Som závislá na čokoláde

8. apr 2021

Keby sa brala závislosť na čokoláde ako alkoholizmus a závislosť na drogach, tak som vhodný adept na liečbu. Od kedy som otehotnela, od vtedy to začalo. Dovtedy som si dopriala len ked som mala dostať svoje dni. Takže trvá to asi 2r, kojim. Ja jem denne niekoľko čokolád. Nemám problém zjesť aj dve 300g veľké čokolády, pripadne vypiť plechovku salka a som úplne v pohode. Nechápem ako niekomu stačí kocka čokolády 1x za mesiac. Pomoc!
Ja sa nedokazem ovladat. Som schopná počas mrazov ci búrky poobliekat seba a male dieta a ist si kúpiť, ked doma nemám. okrem toho že sa to na mna začalo riadne lepiť a uz aj okokie si všimli ze som pribrala, tak sa obávam aj o svoje zdravie. Čo mam robit? Ako s tým prestat? Skúšala som sa ovládať, vydrží mi to maximálne 2 dni. Potom ma az trasie a je mi zle.
Ďakujem za každú radu, ako sa stať úspešným abstinentom.

mariejenka
8. apr 2021

Ja som pazravo naladený na čokoľvek sladké,ale musi mi to chutiť, čiže mila, horalka ale čerstvé,ked taku kúpim na ďalší den idem a kupim viac, vždy ku káve (Pijem caro)musim dačo mat inak peklo🤣 a želé z Lidlu tropical...milujem...ale !
Syn ma pol roka a ja furt som 10 kil od mojich 52 kg pred tehotenstvom...a všetko moje oblečenie je v škatuliach...cize...ked mam chuť na sladké vypijem pohár vody, nasilu aj dva , a robím nieco,vysavam,hram sa s malym, ked spí som pri nom a som tu na mk, nezerem aj keby som chcela. Dam si len ku kave, a snazim sa zamestnať hlavu.

karpina
8. apr 2021

Tiež si myslím ako @elizabet173, že zrejme máš deficit živín, tým, že dojčíš a preto tá neustála chuť na sladké. Inak by si sa mohla poradiť v lekárni, dá sa kúpiť chrom, ktorý potláča chuť na sladké.

jeliz59
8. apr 2021

Dobre som čítala za rok ,+4 kg?🤣🤣🤣ja by som mala minimálne,+40,kg....
Ja priberám aj z vody takže si dávam neeeeenormalny pozor aj mňa to chytí keď mám svoje dni keď mám neodolateľnú chuť na hriešne veci ja ich požujem a vyplujem 😅proste neprehltnem....

titla
8. apr 2021

Ty mas velky prolem. Lepsie povedane 2 problemy.
1. Taky velky denny prijem cukru Ti moze sposobit vazne zdravotne problemy - premnoze kvasinky, candidu, nadvaha, cukrovka! ... vyrabas si na zdravotny problem, ktoreho sa uz NIKDY nemusis zbavit.
A ako si prisla na to, ze do mlieka idu len kvalitne a prospesne latky?!? VSETKO co zjes sa vstrebava do mlieka. Preco by potom kojace zeny nemali pit alkoho a uzivat niektore lieky...

2. Si zavisla. Neutesuj sa myslienkou, ze ked prestanes kojit, prestanes mat chut na sladke. Kojenie a potreba rychlej energie bol mozno spustac, ale Ty si uz daleko za tou hranicou. A na rovinu bude pre Teba velmi takze prestat ale nic ako pevna vola Ti nepomoze.

Ja Ti drzim palce. Tiez som ten tip, ktory potrebuje svoju dennu davku cukru a viem aka som nervozna, ked nemam svoju kocku cokolady... a to je oproti Tebe zanedbatelne mnozstvo.

majkaocka
8. apr 2021

Ahoj ja som počas tehotenstva malo co zjedla sladké nemala som takú chuť ako po pôrode tiež mam veľkú chuť na čokoládu ale tiež až takú ako ty nie salko to by som nikdy nedala ale vieš co kedisik mne pomohlo musim sa k tomu vrátiť aj ja kupovala som si horké 70 %80%a90% čokolády veru chutili mi a ked som si dala mliečnu tak bola strašne sladká uz som ju nemohla zjesť

lulu0123
8. apr 2021

A skusit ju vysadit postupne?300g cokolada alebo cele salko.Zgrcala som sa.
Dalsia vec je,ze chut na sladke moze sposobovat aj nedostatok nejakych latok v tele.Tusim magnezium a neviem co este.Skus vygooglit.

autor
8. apr 2021

@lindous myslis, ze môžem to všetko vyradiť z jedálnička, napriek tomu, se kojim? Ryza...zemiaky....

@miroslavaa31 ďakujem, len mne práveže tie náhrady nepomáhajú
Prave naopak, najprv do seba nachádzam,,zdrave" sladkosti a potom to aj tak skonci pri cokoladach

@sono2 170/75

@ivangeline no to by mohol konecne manzel pochopiť, ze toto nie je prejav lásky, ze mi nakupi 10 cokolad, leno boli v akcii....
Dovolím si povedať, že on si ma vykrmuje. Je zlaty, viem, ze to mysli dobre, len on ešte nepochopil, ze ja tych 10ks fakt zjem za 5dni
Preto je ťažko v nom mat oporu, ked nema to srdce mi povedať NESMIES.
(MOZNO MA.STRACH, abstak nie je sranda hahhh)
Jeme aj zdravo, mame radi šaláty, zeleninu, ...
Porozprávam sa s nim vecer, aby si tiež uvedomil, ze toto už nie je sranda.

hradnapani
8. apr 2021

postupne vyradit vsetky tie sprepacenim "sra...ove" cokolady typu milka a radsej zvysovat podiel kvalitnejsej tmavej cokolady, aspon na tie 60 percentne sa treba dostat, su aj ochutene a chutia niektore aj sladko. A potom zase postupne znizovat mnozstvo, urcite nie naraz, lebo budes mat abstak a zjes aj kona. Zjest 600 gramov presladenej cokolady denne alebo salko, to si zrejme vypyta v buducnosti svoju zdravotnu dan a vaha bude to najmenej. Myslim, ze stogramova cokolada denne je aj tak uz na hranici. To mnozstvo by si mala fakt znizit, vyradovat uplne nemusis.

nnnuuunnn
8. apr 2021

Kup si 99% cokoladu, zavislost Ta hned prejde 😀
Jes tie sladkosti pocas celeho dna alebo narazovo napr. v kratkom casovom okne 1-2h? Napr. iba vecer?

rado02
8. apr 2021

Ako uz niekto v tejto diskusii pisal, problemom je hlavne ten cukor a nie samotna cokolada. Viac nez cokolady by som sa bal toho Salka. Ak uz neviete odolat cokolade, radsej si dajte horku, je zdravsia. Plus vela toho, co sa povazuje za cokoladu, je casto plne kadecoho ineho, co neprospieva zdraviu. Pozor na kadejake cokoladove pochutky, ktore ani nesli okolo cokolady. A Milka tiez nie je uplne to najlepsie, je presladena a umela

autor
8. apr 2021

@anabel2341 tak sa poďme spolu podporovať🙂 napíšem ti súkromné, ak chces? Behat chodím obcas aj ja

@elizabet173 dakujem
Vies mi poradiť nejakú apku kalorickych tabuliek? Ja som raz.skusala ale boli veľmi neprehľadné a v angličtine- lepsie by bolo v slovenskom jazyku

@mariejenka chce to pevnú vôľu, ty ju mas
Musim to riešiť podobne
Všetky rady ktoré som dostala + s tou vodou sa musim nalieva
No ja som skúšala aj psylium... tu ani tak nejde o zaplnené žalúdka
Ako ked alkoholik nepije preto, ze je smadny
@karpina chróm sa počas dojčenia nemoze
To som si zistovala uz skor
@titla ano,.uvedomujem si to, prave ten strach o zdravie ma prinútil spamätať sa

@hradnapani
Mne je zo mna aj do placu aj do smiechu
Veľmi mi pomáha, ze sa.ma.snazite takto nakopnúť. Nečakala som toľko odozvy a snahy mi odpovedať. Vazi si to a skutočne ste ma nastartovali

@nnnuuunnn väčšinou rano a poobede.99% coko je hnus
Toto mi urcite nenahradí moju chut 😅
To radšej ten banan😂

annamarin
8. apr 2021

Mne chut na cokoladu zazenie bananovy milkshake. Aj niekto tu spomínal nápad s bananmi a na mňa tiež to funguje. Alebo si nakrajam banany, pridam piskoty a do toho nakrajam twixx a tiež ma to viac zasýti a nemam chuť viac na sladké. Inak by som skúsila asi zacat zlahka, že napr si nedáš čokoládu každy deň ale obdeň. A postupne navyšovať. Lebo sa môže stať, že to sice nejaku dobu vydrzis, ale potom ta chyti chvilka a spapas aj to, čo si zameskala. Dietatko nech ti je motivaciou. 🙏

nnnuuunnn
8. apr 2021

Podla mna toto nie je zavislost ako taka. S cukrom mozes seknut hned, len musis mat vyvazenu stravu, aby ti nekolisala hladina cukru v krvi, to ta nuti potom vyjedat. Jednoducha pomoc, pojdes metodou: Nedala som si. 😀 Vsetci by sme radi vypapkavali a neniesli za to nasledky. Si dospela a tak sa aj musis staviat k svojim cinom.

canis_lupus
8. apr 2021

Závislosť na cukre. Som na tom úplne rovnako, až na to, že tých 600g by som za deň fakt nedala 🙈 Ale 100g + keks v pohode, alebo tri sladkosti za deň. A tiež kojím, takže viem, že proste potrebuješ energiu, ale musíš tú energiu získať z iného zdroja ako čokoláda. Mne pomohlo prestať jesť naozaj všetko sladké na dva týždne. Nie všetky sacharidy, to by som fakt nedala. Ale dala som si výzvu nejesť sladkosti z obchodu, len to, čo si doma napečiem (keďže to je aj malý, sladím minimálne). A dôležité bolo pre mňa vždy si naplánovať dopredu, čo budem jesť, aby som nebola v situácií, že som strašne hladná a potrebujem rýchlo cukor. Celkom mi to pomohlo, ale problém je tiež môj muž, ktorý vkuse kupuje sladkosti, teraz som to obmedzila na 1 sladkosť za deň/polka čokolády. Keď mám fakt chuť na niečo sladké, dám si napríklad ovocnú kožu (chodím nakupovať do bezobalu, tam si ako sladkosti kupujem ovocné kože, tyčinky zo semien atď, keď fakt potrebujem niečo rýchlo zjesť). Takže za mňa proste treba s tým nárazovo seknúť, lebo keď si dáš kúsok, neodoláš a ješ ďalej. Ale ani si nerob žiadne detoxy, lebo to skončí tak, že budeš hrozne hladná a zješ všetko naraz večer 🙈

hradnapani
8. apr 2021

drz sa, nech sa ti podari s tym nieco urobit, lebo toto je naozaj zle. Ja ta inak chapem, po oboch porodoch som mala neskutocnu chut na tieto hnusne presladene cokolady, lebo som bola vycerpana a toto bola rychla energia a aj mi to vtedy chutilo. no podarilo sa mi vcas sa spamatat a dostat to na prijatelnu mieru. Cokolady ako takej som sa nedokazala vzdat, musim ju mat proste kazdy den (moja jedina zavislost), ale jem uz len horke 60-70 percentne a stacia mi tak 2-3 riadky, ked mam narocny den, tak o nieco viac.

hederamonstera
8. apr 2021

necitala som diskusiu, ale zamyslela si sa, PRECO mas tuto zavislost? nie je to emocionalneho typu? tak ako vsetky zavislosti

monika101192
8. apr 2021

Ahoj ked tak skôr horku čokoládu.
Ale myslím si, prepáč ale nie je to zdravé.
Je to prišlis veľa cukru , resp nezdravych sacharidov.
Vždy keď máš chuť daj si pohár vody, alebo nejaké zdravé semiacka, oriesky.
Ako náhrada maskrt.

ivca88
8. apr 2021

Pozri .. k vyriezveniu ti odporúčam jednoduchú vec.
Každá jedna potravina má na sebe tabuľku s hodnotami. Nájdi si kolónku sacharidy a zapis si hodnotu zodpovedajúcu zjedenej gramazi na papier.
Prejdi si, čo si zjedla za daný deň.
Konečné číslo sacharidov ktoré si získala za ten deň si potom zobraz na tanieri
Daj si tanier na váhu. Zapni váhu, teraz zober kryštálový cukor a začni sypať.
Čo som pozerala, tak 100g milky má 60 sacharidov.
300 ako píšeš, má 180g sacharidov.....
Ak dokážeš zjesť 2x 300 g, tak si tam násyp 360 g.. čo už máš problém dať do hlbokého taniera !!..
A to pochybujem že si za ten deň zjedla len čokoládu.
Každý jogurt, pečivo, zemiaky, .. všetko obsahuje sacharidy ...

Tak ako si písala. Je to ako fajčenie.
A sú ženy, ktoré keď zistia že sú tehotné, fajčiť okamžite prestanú...
Keď to dokážu oni, tak to kvôli sebe aj bábätku dokážeš aj ty.
Ale zmenu sprav už dnes.
Žiaden psychológ ani dietológ ti nepomôže, pokiaľ zmenu nechceš sama a nie si ochotná to prestať jesť.
Oni ti dajú rady, ale len od teba závisí, či tu čokoládu zjes alebo nie.
.ja ti odporúčam nájsť si niečo, čo je aspoň sladené stéviou, ako dočasnu náhradu sladkého a postupne sa tejto závislosti zbav .
Držím prsty

natashkaa
8. apr 2021

Kks ja mám úplne to iste ale že by to bola závislosť ako na drogách to má vôbec nenapadlo to akože sa niekto niekde lieči zo závislosti na čokoláde ? Ja jej zjem na kvanta potrebujem sladké ale koláč alebo keksy si absolútne nedám to mi nechuti. Musí to byt čokoláda. Teda ja strašne veľa cvičím aby som nepribrala ale že som akože závislá to by má nikdy nenapadlo to je nejaká blbosť 😂😂😂😂😂

karpina
8. apr 2021

Kde si si zisovala, že sa chrom počas dojčenia nemôže? To nie je pravda, bud si si to vymyslela, alebo si sa informovala na nesprávnom mieste. Tu (dojčenská poradňa) je zmienka o chrome, počas dojčenia. Môžeš si to overiť aj inde. Ale ak si niekto nechce dať poradiť, tak mu neporadí ani dvesto ludí. Napchávať sa sladkým je pohodlnejšie.

elizabet173
8. apr 2021

fúú, tak to neviem, ja čo som našla teraz https://www.kaloricketabulky.sk/

lindous
8. apr 2021

@anonym nie som odborník a už vôbec nie na dojčenie, ale myslím, že na krátkodobo by to nemal byť problém, hlavne ako to vykompenzuješ bielkovinami a tukmi, naozaj iba zopár dní, aby si mozog odvykol na tú psychickú stránku závislosti, aj keď to bude náročné, telo si zatiaľ bude získavať glukózu s glykogénu, ktorý má v zásobe 🙂 nešla by som do extrému akým je keto, to určite nie 🙂 a teda potom si to strážila podľa kalorických tabuliek ako baby radili, to je dobrý nápad.. super appka/stránka sa volá priamo kalorické tabuľky, taká zelená ikonka, je v slovenčine, veľa potravín už je tam nahodených, stačí načítať čiarový kód a počíta ti príjem makronutrientov a porovnáva s odporúčaným príjmom

sono2
8. apr 2021

Ok. Už je to na tebe.
Či chceš mať peknú postavu.
A budeš mať určite vyšší cukor lebo neni možné toľko zjesť sladkého. Ja by som sa povracala.
Ale môj muž dokáže zjesť také množstvo je vysoký nad 190 cm a tiež mu treba 15 kg dole.
On ale cukor nemá ok. Bol nad hranicou kde je to ešte ok, bol aj na testoch kedy sa zisťuje ako ti telo cukor spracúva a bolo to ok, len ten cukor ako taký v tele nebol ok a to je pre budúcnosť varovanie

anabel2341
8. apr 2021

Kľudne môžme navzájom sa podporovať a zbaviť sa závislosti na čokoládu :D

lilke
8. apr 2021

V dobrom. Kojis, čokolády na mraky, syn kožné problémy. Tak teraz máš na výber, alebo okamžitý sek s čoko, alebo ho hneď odstaviť. Ak aj jemu nechceš dobuducna zarobiť na atopický exem. A atopia sú vlastne problémy s črevami. Tie ešte môžu prerásť do ďalších alergií, či celiakie.
Neviem, ako ti pomôcť, najlepšia by bola asi karanténa. 🙂 Nedostat sa do obchodu, nedrzat doma... Dcéra bola veľmi sladká, každý deň zo školy sa zastavila v obchode a niečo mlsala. Vybehol diabetes. Vraj nie z toho. Prvý mesiac-dva bez sladkého - stále snívala, no doma nič nenašla. A keďže korona, školy zatvorené, do obchodu tiez nemohla, nemala prísun. Telo potrebuje zo 2 mesiace, potom ho vraj chuť na sladké prejde, povedala dia sestra. A naozaj, o dva mesiace sme mohli pred ňou jesť čokoľvek, už ju to nepokusalo.

xena0
8. apr 2021

Uff...určite je dobré že si to uvedomuješ a chceš to riešiť, ja ti veľmi neporadim ale mala som tiež obdobie jasom denne jedla jednu milku čokoládu...taká tradícia k vecernemu sledovaniu televízie... Ale u mňa sa to mega prejavilo ja tvári, neskutočne problematickú pleť som mala našťastie sú tie časy za mnou a teraz uz nemám takú potrebu jesť toľko čokolády

zuzubb007
8. apr 2021

no ak ti záleží na dieťati a sebe, predovšetkým zjesť 600 gramov čokolády nieje normálne mimochodom prijmeš len z tej čokolády okolo 3 500 kalórii, čo predstavuje príjem skoro na dva dni, a tým pádom by si nemohla už nič zjesť, aby si nepribrala, to tie 4 kilá je zázrak, lebo ak takto ješ každý deň môžeš byť rada, že nemáš 4 kila za dva týždne hore, ale aj k tomu môže dôjsť, však nikdo ti nekáže nejesť sladké, ale tak ozaj sa človek musí kontrolovať však daj si plátok čokoládky ráno, plátok poobede a dosť, a takto ti ostane čokoláda na tri dni, dieťa bude mať také alergické reakcie a kožné, že už bude neskoro vyvíja sa na začiatku všetko. Najesť sa normálneho jedla, ovocia a nie len kraviny jesť, prípadne vyhladať odborníka, zakázať mužovi kupovať sladké ak je normálny pochopí to hneď prvý nákup atď. , akože ja som závisláčka na sladkom tiež na koláčoch, keby som sa nekrotila tak s prepáčením zožeriem pol plechu na posedenie, ale teda cvičím 3 x do týždňa a samozrejme, že jeden koláč na deň si dám ale toto čo robíš ty je ozaj extrém

kiki68
8. apr 2021

Easy, daj si kazdy den o par gramov toho menej as to pojde na nulu a potom to bud vystriedas ovocim alebo kuskom horkej cokolady. Proste znizovat postupne a mas pokoj

simca06022011
8. apr 2021

neboj nie si sama.. Ja som tiez zavislak na cokolade, ale ja som nad druhej strane lemra si to ist kupit. Tiez ak kupim,tak som schopna zozrat (sorry za vyraz, ale je to tak, to si ani neuvedomim a zrazu mam prazdne obaly, nechapem kde a kedy to zmizlo) 2-3 cokolady naraz a poviem ti, ine ako zatat sa a nedat si neexistuje na to. Problem u mna dlhodoby bol to, ze ja som okrem tej cokolady nic ine nejedla, fakt je ze ked normalne navarim a najem sa, resp. donutim sa najest, tak ma nenapadne utekat po cokoladu do skrine. A mozno ta potesim, ale toto je taka zavislost, ze fakt ti staci vydrzat mesiac-dva a potom ta to ani nenapadne. Ja dnom ako som otehotnela som so sladkostami skoncila, zo dna na den a vydrzala som asi aj 2 roky bez, potom to islo tak, ku kapučinku mini keksicek a toto a hento a zrazu cokolada, a horuca cokolada.. a koniec, mala kopa cukru pyta viac 🙂. Tak skus si pisat ci jes dost inej stravy, ked dostanes chut na cokoladu najdi si nieco co si das miesto toho, ide jar/leto, tak ovocie, zelenina bude na vyberanie. A v obchode obid regale so sladkostami, bud leniva si to utekat kupit :D A tiez pohyb, ako nahle zacnem behat po lese so psom, alebo cvicit, tak skor zaspim doma ako budem nahanat cokoladu :D