Koľko sa už pokúšate o mimi? Nám sa nedarilo 6 rokov

lienka.
29. aug 2006

Co ste uz pre mimi urobili?Ako velmi mimi chcete a nedari sa?Nam sa nedarilo 6 rokov,nepomaha meranie bazalnej teploty,milovanie sa v plodnych dnoch?Chce to viac!!!Chcela by som kazdej co chce a nemoze poradit, aby ste boli stastne ako ja!!!

looola
13. jan 2010

Ahojte.
Oacka, zatiaľ to nechcem riešiť s gynekológom, ja v kútiku duše dúfam, že budem mať to šťastie, že sa to podarí, chcem to prežívať ako každá iná,-"normálna "žena a nie byť pokusným králikom. Je to aj o povahe, ja som taká, že o problémoch radšej nechcem vedieť, a trápoiť sa ešte viac. Je to však dvojsečná zbraň, lebo takto neviem akuo cestou sa mám vybrať, čo mám riešiť.
Veď aj u Renatky sa to vyriešilo nakoniec prirodzeným spôsobom, po toľkých rokoch trápenia.
Ja o týchto veciach s okolím nerozpávam, presne ako si písala nechcem aby ma lutovanli, aj tak si to nemyslia vážne, až na pár výnimiek.
Renatka, ty aspoň vieš , že chyba nebola s tvojej strany a s druhým partnerom môžeš kľudne otehotnieť. Inak aj ja už čakám kedy začne svokra , resp. rodičia tú tému, teta to už dávno začala, hlavne po tom ako sa sesternici po 2 rokoch čakania zadarilo. Odvtedy sa vyhýbam stretnutia s tetou, nemám čo vysvetlovať prečo nie, aj mi je to trapné.

renata32
13. jan 2010

Loola netrap sa,ono ludia su zly,ked sa jedna o babo,skus si to nevsimat,lahko sa to povie,tazsie robi,ale musis byt silna.Moja,uz len sampus 🙂 a hura na to 🙂 Srandujem,ale musime sa nejako rozveselit,lebo potom budeme len velmi smutne,a to nie je dobre.

oacka
13. jan 2010

Looli,ale je kopec diagnnóz, pri ktorých stačí len upraviť hormóny a zadarí sa... nemusí ísť hneď o asistovanú reprodukciu. možno stačí len nejaký malý liek a dočkala by si sa...
Baby,ja ináč nechápem ako môže byť žena k žene taká hnusná a ohovárať sa,preto že niekomu sa nedarí otehotnieť. ja z niektorých ľudí normálne cítim zlú energiu a preto im radšej ani nepoviem o tom,že sa nám teraz zadarilo,aby na mňa nejako negatívne nevplývali...
mne na takých debilov zabralo,že som im to rovno povedala, ke´d mali blbé poznámky. povedala som im, že keby to bolo v mojej moci už by to dávno bolo. A potom im to bolo trápne,tak o tom prestali hovoriť.

oacka
13. jan 2010

Looli, a tých "normálnych žien" je strašne málo! 🙂 normálne ženy majú normálne problémy, keď nie zdravotné tak nejaké iné, takže my sme normálne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

looola
13. jan 2010

Oacka, a Vám sa to podarilo prirodzene?Po 4 rokoch? Endomerióza je choroba keď sa sliznica maternice- endometrium vyskytuje aj mimo dutiny maternice- vo vajíčkovodoch, v močovom mechúri , v inej časti brušnej dutiny, často spôsobuje upchatie vajíčkovodov lebo počas menzes hormôny vplývajú na mimo maternice uložené endometrium rovnako ako na vnútomaternicové takže krváca aj to a potom vznikajú zrasty.
Renatka-ďakujem za povzbudenie. Ja tú depku nemám stále, niekedy si poviem/ aj si myslím/, že aj obdobie snažilkovania má svoje čaro a kým človek nemá diaťatko je pánom svojho času . Ale už by som chcela poznať aj tú druhú stránku života, keď nežiješ len pre seba ale aj pre malé.

bubulka722
13. jan 2010

Oacka máš presne také isté uvažovanie ako ja. Niektorí ľudia sú až takí tupí, že buď nereagujem na ich priblblé poznámky alebo som im to povedala štýlom "keby to bolo vmojej moci..." a tiež stačilo. Potom sa donekonečna ospravedlňovali a evidentne im to bolo pekne trápne. Hlupákov okolo seba neriešim, mám vlastných problémov dosť. Nikdy som sa za tento stav nehanbila, nemám lepru ani AIDS a ani nemám pocit, že je za čo sa hanbiť. Ľútosť neznášam a hovorím to ľuďom, ktorí majú buď tie isté problémy alebo tým o ktorých viem, že pochopia. Koniec-koncov, kto dnes nemá nejaký problém??? Babulky, stále nie sme na tom až tak zle, na neplodnosť sa neumiera.
Oacka, trvalo mi dosť dlho pochopiť prečo sú deti božím darom. Viem o čom to je a aká je pravá hodnota v živote. Hlavou múr neprerazím! Dnes už je to so mnou oveľa lepšie, už som sa z toho mrchovského šoku prebrala a je mi úplne fajn. Pohodka, pozitívne myslenie sa mi opať podarilo naštartovať.

oacka
13. jan 2010

tie smutné obdobia sú ťažké...
my sme napokon otehotneli prirodzene. 30.9 som šla k mojmu gynekológovi po výsledky vyšetrní, čo potrebujem na umelé oplodnenie, on mi povedal, že nám drží palce a 26.10. som za ním prišla, že mám pozitívny test. Sa mi smial! Ale že vraj je o tom aj štatistika, že trikrát viac párov otehotnenie v dobe čakania na umelé oplodnenie... Ale ja som asi mesiac predtým brala Gynex, možno mi aj to pomohlo,je to prírodný liek s rastlinnými hormónami. A modlila som sa deviatnik. Pánboh nás vyslyšal.

renata32
14. jan 2010

Ahojte kocky,no aky mate dnes den?Ja den blbec,ako sa hovori 🙂

nikika33
14. jan 2010

ahojte baby ! ja sa teším, že zajtra je už konečne piatok ... som totálne unavená ... ináč sa mám dnes celkom fajn, ovela lepšie, ako pred 3 dnami ... a u vás, čo nového?

looola
14. jan 2010

Ahote kočky.
Aj ja som mala dobrý deň, ešte zajtra musím vydržať a potom idem na týždeň na lyžovačku do zahraničia. Už sa teším.
Renatka, ty si písala, že keď si už bola tehotná v termíne si dostala MS, ktorý trval 2 dni. To krvácanie bolo silné?
Kedy si potom začala tušiť že si tehu?

renata32
14. jan 2010

Ahojte baby,peciem tortu pre manzelovho syna zajtra ma narodky,a este musim urobit smotanovu tortu.Ano 2dni som mala silnu menstruaciu,tusit?rozmyslam,prsia ma boleli,ale to pred kazdou menstruaciou.ale som sa budila v noci,nemohla som spat na boku,tak velmi ma boleli prsia,ked som si na ne lahla.Kupila som si test,hned mi vysiel pozitivne.Myslis,ze si?

Nikika,no ako s tym sampusom 🙂 ?

looola
14. jan 2010

Nie, nemám žiadne príznaky tehu, teraz je 19. deň cyklu, mám však skôr príznaky chrípky, bolia ma svaly, som unavená a mám aj soplíky.
A pri ďalšom tehotenstve tiež si mala MS?

nikika33
15. jan 2010

ahojte 🙂
renatka šampus sme ešte neotvorili, ale dnes je piatok, tak to už nebudem odkladať 😀
looola ... ja som pri mojom synovi mala 2x menstruaciu, prvý mesiac poriadnu a aj silnu, vôbec som netušila, že môžem byť tehotná, ale potom mi začalo byť zle a to nielen ráno ale celý den. ale ani vtedy som si nepripustila tehotenstvo, potom došla mrcha 2x ale to už bolo len také špinenie a tak som si urobila tehu test a tá druhá čiara nebola ružová, ale už silno fialová 😀 pritom som vtedy ešte chodila do fitka, cvičila brušáky a vidíš, malému sa nič nestalo ... asi sa mal narodiť a basta 🙂 ked som išla k dokimu, myslela som, že som tak v 7., 8. tt a ked mi povedal, že v 16, skoro som odpadla 😝 takže ja som mala krátke tehotenstvo 😉

bubulka722
15. jan 2010

To je fakt sila, moja známa mala mrchu do 5. mesiaca a že je tehu zistila až keď zacítila pohyby. Doktor ju fajn zvozil, kde bola toľko.

renata32
15. jan 2010

Loola ja,ked som bola vzdy tehotna,aj pri malom som hned dostala chripku.Nie pri dalsich tehotenstvach som nemala MS.

Nikika neodkladajte ten sampus 😀

monika0001
15. jan 2010

Ahojte...

keď tu čítam niektoré tie príspevky tak mám pocit, že ja so svojimi 27 rokmi (čo vlastne mám až o 2 mesiace) a zo začínajúcim neuspešným tretím rokom sa asi aj schovať môžem.. a nie vyplakávať ☹.... asi mám ešte čas na to.. Ale ťažko mi je... moja sestra má 22 a má ročného synčeka. Ja som mala rodiť mesiac po nej prvé babulko... a druhé sme tiež prišli... a tiež súhlasím s tým, že nemyslieť na to proste nejde.... ☹

renata32
15. jan 2010

Ahoj Monika,kludne sa vyrozpravaj,ono to velmi pomaha,hlavne,ked kazda citime to iste.

dahra
15. jan 2010

Ahojte,
my sme cakali 2,5 roka. Ale z po roku som vedela, ze nebude vsetko ok. Neriesila som nic, lebo sme sa stahovali v tom obdobi, a ked som si konecne nasla lekarov na novom mieste, ubehol rok a pol. Sla som k novej gynekologicke na preventivku, nemala som ziadne problemy. Urobila mi utz a nasla 8cm cystu na vajecniku.
Nabralo to rychly spad - o mesiac operacia, prisla som o vajecnik, diagnostikovana endometrioza. Hned ked som dosla z nemocnice,objednala som sa do centra, nech sa na to tam kuknu. Urobili vysetrenia aj manzelovi a 100% teratozoospermie (zly tvar) a oligozoospermie (velmi nizky pocet). Myslim, ze nebolo na co cakat - s jednym vajecnikom sa sanca na otehotnenie znizuje, okrem toho endo sposobuje neplodnost. Za normalny spg sa povazuje max. 75% tvarovo zlych spermii a min. pocet 20 mil. - my sme mali 6. Takyto spg sa zlepsuje len pomalicky, trva to mesiac - niekedy roky. Kym by sme cakali, hram sa so zakernou endo, ktora sa moze prebudit a zacat sarapatit aj na druhom vajecniku a to som veru nechcela. V novembri sme sli na 1.IVF, ktore sa podarilo.
O par dni budem mat 32 rokov.
Moja o tr roky mladsia sestra zapasi s tou istou chrobou, jej manzel ma podobne vysledky ako moj. Zatial sa snazia prirodzene cc rok a pol.

Podla mna vzdy je dobre vediet proti akemu protivnikovi stojis. Potom sa aj sila na boj najde. A nasou snahou je vyhrat, nie?

monika0001
15. jan 2010

rebatka - dakujem, hej pomáha to vykecat sa niekomu kto vie o čom hovorime... 😉

Darha - teba sledujem pekne ako ti to krásne rastie... píšem si s Janemary a tá ma ingormovala o to, že sa to podarilo. Gratulujem a som veeľmi rada... Janemary si dodala nádej 😉

looola
15. jan 2010

Ahojte. To som už aj ja počula od viacerých žien, že mali MS počas 1.-2. mesiaca, dobre to zmätie človeka.Aj ten predmenštruačný syndróm ste mali v tom mesiaci? Mňa už od 20. dňa cyklu začína pobolievať v podbrušku, najprv pri vaječníkoch, potom sa posúva bolesť smerom k maternici a dorazí MS. Skušala som aj Duphaston ale nepomohol, skôr som z neho pribrala. Aj Gynex som začala brať, ešte nevie posúdiť efekt.
Renatka, ja som dnes bola aj na RTG , idem totiž do zahraničia a nechcem tam ísť chorá a nechcem potom tam behať k lekárovi .Už pár dní som unavená, nevládzem nič robiť a tečie mi z nosa aj pokašliavam. Brucho som si však pre istsotu dala prekryť olovnatým plášťom.

renata32
16. jan 2010

Ahojte kocky,Loola a kam ides do zahranicia?Ked som bola s malym tehotna,bola som dva krat na RTG,este som nevedela,ze som tehotna.Tak som sa bala,hovorila som to gynekologovi,on i povedal,ze sa nemusim bat,ze ked je o este v nejakom2-3tyzdni,ze to sa este uhniezduje.Dobry vyraz?Aj som sa zasmiala.Co dnes idete robit?

looola
16. jan 2010

Ahojte.
Do Talianska. RTG hrudníka bábätku by nemalo uškodiť, panva tam nie je ožarovaná. Určite by som však nešla na RTG bedrovej chrbtice a na CT už vôbec nie.
Dnes si už budem baliť veci a pôjdem ku kamoške, inak len tak si vegetiť. Dnes ma už nebolia svaly a už mi je lepšie 🙂 Ty si na materskej Renatka?

dahra
16. jan 2010

Ahoj, Monika,
🙂 takze spravy na MK funguju 🙂 Urcite sa to podari aj Janemari a tebe.

renata32
16. jan 2010

Ano na materskej,maly ma 17mesiacov.Ja robim manzelovmu synovi party.O 14.00hod odchadzame z domu,aby chalani boli sami.To som rada,ze Ti je lepsie.Kedy odchadzas?Do Talianska v kutiku duse zavidim/ale v dobrom/ 🙂

nikika33
16. jan 2010

čaute ! no konečne sme otvorili šampanské a môže sa začať relax 🙂))) rozhodla som sa , že odteraz budem myslieť len pozitívne, ved život je taký krátky ... aj vy si oddychnite a verím, že táto téma bude naozaj plodná 🙂

looola
17. jan 2010

Už dnes okolo obeda, ne celý týždeň. Dúfam , že to blbé MS tam nedostanem lebo cesta je dlhá a bolesti brucha fakt nepotrebujem. Už dnes ma tak pobolievalo brucho, to už je predmenštruačný syndróm , zase dosť skoro ,lebo to je len 22. deň.

looola
17. jan 2010

Nikika, bodaj by si mala pravdu a táto téma bude naozaj plodná 🙂
Pozit.myslenie je dôležité a keď človek po niečom veľmi-veľmi túži ,tak si to vie viac vážíť.

renata32
17. jan 2010

Kocky mate pravdu len pozitivne myslenie,presne tak.Musime byt take usmievave slniecka 🙂.

Loola Prajem Ti stastnu cestu,davaj na seba pozor.

Nika,aky bol sampus?Vcera sa mi nedalo pisat,chalani ma nepustili k pocitacu,hrali sa. 🙂

Co dobreho varite na obed?

nikika33
17. jan 2010

renatka šampus bol výborný, syn spal u babky, čiže sme mali romanický večer 🙂
my obedujeme stále u mamy, takže nedelný obed nikdy nevarím 🙂)) mohla som si dnes trošku dlhšie pospať a načerpať energiu na pozitívne myslenie 🙂
loola aj ja ti prajem šťastnú cestu a aj závidím, mne býva v Taliansku sestra a velmi mi chýba

renata32
20. jan 2010

Ahoj Nika,takze romantika 🙂 🙂 Joj Ty sa mas, ja rada varim,ale padne to dobre aspon raz za tyzden mas pokoj?Tak to by som brala 🙂 Ja som sa nestihla ozvat,beham po lekaroch,fujjj.Co mate nove kocky?