvoma tyzdnami som chcela k nemu chodit na folikumetriu ze ci naozaj mam ovulaciu to povedal ze zbytocne to robit ze mam si kupit ovulacne testy ... a raz som otehotnela len v 5tt som potratila .... a od vtedy sa nedari uz 9 mesiacov pred tym 2 roky sa nedarilo ....

martinka00623
autor
1. apr 2021

@martinka00623 ked som raz otehotnela tak tym padom nemala by som mat nepriechodne vajcovody ... styk mame kazdy 2 den a nic 😏😏

rk123
1. apr 2021

tak sup do centra asistovanej reprodukcie minimalne muz na spermiogram a tebe tiez porobia dalsie testy. kedze 2roky sa nedarilo a teraz to uz bude co chvila opat rok

makova333
1. apr 2021

@rk123 na spg nemusi ist do centra asistovanej repordukcie, staci urolog.
@martinka00623 smer obvodak, vysvetli s cim mas problem, ze gynekologicky je to ok a on uz ta posle na dalsie vysetrenia (urologia, gastro, neurologia...podla toho ako to zhodnoti a ake ine tazkosti mas).

martinka00623
autor
1. apr 2021

@makova333 ďakujem pekne žienky 😊 po sviatkoch pojdem k obvodnemu a poviem ze gynekologicky ziadny problem nie je ! Aj teraz som 2 po menzese a zase boli ze skuvinam od bolesti ze normalne chodit neviem ...

martinka00623
autor
1. apr 2021

Prolaktin sa mi znizil z 16 na 8,46 takze by som nemala mat problem s ovulaciou kedze mi vzdy dr vravel ze prolaktin brani k ovulacii

makova333
1. apr 2021

@martinka00623 a este jedna rada, ak neveris svojmu dr. a nechces ho zatial menit, mozes svoj stav skonzultovat s inym dr. napr. v sukromnej ambulancii. Nebude to zadara, ale budes vediet, ze problem je asi niekde inde nie gynekologicky.

makova333
1. apr 2021

@martinka00623 a ten spermiogram ste teda mali robeny?

martinka00623
autor
1. apr 2021

@makova333 ano bol vsetko ma v poriadku

martinka00623
autor
1. apr 2021

Zato som vymenila dr pretoze ten predosly mi pol roka nechcel zobrat krv ked som brala lieky medocriptine na znizenie prolaktinu ale este viac lutujem ze som presla k inemu lebo je horsi ako predosly aspon predosly mi dal duphaston medocriptine kyselinu listovu a vzdy mi robil sono ale tento vobec nic ja som vravim ze nech mi spravi sono ale aj tak nie ze mam si robit ovulacne testy ale ja testoch neveri takze asi to nechat len tak pretoze ja som uz zo vsetkeho vycerpana tolko chodit k lekarom a stale nikde nic ze vsetko v poriadku ... na vitaminy som tolko penazi vyhodila inofolic som brala viac ako pol roka 2 krat denne kyselinu listovu a dalsie ... ja to uz necham tak len stale okolo mna su vsetky tehotne a ked si spomeniem ze aj ja som uz mohla drzat svoje dieta v naruci 😐

bebotka
1. apr 2021

@martinka00623 ja na tvojom mieste by som asi riešila nejaké centrum, nemusíte hned na umelé, ale asi to treba riešiť ked, cca už tri roky sa pokúšate a nič. muž bol na spermiograme v centre či u nejakého urologa? lebo ak u obyčajného urologa, tak by som jeho výsledky ani nebrala do úvahy, aj môj mal všetko ok a zrazu v centre tri diagnozy.

martinka00623
autor
1. apr 2021

@luckalukas_1 pred 9 mesiacmi som otehotnela , lenze sa neudrzalo a potratila som ... v 5tt lenze nevedeli zistit pricinu pretoze bolo velmi malicke a ked som otehotnela mala som zvyseny prolaktin tak ci aj to nehralo v role ze som potratila ...

kroketka7
1. apr 2021

@martinka00623 mozno aj na hematologii by nieco zistili, ked si uz raz bola tehu ale potratila. Pripadne aj na reprodukcna imunologiu sa objednat.

luckalukas_1
1. apr 2021

@martinka00623 moze to mat milion pricin, vacsinou sa neudrzia plody ked je tam nejaka geneticka vada, downov syndrom, atd., to ti nikto nepovie🤷 proste sa to stava

martinka00623
autor
1. apr 2021

@luckalukas_1 áno stava bohužiaľ 😏 lenze aj dr mi vravel ze mam hned otehotniet ale aj tak nic ... Aj dnes mi vravel ze si mam robit ovulacne testy a vela sexovat ale ked mu vravim ze darmo mame stale sex aj tak nic ... to mi povie ze to nic ! Uplne nezaujem !!! Na vsetko to nic , je to v poriadku , nevidim nic ze by som nemohla byt tehotna , ale ze by ma vysetril poriadne tak to nie ! Dnesny dr uz nevysetria tak ako treba ! Cest vynimkam ... ja mu musim vraviet ze co vsetko by mi mohol spravit lebo sam od seba nie ... ani krv nechcel zobrat na prolaltin ... mate niekto skusenosti s cistym inositom ? Podporuje ovulaciu ?

simca06022011
1. apr 2021

Porad sa aj s tou obvodnou, ale nemoze to byt PCO, ked tie cykly mas take kadejake? Gynekologa menit nemusis, vysetri ta napr. za poplatok aj iny lekar, teda kartu si brat nemusis. Mne otehotnenie trvalo 5+rokov. A podla mojho lekara bolo vsetko v poriadku, az nahodou sa zadarilo, ked uz som sa na to vykaslala. A druha lekarka ku ktorej som isla, lebo mi nebyvalo dobre, tiez som mavala bolesti mi z cista jasna povedala, ze ale mate PCO. Ked som to potom studovala, aj priznakovo vsetkym som to musela mat roky pred tehotenstvom a to mohol byt problem vsetkeho... nemala som to v nejakom hroznom "stave" podla gynekologicky, ziadne mesiace bez MS, ale nebolo mozne aby to lekar len tak prehliadol. Ako nemusi to byt tvoj pripad, ale pri takych cykloch, ze raz 26, potom 38 sa mi to na "ok" nezda.

martinka00623
autor
1. apr 2021

@simca06022011 ani mne sa nezda .... vzdy som mala cykly 35 dc presne vzdy na 35 dnove ale teraz pol roka mi kadeako chodi ... aj mna hned napadlo ze pco ale robil mi sono a vravel ze pco nemam ... a ked som si pytala tabletky na pravidelny menzes iba antikoncepciu mi chcel dat ale to nechcem ... takze naozaj neviem co mam vyskusat aby som aspon pravidelny menzes mala pretoze takto si ani neviem vypocitat plodne dni ked vseako chodi .... z 26 cyklu na 38 tento mesiac som si myslela ze som vtom pretoze ze ako mi meskali tak mi bolo zle krutila sa mi hlava nevladala som nic iba by som spala a iba jedla ... bojim sa aj preto pretoze ked som bola tehotna ani test som si nechcela spravit lebo som si myslela ze potom pride menzes aj tak meska stale a svokra mi kupila test a vysiel pozitivny ... ale tyzden nato som potratila takze este dobre ze svokra kupila lebo ja by som nekupila lebo vzdy som si myslela ze aj tak pride ... takze aj koli tomu radsej testujem stale

simca06022011
1. apr 2021

@martinka00623 no mozno aj ten potrat ti mohol cyklus rozhadzat, stres, ak to sledujes stale, riesis.. ak to je takto... no hadam pridu na nieco 🙂

littlebubble
1. apr 2021

Si si istá, že ťa bolí vaječník? V tej oblasti vie bolieť aj oblička.Je to pichľavá a nepríjemná bolesť ktorá vie byť až kolikovitá.

martinka00623
autor
1. apr 2021

@littlebubble naozaj nemam ani sajnu 😒 stale ma boli na jeden dva dni ustupi a potom zase !

kroketka7
1. apr 2021

@martinka00623 na upravu cyklu je dobry aj gynex. Su to kvapky, bylinky na prirodnej baze. A tiez caj gynastan.

martinka00623
autor
2. apr 2021

@kroketka7 dnes rano ma zacala boliet oblicka ... presne lava strana .. taka pichlava bolest

kroketka7
2. apr 2021

@martinka00623 vidis, taj zajdi k obvodakovi, nwch ta vypise k odbornikovi.
Ibak este mi napadlo ci to nemoze byt endometrioza. V car by to mali vediet vysetrit. Pri nej byva strasne bolestiva menstrucia s tym ze musis byt az skrcena, lebo ta to tak taha.

bambi275
2. apr 2021

@martinka00623
Ahoj, určite to nie je dobry doktor ked nerieši bolesť vaječníku ani neplodnosť.
Každopádne manžela posli na spermiogram.
Skús alchemilkovy čaj je dobrý na úpravu cyklu ( okrem ms jeden -dvakrat denne. Tiež je dobrá hormonalna joga. Upravuje cyklus.
A ovulačnymi testami si odsleduj ovulaciu. Ale Každopádne by to mal riešiť tvoj lekár ( folikulometriu a ine..)

martinka00623
autor
3. apr 2021

@bambi275 Mne tak povedal že vsetko je v poriadku ale ked mu poviem ze keby bolo vsetko v poriadku tak uz 9 mesiacov by sa nedarilo po potrate ... len co mi vzdy povie to nevadi treba viac skusat ... povedala som mu ze by som chodila na folikumetriu to povedal ze naco mam si kupit ovulacne testy ... taktiez som mu povedala ze by mi mohol poradit nieco na upravu cyklu ... ale to mi povie ze nemam zle cykly ze to je este dobre ale ja si nemyslim ze z 26 dc prejde na 38 a takto to iste stale dookola ... neviem ci je tym ze som mlada preto mi nechce pomoct 😒

martinka00623
autor
3. apr 2021

Skusim brat inofolic 2 x denne , priatelovi vitamin E
Popri inofolicu co by som mohla este brat ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre