Zúfalstvo - potrebujem podporu od žien, ktoré si týmto prechádzajú

rozalka_13
25. máj 2022

Ahojte, neviem, či iba ja som taká zvláštna, ale už to naozaj nedávam. Tak moc túžim po bábätku, som rodinný typ, ale stále sa nám nedarí. Na tie reči od cudzích ľudí si už zvykám takého typu “už by sa patrilo mať” “a kedy už bude?” “Už si tehotná?” Atď, každá poznáte. Ale najviac ma vnútri štve aký je ten život nespravodlivý, všetky ženy čo poznám alebo sú by ale spolužiačky, tak všetky rodia, chvália sa aké sú šťastné a ja sa s nimi nedokážem radovať ako kedysi, viem že sa hovorí dopraj a bude ti dopriate, ale moje vnútro to proste nedokáže, úplne mi zovrie žalúdok a som ešte viac zúfalá...
prosím nezvalcujte ma tu😂🤪 lebo už to nikomu inému nedokážem vysvetlit ani povedať. Môj muž je taký, že vždy mi povie “ neboj sa” 🥸 a už mu radšej nič nehovorím lebo ma dostane do väčších rozpakoch. Ďakujem vopred za podporu😔

babushkaem
25. máj 2022

@rozalka_13 a koľko sa snažíte? Ja iba tretí- štvrtý cyklus, a začína mi to poriadne liezť na nervy 🤣 akurat dnes som 1dc, rozmýšľam, že sa na to celé úplne vykaslem, budem sa venovať sama sebe a po roku keď tak začnem riešiť ďalšie vyšetrenia, lebo zatiaľ mi zistili iba nízky progesteron a protilátky proti štítnej zlaze, ale už na to beriem lieky 🤣 a ja som taká povaha, že keď si niečo zaumienim, tak to chcem hneď, najlepšie včera, takze úplne chápem ako sa cítiš 🤣🤗

riskoh
25. máj 2022

@rozalka_13 uplne rozumiem tvojim pocitom a myslienkam,nam sa podarilo po 10.r.pomocou IVF,s mojej skusenosti je velmi dolezite byt v psychickej pohode a netlacit na pilu,prave vtedy,ked sme vypli a nastavili sa pozitivne sa zadarilo.....drzim paste....

maxi2
25. máj 2022

@rozalka_13 mám síce deti,ale obe prišli keď som to vzdala a nečakala som, že budem tehu. Veľmi si sa na to upela. Užívaj si život. Netlačí na pílu. Čo má prísť príde

dzulli1980
25. máj 2022

Napíšem Ti to takto: všetko sa pre niečo deje ... zrejme je nejaký dôvod, okrem zdravotných, samozrejme, prečo sa nedarí ... príklad z rodiny: mamina sestra, nedarilo sa im dlho, možno aj 9 rokov, muž jej povedal, že ak neotehotnie, rozvedie sa s ňou ... ona otehotnela, porodila dokonca 3 deti, no keď mala 40, umrela na rakovinu, to najmenšie dievčatko nemalo ešte ani rôčik ... čo má byť bude ... toto sú veci, ktoré nikto z nás neovplyvní ... okolie nerieš ... držím palce ❤
@rozalka_13

tomikejt
25. máj 2022

@rozalka_13 nám sa zadarilo po 4 rokoch, prvý rok bol najťažší, potom som na tie poznámky od okolia reagovala tak že my ešte nechceme lebo budujeme kariéru.

karhu
25. máj 2022

nic len tak "nepride same"😅..ak mate problem, hajde do centra reprodukcnej mediciny a rovno na IVF, ja som vahala a trvalo 6r kym som sa dopracovala k dietatu, znama nevahala a do roka mali dieta v koliske

lavienocka
25. máj 2022

@rozalka_13 áno prechádzame si týmto obdobím zúfalstva,dva roky sa snažíme a tiez som veľmi rodinný typ ,všetky kamošky,spolužiačky a sesterky deti mať môžu . Tak spomen si na také ženy čo sa snažia aj desať rokov ako oni musia trpieť ...ja si tak vravím že nie sme v tom sami...Po celom svete sú páry čo nesú tento kríž....Tak nejak sa to snažím pochopit a prijať ,že sa to stalo práve nám.Ale snažím sa mať nádej že sa to podarí.😌

lilyianka
25. máj 2022

@rozalka_13 tiež by ma zaujímalo ako dlho sa o bábo snažíte. My 8r a nič. Ale viem čím prechadzas. Proste sme si zažili všetko,od blbych komentárov typu,či má muž slepé náboje 🙄🙄 (bolo to na oslave, tak som bola ticho,inak by som dotyčnému povedala svoje). Až po zaručene rady, ako otehotnieť. Žiaľ,ako naschvál zrovna v tom čase samé tehotné okolo mňa,darilo sa im hneď na 1x,nikto nás nevedel pochopiť. Tých preplakanych dní q noci, stresov,nervov, hádok....
My sme vyskúšali všetko. Prirodzene,umelo a zázrak sa nestal. V určitom bode už niektorí jedinci pochopili,že sa nemajú hlúpo pýtať a tak boli radšej ticho.
Našťastie sme sa rozhodli ísť ešte jednou cestou a teraz mame 2r fesaka 🤗

lilyianka
25. máj 2022

@karhu CAR a tiež IVF nemusia byť zárukou,že autorka bude tehotná. Ale samozrejme je to jedna z možností. Treba skúsiť pre to všetko.

matus7030
25. máj 2022

@rozalka_13 ahoj. Áno viem ako sa cítiš. My sa snažíme tiež takmer 3 roky. Po necelom roku som to začala intenzívne riešiť s gyn a po základných vyšetreniach sme zistili, že problém je zlý spermiogram. Potom prišlo covid obdobie a nejako sme to neriešili a.zrazu som otehotnela aj s katatrofálnym mužovym spermiogramom. Dokonca 3x za 8 mesiacov..ale vždy to skončilo spontánnym potratom. Povedala som si, že stačí (lebo na psychiku to teda nie je žiadna sranda, keď si už konecne nájdeš tie čiarky a potom zase sklamanie) a absolvovali sme všetky možné vyšetrenia. A všetko máme OK a stále sa nám nedarí. Skúsali sme už aj stimuláciu liekmi v dvoch cykloch a nič. Rozhodli sme sa pre IUI a prípadnr IVF. A áno.tie otázky okolia boli, sú a budú. A vôbec ma nezaujímajú. Ja už som minule od nervov bola hnusná a na otazku Kedy budeš tehotná? som odpovedala A ty kedy zomrieš?
Držím palčeky 🙂

cecilia29
25. máj 2022

Držím prsty aby vam to čo najskôr vyšlo. Aj v okolí poznám prípady že sa zadarilo keď to najmenej riešili . Asi skutočne pomáha nezameriavať sa len na to otehotnenie, stres robí veľa aj s hormónmi (chápem že je to extra ťažké). Dosť málo sa hovorí o Mojžišovej cvikoch ktoré pomáhajú pri otehotnení lebo IN je robiť všetko umelo, dopovať hormónmi. Ale mohla by si skúsiť, cvičenie môže len pomôcť.

nnnuuunnn
25. máj 2022

A prečo si na tie blbé reči zvykáš? Čo im nevieš povedať svoje?

karhu
25. máj 2022

@lilyianka stale lepsie ako duuuufat v stastie a skusat liecitelov ci bylinkove caje a stracat cas a nadej..

lilope
25. máj 2022

@rozalka_13 nie si sama. Tých párov čo sa roky snažia, je veľmi veľa a stále ich pribúda viac a viac. Áno, svet je nespravodlivý v mnohých veciach a toto je jedna z nich. Buďme však radi, že nežijeme v totálnej chudobe na okraji spoločnosti, že netrpíme hladom či chorobami a máme sa relatívne dobre. Posielam pre pozitívne myslenie 🌻

denithestrange1993
25. máj 2022

@rozalka_13 reci od cudzich aj necudzich treba mat v *###. Co koho do toho ci cakas dieta alebo nie? Treba sa len ohradit,ze toto ty nechces riesit a nezelas si aby to uz vytahovali. Zas nemaluj si rodicovstvo ako prechadzku sadom. Co ty si myslis,ze su nekonecne stastne to tak vobec nemusi byt. Nesustred sa na zname a ich rodiny,ale na seba a partnera. Pokial tento problem pretrvava viac rokov porad sa s odbornikom.

adalmba
26. máj 2022

@rozalka_13 ja som bola 3x na ivf, neostala som ani tehotná. Po 6 rokoch sme si vzali 3 detí z Ded. A bum po 10 rokoch som v 35tt. Prirodzene. Nik tomu neveril a podarilo sa. Tak budem mať 4 dieťa a zároveň prvé 🙊

zankalh
26. máj 2022

@adalmba gratulujem vam,to je uzasne 🌷😊🤰🏼🥰

weronikcka
26. máj 2022

tiez to stale riesim, nerozumiem tym poznamkam od okolia, akosi sa z toho stala tema ze je uplne v pohode sa na taketo veci pytat a nejde len o to. Nedavno mi kamoska povedala ze jej sa furt pytaju kedy si najde frajera, ma 33 a chcela by a trapi ju to ze nema a fakt si niekedy nie som ista ci si ludia naozaj neuvedomuju ako ublizuju. Mozno to kedysi bolo v pohode, lebo ja sa osobne nestretavam s blbymi otazkami rovesnikov ale prave ta starsia generacia a ludia co uz deti maju su podryvacni. Ale inak za seba mozem povedat ze sa to casom zlepsi... pred pol rokom som z toho bola na prasky a ja som si len premyslela univerzalnu odpoved, tak to skus, lebo mne to pomohlo. Hovorim bud ze preco kazdy ocakava ze zena bude tehotna hned po svadbe, doba sa zmenila a potom zvyknem hovorit ze to nie je vobec vhodna otazka a je mi neprijemne sa o tom bavit. Bodka.

zankalh
26. máj 2022

Viem,co zazivas…Trapila som sa 5 rokov.Priatel to nebral tak tragicky,nakolko on ma dve velke deti z predchadzajuceho manzelstva.Ja som to brala strasne.Plakala som,mala z toho depky a najhorsie bolo,ze ja som si az vsugerovala,ze matkou nebudem,lebo asi nemam byt 😩🥲Zijeme v zahranici a uz som sa potom doslova “nasrala”a zacala to riesit s obvodakom.Poslal nas na rozne vysetrenia,ktore dopadli dobre,cize z pohladu lekarov sme boli zdravy par.A ver,ci never,ked sme mali uz pomaly posielat vsetky papiere(ziadosti,vysledky z vysetreni atd,atd,bolo ich kopec)a ked som sa doslova upela len na to,ze je to jediny sposob ako sa mozem stat matkou,tak hadaj co….Vtedy som otehotnela ❤️
Dalsia vec,ktora mi urcite prospela je ta,ze som niekolko mesiacov predtym sekla s fajcenim,takze ak fajcis,okamzite prestan.Ja som si stale hovorila:vsak co…ak sa podari,tak vtedy prestanem…
No a samozrejme modlidby…Prosila som kazdy den a prosim aj dnes,aby bolo vsetko v poriadku a aby bolo dietatko zdrave 🌷Vdaka Bohu za to 🙏❤️
Takze sa nevzavaj prosim.Mne priam horelo na zadkom,ved mam uz 36,coskoro 37 rokov.Bola som tak zufala a co bolo najhorsie,ze som bola na to/v tom “sama”.Kedze priatel to bral tak,ako to bral…
Tiez ma slo priam roztrhnut,ked kamosky povedali,ze otehotneli na prvy krat 😅Boli to muky.
Ale poviem ti,ze keby som si tymto nepresla a ostala by som tehotna hned,mozno by som si to az tak nevazila,brala by som to mozno ako samozrejmost…

Ja som vdacna aj za tuto zivotnu skusenost ❤️
Vela stastia a hlavu hore!

janetinka27
26. máj 2022

@rozalka_13 ahoj, my sa "snazime" uz piaty rok, boli sme aj po vysetreniach, ja mam nejake ochorenia, ktore ale samy o sebe nie su problem v otehotneni. asi prve dva roky sme dufali, neriesili, potom som zacala mat gyn problemy, tak som zacala chodit po doktoroch. kym dovtedy som to brala nejako volne, tak pri doktoroch som sa zacala citit pod tlakom, hovorili mi, ze moj vek ich tlaci, ze treba otehotniet do pol roka, ze uz potom nebudem mat svoje vajicka atd. a jedno rano som sa zobudila a prvykrat som si uvedomila, ze mozno nikdy nebudeme mat dieta. rozhodli sme sa pre adopciu a vtedy zo mna uplne opadol vsetok stres a tlak a tehotenstvo neriesime.

tento rok budem mat 39 rokov. chvala Bohu sme nikdy netrpeli zufalstvom, neplakali, netrapili sa. blbe reci sme nejak asi prepoculi, alebo mozno ani nikto take nic nepovedal. ale parkrat sa mi stalo, ze mi niekto gratuloval k tehotenstvu, pricom tehotna som nebola, ale mala som asi nieco take oblecene, co mi zvyraznovalo brucho 😀 minuly vikend sme boli u svokrovcov a po dlhsom case sme stretli manzelovho bratranca s rodinkou a gratulovali nam s radostou k babatku. ked sme povedali, ze my babatko este nemame, tak boli dost zaskoceni a citili sa strasne trapne, ale mne to trapne nebolo, vsak im to len povedala nejaka tetka z dediny a oni jej nemali dovod neverit 🙂

annamaria4
26. máj 2022

@adalmba juuuuj tak to sa moc tesiiim. ono istoto musi byt tazke sa s tym ze sa nedari, proste nejak zmierit a mozno, ked sa s tym clovek uz konecne taknejak vnutorne zmieri, tak to pride samo ako na zavolanie

mimicka2013
26. máj 2022

@lilyianka a aka je to cesta ktorou ste sli?

takajedna
17. aug 2022

@rozalka_13 som z iného súdka, mama, a môžem Ti povedať, že na druhej strane plota je tráva vždy zelenejšia. Tiež som kedysi veľmi chcela deti, pokojne aj štyri, tiež som bola rozčarovaná, že rodina je v nedohľadne.... Možno sa naštveš, pohoršíš, neviem čo, ale možno sa nad tým aj zamyslíš a pomôže Ti to - jednoducho si dieťa a všetko okolo neho idealizuješ. Milujem to naše, nevymenila by som ho za nič na svete, dala by som zaňho život, ale to neznamená, že nie som unavená, preťažená, každý deň pokorovaná, že sa často necítim ako väzeň medzi štyrmi stenami, a to mám ešte skvelého muža a pomáhajúcu mamu, svokru. Jednoducho ty v svojich predstavách vidíš len tie dobré veci, a ako asi väčšina bezdetných tie negatívne zlahčuješ alebo si myslíš, že Ty ich zvládneš lepšie... Tiež som niekedy závidela iným matkám, teraz si hovorím, aká som bola sprostá 😂😁. Byť mamou je to najťažšie povolanie, a nič v zlom, vôbec nemáš istotu, len svoje sny a predstavy, aká budeš mama a aké bude tvoje dieťa. Veď si skus pozrieť hoci aj tu na koníkovi rôzne spovede, na mňa zapôsobila v jednej diskusii mamička, ktorá sa dlhé roky snažila o dieťa, myslela si, že bude najlepšia matka na svete, a potom, čo jej dieťa každý jeden deň plakalo, tu po asi roku chcela radu, ako to zvládnuť plus priznala, ako už aj ľutuje, že chcela byť mama... Nevravím, že by to bol aj Tvoj prípad, možno som teraz trochu osobná, lebo ma štvú bezdetné, ktoré na mňa zazerajú, ako by som im zjedla večeru, ale fakt si myslím, že je niečo iné si bábätko predstavovať alebo sa o nejaké pár hodín starať, a iné napríklad spať celý týždeň v respirátore, nech nenakazíš dieťa, v teplotách sa oňho starať, padať od únavy, v noci ho x krát kŕmiť a uspávať a ráno začať chorá všetko odznova (áno, aj také sme mali). A ešte k tomu byť posudzovaná a ohováraná zo všetkých strán, lebo každý vie všetko lepšie ako ty (vrátane tých bezdetných). To len tak, aby si sa aspoň zamyslela, že či je Tvoja predstava o živote matky vôbec reálna

maxi2
17. aug 2022

@takajedna čistá pravda

rozalka_13
autor
17. aug 2022

@takajedna ďakujem za správu a áno všetko presne ako si opísala, tak presne všetko viem, aj v okoli vidím, že matkou je byť najťažšie a áno uvedomujem si, že tie dni s dieťaťom sú náročné. Som učiteľka v materskej škole, čiže naozaj tieto veci všetky vnimam a viem o nich 🙂 napriek tomu všetkému, veľmi túžim po dieťati 😊

drakaria
17. aug 2022

@rozalka_13 takých nás tu je ...

rozalka_13
autor
17. aug 2022

@takajedna a ešte si aj veľmi myslím, kto si to ako nastaví v hlave, pretože poznám mnoho žien, aj susedu mám dokonca takú a aj moja mamina to s 3 deťmi zvládala perfektne a povedala, že viac bolo dobrého ako zlého😊

takajedna
17. aug 2022

@rozalka_13 ja ti to nepíšem, aby si po ňom netúžila... To je presne tá naivita, robíš v škôlke a cítiš sa, že všetko vieš - si s väčšími deťmi a len pár hodín, vyspatá, zrelaxovaná, s kolegyňami... Ani nevieš, ako naivne Tvoj príspevok vyznel 🤷‍♀️. Jasné, tých dobrých vecí je viac, ale o tých zlých očividne nemáš šajnu, z počutia to nepochopíš, podobne ako nepochopíš čo je hlad, kým nebudeš hladovať. Veď skús poprosiť muža, nech Ti na noc nastaví niekoľko náhodných budíkov najvyššej hlasitosti, zvučka kriku a plaču, tak, aby si nevedela, kedy budú zvoniť, a keď zazvoní, hneď všetko nechaj tak (spánok, sprchu, sex, WC...), vezmi 5-10 kilovú činku, nežne ju aspoň 20 minút kolíš, pomedzi to aspoň ešte 10 minút počúvaj rev veľkých decibelov, najbližšie blízko ucha... A ráno normálne do práce, a keď sa poobede vrátiš, pokračuj s tými budíkmi poobede, ďalšiu noc... Celé mesiace. Vrátane víkendov samozrejme, a žiadne sobotné dospávanie, pekne o 5-6 vstať a fungovať. Nech nevyjdeš z formy, tú činku môžeš nosiť aspoň cez víkend pár hodín v nosiči. Keď toto absolvuješ, TROCHU pochopíš, fakt len trochu, čo niektoré matky zažívajú... Ale chápem, lepšie sa žije v bubline, kde Ty raz budeš tá najlepšia matka na svete, Tvoje dieťa bude mať skvelú povahu, žiadne choroby a pekne bude spať, a keď nie, Ty to všetko zvládneš, lebo Ty si to urovnáš v hlave... Áno, iste, keď si už teraz nevieš v hlave urovnať a vyrovnať sa s tým, že sa Ti zatiaľ nepodarilo splodiť dieťa... Všetky ostatné, o dosť ťažšie životné skúšky určite zvládneš hravou zadnou, lebo toto je určite ten najväčší kríž na svete a výzvy materstva sú oproti nemu nič 🤦‍♀️

cervenaruza123
17. aug 2022

@rozalka_13 Myslim, ze sa na to zvyknut neda. Zena co chce rodinu a nedari sa, to len tak neprejde. Jasne, ze ta to trapi a ze sa nevies tesit s kamoskami. Tiez sme si tym presli. Inak na hlupe reci zaberalo, ked som priamo povedala, ze sa nedari, niektori sa zahanbili a boli ticho. Alebo ked som povedala, ze dieta bude, ked Pan Boh dopraje, zatial nedoprial. Ja som to asi po roku snazenia prestala az tak prezivat, ale tak mrzelo to cloveka vzdy. Ci chceme ci nie, vacsina ludi ma jeden z hlavnych cielov v zivote rodinu a jasne, ze nas trapi, ked to nejde. Drzim ti prsty, aby sa vam cim skor podarilo.

zankalh
18. aug 2022

@takajedna ty si normalna?To co pises za sracky?To namiesto to,aby so niekoho podporila,ides pisat,ake je to narocne byt matkou?Aby jej muz natacal budiky aby zistila co to je?🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️Si kompletna???
Jasne ze byt matkou,nie je len o radosti,ale aj o starosti,ale laskavo tu nepis takeho sracky,akoby bolo materstvo horor,neodhovaraj a nestras tu nikoho!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre