Začínajúca obrovská túžba po dieťatku

7. máj 2024

S partnerom sme si konecne zabezpecili vlastne byvanie ktore teraz upravujeme. Buduci rok chceme svadbu a ja by som chcela hned po svadbe pracovat na babatku. No kolegyna v praci ma odhovara ci som normalna, ze som uz davno presvihla svoj cas a mam sa chovat zodpovedne. Som z toho nestastna a vzdy mi to pokazi naladu kedze my musime tehotenstvo planovat. Nemozem otehotniet nadivoko. Ja ale uz citim, ze uz prisiel spravny cas na babenko a nikdy som neverila tomu, ze sa to stane aj mne. Baby ta tuzba je sialena. Uz Vas chapem ake to je tazke kedze uz to prezivam aj ja a musim len cakat az dostaneme zelenu od doktora.
Bojim sa ale, ze kolegyna ma pravdu, ze som uz ozaj stara na to. Buduci rok budem mat 39. 😭

snugglingduckling
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
7. máj 2024

@lenkakravcova Ale nie každý stretne toho pravého životného partnera v dvadsiatke. Problém nie je v tom, že dvaja, čo sú dlhé roky spolu, odkladajú založenie rodiny, lebo chcú mať najprv majetky. Často je to o tom, že tí ľudia nemajú toho správneho partnera, s ktorým by tie deti chceli mať.

jarnajar
7. máj 2024

Vek máš OK, ale určite by som už nečakala ďalší rok, keby išlo o prvé dieťa. Načo? Partnera, bývanie, prácu máš. Predsa len je to vek, kedy sa to nemusí podariť hneď, resp. je menej času na riešenie prípadných problémov. Veď ak otehotnieš, tak sa vezmete aj skôr, hoci len so svedkami alebo spravíte menšiu svadbu. Čo tam po nejakej veselici, to je jeden deň a urobiť sa dá hocikedy, ale dieťa je živá bytosť, ktorá bude v tvojom živote už navždy a ďalším rokom čakania si zbytočne zhoršuješ šancu počať.

januska12323
7. máj 2024

Baby aj čítate čo píše? Má zdravotný problém a veľké riziko postihnutého dieťaťa, má ísť aj napriek tomu do toho len aby dieťa bolo? Áno vysoký vek ale radšej čakať ako dieťa vedome ohroziť.

jarnajar
7. máj 2024

Čítam, že partner sa chce na dieťa pripraviť, no to teda netuším ako. Okrem materiálneho zabezpečenia sa to nedá. Prepáč, ale keď niekto okolo 40 nie je pripravevený, tak kedy bude? Máš nejaký zdravotný problém, pre ktorý máš 50 % pravdepodobnosť, že dieťatko bude postihnuté? Alebo ako to myslíš, že je to 50:50?

lenkakravcova
7. máj 2024

@h2 to áno, to je tiež pravda.

ailiba
7. máj 2024

Ty tuzis po dietatku, neries co si kto mysli.
Je to len o tebe a tvojom muzovi. Vy sa budete starat. Aj keby si mala 50, je to tvoj zivot.
Drzim palce, nech sa zadari a dopadne to tak, ako si zelas🥰.

hederamonstera
7. máj 2024

A ten rok pomoze aby ste nemali sancu 50:50 na postihnute dietatko? Pri takejto pravdepodobnosti by som do dietata nikdy nesla

ailiba
7. máj 2024

Hm, tak to je na zvazeni... Ale nie kvoli kolegyni. Je to na tebe. Nechali by ste si aj chore dietatko? Alebo teda neviem, co mu hrozi a tebe.

mantilka
7. máj 2024

Nikde sa nenahli...čo má byť bude. Dôležité je, čo ti povie lekár. A samozrejme po svadbe bude najlepšie. Keď doteraz si sa neponáhľa alebo to tak vyšlo, tak hádam rok... mesiace ...nehrajú takú veľkú rolu. Ak ti povie lekár skôr, posunula by som skôr svadbu, ak sa dá. Hlavne si užívaj, lebo stres nerobí dobre. Malo by to byt o láske a nie o plodenie potomka. Dieťa je výsledkom.

mantilka
7. máj 2024

Teraz čo môžeš robiť je sledovať si kedy mavas ovuláciu pomocou ovulacnych testov o to to bude ľahšie.

marianarem
7. máj 2024

Spytaj sa kolegyne, odkial vie, kedy presne bol tvoj cas. O tom jednoducho ona nerozhoduje, to je uplne mimo nej, kedy je tvoj cas. Moj cas bol v 40ke, vtedy som otehotnela s mojim synom. Sranda to po 40ke uplne nie je, ale doteraz to citim tak, ze z viacerych dovodov bol moj cas toto a takto je to dobre. Nie je to vobec len o veku, vela veci rozhoduje o tom, kedy je ten spravny moment.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre