Základné vyšetrenie u gynekológa, keď sa nedarí otehotnieť

helka343
11. nov 2020

Prosím vás robí aj gynekológ základné vyšetrenia muza aj ženy keď sa nedari počať
?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia323
11. nov 2020

@helka343 môže muža maximálne na spermiogram poslať. Muž nech sa objedná k urologovi, alebo sa spolu objednajte do car

helka343
autor
11. nov 2020

@terezia323 v car je to strašne drahé a momentálne na to nemáme. Skôr by som to zatiaľ riešila teda u toho urologa.

fokuska
11. nov 2020

@helka343 Co je v CAR drahe? Uvodne konzultacie a vysetrneia mavaju zadarmo a niekedy aj spermiogram. A ak sa za spermiogram plati, tak rovnako aj u urologa.
Takze to mas jedno.

nykkushka
11. nov 2020

@helka343 v CAR robia aj čisto iba vyšetrenia, sice sa za ne platí ale vedia zistiť viac ako obyčajný urológ a hlavne vedia lepšie poradiť.
Mužovi doporučil urológ vitamíny (tuším Folandrol) a v CAR mu ich zrušili, lebo to môže stav ešte zhoršiť 🤷‍♀️🤦‍♀️. Každopádne verila by skmviac v centre ako urologovi

helka343
autor
11. nov 2020

@nykkushka aha. No dnes ideme na gyndu spolu tak uvidíme čo nám povie lekár
A kam nás teda pošle.. snažíme sa už dosť dlho

petamich
11. nov 2020

@helka343 zakladny spermiogram podla WHO by mal spravit aj urolog, dajte ale pozor, lebo napr. bezny urolog to robi viac menej povrchne, pozrie pod mikroskop a hybu sa, my sme boli v CAR a stalo to 35E, prednostny termin, vysledky o 24 hod. 🙂 a spravili ho poriadne a zakladne vysetrenie tvoje spravi gynekolog bez doplatku napr. mikrobiologiu, krvny obraz, hormony stitnej zlazy (to aj obvodna), AMH

petamich
11. nov 2020

@nykkushka nam napr. v CAR zasa folandrol odporucili 🙂 ze pomoze s motilitou sranda

any_soj
11. nov 2020

@helka343 skúste plodar.sk 🙂 ceny a vedľajšie účinky pozitívne neporovnateľne s umelým oplodnenim. Reálna úspešnosť (počet narodených detí) porovnatelna. a doktor wallenfels v Žiline. Prípadne aj v BA a na východe už majú doktora.

t2006
15. nov 2020

@helka343 my sme boli v Iscare su tam velmi mili a zakladne vysetrenia sme neplatili a brali nam obom krv,mne viac ampuliek a zistuju tam vsetko mozne co si ani nepamatam napr.aku mate imunitu,lebo niekedy to moze byt v imunite problem,potom stitnu zlazu,pohlavne choroby,chlamydie, na nejake vysledky sa caka dlhsie,este mi brala lekarka ster z krcka maternice myslim ze kvoly mykoplazmam aj robila prvy ultrazvuk a vsetko bez zaplatenia ked mate poistovnu...ale u muza musi platit spermiogram,ten bol za 30€, ale urolog by mal byt zadarmo

t2006
15. nov 2020

@nykkushka mojmu muzovi odporucila doktorka v Iscare Folandrol,preco by mal byt zly?

mondolina
15. nov 2020

V Car sú drahé úkony ako umelé oplodnenie. Dokonca aj na spermiogram mali akciu a bol grátis.

mondolina
15. nov 2020

@t2006
Môj muž mal po užívaní folandrolu horší spermiogram ako predtým 😂

t2006
15. nov 2020

@mondolina ja som čítala na neho dobré recenzie tak som teraz prekvapená

mondolina
15. nov 2020

@t2006
Užíval ho 2 mesiace a opakovaný spermiogram bol o dosť horší.

nykkushka
15. nov 2020

@t2006 presne ako píše @mondolina pred Folandrolom mal zlý spermiogram ale po jeho užívaní ešte horší a keď mu ho v ISCARE vysadili, zlepšilo sa to. Ono asi záleží od toho, akú dg ma muž. Nemusí každému zabrať, mne asi Inofolic nepomohol a tiež ho veľa žien chváli 🤷‍♀️

t2006
15. nov 2020

@nykkushka no muž ma polovicu živých spermii a celkovo zle vysledky,preto odporučila doktorka folandrol...a počula som že muži by mohli užívať aj nosifol forte, čo beriem ja?

nykkushka
15. nov 2020

@t2006 ten nosifol je aj duo active a ten obsahuje zložky aj pre chlapov. A nam doporučili v ISCARE aj macu užívať, teda pre chlapa. Nejaká bylinka 😊

t2006
15. nov 2020

@nykkushka a tu macu uziva tvoj muz aj s nejakym inym este napr. Tym Folandrol? Nam v ISCARE odporucili iba to a vysledky spermiogramu mal dost zle...a presla si uz vsetky vysetrenia? My ked sme tam boli druhy krat co mi mala zobrat krv tak chcela hned robit inseminaciu a ja som bola z toho trosku v soku lebo som nevedela nic o tom a teraz cakame este na vysledky nejake a potom sa mam rozhodnut ist na test priechodnosti vajecnikov...bola si na tom? Je to moc neprijemne?

evaachesa
16. nov 2020

@mondolina @nykkushka presne aj môj muž mal po Folandrole horší spermiogram... náš dr v CAR nám povedal že ak veľmi chceme, tak nech ho berie, ale že nemáme čakať zázraky...veru mal pravdu...na Folandrol sme sa vykašľali a nasadila som mu Maca Advanced kapsuly, Selén, Zinok, vitamín E a C ... Muž úplne vysadil alkohol, aj keď predtým si dal len príležitostne a tiež prestal fajčiť 5 cigariet denne...Po 4 mesiacoch neskutočný rozdiel...všetky parametre super, až na pohyblivosť, no to už nebol taký problém 😏

nykkushka
16. nov 2020

@t2006 on prestal úplne všetko užívať, kúpil si len macu a nejaké vitamíny - céčko, decko tuším.
My uz mame IVF za sebou, chvalabohu úspešne na prvý krát 😊. Už mame doma skoro 8 mesačného drobca 😊.
Ale vysetrenia sme mali všetky ja aj manžel...
Na vyšetrenie priechodnosti vaječníkov som nebola, s týmto som problém nemala

t2006
17. nov 2020

@nykkushka jej tak to gratulujem 😊 a IVF je to vloženie spermii do teba? Prepač že sa tak pýtam ešte tým výrazom nerozumiem :/

nykkushka
17. nov 2020

@t2006 ivf je oplodnenie vajíčka mimo maternice, čiže odoberu mne vajíčka a mužovi spermie a oni ich spoja. Čaká sa niekoľko dni na to, kolko bude vhodných na vklad a cca do týždňa od oplodnenia vložia jedno embryjko.

88matulka88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre