Prieskum kočíkov. Pridajte svoje postrehy

rybka17
2. mar 2010

mile maminky, kedze sa chystam kupit kocik a v obchodoch je toho nepreberne mnozstvo, rada sa opytam tych skusenych, a mozno tato tema pomoze inym buducim maminkam ktore maju taku istu dilemu ako ja.
Podobnu temu som zatial nenasla (iba anketu ohladom ceny kocikov).
Bola by som rada keby ste pisali iba k teme , aby to bolo strucne a vystizne a aby sa to nezvrhlo k rozhovorom o pocasi a krmeni a pod... a odpovede asi takymto stylom:
znacka, druh kocika, cena, kde bol kupeny, praktickost kocika (kolesa, ulozny priestor, velkost vanicky , udrzba, zivotnost , bezpecnost, kazivost, reklamacie,... atd...)
a kupili by ste si ten isty kocik zas alebo radsej nejaky iny? ak ano - aky?
dakujem za odpovede 😉

musko
2. mar 2010

Takže - pri druhom synovi máme - Roan Marita z druhej ruky - bol ešte v záruke, dali sme zaň 2800 KČ. Má veľkú a prestrannú vaničku - hlbokú, pekne húpe, dobre sa čistí, je pomerne ľahký a pekne péruje - úložný priestor - no, mohol by byť vačší, ale v pohode. Kúpila by som znova. Ako šporťák máme Jane Nomad - z druhej ruky, skoro nový 5000 KČ - ľahký, ľahko sa ovláda, dobre skladá, veľká plocha na ležanie, úlož. priestor postačuje - kúpila by som znova.

zlatouch
2. mar 2010

Chicco, Trio S3, 12.5tis Kč, eBay(Italie); pomerne terenni 3kolka, vrze (nikdo ji nemaze 😔 ), u korby pada bouda (da se), u sportaku taky (pri moc terenni jizde cela vyskoci), sportak nejde do lehu, ale zadne zasadni vady na rekalmaci nebyly; za tu cenu klidne znova 😉 za beznou v CR ne 😒

zuzanalv
2. mar 2010

Pri tretom synovi Jane Nomad,cena 850 eur +70 eur doplnky,vanicka a vajicko by mohlo byt o nieco vacsie ale ujde to moj syn je pomerna velky a dlhy.Na sportaku by mohla byt strieska inak tvarovana priblizne ako na venicke.Inak som s nim spokojna,kupila by som ho znovu,je velmi elegantny a lahko sa s nim manevruje.Aj ked mam male vyhrady, lepsi kocik som nemala.

lujza123
2. mar 2010

Chicco trio for me, kupeny v cechach 250 eur aj s fusakom, praktickost podla mna 0, + ze vanicka sa da pouzit ako autosedacka, lahko skladatelny a sportova cast akurat tak na leto., - nefunkcny pocas zimi, vrzga..proste celkovo raroha
Adbor piccolino, kupeny na sk, 160 eur, + klasicky tank prejde kazdy teren,v zime sa mala vojde aj s fusakom, dekou a stale ma dost miesta, - zle sa ovlada, priserne vyzera
Som s nimi spokojna ale znova by som ani jeden s nich nekupila...asi by som brala quinny freestyle alebo jane alebo nejaku inu terennu trojkolku

robin154
2. mar 2010

Inglesina otuttina ergo bike 08 - hluboký kočárek, prostorný, kvalitní, stálá barva, prostorný košík, houpací, nafukovací kola, polohovací opěrka zad - super, jestli bude někdy druhé, tak určitě koupím znovu. Kvalita odpovídá ceně. Používali jsme do 10 měsíců a bylo by možno i déle. Cena se vším všudy (pláštěnka, taška, pumpa, podložka) cca 10 000 Kč

Sporťák - X lander xa - OK, za dobu požívání cca 3 měsíce jsem zatím nenašla žádné chyby. Kola musím dofukovat častěji než u inglesiny. Cena se vším i s taškou 7 000 Kč - kolekce 08.

Golfky - Inglesina zippy - máme týden a zatím perfktní! Snadno se skládají i jednou rukou, prostorné, pohodlné pro dítě, super ovládání, na golfky docela rozměrný košík. Jediné mínus - dražší - cena 8 000 Kč, letošní kolekce.

renabr
3. mar 2010

Pri prvej dcerke polský kočík - v živote nikdy viac ani keby mi zaplatili, to bolo utrpenie kočíkovať, o praktickosti sa ani nedá hovoriť...

Teraz Jané slalom pro 2009 - bábo sa narodí každu chvílu takže v praxi odskusaný nie je, no čo som skusala atd...tak som z neho unesená, super lahký, super praktický, krásny, komplet s vajíčkom aj vaničkou a sporták, fusaky a nánožníky taška atd...vyšiel do 800 €, objednávaný cez o-baby.de

Pri prvej dcerke sme ešte mali neskor športák chicco ponee xs a ten bol tiež perfektný.

given
3. mar 2010

Mame Teutoniu Spirit S3, kupovany z Nemecka, spolu s vajickom s bazou, a doplnkami (taska, moskytiera, nanoznik, slnecna clona) a dopravou to vyslo na 930 EUR. Cisto len kocik sportak plus hlboka vanicka stali 573 EUR.
Plusy: je to trojkolka super sa s nim manipuluje aj jednou rukou, je odpruzeny, perfektne sa sklada...
Minusy: vanicka mohla byt aj priestrannejsia (6 mesacne babo s fusakom len tak-tak), dizajnovo sa mohli nemci viac posnazit, straaasne dlhe objednavacie lehoty (cca 12-14 tyzdnov).
Udajne sa Teutonie skoro vobec nekazia, aj ked po 7 mesiacoch je este skoro, aby som to zhodnotila, ale zatial je v 100 percentnom stave.
Urcite by som ho kupila znova.

beruska2x
3. mar 2010

Implast Bplder, 12000,- jsem moc spokojena, jiny bych nechtela a koupila bych ho urcite znovu, ma velkou korbu, nafukovaci kola, dobre jizdni vlast i ovladani, dobre se udrzuje - staci otrit hadrikem nebo sundat a vyprat v pracce...
velky pevny kosik na nakup, sedacka pro i po smeru... 😉

zuzul1310
3. mar 2010

Coletto Austin 4, trojkombinácia, vanička, šporťák, vajíčko, naklikávací systém, nový 13.000,- sk (2008) vanička fajn (do 5 mesiacov s fusakom v overaly), široké rozpätie kolies nevošiel sa do výťahu, šporťák smutne malý, vajíčko tiež malé, posúvali sme ďalej keď mal malý 5 mesiacov a viac by sme nekúpili, ovládanie jednou rukou na jednotku, kolesá gumové, dobre odpružený.

Jané Powertrack, použitý v dobrom stave 4000,-Sk (2009), pevné predné koleso bolo mínusom, inak ľahký, dobre skladateľný, preistranný, pohodlný pre dieťa, veľký košík, veľké nafukovacie kolesá, strieška nevyhovujúca.

Gracco quatro tour Deluxe - použitý, otras!!!, polohovanie opierky chrbta aj nôh, výhoda pultík pred dieťaťom, miesto na fľašu aj pri rúčke miesto pre rodiča na odkladanie drobností, miesto na odkladanie slnečných okuliarov, hodinky zabudované v rúčke, veľký košík, ktorý sa dal sklopiť a naplniť aj ked dieťa ležalo. bola k nemu fusakotaška, nánožník a pláštenka. Mechanizmus polohovania mi nevyhovoval vôbec, kočík hrkotal a bol hlučný, po Powertracku to bol nezvyk a hneď aj putoval ďalej. Nikdy viac.

Jané Slalom 2006 - použitý, kupovaný v 2009 za 200 eur, nánožník, fusak, pláštenka a taška v cene, super geniálny kočík, priestranný, pohodlný pre dieťa, otočné predné koleso, veľký košík, poťah vyzerá stále ako nový a to má 4 roky, dá sa dobre opravovať, takže čokoľvek sa mu stane priateľ to vie podľa návodu na nete opraviť, nafukovacie kolesá, krásne zvládne akýkoľvek terén. Keď budeme mať druhé dieťa tak bez váhania berieme slalom so všetkým príslušenstvom, za tú cenu stojí.

Espiro Magic 4 - golfáč, 2009 nový 113 eur, kolieska po každej prechádze WDčkovať, zasekávajú sa, pískajú, záruka sa na to nevzťahuje, (podľa záručného listu sa záruka nevzťahuje vlastne na nič), pre veľké dieťa nevhodný, hoci oficiálne píšu do 18 kg, v praxi nehrozí, v cene madlo a nánožník. práve som ho predala a tiež nikdy viac.

didiana333
3. mar 2010

Cam MB X6,kolekcia 2009...je lahky,jednoducho sa ovláda...vanička je jedna z največších na našom trhu,kolieska su dobre aj na jazdenie po snehu.Mám zimné dieťa a problém nebol...športak sa da aj v smere,aj v protismere jazdy otočiť...vajíčko sa dá nakliknuť na konstrukciu,aj to často využívame...
nemám problém a určite by som kupila znova...len nová kolekcia má krajšie farby ako minuloročná... 😉

murinka
3. mar 2010

Adbor Ring Max-pouzity,4OOOsk a nikdy viac!velky,tazky,nemotorny-no otras 😖

didiana333
3. mar 2010

Zabudla som...Cam stál 548eur...

boobinka
4. mar 2010

X-lander X1 2008- nový- komplet korbicka, autosedacka, sportak- PC 15 000.
autosedacka, korba na adaptery. Autosedacka mi pripadala uzka, korba akorat. Vojtisek v korbicce byl do 8mesicu, takze spokojenost.
Sportak je odpruzeny, velke nafukovaci kola, prostorny, ale co bych na nem vytkla je maly nakupni kosik a nesel dat proti smeru jizdy a kola nebyly aretovaci. Vahove je tezsi a to se projevi i u skladani do auta. Jinak spokojenost, ale uz bych ho nekupovala kvuli prakticnosti.

X-lander XA-sportak- pouzity 3600Kc- prostorny, kola nafukovaci, predni aretovaci, velky nakupni kos. Spokojenost, mozna bych ho znovu koupila, ale radeji bych uprednostnila koupi kocaru se sezenim proti smeru jizdy. Do auta se sklada v celku dobre.

Britax verve-golfky spise do obchodu ci do mesta. PC novy rok 2009- vyhodna je velmi nizka vaha-6kg a skladnost, po slozeni samostatne stoji. Co bych mu vytkla je, ze operka zad jde dat jen do dvou poloh, maly nakupni kosik coz je u mensich golfek bezne, aretovaci nenafukovaci male kolecka. Vzhledem k tomu, ze bydlim na vesnici kde silnice neni silnici, ale mesicnim povrchem, tak bych ho znovu nekoupila. Mame ho jen do obchodu, tam je velmi prakticky a velmi skladny v aute.

Jané slalom revers 2010-jen sportak- novy PC 12600Kc, sezeni po i proti smeru jizdy, nafukovaci kolecka s moznosti aretace, kotoucova brzda. Zatim jsem s nim nemela tu cest. Mame ho objednany a doufame, ze bude nas konecny kocarek.

katarina.banska
4. mar 2010

ahojte.
mozte mi niekto napisat skusenosti, plusy aj minusy kocika Cam Cortina X3 evolution limitovana edicia 2009.
Mate ho niekto? dakujem velmi velmi pekne.
mne osobne sa zda dost velky ked je na nom vanicka.( to predne koleso je take divne) no nemam s nim ziadne skusenosti. len co som videla. 🙂

paola.o1
4. mar 2010

ja by som urcite znova nekupila peg perego - skate. je otrasny - tazky, nemotorny, drahy, maly - kratka a uzka vanicka. pozitivum - ziadne

tilly
4. mar 2010

ja by som znova kupila akykolvek hartan alebo teutoniu, urcite si este hartan kupim... mam odskusany skater (trojkolka), racer (sestkolka), vip (stvorkolka) a urcite si na jesen znova kupim hartan...
a este odporucam quinny freestyle

ani neviem, co neodporucam, skoro vsetky moje kociky boli super a kupila by som ich znova...

eatygrenee
4. mar 2010

zajímavé téma🙂 Já kočárek hlubokáý: Deltim Voyager- prostorný a levný vidím jako plus, těžký jako velké minus. Asi bych znovu do něj nešla. Nyní vybírám sporták- láká mě Jané nomad air nebo Jané slalom...zatím neviiim 😉

akcull
4. mar 2010

Já mám Teutonia Spirit, jen sporťák a jsem velmi spokojená. Super odpružení, snadná manipulace, jak do města, tak do terénu, jde otáčet pro i proti směru jízdy, jde až do lehu a do úpl. sedu, celý potah lze sundat a vyprat v pračce. Nevýhody jsou hůře přístupný košík, vyšší pořizovací cena cca 15 tis. Kč a dlouhé dodací lhůty. šla bych do něj ale znovu. Na druhý mimčo, kdyby se ještě poštěstilo, bych koupila klasiku, houpací kočár, líbí se mi Inglesiny, Firkon swiing a nebo Patron Delfi. Líbí se mi pro prostorné vaničky a že houpou a sporťáček bych si nechala samo Teutonku.

katia7
4. mar 2010

prvy som mala polsky, totalna nespokojnost, tazky, nemotorny akurat lacny. potom peg perego centro, tiez nespokojnost, vsetko ok len sa mi s nim nedalo totalne soferovat a nie to este jednou rukou. teraz mam jane nomad ale este nemam vyskusany

jahody11
4. mar 2010

Quinny speedy sx, super, spokojnost, velke kolesa, super teraz cez zimu ked bol velky sneh, sportak totalke priestranny, vojdu sa tam aj 2 deti, nevyhoda, vanicka v zime je dost uzka koli fusaku ale da sa..., celkova spokojnost 100% kupila by som znova, perfektne sa sklada a vojde aj do maleho auta, cena okolo700€ uz neviem presne, kupene cez net v eniki-beniki, zvyhodnena cena setu, aj teraz maju zas nejaku akciu....

zuzul1310
4. mar 2010

eatygrenee odporúčam slalom, je to ten najlepší kočík aký som mala, videla a skúsila.

violaf
4. mar 2010

1. Kočík z nemecka BabyOne Sydney 99 Eur -bola som s tým spokojná. Dobre odpružená, kolesá do všetkých terénov, len nie na dovolenku do auta.
2. Golfový kočík tiež z nemecka tiež asi 90 Eur. Super priestranný aj pre väčšie dieťa, polohovateľné do viac polôch, ale mne osobne vadila tá golfová rúčka. Jednou rukou sa nedá tlačiť.
3. Kombinovaný kočík Priz-baby nová cena 320 Eur z nemecka kúpene cez net. Maximálna spokojnosť. Nosnosť kočíka uvedená 22 kg. 2,5 ročná dcéra má 98 cm ,14 kg a zmestí sa aj s fusakom. Športová sedačka je polohovateľná, dá sa otočiť v oboch smeroch. Na dovolenkách v tom spí aj 3 hodiny. Odkedy ho máme nie je problem s kočíkovaným. Ľahko sa skladá a zaberá málo miesta, nakoľko sa zloží na placku, a keď si vyberem kolesá /jednoducho s gombíkom/ tak mi ostane 90% batožinového priestoru v aute. Vaničku som neskúšala, kúpila som neskoro, keď malá mala 1.5 rok, ale vyzerá že je priestranný. Spokojnosť 100% kúpila by som znova bez rozmýšlania.

talinka
4. mar 2010

urcite JANE NOMAD alebo CONCORD FUSION ..mam skusenosti s oboma a velka spokojnost, ...cena okolo 900 eur aj s doplnkami....takisto som si robila prieskum osobne, vela citala a porovnavala pred rokom a z toho mi vysli tieto dva kociky,ktore mne uplne vyhovali...ale ziaden kocik nie je idealny bohuzial, vzdy nieco bude chybat a pre mna splnali najviac moje poziadavky tieto dva...je ich na trhu milion aj krajsich ale bohuzial az potom clovek zisti, ze su fakt len na oko krasne ale total neprakticke..

jane a concord, super lahke, velmi lahko ovladatelne,v kazdom terene, skladne, lahko sa skladaju, su to najlahsie kociky v tejto kategorii, vajicko trochu mensie ale da sa,vanicka je praveze velka, aj ked jedn aholka pisala ,ze nie,ale ma jednu z najvacsich vaniciek..ostatne kociky maju dost male a 5 mesacne dieta tam uz nenarves...takze ja som jednoznacne za tieto dva..ale 100 ludi,100 chuti 😉
a urcite sa oplati do kocika investovat...nikdy by som nekupila napr peg perego alebo nejaky polsky kocik

eatygrenee
5. mar 2010

zuzul1310: já nad tím slalomem také přemýšlela, ale ten nomad air je o pěkných pár kg lehčí, tak právě proto váhám..
Jaké nomad nebo slalom?? 😒 🙂 🙂 😝 😀

vamam
1. apr 2010

my kočárek teprve vybíráme. moje hlavní podmínka byla nafukovací kola. výsledek je ale takový, že nám padl do oka kočárek s umělohmotnými kolečky (ABC design condor 4S 2010). chtěla jsem se vás proto zeptat, jestli s něma máte některá zkušenost? jestli jsou horší, hlučnější apod. mockrát děkuju.

katrinka8
1. apr 2010

Katka, my mame Cam Cortinu X3 evolution limitovanu ediciu 🙂 Zatial ju este nemame odskusanu v terene, kedze mimi sa ma narodit az koncom maja, ale co som ju skusala len tak po byte a po schodoch, tak sa mi zda byt podla predstav. Paci sa mi, ze ma pomerne velku vanicku (oproti inym, ktore som videla), je stabilna, velmi jednoducho sa prehadzuju na nej vsetky diely (vanicka, vajicko aj sportova cast) - zvladne to za par sekund aj uplny technicky antitalent - to iste zlozenie aj rozlozenie kocika.
Ma trochu viac vysunute to predne koleso - posobi, ze je dlhsi, ale to zase zarucuje dobru stabilitu. My mame malinky vytah v panelaku a vojde nam tam (mali sme obavu, ale vosiel bez problemov). Taktiez sa perfektne kocikom manipuluje, aj jednou rukou bez problemov. Co sa mi zdalo dolezite, sportova cast sa da sklapat az do uplne lezatej polohy - samostatne chrbatik aj nozicky - a da sa nakliknut aj v smere jazdy aj v protismere.
Kolieska nema sice nafukovacie, su z pogumovaneho plastu - nie su uplne tvrde. Ale nafukovacie sa daju dokupit. V obchode nam povedali, ze vyrobca povodne na Cortiny daval nafukovacie, ale ze tieto pogumovane su vraj kvalitnejsie (vymizli problemy s defektami - pri nich bola vraj vacsinou nutna vymena celeho kolieska), preto ich zmenil a uz nemaju reklamacie na tieto kolieska.
Zatial jedinu nevyhodu vidim v tom, ze nema sietku proti hmyzu - ale snad sa bude dat dokupit samostatne.
Kociarik sme kupili na inzerat este v originalnej krabici, je este vyse roka v zaruke, takze hadam budeme spokojni. V cene (420€) bola tiez taska, nanoznik, kryt proti dazdu - vlastne vsetko okrem tej sietky proti hmyzu.
Snad som Ti pomohla. Ak budes chciet este nieco vediet, tak sa spytaj 😉

mmacko
1. apr 2010

Vamam, ja mam tiez abc design sice iny (turbo 6s), ale kolesa to ma rovnake ako ten, co sa paci tebe. Kolesa NIE SU umelohmotne, su gumenne a su uuuuuuuuuuuzasne. Kocik je makkucky, super odpruzeny. Ked ta odradzaju len kolieska, tak to nemusia, su urcite tieto lepsie ako nafukovacie (defekt, dofukovanie) alebo umelohmotne (tvrdy kocik). O tieto sa nemusis vobec starat.
Jedine, co sa mi na tom Condore nepaci, je mala strecha na sportiaku, sa mi zda, ze moc nekryje dietatko.

Ja som mala cam mbx 6 - super kocik, lahucky, lahko ovladatelny, len som mala verziu 2008 a ta nebola vobec odpruzena. Inak skvely kocik. Kupila som cez eshop za 430 eur.
Potom abc design turbo 6 s - u nas vyjde 3 kombi 500 eur, ja som kupila asi za 330 kocik s vanou z nemecka a vajicko tu za 111 eur. Je super odpruzeny, co mi chybalo na Came, velka strecha, otocna sedacka, velky nakupny kosik. Jedina nevyhoda je, ze sa sice da zlozit aj so sportovou castou, ale tak zabera vela miesta, musime skladat zvlast.
A PP pliko - super kocik, kupeny v akcii za 250 eur completo nove v auparku.
Ale co by sa mi teraz velmi zislo je otocna rucka, takze pri druhom dietati urcite kupim nieco s otocnou ruckou.

vamam
2. apr 2010

mmacko, mockrát děkuju za pozitivní zprávy. já se opravdu nejvíce bála těch koleček, jinak jsem z něj nadšená (ale ještě bych ho chtěla vidět na živo, jinak koupíme asi přes net - kvůli ceně). a jsem moc ráda, že jsi celkově ohodnotila ABC kočárky - další úleva.
já jsem si právě myslela, že jsou kolečka buď nafukovací nebo umělohmotná a vím, že někdo říkal, že ta umělá strašně rachotí a pro mimčo je to nepohodlná jízda, no a teď jsem se dočetla ve zprávě před tebou že jsou i pogumované, tak to bude asi ono.

chalotka
2. apr 2010

My koupili hluboký + sportovní korbička Emmaljunga combi ve světle béžové kožence. Spokojenost veliká. Zakoupeno v Chicco obchodě. Stál 21 000. Nelituju ani jedné korunky, kterou jsem za něho dala. Snadno udržovatelný, vanička obrovská, designově úžasný, velký košík - 3 plné igelitky + pár minerálek. Lehký, snadno ovladatelný, houpací, pohodlný. Sportovní korbička taky fajná.
Teď jsme koupili golfky chicco multiway - spokojenost. Pěkné, polohovatelné, uřídím je i jednou rukou. Velké kolečka, jen trochu menší košík, což nejsem zvyklá. Chtěla jsem inglesinu zippy, ale je to na mě trochu drahé, když je asi moc nevyužijem, malá už chce jenom chodit..
Takže já jsem se svou koupi kočárku spokojena a šla bych do nich znovu.

vamam
2. apr 2010

mmacko, prosím, ještě jeden dotaz. dívala jsem se na autosedačku ke kočárku a není tam napsaný nánožník. mám to brát tak, že si jej musím doobědnat (ale bohužel není ani nikde ve zboží) nebo se chápe jako součást autosedačky? jak jsi to měla ty?
to mě na tom trošku štve. levnější kočárky mají ve výbavě všechno i s moskytiérou. tady je v ceně hluboká korbička a sportovní verze. autosedačku, adaptér, nánožník na sportovní verzi, a tašku na kočárek si musím dokoupit. kdyby alespoň byla sleva za sadu! 😀
ještě jednou moc děkuju za odpověď.