Trojročný syn stále kaká do plienky

jituska666
1. feb 2018

ahojte, mam syna 3r. ktory stale kaka do plienky a nie a nie ist na nocnik ci wc. cikanie uplne bez problemov. uz plienky cez den nenosi,ked chce cikat uz ide aj sam na wc( mna uz ani nevola 🙂 , ale ked chce kakat tak mi prinesie plienku. ked som raz schovala plienky, tak to radsej tlacil v sebe.
ma tu nejaka mamicka takuto skusenost a nejake ucinne triky na toto? dik

lili235111
1. feb 2018

Mám podobnú trosku skúsenosť a po našom trápení ktoré trvalo 3 roky ta prosím neber mu plienku na lákanie.Moja mala mala rok aj niečo keď pekne začala cez deň cikat do novinka večer mala ritual kakat do plienky aké keďže exova mama videla že cez deň vie cikat začala ju tlačiť do kakania štýlom že je to hanba henta kakat a že je to zle a mala pochopila to že všeobecne lákanie je zle.Odvtedy sme sa len trápili do teraz a to má 5 rokov a 2 mesiace.Neustale zadržiavanie,pohotovosť,glycerinove čipky,klystiry,zničené spodné prádlo a uplakané dieťa.Nechaj to na neho on bude vedieť kedy plienky bude dosť a pôjde pekne sám.

wegab
1. feb 2018

@jituska666 Zdravim Vas. Mala som uuuuplne ten isty problem s dcerkou. Koncom augusta mala 3r. Od septembra do skolky (naucila som si ju kakat kazde rano do plienky),vycikala sa na wc uplne sama,obliekla,rucicky umyla,rozumne dievcatko,ale kakat ...leeen do plienky. Ostala som zufala a aj som to vzdala. Je tomu tyzden co mi kaka na wc,dokonca aj v skolke kakala vcera aj predvcerom. Co som urobila? Nic. Minuly tyzden doutekala ze chce kakat,neskoro,uz mala v nohavickach. Vyzkiekla som ju,posadila na wc a dokakala zbytok. No a na dalsi den ked povedala ze chce kakat,bez reci za plienku som ju hned posadila na wc a tak sme bez plienok. Akosi vsetko ma svoj cas. Tak Vam prajem skore kakanie na wc

jituska666
autor
1. feb 2018

@lili235111 ja ho nechcem nutit ani strasit. chcela som raz vyskusat, ci sa to podari ked nie su plienky. cize drzal to. vecer uz po kupani som mu dala plienku pred spanim a prve co spravil sa vykakal do nej. odvtedy ked pride za mnou ze chce kakat tak sa ho opytam ci ideme na wc,ale hned odpoved ze nie 🙏☹
tak mu dam plienku a nic viac nedokazem urobit. vacsinou zvykne kakat az vecer ked je uz doma z jasli.

jituska666
autor
1. feb 2018

@wegab budem musiet mat trpezlivost a vydrzat kym sam pojde 🙄🙏

jituska666
autor
1. feb 2018

@wegab ked tak ratam tak mala mala 3r a 5mes kym zacala kakat do zachoda,ze? moj ma teraz 3r a 3mesiace

tncka
1. feb 2018

@jituska666 Hanba ako svet tak velke dieta a davat mu plienku. Ak je zdravy a chape,robis najvacsiu chybu ty ze povolis a tu plienku mu sama das. Tak cakaj,mozno sa dockas!

zuzka38
1. feb 2018

@jituska666 žiadne triky neexistuju nechaj mu plienku a nechaj to na neho..pozri si peibehy v skupine problémy pri vyprazdnovani deti

zuzka38
1. feb 2018

@tncka hanba ako svet?

katriona1
1. feb 2018

@jituska666 toto bohužel poznám, akorát dcera mela ješte specialitku, že kakala do plenky jenom ve spánku, dala se čtyri a tak kakala, začalo to okolo 1,5 roku, když mela zácpy a tak se jí kakalo lépe, mela sice okolo 2,5 roku období kdy sem tam šla na nočník, ale zase se vrátila k plenkám, vyzkoušela jsem všechno možné, ale nic nepomohlo, když jsem plenku nedala tak se vykakala do gatí a nejhorší bylo, že si v tom smradu klidne spala dál, no pohlo se to ted na podzim to mela 3 a 3/4 když videla mladšího bráchu jak chodí na nočník, už byla i rozumná, zavedly jsme odmeny ve forme nálepek a čokolády ( už jsem byla zoufalá ) a postupne aspon hned jak se vykakala tak došla a pak jeden večer zahlásila, že jde kakat, tak já, že ok tak jdi a za chvíli volá, že kakala a tam šiška jak svet, no mela jsem Vánoce 🙂 potom kakala i 3-4x denne do záchodu a vždy se ptala jestli jsem štastná a že už ted to umí, no radost veliká 🙂
takže určite nenut, je to sice na nervy a není to neco s čím se človek rád chlubí ( každého jenom to nejvíc zajímá jestli už nemá plenky ) ale porád lepší kakat do plenky jako zadržovat a chodit po pohotovostech, dávat klistýry a čípky a privodit si zdravotní problémy, verím, že to nebude trvat dlouho a zkuste jedine ten odmenovací systém aspon

jituska666
autor
1. feb 2018

@tncka nemyslim si ze je to hanba ako svet. trapi ma to a preto sa informujem . na poradni mi tiez povedala doktorka, ze dieta nemam nutit ani sa na nho hnevat. samozrejme ze chcem nech sa rychlo odnauci.

katriona1
1. feb 2018

@tncka a čeho se dočká, že se jí díte sekne a nepujde kakat treba týden? a potom to z nej budou dolovat ven? toto je problém, který má to díte v hlave a musí to prekonat a násilím to nepujde, jestli tomu nerozumíte tak to nerešte
@jituska666 nic si z toho nedelej, když mi pred pár lety jedna známá ríkala, že má neter s takovým problémem, tak jsem to taky nedokázala pochopit a hned jsem rekla, však at jí nedá plenku, no na vlastní dceri jsem pochopila co to znamená a že takových detí je dost, jenom se s tím ne každý chlubí 🙂

lindusss2016
1. feb 2018

@lili235111 ja som citala, ze detom sa lri kakani nema hovorit fuj, smrdi to atd, ze to mozu pochopit tak, ze to kakanie je zle... no a co robi zakazdym moja svokra? Staci, ze si mala prdne a uz jej rozprava, ako je to fuj a pri kakani sa jej stale smeje, ze to smrdi, ona asi tlaci konvalinky 😕 strasne nervy mam na to, nastastie tu nie je casto a malu to zatial nijak neovplyvnuje. Ale deticky vedia byt citlive a problemy s (ne)kakanim sa dostavia velmi rychlo.

@jituska666 nie je to ziadna hanba, musi na to dozriet a neboj, urcite nebude kakat do plienky do desiatich...

jituska666
autor
1. feb 2018

@katriona1 presne v den jeho 3 narodenin sa 2x vykakal do zachoda,na druhy den zas a odvtedy ani za svet. nocnik u nas vobec. hned wc co sa tyka cikania.

katriona1
1. feb 2018

@jituska666 no i já si myslela, že v tom 2,5 roce se to pohne a zase se vrátila naspet a trvalo to další víc než rok než se toho zbavila, jinak ve školce fungovala normálne, protože pres den byla komplet odplenkovaná od asi 22 mesícu, to jenom ty noci

jituska666
autor
1. feb 2018

@lindusss2016 haha to by bolo keby do 10r kakal do plienky 😂
priznam sa, ked sa maly vykaka tak mu vravime ze smrdi to ,v ramci srandy a so smiechom a maly to nevnima zle,smeje sa aj on a este vystrci ritku na mna ze aby som to asi viac citila 😂
no ale snad ho to rychlo prejde a pojde sam na wc.

lindusss2016
1. feb 2018

@jituska666 pokial je to v ramci srandy a bavi sa na tom, asi to nebude problem

zuzka0605
1. feb 2018

nechaj ho, ma to svoj cas...mne toto robil syn..dozrie, uvidis..v ziadnom pripade netlac na nanho, neber plienku, ked ju vyzaduje..velmi riskujes horsie problemy so zadrziavanim stolice..cikanie mate zvladnute a kakanie pride najblizsie mesiace.su zasa deti co maju problem s pomocovanim v noci, to sme napr my vobec nemali ani u jedneho.

jituska666
autor
1. feb 2018

@zuzka0605 mas pravdu,netlacim. bola som iba zvedava ako je to u inych deti.

katka26021974
1. feb 2018

My sme mali tiež taký problem, často na pohotovosti, glycerinove čipky, sirup a nič nepomáhalo, maly to držal v sebe a veľmi plakal, len do plienky kakal. Vždy večer robil potrebu. V skolke ma skvelú pani učiteľku a ta ho to naučila, mal skoro 4 roky. Buď trpezlivá. Chce to cas

katrinka34
1. feb 2018

Môj syn takto fungoval do 3,5 roka ;). Jedného dňa prišiel, že už idem kakat na záchod a bolo ;). Len čakať a byt trpezlivý ;)

zdenocka
1. feb 2018

@jituska666, drzim Vam palceky, neboj nic, raz to prejde. Moj mal velke problemy s kakanim. Zadrziaval, z toho si vzdy cikol do gati, bol mrzuty, podrazdeny, uplne v strese... Co by sme v tom obdobi dali za tu plienku. Davali sme mu glycerinove cipky, a kazdy vecer posadzali na zachod.
Mna tak napadlo, ze ci kaka do tej plienky v stoji, ci cupi? Mozno sa na zachode nevie tak uvolnit. Ja by som poradila, ze kazdy den v rovnaku hodinu posadit na zachod. Bude namietat, no zacnite cca.1 minutou, nejak ho zabav. Cas pomaly posuvaj. Urobte si taky rital, najprv sa posadis na zachodik, posedis, a potom sa okupeme, alebo naopak.

jituska666
autor
1. feb 2018

@zdenocka dik za rady. my chvalabohu nemame take problemy ako ste vy mali.maly kaka po stojacky a nemozem byt ani v jeho blizkosti,vyhana ma vzdy nech idem niekam inam. tak idem a necham ho sa vykakat.

zdenocka
1. feb 2018

@jituska666, vela trpezlivosti prajem, a drobcekovi nech prekona toto obdobie skoro.

ines70
1. feb 2018

ahojte mi sme maly ten isty problem cikat na wc bez problemou ale kakat len do plienky a to vzdy vecer ked sme daly plienku na noc tak to trvalo asi mesiac raz sme skusaly 2 noci bez plienky a nekakal drzal to .Bola u nas sestra s babetkom tak sim si pozicala od nej plienku a vecer som mu dala tu a pozeral jak puk ze sme ju ledva zapli a povedala som mu ze jeuz velky a ze take plienky su uz neni prenho ze musi kakat na nocnik cez den sme boli aj 20 krat na nocniku a nic ale vecer sa nam to podarilo a odvtedy len na nocnik .Vo februari ma 3 roky

katka1981
1. feb 2018

Poznam viac takychto pripadov aj takych, co odmietli dat decku plienku, tak dieta 4-5 dni neslo kakat, az nakoniec rodic plienku dal. Cize tadial cesta nevedie. Asi len cakat, mozno motivovat, ale nasilu nic.

wegab
1. feb 2018

@jituska666 Ozaj je to len tyzden co mi kaka na wc. Hej mala presne 3r a 5mes. Ked citam Vase riadky ako by som citala o svojej dcerke. A nevnimajte,nevsimajte nepekne reci mamiciek. Viem ako Vam je. So starsim synom chodim na terapie ...obcas sa zdrzime,vela komunikuje s dcerou a oznacila ju ako velmi inteligentne,nadane dieta,ktore kakalo do plienok. Padla jej sanka ako je na tom mala rozumovo a vidite. Jednoducho,take su deti. Len nepochopimatky ktore sa vyjadruju,ze je treba sa hanbit...preco tolko zlosti a neprijemneho.postoja

katka1981
1. feb 2018

@wegab, mne dnes doslo konecne, ze nasa dcera nemoze zato ze je taka suchtoska. Dnes isla do skoly, mala kluce na krku a vrati sa, klope, maminka prosim ta nevidela si mi kluce? Zlatko mas ich na krku a nebez po schodoch. Tak co, zbytocne som roky po nej hucala, nadavala, tresty davala stresovala, zial Bohu, nic s tym nenarobim.

dadulkaf
1. feb 2018

Nie je to žiadna hanba. Môj má tiež 3 roky a kaká vždy ráno do plienky. A to je školkar. Cikať chodí pekne na WC a tento týždeň, keď sedí a ciká a dá sa, tak sa aj vykaká. Takže presne ako radí väčšina ho nenúť. Jeho čas príde. Treba len trpezlivosť.

wegab
1. feb 2018

@katka1981 Starsi syn 9r je tiez motacik,suchtos a hlavne velmi citlivy a preto tie terapie aby sa mu lepsie v zivote fungovalo. Terapeutka dava do normy hyperaktivne deti a suchtacikov a citlive deti zasa dviha aktivitu a vysledky vidim...len zasnem

deni73
1. feb 2018

@tncka Nehnevaj sa, ako to môžeš napísať? Každé dieťa má svoje tempo, netreba nútiť žiadnym spôsobom, každý rodič sa "dočká".
@jituska666 Môj syn mal 3 roky a dva mesiace, a raz mi povedal, že chce do nočníka. Len tak, z ničoho nič.