Objednávanie donášky na obed: Divné alebo praktické riešenie?
Ahojte,priatel pracuje v zahraniči takže väčšinu času som doma sama a tak mi pride niekedy zbytočne variť pre seba samu tak si objednávam donášku na obed cca každy druhý deň.Ide o to že stále na mna pritom ako cakam na kuriera pozerajú susedia a mne to pride trochu divne,lebo v našom vchode som ešte nevidela nikoho objednavať,ale pointa je pride Vám divne keď si niekto pravidelne objednáva obedové menu domov? Samozrejme je to v práci ine ked je človek preč.No ja mám momentalne homeoffice.Ako vninate takých ludi?
Mne je fakt jedno, ci si suseda objednava jedlo, chodi do restiky alebo je kazdy den tresku s rozkom 😁 nezaujima ma to
uuuplne v pohode,, niekto nevie varit, niekomu sa nechce varit,, niekto za ten cas zarobiiii xy krat viac,, je to v poriadku,,,,,ine je to ak by ti chybali peniaze a ty by si si z nerozvaznosti denne objednavala menu, ale ak na to mas a teda hlavne financne ta to netrapi/nebtazuje... tak OK,, vobec sa tym netrap...
@anonym_autor ak človeku nezáleží na svojom zdraví a často jedáva "doma" donášky bez toho, aby vedel čo obsahujú by mi bolo úplne jedno nech si objednáva aj 3x denne.
Nie, človek nemusí stáť pol dňa pri plotni, aby si zabezpečil chutný obed, stačí 20-30minút + 30 minút na zjedenie je bežná obedná prestávka, ktorú potrebuje každý človek v práci, veď nie sme stroje.
Jedenie v restauracii, donaska z restauracie je platena sluzba, ktora sa da hravo zvladnut doma. Cim castejsie, tym viac to ide do penazi. Ak ti ludia maju dost penazi (je rozdiel si mysliet a naozaj mat) a to tym ludom nebude chybat v horsich casoch (dochodok,...), ich vec. Hlavne nech nepridu lamentovat, ze nemaju z coho zit, ale na donasky cele roky mali. Alebo nech potom nezavidia, ak ludia, co varia doma a neobiehaju kazdy den restauracie, lebo sa im nechce varit, si kupia nove ci dalsie auto, maju nvy dom, alebo pojdu na peknu dovolenku, kym donasaci nemaju za co, ci dokonca ziju v podnajme.
@anonym_autor neriešim nikoho, nech nikto nerieši mňa, kým ma neživí. Nikomu nie som nič dlžná, nech sa každý sám o seba stará. 😝
Čo je na tom divné?
Mne to nepride divné u nás v rodine si dochodci a stryko čo nevie variť objednáva menu každy deň domov
ja si tiež objednám občas ked som sama
kašli na susedov a iných bude ti lepšie
@anonym_autor mne príde divné zakladať o tom diskusiu😀a pýtať sa,či som divná.
V našom vchode objednáva veľa ľudí, furt niekto berie dole jedlo od kuriéra. Ja objednávam tiež, ale obvykle nie priamo hotové jedlo, ale nákup potravín cca 2-3 krát za týždeň. Jedlo z reštiky objednám najmä keď sme chorí a naozaj nikto nič nevládze.
Potom su tu diskusie, zarobim 2 tis eur, nic neodlozim a zijem v podnajme. Nemam ani 20% vlastne peniaze na hypo. Ked vypise vydavky, 500 eur donasky a strava v restauracii v praci. Potom ide na rodicovsku a plac, ze peniaze a jeden plat nestacia. A ten jej "lakomec" jej nedopraje vsetko, co chce. Chyba financna gramotnost.
@anonym_autor a čo také si napríklad objednávaš? Lebo ja iba také veci, ktoré neviem dobre urobiť doma, napr čínu, pizzu atď. Nechápem ľudí, čo si objednajú napríklad pečené kura.
@rachel36a tak tvoj muž si nechce ohriať jedlo, tak si kupi 🙂 Ale snád ste neni zadlzený po uši a žena doma 😀
@anonym_dca744 nie nemáme žiadne úvery, ale objednával si aj keď sme ich mali...nic zle na tom nevidím, ked si niekto dá obed z reštaurácie....pre mňa je zas nepochopiteľné si jedlo do roboty nosit
@anonym_autor objednavala som si tak často donášku, že sme si s kuriérom potykali a zdravili sa aj keď sme sa stretli v meste 🙂🙂. To či na mňa čumeli susedia neviem, ale asi aj hej, keď ma videli zakaždým v pyžame.
@anonym_autor
Dnes večer sa mnohé masochistické manželky budú chváliť na MK ako dnes varili v kuchyni, kde bolo vyše 40 °C, lebo manžel predsa MUSÍ mať každý deň teplé domáce jedlo. U nás bola perfektne grilované kura z donášky a dorobili sme už len šalát.
To, že pozerajú ako vies, že za donášku?mne to príde ako domýšľanie si
vieš napíšem ti to tak..ľudia závidia aj chorobu..a hlavne starší ľudia (teda dôchodcovia) to môžu riešiť, keďže tí sú najviac doma a nemajú čo robiť no..a pokiaľ na to máš a robíš z domu, tak prečo nie, veď ty nepýtaš peniaze od nich na obed, takže tak..ľudia budú vždy závidieť aj riešiť iných, na to si zvykni 😉
@zuzacka16 Nie je pravda, že starí ľudia zavidia. U nás si objednávajú práve starí ľudia, lebo už si nevládzu uvariť alebo pre 1 osobu sa im nechce/neoplatí. U nás v meste sú veľké porcie za 7€ a oni to majú aj na dva dni niekedy. Pred rokmi to mali s dotáciou od mesta za 1€ a vtedy sa to naučili. Aj do cukrárne chodia na kávičku, zákusok. Nech si užívajú.
A čo sa toho závidenia susedov týka, tak to podľa mňa záleži od lokality. Ale čo mám vypozorované, tak zhruba platí: čím chudobnejší kraj, tým viac závidia. Sesternica má manžela zo Svidníka a hovorila, že tam keď prídu na návštevu a vykladajú z auta niečo pre jeho rodičov, tak je hneď celý panelák v oknách 😀
@zuzacka16 Nie je pravda, že starí ľudia zavidia. U nás si objednávajú práve starí ľudia, lebo už si nevládzu uvariť alebo pre 1 osobu sa im nechce/neoplatí. U nás v meste sú veľké porcie za 7€ a oni to majú aj na dva dni niekedy. Pred rokmi to mali s dotáciou od mesta za 1€ a vtedy sa to naučili. Aj do cukrárne chodia na kávičku, zákusok. Nech si užívajú.
@aurelia2000 Rozlisoval by som mladych Wolt / Bolt, kde zaplatis 10 - 5 za obed a starych, ktorym to dotuje mesto a vozi zena na minimalke v obecnej roztrepanej Fabii s 300 000 km z restiky U Dura, ktory je starostovho kona brat.
A čo sa toho závidenia susedov týka, tak to podľa mňa záleži od lokality. Ale čo mám vypozorované, tak zhruba platí: čím chudobnejší kraj, tým viac závidia. Sesternica má manžela zo Svidníka a hovorila, že tam keď prídu na návštevu a vykladajú z auta niečo pre jeho rodičov, tak je hneď celý panelák v oknách 😀
@insider555 Tu odporucam zohnat cim viac krabic od drahej elektroniky a zabalit do toho bezne veci. Nech puknu od jedu.
@anonym_autor vo vseobecnosti nevnimam ich nijak, nestaram sa o druhych, pretoze kazdy ma nato iny dovod preco objednava kazdopadne tvoj dovod, ze pre seba samu sa ti nechce vadit mi pride divny. Pochopim ak niekto to robi kvoli pracovnej vytazenosti alebo kvoli detom, ze cez pracovny tyzden sa nezastavi a nechce niekolko dnove jest ale takto no, neviem za mna je to divne.
No pre mňa je divné že si mladá na HO a nevieš si navariť po práci alebo pred prácou
To, že pozerajú ako vies, že za donášku?mne to príde ako domýšľanie si
@anonym_664c56 Hej to susedia stoja v okne lebo pred dverami a pozerajú na ňu ?
Vobec toto nesledujem, neriesim. Sama si objednavan, ked mam obdobie, zesa mi nechce vatit, alebo nemam cas. Nie kazda musi travit cas u plotny, mam v zivote ine priority, nez mat denne domace varene jedlo.
Celkovo si zijem tak, ako chcem ja, ako to vyhovuje mne. Varim, len ked sa mi chce, volam si upratovacku, okna ak umyvam sama, kludne v nedelu. Zivot je prilis kratky na to, aby som ho zila podla ocakavani a predstav inych. Jedine, co zvazujem, ci mojim konanim niekomu neublizujem, alebo niekoho neobtazujem. A ak nie, tak mam v pitchi, co si kto o tom mysli.
@anonym_664c56 Hej to susedia stoja v okne lebo pred dverami a pozerajú na ňu ?
@sisska96 asi aj autorka, keďže nevidela nikoho objednávať a je presvedčená, že ani si neobjednavaju a preto pozerajú 😅
Mne je jedno, co si kto mysli, ovela viac by ma stvalo to mnozstvo odpadu a spaleny benzin. Radsej sa prejdem do restiky

@anonym_d7ad09 ja si tiez nechavam velke nakupy dovazat, vies kolko casu tym usetrim ked sa nemusim trmacat do obchodu, motat sa s vozikom pomedzi regaly a potom sa s nakupom trmacat domov? Za tie 4€ co zaplatim za dovoz mi to stoji. Mama na dochodku si tiez nechava dovazat nakupy. No a?
Ozaj, tak mi napadlo, vsetko chodis kupovat do kamennych predajni? Je rozdiel ci si nechas doviezt 5 kil muky a 2 litre oleja alebo obed a ked kupis tricko na eshope a nechas si ho dorucit domov?
@anonym_2a5c5f pozri, je to kazdeho vec, ja sa nestaram do druhych, za co minaju, ale ked sa mi kamoska stazuje, aky ma nizky invalidny a pritom si s mamou objednavaju obedy 2x porciu a su pritom doma, mne to rozumne nepride. O tom je diskusia, na ktoru som reagovala.