3 mesačná dcérka má 6 kg. Je obézna?

lusia222
16. jan 2013

Ahoj mamicky,chcem vas poprosit o nazor.Mam takmer trojmesacnu dcerku ktoru dojcim.Ma uz vyse 6 kg a stale pocuvam z kazdej strany ze je tucna,ma nadvahu a mam ju obmedzovat v papani.Ja mam na to sice uplne iny nazor ale cisto zo zvedavosti by som rada vedela aj vas nazor,dakujem.

kvietok73
13. feb 2013

je to krasna vaha...bud hrda na to, ze tvoje mliecko jej takto pomaha prispievat.. 🙂 ...ostastne nazory na nadvahu, alebo obezitu su blbost....a mozno z velkej casti aj zavist....hlavne usmev na pery a zelam malinkej vsetko dobre do zivota 🙂

lusia222
autor
13. feb 2013

@czechzuzanaba ludia z okolia co sa na nu pozeraju,mama,...

czechzuzanaba
13. feb 2013

@lusia222 presne sem to tipovala, mama nebo svokra! A tvoja mama jak dlouho kojila?

dzankamizu
13. feb 2013

@lusia222 nas misko 3 mes vazil 8,5 kg a doktorka uplne v pohode, ze z MM moze tolko vazit, teraz ma 9 mes a vazi nieco cez 10 kg

euka210
13. feb 2013

moj bol velky a na 3m mal 7,5kg...maly budha 🙂 Ale nikomu to nevadilo, lebo sa velky narodil. Nepocuvaj ich, ked zacne lozit a chodit tak nebude tak rychlo priberat. Nas na pol roka mal 9kg, na 11m 11kg a teraz na 16m mal 12kg. Najhorsie bol na tom stale len chrbat 🙂 Z MM urcite obezita nehrozi...skor z UM 🙂

lusia222
autor
14. feb 2013

@czechzuzanaba uz prvy mesiac mi davali vsetko mozne..ale zase musim povedat ze nemam alergiu na nic a pevne kosti,doteraz som nemala este nic zlomene 😉

monikad77
20. feb 2014

vôbec to nerieš, ak kojíš....moja malá tiež tak priberala z materského mlieka, čo sa zabijeme keď máme tak kvalitné mlieko a deti z neho prospievajú......moja bola na prasknutie až do obdobia kým začínala chodiť, potom to vybehala aj vyrástla ....je to pohoda buď rada, že takto prospieva, horšie by bolo ak by si sa musela trápiť so zháňaním umelých mliek, ktoré jej ako zapasujú

andreamamka
20. mar 2014

Nasa mala bola v druhom mesiaci v poradni a malicka vazila 5,70 .... noa ? Co jej nemam davat teraz jest ? ... :D opytala som sa pre istotu co nato moja doktorka a ona ma ujistila ze je to v poriadku a ked sa zacne pretacat a mat viac pohybu tak takto priberat uz nebude ... uz teraz je sikovna a snazi sa pretocit aj na brusko davame a hlavicku drzi pekne dlho ;) ... takze aj to vela robi ze sa ponapina troska 🙂 . Teraz mame 2 mesiace a dva tyzdne 🙂

andy04
20. mar 2014

Mne nepripadá že ma nadváhu podľa tabuliek je porcentil 60 takze perfektne. Určite sa nestresuj. Nečítali som celu diskusiu ale zazrela som názor "však to vybeha". Nie vždy je to tak. Mám známu ktorá mal babo s nadváhou okolo roku to bolo dosť vidno. Keď sa jej odporúčalo pribrzdiť tak ona mala svoju hlavu " je to babo a môže papat koľko chce" keď sa "zobudila" bolo neskoro vysvetľuje decku že bude jesť menej teraz ma dieta 11 rokov a poriadnu nadváhu. A posledných 6 rokov dennodenny boj proti sladkosťiam Nie vždy sa to vybeha obzvlášť ak je babo lenivsie kludnejsie. Ja by som sa riadila tabuľkami ak by bolo porcentil nad 80 tak určite zbystrím pozornosť

betinka87
24. mar 2014

Môj syn ako 3 mesačný má okolo 7 kg. narodil sa s mierami 54 cm a 3880 g. priberal ako každé dieťa, takže niet sa čo čudovať v 3 mesiaci. keď deti začnú štvornožkovať, viac sa hýbať, váha bude stagnovať nejaký ten čas. netreba sa tým výrazne trápiť 🙂

rebeka11
24. mar 2014

@lusia222 super, ze nemas pochybnosti, ved sama vies co je pre tvoje dieta najlepsie.. A ak by sa nasla co i len malinka, vzdy si to mozes checknut na www.rastieme.sk , ja mam synceka, bude mat tri mesiace a je na tom podobne ako tvoja dcerka a nik mi jeho vahu nekomentuje.. Obklopuj sa spravnymi ludmi ;D

sa3ka
24. mar 2014

Ludom sibe!!!! To co ma byt akoze? Obezne kojene 3 mesacne dieta?Ludia dajte sa liecit a chodte prec s takymito debilnymi otazkami!

lusia222
autor
24. mar 2014

@sa3ka ???

meluela
24. mar 2014

@lusia222 aj ja som dostala takuto skvelu poznamku o obezite plne dojceneho dietata od mamy (ktora je inak super) a vela inych "skvelych" rad okolo dojcenia ktorymi prekonala este aj svokru 😀 Kaslala som na to ... a dobre som urobila, potom mi pri raste zubkov dieta tak schulo ze keby nemalo zasoby z predchadzajucich mesiacov, tak skoncime na infuzkach ...

lusia222
autor
24. mar 2014

@sa3ka

@rebeka11
@meluela baby vdaka za nazory ale pisala som to ked mala dcerka 3 mesiace,dnes ma 17 🙂 ale s odstupom casu viem ze to boli hlupe piznamky. 🙂 a dakujem za kazdu podporu a dobru radu. Ved na to forum je,vsak
@sa3ka

mucinka515
24. mar 2014

môj malý mal ako 2-mesačný 6 kg 🙂 ale narodil sa 4270g a 55cm 🙂

marin.frist
24. mar 2014

@lusia222 a ako ma babatko dietovat? Na take kecy kasli, aj moj maly mal 6 kg a to sa narodil s 3460 a schudol na 3070... A dr nas len chvalil 😀

katusik19
24. mar 2014

aaaale kdeze moj sa uz narodil ako 4 kilovy takze ja si myslim ze je to v pohode🙂

martinusik91
25. mar 2014

Moj bude mat 10teho 4 mesiace a ma 6000g teraz a to je predcasne narodeny ked sa narodil mal ledva cez dve kila a to bol predcasne narodeny uplne ta chapem mi ked chodime po doktoroch sa na nas kukaju ako na zjavenie 😀 tiez som si uz myslela ze ci nieje tucny alebo co ale nikto mi nic take nepovedal len sa cuduju 🙂 tiez papa len moje mliecko stale

susanne6
25. mar 2014

môj tretí syn má tri mesiace a 7 kg 🙂))

lulistek
25. mar 2014

@lusia222 kamoskin syn mal trojmesacny 9kg a bol dojceny a teraz jedna baba ma 2 mesacneho 6,5kg takze pohoda 🙂

tinka8873
26. mar 2014

Ahoj 🙂 A ja mam dcérku, ktorá takto zdravo vyzerá 🙂) Absolútne si to ne vsimaj. A i ja som pocuvala, ze je tucna kvoli mne lebo za skoro som jej davala to ci hento. Uchom vnu uchom von a robis si svoje... Vyrastie to vybehá. Osobne dosť mi luto deti, ktore su prehnanie obmedzovane v jedle. Vsak deti maju byt stiastne a ne vyzerat ak Baby miss 🙂

marmajka
9. apr 2014

moja malá je tiež bucko. V troch mesiacoch mala tiež cca 6 kg a lekarka nam povedala, že žiadne dojčené dieťa nie je tučné. Naopak. Je to najlepší spôsob ako sa vyhnúť obezite v dospelosti. Kľudne jej dávaj papať, kedy si vypýta a netráp sa tým. Má od Teba dobrý základ a bude mocná. Môžeš sa z toho len tešiť, že je v poriadku 🙂

miska2603
9. apr 2014

Moj maly ma zajtra 12t a skoro 8 kg. Dokonca ma 71 cm. A lekarka sa z neho tesi.

foodoorka
9. apr 2014

Myslíš že je obézna?môj syn mal 6700 g v 2 mesiacoch a je uplne normálny teraz má 2,5 roka a má 16 kg, je dosť vysoký 🙂

hameeda
9. apr 2014

@lusia222: moja mala sa narodila o mesiac skor s porodnou vahou 2650 g, v troch mesiacoch mala 6450 g, teraz ma 19 mesiacov a ma 13 kg, je normalna, nie chuda ani nie tucna

rodinnevikendy2
2. máj 2014

Výborný a zdravý pohyb pre dieťatko je plávanie, otvárame nový klub baby plávania v Bratislave
PLUTVIČKA
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

gitusa23
14. máj 2014

tak nasa ma 2 mesiace a 1 tyzden a uz ma 5,6 kg. Lekarka nic o obezite nehovorila 🙂 a ani mne sa nezda ze by bola tucnucka. Uz meria 59 cm.

loxa
14. máj 2014

moj syn mal v troch mesiacoch 6.5 a zdal sa mi byt stihly alebo tak akurat...to urcite nieje obezita😀

petruska1212
14. máj 2014

moja mala min.tyzden 3 mesiace a vazi len 4,60 kg. dost malo, ale vyzera baculka no doktorovi sa jej vaha nepaci... no snad este priberie