Začíname v lete 2010. Pridáte sa?

evitkamalicka
24. sep 2009

Ahojky,
najde sa tu niekto taky?

azeretka
1. mar 2010

Ahoj holky, tak jsem napsala mega dlouhý příspěvek a než ho stačila odeslat, tak mi záhadným způsobem zmizel, tak zkusím povzpomínat, co jsem Vám chtěla sdělit a začnu znovu 😠

sarusinka
1. mar 2010

nazdárek holky, tak koukám diskuze o kočárkách 🙂 já taky nejsem těhotná a mám taky už vybráno 🙂 schraňuju si důležité věci ve složce, bůhví totiž co se mnou udělá potom těhu demence :D:D..... tak abych na nic nezapomněla co jsem chtěla 😅

azeretka
1. mar 2010

kathrin: nejste sami, kdo to do léta nevzdržel, my začli tento měsíc taky 😉
akorát nevím, jestli jsem měla vůbec ovulaci, protože podle měření jsem měla do poloviny cyklu 36,7 a od druhé poloviny 36,9 a to zatím trvá, takže mi tam chybí ten ovulční pokles, nicméně polesti v podbřišku trvali 4 dny 😝
Kinsli: kdy zkusíš těhotesnký test? Podle všeho jsme měli ovulaci ve stejný čas a my se taky poctivě snažili, jen to nechci uspěchat, tak ať neměřím předčasně 😀

maria.martin
1. mar 2010

pampeliska-no aj ja si myslim že po 21tke to je už v poho a navyše aj tak porodim ako 22ročna ale je dôležite mať na to aj partnera ktorý je zodpovedný..takže super..nooo ten austin je naozaj pekny aj austin 3 aj 4,mne osobne sa páči béžový a asi tá 4rka,ale tak môj je Brio-asi som brio-úchyl 😅
No už sa teším ked budeme tehulky a budeme tu riešiť že akú výbavičku a podobne 😉 aale tak leto je tu čo nevidieť..ved ešte nedávno snehu kopec a teraz sucho a slniečko 🙂 o chvilu budeme behať v tričkach a snažilkovať 😀

kinsli
1. mar 2010

azeretka: Tak co se Ti líbí víc??? pátek nebo sobota??? Testneme obě zároveň a budu doufat, že obou se objeví // 😀 😀 😀

Já asi testnu z ranní moči takže pro mě by byl lepší pátek než půjdu do práce 😉

pampeliska1
1. mar 2010

Kinsli, Azeretka: nechcu vám do toho kecat, holky, ale já jsem pro pátek!! 😀 Ale zase nechci, aby se něco uspěchalo, tak se rozhodněte podle sebe 😀

azeretka
1. mar 2010

No já nevím, vy jste na mě moc hrrr, já netušila, že to jde poznat tak brzy. Já zatím nepociťuji žádné příznaky, tak s testem ještě počkám, abych nebyla pak zklamaná. No uvidím, třeba to o víkendu nevydržím 😉 😉 Každopádně držím Kinsli pěsti ať se zadaří ta holčička 🙂

sarusinka
1. mar 2010

Holky koukal jste někdo na TV Barandov na Operace před narozením? to bylo dojemný.... ☹

kinsli
1. mar 2010

azeretka,pampeliska1: Já vyzkouším asi v pátek 😉 Uvidím ještě jak mi v týdnu bude 😉
Teď je mi dobře 😀 😀 😀

swiete
1. mar 2010

Ahojte dievcata mne sa najprv velmi pacil X-LANDER a nova kolekcia je naozaj zaujimava.....
Ale u mna je naj jednoznacne TEUTONIA COSMO,je prakticky a pocuvam nanho len same dobre ohlasy, tie farby no proste naaaaadhera....Len ta cena ma odradza, ale hadam nanho prehovorim milacika:-}}}
Nooo pozeram ze nejake sa tu uz chystate robit testiky:-}}
pampeliska- kde mas vlastne nastupit do prace, niekde do nemocnice???

cermonca
2. mar 2010

Ahoj 🙂
Koukám že se tu řeší kočárky 😀 tak nad tím ještě ani nepřemýšlím a asi stejně nebudeme nov pořizovat když máme po Nikče.

Kinsli držím palce aby to vyšlo až budeš testovat.Já nevím já bych asi měla strach testovat tak brzy bych asi počkala až bych to nedostala.když jsem čekala Nikču tak jsem to testla taky hodně brzy ale jen proto že jsme jeli na dovču na Moravu tak jsem nevěděla jestli mám pít 😀 No test byl pozitivní tak bylo po pití ale já z toho byla docela nervozní jako že mu dr.řekla že mám přijít stejně až za 14 dnů aby to bylo vidět.No a já jsem měla i docela strach že to může být mimiděložní protože to zrovna měla kolegyně v práce.Tak te´d si říkám že to asi nechci vědět moc brzy,i když je možné že když budu mít podezření že tak to taky nevydržím.Tím tě nechci nějak odrazovat,jsem zvědavá.
ještě bych se tě chtěla optat,jv tabulce máš snažení buď te´d a nebo až v prosinci a vím že jsi tu jednou psala že nějak kvůli práci.Tak mi napadá jestli to nemáš podobné jak jí.
Mi te´d v neděli končí rodičák na Niku a vracím se do původní práce jenže te´d řeším jestli když třeba teď někdy otěhotním jestli budu mít nárok na dávku v mateřství.Jsem to hledala na Apeiro a nějak mi to pořád není jasný.
tak kdyby někdo věděl jak to je tak sem s tím.

Jinak jápo vyndání tělíska trošičku pořád špiním 😒 už to bylo dobrý tak jsme na to s manžou hupsli 😅 Ráno jsme zase měla na kalhotkách trochu krve,te´d je to zase dobrý.Tak nevím kdy to přestane 😝

No jdu něco dělat malá je ve školce a já tu jen tak sedím u počítače,si chci nabarvit hlavu a odstranit z bytu zimní výzdobu 😉

kathrin17
2. mar 2010

babyyyyy...ja normalne nestiham 😀 jeden vecer sa tu nezastavim a uz su tu napisane normalne romany

maria....myslim, ze 21 je totalne v pohodicke, ja keby som vtedy mala normalneho chlapa nevaham a mala by som dieta uz vtedy 😀 ale ja som nasla toho praveho az pred tromi rokmi a teraz mam buduci stvrtok 26 🙂

kinsli...ja uz sa normalne neviem dockat za teba 🙂 v piatok budem velmi na teba mysliet a uvidime, drzim velmi palceky, aby tam boli // 😎

sarusinka...nie ten program ani nepoznam....to chodi nejak pravidelne, alebo to bola len jednorazova zalezitost?

azeretka....ja mam pocit, ze nemam ovulaciu vobec...este nemeriam poctivo BT, ale ked si zmeriam, tak mam 36,5 a len jeden den som mala 36,8 ale nemeriam v rovnaku dobu...ked sa zobudim, tak pre srandu odmeriam, ale vobec neviem, ci mam ovu, alebo nie, kedze este aj cyklus mam neskutocne dlhy ☹ az 40 dni ☹ ale s tym snazenickom sa vobec nedalo vydrzat a ked aj manzel chcel, tak nie je o com 😀

pampeliska,maria.....ja som este na kociky vobec nepozerala, ale ked na to tak kukam, tak tie znacky co tu pisete, kazdy obzeram a robim si porovnania 😀 😀 😀

pampeliska1
2. mar 2010

Swiete: ten Teutonia se mi taky docela libi, ale ta cenaa....za trojkombinaci u nas chteji cca 24 000..to mi pripada fakt skoda..kdovi, jak mi bude vyhovovat a pak by mi byla skoda vyhozenych penez..no uvidime 🙂 Jinak jak ses ptala na tu praci, tak se priznam, ze do nemocnice se mi moc nechce :-/ myslim hlavne ty smeny a tak..Spis bych chtela primo neco se seniorama, kdyz to studuju..treba ted jsem videla nabidku prace v dennim centru pro seniory..no uvidime. Jsem ale rada, ze kdyby se mi nic takoveho nenaskytlo, tak v te nemocnici praci budu mit vzdycky..U nas ve Zline jsou nemocnice 2, tak si muzu vybrat 🙂
Sarusinka: my ani Tv Barrandov nemame, takze jsem nic takoveho nevidela..

A jak resite tu BT, tak ja se snazim, ale chybi mi So, Ne, tak to je takove naprd..Zatim mi to ale nejak nelita, je to tak kolem 36,4.. Ovu by mela byt podle on-line kalendare cca ve ctvrtek-patek, tak snad nezapomenu merit a budu to moct nejak porovnat.
Jinak ja jsem dneska byla po dlouhe dobe ve skole, jenom na 2 hodiny, ale musim tady v ostrave zustat az do ctvrtka, tak se nudim uz ted... Tak se mejte a piste piste, at mam co cist 😉

pampeliska1
2. mar 2010

Ještě tak čučím po netu a docela se mi líbí i kočárky ABC Design, jsou za dobrou cenu a vypadají docela schopne:
http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/ABC-...

A u tohoto se mi líbí zajímavě řešený podvozek a barvy, ale ta cena 😖 😖 :
http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Conc...

Taky se mi hodně líbí, ty barvy jsou bomba:
http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Bebe...

A tento taky není špatný:
http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Baby...

Zatím papá

swiete
2. mar 2010

pampaliska-no ono teutonia vychadza u nas na Slovensku aj s nejakymi malickostami-ako strieska proti slnku a podobne okolo 30 000 a to je uz poriadna palka, ale zase lepsie ako si kupit nieco lacnejsie a nebyt s tym spokojna, aj ked ako hovoris ani s takym drahym kociarikom nemusis byt spokojna...
No ved to ma este casu, ked budeme mat bruska budeme riesit vybavicky:-}}uz sa toho neviem dockat....
Ja idem urobit nejaky kolacik, pekny den vsetkym....paaa

komurka
2. mar 2010

Ahoj holčiny,
taktéž se připojuji se svými palečky pro všechny, u kterých by se již brzy mohly ukázat // 🙂 🙂
Když vás tak pročítám, koukám na ty kočárky a to jaro za oknem, no nevím, nevím, jestli vydržím čekat se snaženíčkem až do léta. Asi začnu drahého zpracovávat na nějaký dřívější termínek 😉 😀

pampeliska1
2. mar 2010

Komurka: jooo, jděte do toho 😉

evitkamalicka
autor
2. mar 2010

ahoj kocky, hlasi sa zakladatelka temy.....pozeram, ze ste sa pekne rozrastli

evitkamalicka
autor
2. mar 2010

komurka, ani my sme nevydrzali do leta 😅

pampeliska1
2. mar 2010

Evitka: ahojky 🙂 Tos měla založit spíš téma "rodíme v lete 2010" 😀 😀 🙂

evitkamalicka
autor
2. mar 2010

nevadi, povodny plan bol zacat v lete 2010

evitkamalicka
autor
2. mar 2010

ale myslim, ze tu budu viacere pripady, ktore do leta nevydrzia cakat 😅

evitkamalicka
autor
2. mar 2010

staci si pozriet napr. stranu 10 a tam sme hned 3 tehulky uz

maria.martin
2. mar 2010

pampeliska-ten posledný kočík je fakt pekný-aj cena super 😉 a aj ten concord neo-na ten som už tiež dlhšie pokukovala 😅
No u mňa asi ten concord neo alebo brio go ale zasa ten concord nema takmer žiadny nakupny kočik-teda mne osobne by to asi vadilo ale je pekny originalny a podvozok na 1 😀
No babenky dnes bol pre mna den blbec... 😠
včera som prezvracala celý den -ako to už u mna byva-ja ked dostanem mrchu tak som na den až dva odstavena..a niak ked bol ten kratky mesiac som si neustražila že som mala isť na urad prace...mmm a dnes som tam letela nadopovana ibalginom-zaniesla papier z razitkom a ona ma odtial vyhodila-vraj som porušila ich predpisy a papier som mala doniesť včera...nepomohlo nič...vraj jedine keby som bola PN..mmm tak rok a pol som bola na PN,konečne som sa po PN dala na urad prace a začala hladať prácu a po 4 mesiacoch toto.. ☹ tak a teraz si musim zdravotne platiť sama,fakt poteší ☹ človeku až lúto je ☹ no i tak si začneme platiť do všeobecnej tých cca 50eur-ako navyše-príplatenie aby som potom mala narok dostala najvyššiu matersku a aj rodičovský-ono to treba tušim 270 dni pred pôrodom platiť...tak mi to začneme niake dva mesiace pred snažilkovaním 😵

pampeliska1
2. mar 2010

Maria: no tak to je pech teda! ☹ Bohuzel je to ale tak, moji sestrenici se stalo to same..jeden den zapomnela dostavit a druhy den, kdyz tam dosla, tak ji rekli to same, co tobe..A nemuzes si nekde u doktora sehnat PN dodatecne?? Tak to je teda des, ze mas takove potize, kdyz mas dostat ms.. 😖 No uz abys byla tehotna a mela od toho klid (pokud ti teda nebude spatne 😉 )

Evitkamalicka: njn, člověk míní, pánbůh mění, že jo 🙂

maria.martin
2. mar 2010

pampeliska-myslim že už je neskoro si zhanať dodatočne pnku-škoda že ma to napadlo až ked som odtial vyšla 😒 ale tak nečakala som to že už i o 1 den neskôr a oni to takto riešia ☹ prišla som tam,ospravedlnila som sa jej že sa mi bohužial nedalo,dala jej papiere a potom ma čakal šok,no mna to štvalo viac než manžela-jeho teda vôbec...hned povedal že tak čo už,začneme platiť do všeobecnej a o niake 2,3 mesiace aj do socialnej tych cca 50eur,kedže som v kuse nepracovala tie 2 roky alebo kolko to treba,tak to vyriešieme takto,že si budem aj toto platiť a o matersku a ani o ten zvyšeni rodičovsky v tom páde nebudem ukratena,tak fajn....
no je,kedysi som ani nevedela že mam mrchu,do roka mam asi 5,6 krat takú že až zvracam alebo mi je zle...vraj po pôrode to už bude dobre a všetko sa tým upraví,tak teda dufam že ano...vraj by to upravila aj antikoncepcia ale tak ja som mala za posledneho 2,5 roka dosť zdravotnych problemov,tak sa nedalo...no manžel včera šťuchal či by sme nemohli aj skôr snažilkovať 😵 ale niak ešte asi nie-čakaju ma 2 mesiace stresu lebo budem vybavovať zložite veci a to by som nemala pomyslenia na snažilkovanie.. ☹ tak august dúfam bude náš 😵 ktovie,možno aj presne v deň 1.výročia od svadby 😀 ale to asi nie 😀

kinsli
2. mar 2010

cermonca: Já si myslím, že už jste to prošvihli a budeš si muset těch 270 dní oddělat ☹
Musela by jsi totiž na 3,5 let dcery nastoupit na další mateřskou což je v tvém případě už teď pasé ☹
Ale o nic nejde tak by jsi prostě šla rovnou na rodičák za 7600,- 😉
a do porodu byla na neschopence 😉

Jinak holky po pravdě já jsem strašně zmatená ☹ celý to bylo tento měsíc divný ☹
Vždycky mám cyklus 25 dní a ovu 13 den z tohu nejdřív ten jako by trojkový hlen, pak dvojkový a pak až ten nejpolodnější při ovu. No jo jenže teď ovu byla 11-12 den jenže hlen byl úplně jinak proto jsem ani nemohla tušit, že nějaký ovu bude. snažili jsme se pondělí, úterý což byla naprostá náhoda, protože jinak původní plán byl začít ve středu protože s ovu jsem počítala v pátek. V pondělí to žádné snažení být nemělo, to jsme to jen už nemohli vydržet 😅 protože jsem asi 14 dní předem, řekla, že nic nebude 😅 😝
a v úterý to už jsem řekla, že se jako by snažit začneme, když vydrží spermie až 5 dní 😉
Takže ve středu, když jsem zjistila, že mám ovu jsem byla naprosto zmatená 😔
ve čtvrtek ještě byla a v pátek už začínal být ten dvojkový hlen a v neděli už byl ten trojkový, vše obráceně, fakt to nechápu, ještě se mi to nestalo 😕

No jsem fakt zvědavá jak to dopadne. Třeba dnes si myslím, že mi snad ani nic nebylo. Dnes jsem 7 DPO
co jsem vyčetla tak ty nejcitlivější testy ukáží těhu od 6 DPO
chtěla jsem si jeden koupit na zítra ráno, ale kašlu na to když nic nevýjde budu zbytečně zklamaná. Nechám to na sobotu 😀 pokud to vydržím 😅
V pátek by to bylo sice lepší, ale my máme večer firemní večírek, tak zase když by nic nevyšlo tak bych byla zklamaná, takhle můžu žít ještě do soboty v naději 😀 😀 😀

Ono o nic nejde snažíme se první měsíc a na otěhotnění mám ještě cca 8 měsíců abych se pak vešla do té ochrané lhůty. Ale když bych rodila ještě v tomto roce tak bych se vůbec nezlobila 😀 😀 😀

kathrin17
2. mar 2010

babulky ahojte...ja som dnes stravila krasny den so svagrinkou a malou neterkou...zaviezli ma domkov pred nedavnom a ked prisiel moj brat tak sa pochvalili, ze cakaju dalsie mimi na konci leta 😀

Normalne im zavidim ale aspon budem dvojnasobna teta, ked uz mama nie 😀 som zvedava, ci bude chlapcek alebo dalsia princeznicka 🙂 a svagrinka este pred mesiacom vravela, ze pane boze ja si neviem predstavit ma dve male deti takto po sebe....mala mala este len teraz rok 🙂

pampeliska1
2. mar 2010

Kathrin: no vidis 🙂 A jak budou mit deti daleko od sebe?

kathrin17
2. mar 2010

pampeliska....no Hanka ma teraz rok aj dva mesiace a druhe drobatko sa ma narodit na konci augusta 😀 takze bude sa mat co obracat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre