Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

tvojka
1. feb 2009

Baby,viete niečo o tom,že tehotné by nemali jesť citrusy?Lebo ja jem dosť veľa pomarančov,mandaríniek(včera som zjedla citron s cukrom) a môj manžel ma straší,že sa mu zdá,že tehotné by citrusy nemali...Hmm?

mici11
1. feb 2009

Ahojte babenky,

Tvojka citrusy sa nemaju jest iba pocas kojenia. Tu som nasla aj odpoved jednej doktorky:

Stretla som sa s názorom, že v poslednom trimestri sa nemajú konzumovať citrusy, kiwy, paradajky, čokoláda. Alebo stačí posledný mesiac? Mám pocit, že keby som mala vyradiť tieto potraviny z jedálnička, tak nemám čo jesť. Ďakujem.

MUDr. Katarína Babinská, PhD.:
Nie je dokazane, ze by uvedene potraviny mali skodlivy ucinok na vyvin plodu. Naopak, ovocie a zelenina su velmi cenne sucasti stravy, pretoze dodavaju do organizmu prepotrebne vitaminy a mineralne latky.
Sporadicky vsak tieto potraviny mozu buducim mamickam vyvolavat traviace tazkosti. V takom pripade ich mozno zo stravy vylucit a pochutnavat si na inych druhoch ovocia a zeleniny.
Cokoladove pochutky je rozumne vychutnavat s mierou. Mozu sposobit kila navyse, ci zapchu.

Ja by som bez pomarancov umrela 😀

Petka , tak som zvedava ako dopadla svadba, verim, ze ste sa vyborne zabavili.
Janka, Babulka ahojte 🙂

tvojka
1. feb 2009

Mici,tak si ma potešila a ukludnila.Idem to povedať manželovi,nech je v klude aj ten 😵

babulka123
1. feb 2009

len tusim grep na neho pozor, ten moze sposobit kontrakcie alebo co... ale ostatne som nepocula ze by sa nemali...
ale to mas rovnako napr. s pastekou alebo rybyckami v konzerve..nemali by sa, ja by som sa bez toho asi poriadne nenajedla nehovoriac o tom ze by som potom asi nikdy nedala rybu do ust, lebo ja zijem len na sardinkach.. a okrem toho vraj maju velmi vela tych dobrych tukov, takze neviem..

mici11
1. feb 2009

Babulka moze sa ja grep, minule to rozoberali v nejakej relacii a aj tu v jednej teme 😉 A mas pravdu, ryby su fajn tu je jeden clanok z tehotenskej kalkulacky:

....Ako píšeme v predchádzajúcom článku, mozog sa vyvíja úžasnou rýchlosťou. V tomto momente je dôležité, aby malo tvoje telo dostatočné zásoby nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú pre zdravý vývin mozgu zásadne. Tieto sa nachádzajú hlavne v rybách, ale aj v rôznych doplnkoch výživy pre tehotné ženy. Takisto sa nachádzajú v niektorých kojeneckých výživách. Na túto tému pripravíme celý článok, pretože je naozaj pomocou rôznych štúdií dokázané, že pri dostatočnej zásobe týchto kyselín v maminom tele a neskôr vo výžive kojenca, sa zlepšuje zrak dieťaťa a zvyšuje sa IQ.

Inak ako sa mate a ci porabate? My sme dnes neskoro vstavali, vcera sme boli na jednej party, cize obed budeme mat na veceru 😀

babulka123
1. feb 2009

mici dakujem..
s tym vstavanim sme na tom asi rovnako, marek vstal teraz a ja asi o pol dvanastej, dosli sme o 3 rrano , takze dnes to vidim este na nejake 2-3 spanky pocas dna.. varit sa mi nechce nic takze dnes pojdem len nieco kupit a kuriatko spravim asi az na veceru aby bolo na zajtra.. hehehehe

babulka123
1. feb 2009

rybky ja papam tak ze si spravim vacsionou pomazanku velmi ju lubim a dokonca ju uz papam 2 den a nieje mi z nej zle tak sa tesim

babulka123
1. feb 2009

tvojka toto bude zaujimat teba asi ....

Ahojte prepáčte že Vám sem vstupujem,nečakám ani nemám dvojičky ,len sa chcem vyjadrit k tej injekcii na dozrievanie plucok.Ja som dostala tiež 2 injekcie,v 3Ott..lebo dokine sa zdalo že sa schyluje k predčasnému porodu.A to som bola akože otvorená na "špičku prsta"Hned som volala na Slovensko mojmu gynekologovi,ktorý ma ukludnil,že je to uplne normálny stav..na tie týždne a na 2.tehotenstvo.Odporučal mi aby som si to teda nechala pichnut,uškodit to nemože babetku .Porod mi vyvolavali v 39tt.Takže to v UK nepichaju len dvojtehulkám.. ale asi pre istotu aby nič nezanedbali..

a asi aj ostatne.. heheheh

janula13
1. feb 2009

ahojte, len na chvilku, vecer sa vam povenujem, manzel ma laka do pelisku, tak idem trochu s nim lenosit 😉
tvojka, som na 99% rozhodnuta za bumbleride a tiez sa mi velmi paci ten zeleny, ale este neviem, laka ma aj cerveny a hnedy, ale zeleny vedie...uvidim ak pojdeme pozriet nazivo tak sa rozhodnem, este neviem kedy, ale myslim ze by som si ho mala ist pozriet aj ked sa mi na fotkach paci aj na tych realnych od mauzosa..a ze vanicky nenatocim, neva, okienka su tam podla mna pomerne velke a aj tak je to tak max do pol roka a potom budu uz v sportaku..tak budem informovat..a nasla som postielky co isto kupime v Pezinku... a maju tam aj autosedacky a lehatka co tam kupim, maju super ceny a vraj by mali dokonca tie autosedacky pasovat aj na ten kocik, ale treba adapter ale to si este overim u tej pani s kocikom..ale aj keby sa nedali, neva, kupime aj tak...stoji jedna 1100 a iny typ asi 1500sk, su v akcii a pacia sa mi...len tak pre vasu inspiraciu.keby zhanate, to ani z druhej ruky tak nekupim a takto aspon budem mat dve rovnake..
tak a idem zalahnut...

janula13
1. feb 2009

tvojka a este co sa tyka citrusov, ja by som to bez nich tiez neprezila, vsetky tehule ich jedia na kila, a rodia zdrave deti, tak v pohode, ja som citala akurat o tych grepoch, ale tie ja nemam rada..ale pomarance ladujem a predtym mandarinky, teraz len pomarance..a pocas kojenia potom bude ina dietka, verim ze bez citrusov, zrejme kvoli alergiam..

mici11
1. feb 2009

Babulka ja mam tiez velmi rada pomazanku rybickovu ale aj vyprazanu, alebo len tak na masle a cesnaku. Len z cesnaku mi je zial zle ☹

Janulka ahoj, ja som asi truba 😀 , ale posli mi ak mozes link na ten kocik o ktorom pises, diky

No idem asi varit obed, nejaka som dnes hladna, asi zato ze sme boli dlhoooooooo na party 😉

v555
1. feb 2009

ahojte babenky,všetky čo ste tu mate za sebou tri umele oplodnenia?,sorry,že sa pytam taku otazku ale ja sa chystam na tretie a mam strach ale aj velmi verim,že to už konečne vynde aj mne.Všeky ste tu tehulky,verim že sa k vam o par tyždnov pridam aj ja 😉

janula13
1. feb 2009

Micka, nie si truba, si len tehotna 😀 😀 😀 😀 idem najst link...

janula13
1. feb 2009

tak napr tu su realne fotky, alebo ho ma nafoteny v albume Mauzos z temy cakame dvojicky v tehotenstve, nie v snazilkach..
http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?...

babulka123
1. feb 2009

v555, janulka ma 1, ja mam 2 pokusy, mici ak sa nemylim je prirozdene, zato Petkaerdal ma 4 pokusy, takze my sme sa tak nejako vykompenzovvali...
a okrem toho toto je otehulkovacia tema takze sa nas drz a vyjde to na 10000000%, velmi drzime palce...

janula13
1. feb 2009

V555 vitaj medzi nami,nuz nazov je po 3ivf, ale tu je to jedno, ja ani neviem ako som sa sem nevtierkovala, ja som po 1ivf, MIci napr otehu prirodzene, stastna to zena..je jedno, hlavne nech otehotnies, my ta tu hadam nakazime..kedy ta to caka?

babulka123
1. feb 2009

janulka dobreeeeee... velmi pekny...
ja som dnes uplne KO prave som hovorila marekovi ze taketo dlhe oslavy to uz nieje pre mna.. uz mam vek na to aby som najneskor o 11 bola v posteli... 😀 😀 😀

v555
1. feb 2009

dakujem vam všetkym,chystam sa v aprily ja viem že je to ešte daleko ale prejde to cubi-dup. 😉

mici11
1. feb 2009

v555 ahoj mam za sebou 2.IVF a nakoniec som ostala tehu prirodzene, ako pisu babenky 🙂 . Takze hlavu hore urcite sa zadari 🙂 Kludne nakukni medzi nas 😉 ked budes mat chut

mici11
1. feb 2009

Janulka ano tento kocik sa aj mne velmi paci, len som si nebola ista ci myslime ten isty 😉 Z kocikov mi uz totiz trosku sibka 😀 , alebo z tehotenstva??? 😀 😀 😀
Babulka no clovek aj vydrzi, ale potom som na druhy den uplne KO 😀 cize ako pises, bude to asi vekom 😀 I ked sa citim tak najviac na 25 😉

babulka123
1. feb 2009

mici ... moja rec.. ale vek asi uz neoklameme.. hehehehe

ale nieje to az take tragicke, prave som postavila polievku, peciem kuriatko, perem... este ze sa vsetky tieto veci robia same.. heheheheheh

ale este musim prezliect pradlo ale to uz som oznamila aj marekovi tak povedal ze mi samozrejme pomoze....

janula13
1. feb 2009

babulka hej, tak toto bude zrejme moj kocik, len este neviem farbu 😀 inak aj ja som dnes nemozna, nic sa mi nechce, hlava trochu boli, malo jem, ani spat ani lezat ani robit...no neva, akurat sme s MM skonstatovali, ze davno sme neboli taki lenivi a to sme chceli dnes vrat lampy v kupelni a wc, ale to by sa narobil bordel a mne sa to dnes nechce upratovat..a ani MM vrtat ocividne 😀
inak super pocit, dnes ma nic neboli, ani brusko ani krize, az mi je to cudne..a idem uvarit puding s jahodami, jedine na to mam chut..inak dnes som varila morcacie medailonky s medovou glazurou..recept z TV, nuz nic moc, aj tak som k tomu spravila moju oblubenu horcicivo medovu omacku a az ta tomu dala chut ako ma byt 😀

babulka123
1. feb 2009

janulka zacali mi tiect slinky... mnaaam hehehehe akurat rozmyslam ze aku omacku by som vymyslela z tej stavy z kuriatka co ostla...
mne je len troska divne od zaludka ale tiez uz bolesti ziadne a to je tak super, uzivam si to .. hehehehe a puding.. marek robil v piatok 2farebny s mandarinkami... aj to len kvoli tomu ze prisla PAHU... hehehehehe velavazena to navsteva.. ja to nelubim takze mne to bolo jedno..

janula13
1. feb 2009

ja robim tu horcicovo medovu, ale to nie z vypeku, ale je vyborna k kuracim steakom, alebo inym...a je naramne narocna na pripravu, mal by tam ist asi med ked sa tak vola, ale ja ju odjakziva robim z javoroveho sirupu..a postup:zmiesate lyzicku alebo viac dijonskej horcice s javorovym sirupom, alebo medom, pikantne podla vasdej chuti, my ju mame radsej sladsiu ako stiplavu, rozmiesat a je to..a ked tym oblejete mäsko hotove uz na tanieri...mnam, my to mame velmi radi..
a pahu ako, seka dobrotu, nekonikuje uz, vsak?

mici11
1. feb 2009

No ja som navarila kuracie masko na smotane s vrtulkami, uz som sa aj napapala, dnes mam pazravku 😉 😀 A inak trosku pracujem, ale tiez len tak viac menej lenosime. V utorok si idem skusat saty na brachovu svadbu do pozicovni, no som zvedava co na seba navleciem 😀 mozno budu mat aj nejake vrece 😀

janula13
1. feb 2009

ale mIci, ze vrece, ved ty musis byt krasna tehula, nieco najdes, je vela peknych veci aj na tehule a dokonca sexy 😀 inak mna vcera manzel nechal neuvazene ist samu do POlusu, isla som len kupit maly darcek niekomu a zatulala som sa a kupila si 2 topiky, velmi pekne, jeden modry s tym pletenym bolerkom cez prsia a jednu taku podarenu bluzocku, daju sa nosit teraz v tehu aj mimo potom..a jedno stalo 300 a druhe 400sk, 8ˇ% zlava uz na to bola..tak a mam vystarano, dufam ze nadlhsie a dokonca aj dobre vyzerat budem, ak si odmyslim hlavu 😀 😀 😀

petkaerdal
1. feb 2009

ahojte kocky,uz som tu 😉
svadba dopadla super,uplne dobra bavenica bola...len som teda mala co robit,aby som to zvladla,nejako mi narastlo brusko a zacinam byt uz nemotorna nejaka..

co mate nove kocky???

mici11
1. feb 2009

Ahoj Petulka, tak opat gratulujem nevesticka nasa najkrajsia 😉 Takze ste sa dobre zabavili, do kedy ste boli a kde ste to mali v nejakej restike? No brusko podrastlo aj mne 😀 . Uz ste doma?

petkaerdal
1. feb 2009

ahoj mici,ano pred chvilkou sme prisli,co som akurat veci vybalila,ale som mrtva,spala som malo,pojdem spinkat
mali sme to v restike,boli sme do jednej iba,co ale uplne od 16 stacilo,to som uz uplne z posledneho zila ...ku koncu som sa necitila dobre,tvrdlo mi nejako brusko,tak sme to zabalili ...ale akurat to stacilo....
a dakujem
dostali sme pekne vecicky pre deticky,postielky ,paploniky,matrace...uz vsetko mam 😉

co nove ty mici?necitala som spät este

mici11
1. feb 2009

Peti od 16:00-tej to jednej je dost dlho, na tehulku az az. Jeeeeeeeeej tak paradne vecicky ste dostali 🙂 . Nove velmi nic. Hlavne si riadne oddychni, aj ja pojdem dnes skor do postele, vcera sme boli dlho na party, tak som tiez KO.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre