IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

pecka
9. nov 2009

Ahojte vsetky, 🙂 🙂 vidim ze tu bola po mne trosku zhanka, trosku sa veru aj hanbim 😔 😔 😔 , ze som vas takto zanedbala.
Sem-tam som si vas trosku precitala, ale dlhsie som tu veru nebola a co nevidim 😵 😵 😵 😵 .....uzasne spravicky Zuzlik a Taky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem ku chrobacikom....moc moc drzim vsetky paste tehulky.
Ja som este cela...nastastie, este mame cas. Dnes je prave mesiac do planovaneho treminu porodu, ale ja si aj tak myslim, ze „to“ pride 1.12. taky nejaky tusak 😉 😉 .
Veci do porodky su na takych 90% nachystane...... Vybavicka relativne tiez skompletizovana...az na par detailov.
Maly ma dost okopava, asi ma malo miesta, niekedy mam pocit, ze sa uz ide prekopat na svet skorej a nasiel si ine porodne cesty 😀 . Zajtra mam poradnu a uz ma asi dokyna posle na monitorovanie prietokov, na porodnicu, tak dufam, ze bude vsetko OK.
Mame aj s manzelikom za sebou predporodnu pripravu, takze teoreticky by sme sa odrodili uz aj doma 😀 , ale radsej to prenechame na kompetentnych. Som rozhodnuta rodit bez EPI, tak uvidim, ako to dopadne a ci budem taka hrdinka aj v porodke....

pipka
9. nov 2009

peckaaaa, konecne 😵 uz sme sa veru o teba aj bali 😅

no dufam, ze do porodu sem este nakuknes a priebezne nas budes informovat 😎

pipka
9. nov 2009

miri ooo aky krasny spanok 😨 😵

no u nas sa tiez po dlhsom case dnes zadarilo..hanula spala od 19.30 do 8.15 rano bez jedineho zamrncania ci zobudenia 🙂 🙂 🙂 neverila som vlastnym ociam, ked som rano pozerala na budik 😀 ale nie je to tak denne, aby ste zase nezavideli 😀 😅 😀 teraz prechadzame postupne uz len na jeden spanok denne, takze asi potom cez noc dohana 😉

pecka
9. nov 2009

pipka 😉 😉 , jasne budem nakukat a informovat 🙂 🙂

pipka
9. nov 2009

no ved za to 😀

tak my budeme na oplatku siiilno drzat palceky 😉 inak ja som mala EPI zaplatenu, ale hanula dosla tak ryyychlo, ze mi ju ani nestihli pichnut 😅 a dalo sa...ale teraz som uz hrdinka 😀 vtedy som si ju pytala este snad aj ked uz hanule hlava trcala 😝 😅

takyna
9. nov 2009

Ahoj Pecula, no si nás riadne vystrašila 😝 🙄 , ešte , že si sa ozvala máš to vopred odpustené 😵 😵 😵 😵

lenka20
autor
9. nov 2009

caute kocky, peculik no ze si sa veru ozvala ty potvorka 😉 meno uz je rozhodnute? a kde budete rodit, v domacej porodnici?

lenka20
autor
9. nov 2009

rosienka super spravicka, tak nech sa zahryznu obaja bojovnickovia 😉 😵 a ja idem na obycsono len dufam, ze ma nic neprekvapi, mam myom a dufam, ze nenarastol..
miricka no teda, take dobre deticky, to preto ze su sami chlapci, ti su tusim lepsi co sa spania tyka 😝
pozdravujem vsetky babulky 😵 😵

takyna
9. nov 2009

Lenik nestresuj sa myom tam nebude 🙂

rosienka
9. nov 2009

pecka - super, nakoniec to mozno fakt odrodite doma, tak to moc nezakrikni...ale ked nie je problem, tak by ste to zvladli

leni - ach hej, tak myom, a uz ti ho raz odstanovali a teraz sa bojis, ci znovu nenarastol? nestresuj sa a ani na neho nemysli. Ja som mala tiez pred dva a pol rokom polyp a potom po nom ani chyru, i ked vraj niekedy znovu dorastie 😖

pecka
9. nov 2009

ahojte lenik a taky 😉 😉
.... budem rodit u nas v MT, ani som nerozmyslala o inej variante. Celkom dobre referencie zo vsetkych stran o tejto nasej porodnici pocuvam. Porodnika nemam vybrateho, je mi to jedno, kto tam bude. Momentalne su tam vsetci fajn (zevraj). .... a meno ?? takze, je rozhodnute...... budeme mat matuska. 😉

pecka
9. nov 2009

rosienka nestras, ze doma 😕 😉 , ono teoria je jedno, a skutocnost druhe, ale zas na druhej strane, ked je clovek donuteny, tak naozaj dokaze kadeco........aj odrodit doma, ale aj tak dufame, ze sa dostaneme nacas do nemocky 😉 😉

rosienka
9. nov 2009

neboj, budete stihat, pripadne zavolate pôrodnu sestru a bude super. Kamoska takto doma rodila a teraz zaciatkom decembra ma tiez termin, tusim 10.12. a chce takisto rodit doma.. 🙂

takyna
9. nov 2009

Peculka Matúško je pekné meno 🙂 , už sa teším na fotečky, nieže sa nám zase na pár mesiacov ale zatajíš 😝 , lebo teraz hormony s nami bičuju a je to nebezpečne 😉 🙂

pecka
9. nov 2009

Taky nezatajim....to teda uz nebudem pri tom vasom zhluku hormonov riskovat 😉 😉 😉 😅 😅

takyna
9. nov 2009

😀 ved to to Peci, tak sa nám držkaj aj s Matúškom, ešte pár týždnou 😉 a potom vám obom držím palce, nech ťa čo najmenej potrápi 🙂

zuzla80
9. nov 2009

Peculik no zdravííím - pánečky ale si nám dala, my tu už v strachu trpneme, že či dačo sa vám neprihodilo - no chvála za to, že ste v poriadku. Vidím, že prípravy na pôrodu už máte v plnom prúde rozbehnuté, veľmi rýchlo to zbehlo však, veď ešte si pamätám na tvoje testovanie - keby sme už s Taky boli tak ďaleko...

Rosienka držím palce 😉

pecka
9. nov 2009

Taky, dakujem.... no, veru, dufam, ze porod prebehne bez nejakych vaznejsich komplikacii...kedze cele tehu som mala uplne skvele, ukazkove, tak to tym porodom uz vari nepokazim 😉 😉

Zuzlik ahojky 🙂 🙂, mas pravdu, ubehlo to poriadne rychlo...az neskutocne. Moc vam prajem aby ste mali aj s Takynkou tiez take super tehu ako ja... 🙂 🙂 🙂 ...hoci zaciatky boli take-kadejake, ale velmi rychlo sa to upravilo a bolo to vsetko cele tie mesiace uplne na jednotku 🙂 🙂

takyna
9. nov 2009

Peci ale u teba to bol aj taky pozitivny pristup, az to na mna srsalo z obrazovky 🙂 🙂 🙂

zuzla80
9. nov 2009

Peculka tento rok budú u vás krásne vianoce - prajem ti ten najkrajší zážitok z pôrodu 😉
A vy ste nemali iné meno vybraté pre synátora, či sa mi len marí?

pecka
9. nov 2009

taky...snazila som sa 😉 😉 , ale nie, samozrejme, bola som do takeho asi 10 tt dost nervozna, a uz ked sme preklenuli ten rizikovy 12 tt, tak potom som nadobudla taky vnutorny spokojny a pokojny pocit a uz to slo 😉 😉

Zuzlik, dobre si pamatas 😉 Matusko nebolo hned prve meno, co nas napadlo...... k nemu sme sa dopracovali cez Marka, Mateja, Martina, Andreja...az k finalnemu Matuskovi. Islo o to, ze ked sme maleho zacali oslovovat menami, co nas postupne napadali, tak sa nam to k malemu vobec nehodilo, ani nevieme preco, bolo ti cisto len intuitivne...... par tyzdnov sme o oslovovali Andrejko, mysleli sme si, ze to uz tak ostane, ale ked sa raz kamoska opytala ako sa maly Andrej, tak som sa jej hned opytala, ze kto??? ....no, takze sa hladalo dalej....... az sme sa dopracovali k Matuskovi. Uz ho tak volame asi 3 mesiace 😉 😉 .... a paci sa nam to 🙂 🙂

rosienka
9. nov 2009

zuzli diky, ako ti pekne pribudaju tt-cka, dufam, ze o dva tyzdne mi konecne tiez budu svietit 😵

tanitta
9. nov 2009

Ahojte..
Rosienka.. nech sa drobcekom dobre dari 😉 a drzim velmi palce 😉
Pecka.. ty potvora 🙂 celointrenetove patranie bolo vyhlasene 😎 som rada ze ste v poriadku.., uz ste ako sa vravi "za vodou" 😎 ... ked pride ten cas porodny zelam sice bezbolestny urcite nie ale aspon rychli aby Matusko zakrical na cely svet uz som tu 🙂 ....
pozdravujem ostatne kocky 😉

rosienka
10. nov 2009

dakujem tanitka, uz si idem po nich, za vyse hodiny ich mam u seba a nepustim ich 😵
tvoj drobcek uz bude mat rok, boze, ale to leti, ved si ta pamätam ako tehulku 🙂

takyna
10. nov 2009

Rosienka tak nech sa riadne zahryznu babulky 🙂 drzim palce 😵

pipka
10. nov 2009

peculik, kraasne meno ste vybrali 😉

rosienka tak tfuj tfuj tfuj a nech su zahryznutí minimalne na 9 mesiacikov...a az potom do narucia 😵

taky, ty ako? Uz ste boli na prvom utz, ci vas este len caka?

zuzlik ajooooj 🙂
maahu tu nebola? Mirush sa ku nam chysta na navstevu, ze by si aj ty dosla kuk? 😵

katy2
10. nov 2009

Ahojte 🙂
pecka, drzim palce do finale 😵 😵 😵
taky, zuzlik, este raz gratulujem 😵 😵 😵
rosienka, drzim palce 🙂
pozdravujem vsetky

rosienka
10. nov 2009

ahojte, dakujem strasne za palceky baby, je to krasne mat babulky u seba, ale na nestastie som dnes po navrate ochorela, som hotova, bojim sa, ze sa im nieco stane, ked budem chora. teraz mam teplotu 37.6, tak idem znova do postele a dam si asi paracetamol, nech ju trochu znizim. ☹ 😢

dracik1
10. nov 2009

ahojte 🙂

pecka, rozmyslas nad Matuskom? pekne meno, aj ja som chcela, ale Mm chcela Mateja a tak mame Jakuba 😀

Takyne a Zuzlikovi prajem najkrajsie tehulkovanie , baby, stasne som rada, ze sa vam to konecne podarilo 🙂

pipka
10. nov 2009

rosienka neboooj, aj ja som bola na zaciatku tehu chora, myslim ze aj zulka...tu v tejto teme je to dobre znamenie 😉 len lezkaj, vela tekutin, vitaminy, a ziadne lieky 😉 teplotu radsej vypotit !

draculik ajooooooooj, ty sem ece trafis? 😕 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre