Môže sa očkovať 17 mesačné dieťa s atopickým ekzémom?

katarinajurikova
22. feb 2012

Maminy mam otazku....mame ist na ockovanie ,dr.povedala,ze maly musi mat cistu kozu ,ale on ju cistu nema nikdy ma atopicky ekzem.Bojim sa ,aby sa mu nieco nestalo,zaujima ma nazor ,ak niektora z vas je na tom podobne,co jej na to povedal jej pediater.Proste ma zaujima aj nazor druheho pediatra nielen nasej dr.dakujem .

tea333
22. feb 2012

Bud rada ze nemusis ockovat. predpokladam ze vakcina ma byt MMR. je to najdiskutovanejsia a najobavanejsia vakcina v nasom ockovacom kalendari a mnohe mamicky ju odmietaju.co sa tyka atopickeho ekzemu- tiez mam doma atopika.su to deti velmi citllive na vsetko..ockovanie moze zhorsit stav koze. Okrem toho - atopia je autoimunitneho charakteru a teda vakcina, ktora uz len z principu absolutne naburava a rozhadzuje imuntiny system moze veci len zhorsit a zamiesat dietatu napriklad bronchialnu astmu ci ine alergie. alergie, astma, atopia su vsetko imuntitne poruchy. takze namiesto strachovania sa, ze dieta bude zaockovane by som sa na tvojom mieste zacala zaujimat o rizika, ktore z mmr vakciny plynu a zvlast, ak je tvoje dieta atopik.

abbey1
22. feb 2012

Musím len súhlasiť s tea333 ! Konkrétne táto vakcína je tzv. živá a preto i omnoho nebezbečnejšia hlavne pre dieťa s autoimunitných ochorením. Osobne viem, že mnohé mamičky práve vďaka ekzému svojho dieťatka mohli legálne odmietnuť očkovanie MMR so súhlasom svojej lekárky.

didulka85
22. feb 2012

Tea ti napisala vsetko, co by som napisala aj ja... Len este musim dodat, ze gratulujem k doktorke. 🙂

sorciera24
22. feb 2012

bud rada, ze mas dr. kt. zalezi aspon trochu an zdravi tvojho dietata.....dieta ma byt uplne zdrave pri ockvoani......ak ma atop. ekzem, ockovanie mu ho moze velmi zhorsit....moja znama sa takto bila o ockovanie, hoci jej dcera mala atopicky ekzem a skoncilo to zapalom koze, z coho sa nemoze doteraz vyhrabat...takze radsej pockaj, nic ti neujde

habibi78
22. feb 2012

moja dcera ma atopicky ekzem, ockovat som ju dala, nic sa jej nezhorsilo... 😉

kbeata
23. feb 2012

kamoskina dcera sa narodila s ekzemom,bola riadne ockovana vsetkym v termine,ale dva krat po ocko.ju museli hospitalizovat na tyzden,velmi sa jej to zhorsilo 😒 bolo to po hexe a prevenari
mohli s tym pockat alebo jej spravit individualny kalendar,teraz v 15-stich mesiacoch este poriadne nechodi,uziva silne lieky,casto antibiotika,zaostava vo vyvoji 😒 dalsia sikovna doktorka ktora dodrzala ocko.kalendar,normalne som nahnevana,k ockovaniu by sa malo pristupovat obzvlast citlivo,ved ma silne neziaduce ucinky ☹

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia2008
23. feb 2012

Ja mam nastastie zdravu dcerku, ale po tretej davke Hexy sme skoncili na neurologii s podozrenim na epilepsiu z ockovania..MMR sme odmietli, dr. to zobrala v pohode, povedala, ze nutit nas nebude 🙂

luciferkax
23. feb 2012

Ahoj. Môj mal ekzém a bolis me očkovaní, nič sa mu nezhoršilo. Doktorka len čakala, aby ho neočkovala tesne po zhoršení ekzému... Ked sa mu to ustálilo a týžden sa mu neobjavili nové suché miesta a vyrážtičky, tak ho pichla :D

anavila
23. feb 2012

no ja tiez mam taky isty problem..dcerke teraz treba tretiu davku ockovania ale ma ekzem a tak neviem ako to dopadne..ale nasa doktorka nebude ockovat pokial bude ten ekzem

diabliq6666
24. feb 2012

fuuu..nam pred tyzdnom diagnostikovali atopicky ekzem a zaciatkom aprila mame ist na rocne ockovanie...som zvedava co nam na to povie dokina...po dvoch tyzdnoch skusania kadejakych kupelov a kremov som ju konecne dala dokopy,ta by som nechcela zeby zas jej koza praskala....

zelmirka1
24. feb 2012

pri ekzeme by som bola velmi opatrna a ockovanie nedovolila, pretoze sa to sice nemusi zhorsit ale zaroven velmi moze pretoze prave ekzem patri k neziaducim ucinkom. Odlozit na neurcito lebo je to risk.

topier
25. feb 2012

My máme tiež atopický ekzém a dosť veľmi rozšírený po chrbátiku a boli sme sa očkovať vo štvrtok. Ani nám nespomenul náš Dr. že by sa nemal kvôli tomu očkovať. A ani sa nám to nezhoršilo.. Takže neviem.. Mimochodom to bolo očkovanie proti osýpkam, mumpsu a rubeole. Všetky očkovania sme prežili v poriadku bez zhoršenia stavu a to má malý atopický ekzém diagnostikovaný od 2. mesiaca.

mummy01
25. feb 2012

ekzem sa po ockovani moze velmi zhorsit-na to musis byt pripravena.Moj syn je atopik od narodenia,nebol ockovany podla ockovacieho kalendara ale podla stavu pokozky.Jedna moznost je dieta neockovat vobec a druha pred a po ockovani podat homeopatikum Thuja.

azarijka
26. feb 2012

moja dcera dostala AE po prvej davke hexy+prevenar, druhu davku nam Dr. stale posuvala a posuvala az kym nebude AE v poriadku, po druhej davke ho zhorseny nemala ... no napriek tomu som druhy prevenar aj tretiu davky hexy odmietla,od jesene ma AE stale skaredy nevieme sa ho zbavit a nechcem ju zatazovat este ockovanim na kt. mam aj tak dost negativny nazor 😒 😒 😒

kaselka
26. feb 2012

moja malá má tiež AE po tretej dávke hexa/prevenar (ekzém už mala dlhodobo pod kontrolou skoro bez ložísk) mala asi 1 týž. v mieste vpichu a okruhu cca 5 cm niečo podobné ako výsyp ekzému. Premasťovala som to A-Dermou Exomega a prešlo to. MMR však zatiaľ pichnutú nemá nakoľko táto vakcína sa pestuje na kuracích embryách a malá reagovala aj na vaječný bielok (časté ak má dieťa ABKM). Podľa niektorých alergológov sa nesmie očkovať len v príp. anafylaktickej reakcie no obozretný lekár (našťastie takého máme) neočkuje ani v príp. "len kožnej" reakcie na vajíčko. A súhlasím s @tea333

modrofuzik11
27. feb 2012

kubko ma tiez atopicky ekzem. uz iba na tvaricke, pomaly sa ho zbavujeme(pomaha nam bepanthen a menalind professional). ockovat som ho vsak dala. reakcia bola v pohode. popravde proti ockovaniu nic nemam. radsej, nech je jeden den z ockovania mrzuty ale nech nezazije drasticke priebehy chorob, ktore by mohli mat omnoho horsie nasledky ako pri nezaockovanom dietati. hovori sa, ze ked ma dieta, ktore nie je ockovane teplotu, musia byt vsetci viac napozore, nakolko choroba moze mat omnoho horsi priebeh... ale je to kazdeho slobodna volba (nastastie 😉 )

prevenar
19. sep 2012

je vysoko pravdepodobne,ze atopicky ekzem ziskalo dietatko po poskodeni imunity predoslym ockovanim .. toto konstatovanie obsahuje vlastne aj odpoved ^^

halime
2. okt 2012

no to som pekne sokovana, nic taketo som nikdy nevedela a ani necitala :((((((( zijeme v UK a tuna sa vsetko berie na lahku vahu, moj maly ma ikzem na tele uz od pol roka si myslim a podla doktora to nic nie je vraj to je bezne ze ked dieta rastie a koza sa natahuje sem tam popraska tak sa mozu vytvarat ekzemove loziska, hlavne ze ked to nic nie je tak preco nam potom predpisal hydrocortizonovyu mast nechapem :( bola som tu s ekzemom u lekara dva razy a vzdycky bola ta ista reakcia a ta ista liecba - krtikosteroidna mast 6 mesacnemu !!!!!!!!!! dietatu, ziadne testy na alergie alebo podobne :((((( no a k veci k tejto teme aby som neodbiehala, sme 24 dni po ockovani, dostali sme tri injekcie, jedna z nich bola MMR vakcina, robi sa to aj tuna. nic o vakcinacii moc neviem a tak robim co treba, a radsej moc necitam a ani sa nepytam ale .... teraz ma to po tych 24 dnoch zrazilo lebo sa nam cely vyhadzal na chrbatiku aj na brusku na co sme boli upozornovani uz pri vakcinacii ze sa tak moze stat. samozrejme nikto ma neupozornil na to ze mu to moze zhorsit ekzem, rozumiem ked je dietatko chore, prechladnute, alebo podobne ze sa ockovanie radsej nerobi ale pri ekzeme???? nepocula som nikdy nic take, a tak som ho dala pekne pichnut a teraz sa zamyslam ci som neurobila chybu. este som s nim u lekara nebola, lebo to nebolo take kriticke a kedze som bola poucena ze moze k takej vyrazke dojst sanzila som sa nestresovat a nevlacit ho tam zbytocne, ved tuna v UK lekari to su totalni suflikanti mam pocit ze sa nikto v nicom nevyzna, maju len odsedene skoly porpidae ani to :( a robia nam GP doktorov. Okrem toho ma tento tyzden prist health care visitorka sa na nas pozriet lebo byvame v malickom bytiku kde je strasne vlhko a temno a cakame na nove byvanie od mesta a on a nam pozrie situaciu a hadam napise support list. Aj toho sa bojim ci mu tie ekzemy taketo prostredie nezhorsuje, lebo v kazdej izbe sa nam objavila uz plesen a snazime sa s tym bojovat a vytvorit malemu najzdravsie prostredie ake mozeme. Som zvedava co mi na tu vakcinasiu versus ekzemy povie tato ''odbornicka'' 🙂

aduskatt
2. okt 2012

nuz, u nas sa naplno prejavil atopicky exzem po ockovani...☹ urcite ockovat nebudem, nech si mysli dokina co chce🙂

tara
4. okt 2012

V ziadnom pripade neockovat. Chvalabohu, ze doktorka je uvedomela a caka. Keby ste teraz s AE ockovali, moze sa tento zhorsit a pridat sa aj dalsie neziaduce ucinky. Ekzem je vlastne autoimunne ochorenie a prave aj pri ockovani moze reagovat telo este horsimi priznakmi. Vlastne aj ten ekzem mate z predoslych ockovani, kedze telo bojuje same proti sebe a vysledok je ekzem. takze neockuj.

janage
28. feb 2013

ja mám 17 mes. dcéru AE. keďže u nej bol problém s pečeňou, tak máme očkovania posunuté a vždy bol najprv krvný test a riadne vyšetrenie. Teraz sme mali dostať 3. dávku hexy, ale keďže sme dostali kiahne, tak zas to posunieme - my máme veľmi zodpovednú pani doktorku 😉 A ona sama mi povedala, že očkovanie MMR neodporúča a ak ho budeme chcieť tak len s papierom od kožiarky, že môžeme, ale keďže momentálne ešte nemáme ani hexu a ani tak skoro nebude keďže po kiahňach zas máme zhoršený ekzém 😠 Ale veru keď som videla, čo s malou porobili kiahne -a brali sme aj antivirotiká tak si neviem predstaviť čo by s ňou urobili osýpky ☹

veriiii
28. feb 2013

tara, ako vies,ze ma ten ekzem z predoslych ockovani?dost odvazne tvrdenie..kamaratka maleho koji, vyhyba sa vsetkym alergenom v strave,aby jej nepreslo do mlieka, nik nema doma AE, a este pred zaockovanim, uz v 3.tyzdni dostal AE,a to je kojene dieta, kojenie by malo "ochranit" pred alergiami,astmou a tak..ludia uz blaznia s tym ockovanim!kolko mamiciek ,co odmieta ockovanie, studovalo medicinu?alebo farmaciu?alebo sa aspon trochu vyznaju do vakcin?v pediatrickych vakcinach by nemal byt tiomersal, takisto uz su tam uz mrtvy kmen polio/lyzickove by sa uz nemali pouzivat./a vakciny su purifikovane a len frakcia antigenov oproti tomu,co boli ockovane moja generacia a pred nou xy...a cim sa ockovalo predtym ani nechci vediet-a cuduj sa ,zdravsie deti sa rodili vtedy-menej alergii, AE, astmy!

abbie
28. feb 2013

my mame AE a MMR som odmietla

talcik111
28. feb 2013

Moj maly ma atopicky ekzem a teraz ma 5 mesiacov. vcera sme ho boli ockovat a nic sa neudialo. uplna pohoda. a tiez nema nikdy cistu kozu, stale su tam nejake tie fliaciky. nam povedala pediatricka ze sa moze ockovat kde to nema velmi agresivne.

zaockujteajslnko
4. mar 2013

Aj dieta bez oci, bez koncatin, bez mozgu, sa vzdy a zasadne moze ockovat, dokonca musi..........

GlaxoSmithKline pre vase zdravie... a pre nase zisky...

tonjadabik2
4. mar 2013

ahoj.nas maly ma 2,5 roka.mal kojenecky ekzem od 3 mesiacov zivota. ockovany bol do tych uz spominanych 3 mesiacov. potom dostal tazky atopicky ekzem.nieje ockovany od 3 mesiacov zivota a to uz bude mat v juni 3 roky.teraz v aprili ho chcu zaockovat v Košiciach v nemocnici. problem je v tom ze maly je alergik,astmatik a tazky exematik a ponovom dostal uzliny po celom telicku..pod pazuskou na krku,v slabinch aj dole pri pipiku a vraj ich ma vela v brusku...moja otazka znie: mame ho dat zaockovat alebo nie??? PROSIM O KAZDU DOBRU RADU. moze mu to ockovanie nieco vyvolat?: neaku chorobu alebo tak? viem ze sa moze vraj zhorsit ekzem ale on uz ho ma taky zly ze horsi uz byt ani nemoze..bojime sa aby nam nezomrel alebo tak kedze nieje ockovany od 3 mesiacov ma alergie aj astmu a tazky ekzem a tie uzliny...PROSIM PORADTE..

ankaba
5. mar 2013

v prvom rade Ti musim pogratulovat k takejto pediatricke. Moj maly ma tiez AE a Dr. by ockovala bez mihnutia oka v akomkolvek stave koze. Dokonca po roku od ockovania Hexou mal stale hrcu v mieste vpichu - a to samozrejme pre nasu byvalu Dr. nie je ziadny problem... preto bud rada, ze Ta na to upozornila a zacni si studovat zlozenia vakcin. V dnesnej dobe mas pristup k informaciam. Oplati sa venovat tomu cas - ide o tvoje dieta. Ale rozhodnut sa musis sama.

biancal
9. máj 2013

Nechapem ako sa mozte pozastavovat vobec nad takymto niecim ! Dieta nieje zdrave, a este do nho treba napchat toho viac nech je to este horsie!!!!

chovancova27
9. máj 2013

Môj malý má 2,3 roka, AE od 3 mesiacov. Očkovania má BOHUŽIAĽ všetky, okrem MMR. škoda že som nezačala skôr študovať veci súvisiace s ekzémom a očkovaním, strašne ľutujem každé jedno očkovanie, ale je neskoro bohužial... ale našťastie pri MMR ma konečne osvietilo, že niečo nieje ok a už mu nikdy žiadne iné nedám a druhé dietko bude očkovanie obchádzať naďaleko... Viď náš príbeh na
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/