Archív: Marec 2011 - Marec s vodou Drobček - V čom je dojčenská voda iná od tej z vodovodu?

voda_drobcek
7. mar 2011

Ahojte, akú vodu používate na prípravu dojčenskej stravy pre vaše dieťa?
Myslíte si, že je rozdiel medzi dojčenskou vodou a obyčajnou vodou z vodovodu?
Teším sa na vaše názory.

Daniela

blazka24
8. mar 2011

malému som prevárala aj dojčenskú vodu ale už sme prešli na vodovodnú ale nonstop preváram, ešte sme neskúšali neprevarenú ................

ikke
8. mar 2011

idealne je, ak poznate zlozenie vody, ktora vam tecie z kohutika. a uplne idealne by bolo, keby o tom vedeli zodpovedne (bez natlaku firiem predavajucich balenu vodu) informovat aj pediatri.
u nas je napriklad taka kvalitna (aj v obsahu dusicnanov a podobnych latok), ze sa s prehladom vyrovna vsetkym balenym dojcenskym vodam 🙂 takze my pouzivame od zaciatku vodu vodovodnu, prevarala som iba do 6 mesiacov, teraz uz len zohrievam.

vieruna
8. mar 2011

Napriklad volakedy robili v jednej porodnici rozbor vody z vodovodu a zistili, ze ma daleko lepsie parametre ako dojcenska Lucka 😀

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@zuzanapp Dobrý deň, dojčenskú vodu Drobček je potrebné prevariť. Daniela

sue
8. mar 2011

Dojčenskú vodu sme používali prvé dva mesiace po tom ako som prestala naplno dojčiť. T.j. asi do 7.mesiacov + keď sme niekam cestovali, tak do 18.mesiacov som vždy kupovala balenú dojčenskú vodu, nakoľko som nevedela aká je kvalita vody z vodovodu. Od 7.mesiacov doma nepoužívam balenú vodu ani nepreváram.

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@lucadra @brisilda Dobrý deň, je na každej mamičke akú vodu používa pre svoje dieťa. Zmysel kupovania dojčenskej vody je v tom, že presne viete aké zloženie vody kupujete a čo dáte svojmu dieťatku minimálne do 1 roka. CO2 je tam pre mikrostabilizáciu vody, aby bola voda chránená a čerstvá. Pri vare dojčenskej vody sa vyparí malé množstvo vápnika a horčíka, preto mate biely povlak. Voda z vodovodu nie vždy spĺňa kvalitu pitnej, nie to ešte dojčenskej vody. Daniela

ela2710
8. mar 2011

@ikke suhlasim, mali by o tom informovat peditri, mnoho mamiciek kupuje tieto dojcenske vody a vela z nich ani netusi ci nahodou nemaju doma kvalitnejsiu vodu...

beruska.zuzanka
8. mar 2011

My kupujeme dojčenskú vodu len sem tam na spestrenie, inak pijeme vodovodnú, malej prevarím do termosky a hotovo.
Drobčeka som minule v obchode okukovala, ale odradil ma CO2... u nás vedie Lucka ružová a Toma natura neperlivá... 😉

voda_drobcek
autor
10. mar 2011

Dobrý deň, viete ako sú chránené pramene dojčenskej vody a zdroje vody z vodovodu? Daniela

mircalla
10. mar 2011

@vieruna skus konkretne: kedy, ake parametre, v ktorej nemocnici.....dakujem

vieruna
10. mar 2011

@mircalla davnejsie, parametre samozrejme nemam, tak odpovedat nebudem. Neuvedomila som si, ze toto je reklamny rozhovor, tak sa ospravedlnujem za vstup bez relevantnych dokazov. Dakujem

katuska268
10. mar 2011

ja pouzivam vodu cisto prirodnu ani z vodovodu ani dojcensku.pouzivam z pramena co vyviera u nas v dedine.robili rozbor tejto vody a je to kvalitnejsia voda ako dojcenska.

mircalla
10. mar 2011

@vieruna no myslela som si. nic v zlom, ale neviem potom, co to mozno brat vazne, alebo je to JPP....jedna pani povedala.. bez urazky, ale pre mna taketo komenty nic neznamenaju....ked mi sem niekto da aspon trochu konktetnejsie data a konkretne hodnoty, a vidim, ze do toho aj vidi, nech mam pocit, ze to je vierodhodna info, tak potom je to o inom....nie som zastanca za kazdu cenu balenej vody, a ak ma niekto presvedci, ze ta z vodovodu je lepsia, budem mu povdacna, takze aspon daky link by bodol......alebo odvolavka na vierohodny zdroj...daco ine ako vraj... v jednej... kedysi...vysledky. nic konkretne.,....

vieruna
11. mar 2011

@mircalla za tym co som napisala si stojim. Nie je to ziadne JPP, ale ten do koho to mam v tej nemocnici uz nepracuje. Preto ti neviem podat ziadny dokaz. Uz som sa za vstup do tejto debaty ospravedlnila a nemam co viac povedat. Prajem pekny den

mircalla
11. mar 2011

@vieruna ok, v pohode, chapem.

mircalla
11. mar 2011

@vieruna ja sama som uz nalomena po tychto diskusiach a asi zacnem prevarat vodu z vodovodu

voda_drobcek
autor
11. mar 2011

Dobrý deň, je veľa názorov na filtrovanie vody, pitie vody z vodovodu a balených vôd. Čítala som veľa článkov, rozborov ohľadne vody pre dojčatá, dospelých atď....o filtroch na vodu píše ÚVZ, že obsahujú veľmi málo minerálov a stopových prvkov pre každodenné použitie.
http://www.zdravie.sk/sz/content/676-42963/pitn...
Na webových stránkach filtračných spoločností je napísané, že filtre neodoberajú minerálne látky z vody, ale ja som nenašla žiadne výsledky pred a po filtrovaní vody.
O vode z vodovodu sa neuvádza napr. horčík, vápnik, alebo či sa vo vode nachádzajú ťažké kovy: olovo, meď, ortuť a obsah ostatných minerálnych a stopových prvkov. Uvádzajú iba tvrdosť vody a dusičnany. Okrem toho dodávaná voda cez vodovod podľa ÚVZ nie vždy spĺňa parameter pitnej vody.
http://www.uvzsr.sk/docs/vs/vyrocna_sprava_SR_0...
Daniela

kinsi
11. mar 2011

@voda_drobcek "sa vyparí malé množstvo vápnika a horčíka" 😀
vápnik s horčíkom sa odparí a voda ostáva? 😀 😀 😀

aduskatt
11. mar 2011

@voda_drobcek ako sa moze vyparit vapnik a horcik?🙂 snad vyzraza, nie?

katrinka8
11. mar 2011

Moja dcerka bola do 6 mesiacov vylucne dojcena a aj teraz (ma 9 mesiacov) vodu pit odmieta - vypije len par lyziciek, skor len tak skusa a hra sa. Davam jej Lucku, ktoru neprevaram, len trosku ohrievam, aby nebola velmi studena. Niektore recepty pre dojcata odporucaju aj varit v dojcenskej vode. To som varila asi len prve 2 tyzdne, a potom som si povedala, ze je to len biznis. My mame kvalitnu a aj chutnu vodu vo vodovode, nemame problem ju pit. Takze varim v nej a ked sa nasa mala nauci pit aj nieco ine ako MM, tak jej budem davat vodu z vodovodu 🙂 Avsak myslim, ze nie vsade na Slovensku (o svete nehovoriac) je kvalitna a chutna voda. V takom pripade by som asi zvolila dojcensku vodu.

voda_drobcek
autor
12. mar 2011

@kinsi @aduskatt áno, vyzráža sa malé množstvo vápnika a horčíka 🙂 aj ja si musím zopakovať učivo zo základky 🙂 Daniela

ellit
12. mar 2011

@voda_drobcek dobry vecer, chcela by som sa opytat. Byvam v Marianke a tecie nam tu "svata voda" 🙂 taky pramen, ktory si chodia naberat ludia aj zo zahranicia. Citala som si zlozenie tejto vody a bolo tam napisane, ze Dusitany 0,030 a Dusicnany 45. Je taketo zlozenie vhodne na pripravu pokrmov pre rocne dietatko?
Dakujem

voda_drobcek
autor
12. mar 2011

@ellit zvážte to. Dusičnany 50 je hranica pre staršie deti a dospelých. Môže a nemusí to vášmu dieťatku uškodiť, podľa môjho názoru je to trošku skoro. Daniela

timka1
12. mar 2011

Dobry den ,chela by som napisat teraz sa mi naodilo babetko pila som lucku aby som mala viac mliecko pre moju babo ,leo sa vravi od dojcenske vody ma zena mlieko ked je pop orode, nepila som drobceka ani som nevedela aku ma chut ,ale manzel isiel do obchodu kupit nieco a on mi niesol drobceka vodu a k tomu este 2 .litrove ale tomu teraz je 5 litrovi takze co by malo byt 2 lytrove bolo 5 litr,a len za 50 cent,co lucka stoji unas viac, a verte ked som pila stoho ochutnala citila som pramen naozajstny pramen lebo som uz skusala vody pramene ale tom bolo keby zelezo citit ale drobceka som pila cista a take chutne bolo aj je hlavne ked sa nejam a vypijem pohara a este jedno verte mi ci ne tolko mliecka mam ze mja mala nestiha jest mliecko ked ju kojim lebo az tak mi ide ,ale velmi sa tesim lebo tak viem ze moja malinka ma dost mliecka co potrebuje odomna lebo jej nechcem davat sunare a tak co predavaju, tolko mojej strany pre drobceka ,pekny den prajem kazdemu a nech vam viac a viac chutna drobcek

jitkatatarova
12. mar 2011

ja som pouzivala prevarenu vodu z vodovodu do 1roka,teraz ju uz neprevaram.U nas je fakt dobra voda,chuti mi viac ako balene vody.A deti nemali s tym ziadne problemy.Dokonca boli doteraz chore len raz aj to pred 1,5 rokom.

bubulka722
13. mar 2011

@voda_drobcek Na môj vkus je to dosť nevhodná reklama, nemyslíte? Každopádne si viem predstaviť kupovať vodu ak by bola balená v skle, nie v PET flašiach, pretože tie vodu veľmi znehodnocujú a nikto ma nepresvedčí, že sú vhodne skladované. Určite je vhodnejším riešením výlučné dojčenie dieťaťa a po 6 mesiacoch prejsť rovno na preváranú vodu z kohútika ak neobsahuje vysoké množstvo dusičňanov. Na tom ale nikto nezarobí, preto sa nedá čakať, že o tom bude niekto mamičky presviedčať...

zhrkz
13. mar 2011

@timka1 Ja si myslim, ze mnozstvo mlieka nezavisi od toho aku vodu mamicka pije, ale od toho kolko tekutin pije. Pri dojceni je potrebne vypit aspon 3,5 litra tekutin + podla pocasia a potenia... zhruba 1l tekutin odide v podobe mlieka. Ci je to voda z vodovodu / caj / balena voda ... zavisi od vkusu / chuti / ekologickeho zmyslania mamicky.

katrinka8
13. mar 2011

@zhrkz 😕 3,5 litra? Ja som nikdy tolko vela nevypila a dcerka ma 9 mesiacov a stale ju kojim. No, ale to je mimo temy... to len, ze ma tato informacia prekvapila 🙂

voda_drobcek
autor
14. mar 2011

@bubulka722 Dobrý deň prajem, je na každej z nás akú vodu budeme podávať svojim deťom a v akom balení (PET, sklo, vodovod). Cieľom nie je presvedčiť, ale diskutovať a podávať si navzájom informácie. Daniela

bubulka722
14. mar 2011

@voda_drobcek V tom prípade by som uvítala keby ste nevystupovali v menej nejakej firmy, ktorá dojčeneckú vodu predáva.