Ako kojíte doma?

4. dec 2020

Ako doma kojite dietatko? Buduci rok sa nam narodi babatko, a ja rozmyslam, ako sa doma koji. Lebo urcite si nebudem kupovat tricka na kojenie. Tie, ktore si obliekate doma normalne tricka, tak pri kojeni si date cele tricko dolu? A nie je vam potom pocas kojenia zima? Ci si tricko len vytiahnete nad prsnik? Nie je to potom nepohodlne? Odhrnut podprsenku na kojenie, nad tym to vytiahnute tricko...Podprsenku na kojenie budem aj doma mavat, a na tom bezne tricko.

malinoismum
4. dec 2020

Zachvíľku budeš mat úplne iné problémy.... a nie ako si dať tricko počas kojenia 😊😊👏🏼😀

viki128
4. dec 2020

A čo máš proti tričkám na kojenie :D sú rôzne druhy a strihy, určite nájdeš niečo čo sa ti bude páčiť

xjakubikovak
4. dec 2020

Kupovala som si tričká s výstrihom a hotovo 🙂 tričká na kojenie sú super ale 30€ za jedno sa mi zdá vela

nerya
4. dec 2020

Ja som nosila len tielka vtedy, s podprdou alebo bez, keď bolo chladnejšie sveter, neskôr som si v Lidli kúpila za pár libier tielka tiež na kojenie a boli super

autor
4. dec 2020

@viki128 Lebo neplanujem si kupovat take tricka na kojenie, nic ine 😊. Budem si obliekat bezne tricka.

malinoismum
4. dec 2020

To ti úplne stačí 🙂 hlavne nech je malé ok a nech všetko dopadne dobre ❤️❤️😘

autor
4. dec 2020

@malinoismum Len ma zaujimalo, ci zeny, ktore nosia bezne tricka si ich pri kojeni doma davaju dole ❤❤

kubkovamama
4. dec 2020

Tričká vpredu na gombíky kúpiš za pár šupov. Alebo košeľa,veď doma to je jedno.To po pôrode aj tak ani riešiť nebudeš takéto srandy 🙂 Čakám tretie a mne teda by bolo fest nepohodlné vyhrnat obyc.tricko,vadilo mi byť do pol tela vyzlečena a triko tým zachvilku vyťahas a zničíš.A nemusí pol domácnosti vidieť moju popôrodnú brušnú šunku

malinoismum
4. dec 2020

Ja som len nadvihla🙂 ale “ kojila “ som odsavackou čiže odo mna nemáš moc fundovanú odpoved 🙂

diewcatqoo
4. dec 2020

Bud tricko s vystrihom a vytiahnut prsnik cez vystrih alebo ak tricko bez vystrihu, tak vytiahnut tricko hore a hotovo. Este boli fajn svetriky na zapinanie alebo mikiny na zips, tam rozopnes co treba.
Inak, nikdy mi nenapadlo sa nad tym zamyslat. Vzdy som kojila tak nejak intuitivne, nikdy som sa doma nezamyslala nad tym, co mam oblecene 🤔
Oblecenie som riesila jedine vtedy, ak som sla niekam von, pripadne niekam, kam sa patrilo slusnejsie obliect (oslava a pod), vtedy som vyberala saty podla toho, aby sa dalo kojit co najvyhodnejsie.

danieladeley
4. dec 2020

ja mam dve odkojene a pred prvym som nakupila podrprsenok na kojenie a pyzam na kojenie a vies na co? na uplne nic :D podrsenku som nevyuzila ani jednu, lebo som na nich nemala nervy, mne na sto percent vyhovolali sportove podprsenky, na doma ideal a na von normalnu, von som nikdy nekojila. Stale som si to nejak tak ustrazila, aby som nemusela nikde inde okrem doma a u rodiny, kamosiek. A tricka absolutne neries, vyhrnies a ides a ked ti bude zima, prikrijes sa dekou a uzivas chvilky s malym cuciacikom 🙂

evaachesa
4. dec 2020

Vyhrnies tričko...ako inak sa to ešte dá? A áno hore bez ti bude zima 🙂

evkakozickova
4. dec 2020

Ahoj,ja tiež nenosím tričká na kojenie😁 tričko len vytiahnem nad prsník,na brušku aspoň cítim maličkú čiže pre mňa je to lepšie. Zima mi je ako kedy keď je dobré vykurené tak nie.

julka1990
4. dec 2020

nomalne vyhrnieš tričko a nakojíš potom daš naspať .. ja som nosila ked bolo chladno tielko a na to tričko napríklad tričko som vyhrnula a tielko stiahla pod prsník a mala som to ako tričko na kojenie :D :D alebo ked maš tričko s vystrihom da sa dať pod prsník nemusíš vydvihovať 🙂

engynka
4. dec 2020

Ja som teda nemala ani jedno kojo tricko a fungovala som uplne v pphode ci vonku ci vnutri. Nosila som cierne tielko s velkym vystrihom (f&f) a na to tricko, sveter, mikinu bars co, co som nosila aj do vtedy, vzdy som si len stiahla tielko pod trickom, zdvihla tricko a vybavene. Vonku som si prehodila este aj plienku a nic nebolo vidiet.

nelca0510
4. dec 2020

Nemám kúpené nič na kojenie, lebo mi je to na nič. Doma budeš chodiť aj bez tričká a niečoho, lebo je budu náhodou bradavky bolieť, budeš veľa vetrať. Sú deti, ktoré sú snáď nonstop nacucnute na prsníku. Vonku som to riešila s nejakou prehodenou satkou cez seba alebo v nosiči. Nevyhadzuj zbytočne peniaze, ved popravde, ani nevieš, či sa ti podarí kojiť.

evaachesa
4. dec 2020

Ja nosím podprsenku a šaty na dojčenie len keď viem že ideme niekam kde by som nerada vyhrnala cele tričko...hlavne teraz keď je zima tak je pohodlnejšie len rozopnúť a rovno dojčiť. Minule som musela v aute ešte nevyhriatom a to som skoro odmrzla lebo som mala klasickú podprsenku a dlhý sveter 😄

kate_cs
4. dec 2020

Ja dojčím už druhé dieťa a za mňa sú super tielka na dojčenie z Lidl. Sú lacné a kvalitné a využila som ich aj mimo detí. Tie nosím doma a nemusím mat tým pádom podprsenku, v noci je to pohodlnejšie. Alebo doma nosím trička, košele na gombiky a len rozopnem. Keď už budeš mať dieťa a to bude chcieť mlieko, intuitívne prides na to ako ho nakŕmiť 😉

jahodova01
4. dec 2020

Ja som doma kojila v hocičom, to som neriesila kojo vecami a tie som používala len napríklad u lekára, alebo niekde vonku kde sa nedalo byť v súkromí

amelie2017
4. dec 2020

My sme sa s kojenim trapili, takze najprv bez tricka, pripadnr rozopnuta kosela. Neskor som len odsavala, cize vyhrnute tricko. Co ti vyhovuje zistis az za pochodu

ingrid2304
4. dec 2020

Staršiu dcéru som dojčila 10 mesiacov, mladšiu viac ako 4 roky. Nikdy som nemala žiadne tričko na dojčenie (priznám sa, doteraz som o tom nepočula, a to už mám obe školáčky). Nosila som úplne obyčajné tričká. Keď malo väčší výstrih, tak zvrchu, keď menší, tak som vyhrnula. Prsia mám malé (že nič 😀) a v pohode 🙂

kiki68
4. dec 2020

Tricko na kojenie je to naj a ked to kupis kdesi z pat pat tak mas za 30 eur tri tricka. Ver tomu nechces 20x denne vyhrnat tricko hore. Ak teda nechces behat hore bez cely den. To je strategia tiez

ivka21
4. dec 2020

Dajú sa kúpiť tričká na ramienka v HM sú aj na kojenie. Ale ja som si nosila tričko na ramienka co sa dalo dat pod prsník a na to normálne tričko aby mi nebola zima na kríze.

mapleol
4. dec 2020

No ja mam tri deti, ktore som dojčila a ani jedno tricko na dojcenie. Pre mna je to zbytocnost.

ledgerka
4. dec 2020

Ja nosim tielka na ramienka. Ramienko dam dolu a podprsenku mam nakojenie, tu len rozpnem vpredu. V noci rovnako len bez podprsenky.

jany149
4. dec 2020

Tak ako píšeš..podprsenku na kojenie a bežné tričko a vyhrniem a idem...nedávala som ho celé dolu...a v pohode...je to len o zvyku..si myslím...nájdeš si sposob, ktorý bude vyhovovať...

lenkakravcova
4. dec 2020

Vyzlečim tričko a kojím 🙂
Tričko na kojenie ti asi ani treba nebude. Čo sa ti však zíjde sú tričká voľné. Aby ti netlačili prsia - nie je to veľmi príjemné keď sú naliaté. Ja nosím XS veľkosť bežne. Kým dojčím, tak po izbe také Mká. Nech to nikde netlačí 🙂

sejan
4. dec 2020

Zbytočne riešiš túto dilemu.Ja som Prvé týždne doma chodila v nočnej košeli na kojenie.Pre Mňa bola kojenie nová skúsenosť.Mala stále na prsníku,aby sa dobre mliečko rozbehlo.A podprsenku som mať zo začiatku nemohla.Prsniky som mala ako betóny a zbytočne má ťahala.Takze najlepšie bola pre mňa košeľa a aj z toho dôvodu že som sa mohla vetrať aj zo spodu...kvôli šitiu...sama zistíš čo Ti bude najviac pohodlné

alexandra2468
4. dec 2020

Nenapadlo ma nikdy toto riesit teda...
No ale odpoved.
Doma ak mas dlhe bez vystrihu tricko, tak si ho vytiahnes nad prso a kojis.
Ak ma tricko s vystrihom, stiahnes pod prso a kojis.
A nie, nebola mi nikdy zima, skor teplo. Takze vela krat som proste vyzliekla cele tricko.
A nenosila som podprsenku na kojenie, ale obycajnu latkovu bez kostic.

thoughtfulweirdo
4. dec 2020

Uzke tričko som len vyhrnula nad prsia a držalo. Širšie tričká som vyzliekla jednu ruku a vyhrnula až na rameno, aby som mala holé prso a nemusela držať padajúce tričko. A zima mi nebola, ja som sa pri kojeni veľa potila 😅