Čo s deťmi cez prázdniny?

1781980
26. máj 2012

Ahojte, mam 2 deti - 3 rocne a 6 rocne a riesim prazdniny ☹ Pracujem 3 mesiace, takze dovolenka nehrozi, manzel ma 20 dni, jedna starka a moj brat mi s detmi byt nechcu a druha starka sa stara o svojho ochrnuteho manzela... inych pribuznych na blizku nemam 😒 ako to riesite, maminky?

xlucia
26. máj 2012

@1781980 riesenim by bolo najs maminu na rodicovskej , ktora sa postara aj o tvoje. financie by jej prilepsili, ale enviem ci niekoho takeho poznas

kvojtanikova
26. máj 2012

@1781980 a nie su u vas nahradne skolky? u nas je vzdy zatvorena skolka iba jeden mesiac a pocas neho sa tiez da ist do nahradnej. takze by sa to teoreticky ako pises s manzelovou dovolenkou dalo vykryt. No ale my sme velke mesto, na dedinach to asi tak nefunguje, vsak? a ten starsi uz asi chodi do skoly u teba... hm, veru tazka situacia, asi neviem ako by som poriadila, jedine ze fakt sa s niekym dohodnut.

katecameron
26. máj 2012

koli tomu ja nemozem ani do prace ist no ziadna sranda ale tak vsetko raz skoncí aj decka odrastu a budu moct byt same

6mia6
27. máj 2012

Tiež som nad tým rozmyslala ako to bude fungovať. Môj manžel má cez leto sezónu. Fungujú tu tábory dennou formou. Tak to mi príde ako fajn riesenie. Kukni či take niečo nie je u vas. A mladsi môže chodit do nahradnej škôlky. Zevraj je vždy nejaká otvorená

lenka311
27. máj 2012

@1781980 U nás je škôlka aj cez prázdniny - celé 2mes, len je tam trochu vyšší poplatok. U Vás nie? Staršia už chodí do školy?
A ešte tu máme rôzne centrá - detské centum /niečo ako družina kam môžeš dieťa dať do tej 15.00 a potom fara ktorá zaberpečuje to isté vždy na dopoludnie. Volá sa to denný tábor Frantík - tiež niečo ako družina.
Pozri sa po okolí ak vo Vašom meste nič takéto nie je. Možno niečo vymyslíš alebo sa nad Tebou predsa len "zľutuje" rodina... Ja so segrami sme bývali v letných táboroch /ale to až od 7rokov/a ostatný čas u babky a ako tam bolo dobre 😎 😎 😎

anjelicek26
27. máj 2012

@1781980 - riesim rovnaky problem, manzel ostava v anglicku, v oktobri budu prazdniny a ja zacinam este len v septembri pracu... ja sa akosi spolieham na kamosky, ze sa nejako dohodneme, na nasej ulici su este dve 6 rocne dievcatka, su so Saskou na zivot a na smrt hehe, takze ze raz by ich vzala jedna, raz druha... jedna z nich je na materskej, tak dufam, ze to klapne, som ochotna inak zaplatit profi opatrovatelku. V lete Maxova skolka nezatvara, je to zberna skolka aj pre ostatne skolky, len dva tyzdne v lete maju zavrete a cez vianoce a aj to len tri dni. Takze to sa zvladne a nasa buduce leto uz 7 rocna na striedacku - dedko, babka, moja sestra, moja teta, pekne si ju poposuvaju na slovensku, holt si budu musiet zobrat dovolenku kazdy par dni.. ale oni sa na nu tesia 😉 Ja mam 30 dni dovolenky do roka, co to sice nepokryje, ale hadam z manzelom a svokrovci par dni, hadam to pojde, ved uz je velka... maleho by som nikomu nedala este.

1781980
autor
27. máj 2012

dakujem za rady, skolka je u nas zavreta 6 tyzdnov - takze asi mi zostala len ta opatrovatelka 😒 ale ako zohnat dobru?

anjelicek26
27. máj 2012

@1781980 - toto je vyhoda, ked su deti starsie, to dieta ti povie, keby sa mu nieco nepacilo... u miminiek je to väcsie riziko.. v prvej rade hladaj medzi kamaratkami zo skolky a skoly maminu, co by sa na to podujala, predsalen je lepsia osoba, co uz trocha poznas a ktora ma dieta, co sa s tvojimi pozna.

sisaha
27. máj 2012

@1781980 ak nie je ina moznost, tak mozes využiť OČR 😉

rodinnevikendy2
8. máj 2013

Blizi sa leto a s nimi aj vesely rozpravkovy rodinny vikend Krajina zazrakov 🙂
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...

Pripravujeme aj detske tabory, Najveselsi tabor Usmevacik a denny zazitkovy tabor v Bratislave Smoulkoviny
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...

Tesime sa na Vas!

nadhera
13. máj 2013

obnovim temu - mam 5 a 6 r decka , minuly rok boli pocas prazdnin oi aj v zbernych skolkach v meste .

Tento rok nastala situacia, starsi ide do prvej triedy, preto isto nebude mat narok na skolku pocas prazdnin a jeho mladsi brat tym padom tiez nie, lebo starsi je doma. ☹

citala som o vyuziti ocr pocas prazdnin, len sa obavam,ze sa ma to netyka - skolka je sice teoreticky otvorena, prakticky ju vsak nemozu navstevovat.

Ako ste to riesili? 🙂

rodinnevikendy2
13. máj 2013

@nadhera Ahoj, mne ked dcerka zacala chodit do skoly, tiez sme museli riesit kam dat deti. Babky a dedkovia pomahaju, denne tabory a cast dovolenka.
Co sa tyka OCR pocas prazdnin, to neviem, to som nikdy neskusala, OCR vyuzivam dost pocas roka, ked naozaj potrebujem.

milenka74
13. máj 2013

@nadhera u nas v skole bude prve dva tyzdne primestsky tabor.Byva aaj v CVC.Skus sa informovat

jumama
13. máj 2013

Ja som citala, ze lekar moze vypisat Ocr z dovodu zatvorenia skolky... Olo to tu v diskusii niekde. Overene z ministerstva prace... Mozno je to nefer voci kolegom, ale ked sa inak neda, skus pogooglit na tuto temu

mima4
13. máj 2013

@jumama to je skor rada, ako sa dostat na zoznam prvych co poletia z prace 😉

jumama
13. máj 2013

@mima4 Nuz je to pravda, a svojim sposobom je tato situacia neriesitelna a nespraodliva pre mnoho rodicov.

janinah
13. máj 2013

@1781980 škôlky v meste sú otvorené na striedačku,nevedela by si si vybaviť umiestnenie detí tam? či bol by problém s dopravou?..určite lacnejšie a lepšie ako opatrovateľka....tiež denné tábory v mestách bývajú,využívam ich od 5r.,takto si u syna teraz prváka vykryjem 2-3 týždne....na očr by som nešla,kolegovia ťa zožerú a šef si tio zapamätá..pred rokmi mali akurát v lete moje dve dcéry kiahne jedna po druhej,ja čerstvo v novej práci po RD- no väčší horor som nezažila 😒

mima4
13. máj 2013

@jumama pozri, zavisi aku pracu maju rodicia, ci si mozu dovolit riskovat vyhadzovat, ale zostat na OCR si dnes moze malokto... treba zmobilizovat kazdeho..a vies, aj ked si tatko vezme tyzden dovolenky, mozu prist do domu aj ine deti, ved chapes, a takto sa mozu rodicia striedat...

este tu pripada do uvahy detsky tabor 🙂

nadhera
14. máj 2013

@janinah skolky mame zberne v meste - minuly rok vyuzili,ale tento rok uz nemaju narok ☹
@jumama skolka je otovrena, ale ocr pocas zatvorenie zatvorenia skoly a skolky sa tyka karanteny, strajku ucitelov...
@milenka74 primestsky tabor je od 7r niekde od 8r /moji maju 5 a 6/

@rodinnevikendy2 babka pripada v uvahu na tyzden a druha tak 2dni ☹

co sa tyka ocr - minuly rok ani raz som nemusela cerpat, tento rok hned v januari na par dni , nic vazne, maly potreboval len vylezat, naozaj sme ho nemali kde dat ☹

zufala situacia ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janinah
15. máj 2013

@nadhera kto povedal,že nemajú nárok na škôlku? nárok má 3ročná určite a 6r tiež aj keď skončila prípravku a ide do prvej triedy,aj vtedy má nárok na škôlku,to si pozisťuj..a do denného tábora syn chodil od 5r. organizovali to ľudia z kostola- animátori,máme také pastoračné centrum,niečo také nemáte?

rodinnevikendy2
15. máj 2013

@nadhera Ahoj, neviem z akeho mesta si, ale mi robime tabor od 5 rokov Smoulkoviny v BA na Kolibe.
V pripade surodencov aj od 4.
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...

nadhera
16. máj 2013

@janinah v meste je pocas prazdnin otvorena len jedna skolka - zberná - a cim menej deti, tym lepsie, preto neverim,ze mojho predskolaka zoberu ....a kedze jeho nie, maly nema narok, lebo ma starsieho brata doma ...
pastoracne centrum mame - od 8rokov
primestske tabory - od 7rokov

nadhera
16. máj 2013

@rodinnevikendy2 smola, som z vychodu a u nas je vsetko od 7-8 rokov nahor

milenka74
17. máj 2013

@nadhera ale ked maju 5 a 6 tak chodia do skolky?lebo skolka musi byt aj nejaka zberna v meste.U nas sa spajaju po dve skolky a striedaju sa po mesiaci a tie tabory to zavisi individualne od mesta.
Ja ked nemam kde dat deti tak to riesim studentkou a to naozaj nie sme bohati,ale niekedy to naozaj inak nejde.Mozno je v meste mamicka s podobnym problemom a by ste sa vystriedali po tyzdni,ze ty postrazis jej a ona zas tebe.

landea
17. máj 2013

Ak riešite čo s deťmi cez leto, odporúčam denný tábor, prípadne pobytový ak deti nemajú problém so spaním mimo domu. My organizujeme denné tábory v Bratislave. Pripravili sme 6 týždenných turnusov a bohatý program. Program sa snažili pripraviť tak, aby z toho deti aj niečo mali, nejde len o "babysitting", ale deti majú na každý deň angličtinu (hravou, komunikačnou formou), tancovanie s tanečníkmi z Let´s dance, celodenný výlet na bio farmu a do aquaparku, vyskúšajú si svoje zručnosti v kreatívnom štúdiu, dozvedia sa niečo o histórii Bratislavi a mnoho iného.
Program je zameraný hlavne pre deti od 6 do 12 rokov. V prípade že máte súrodencov pod 6 rokov (4 a pol - 5) dá sa zobrať aj druhé dieťa, len nemáme podmienky pre veľmi malé deti.

rodinnevikendy2
17. máj 2013

Vesele rodinne animacne vikendy 🙂
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...

nadhera
1. jún 2013

😀 😀 😀 v skolke sme mali den matiek, po programe sme sa ostali hrat v areali skolky,odchadzame domov a stretli sme pani riaditelku - vychvalila chlapcov,spomenula mojho skoro skolaka a hned som sa jej opytala ohladom skolky cez prazdniny. Milo ma prekvapila, aj napriek tomu, ze starsi ide do skoly mame narok na skolku pocas prazdnin , lebo obaja rodicia pracuju 🙂 🙂 🙂 🙂

vrabcekdoc
4. jún 2013

Vrabcek - prídte sa pozrieť aj pre tých najmenších

caturday
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riverparkdanceschool
10. mar 2014

Prihláste ho do HOLLYWOOD DANCE CAMP - 1.ročník tanečného letného tábora pre deti vo veku 6 - 12 rokov! Tanečná škola Riverpark Dance School pozýva všetkých malých tanečníkov a tanečnice prežiť rozprávkovo-hviezdne MUZIKÁLOVÉ LETNÉ PRÁZDNINY plné tanca, hudby, pohybu, hier a zábavy! Naše pravé detské muzikálové centrum vyrastie už toto leto v Modre v Harmónii. Na detičky čakajú tanečné hodiny s lektormi Riverpark Dance School, pestrý spoločný program, súťaže, športové aktivity i kreatívne dielne a záverečná tanečná show - HOLLYWOOD DANCE CAMP MUZIKÁL! Využite first momment cenu 199 € platnú len do 1.4.!