Túžba po dieťatku ma ubíja. A vás?

zuzanockamt
26. sep 2008

Vitajte!

Bola by som veľmi rada, keby sme sa tu stretli všetky tie, ktoré máme skoro rovnaký problém a viem, že nás je dosť. Spája nás túžba po tom najkrajšom, čo sa žene može stať, ale z akéhokoľvek dovodu nám to nie je zatiaľ dopriate. Príčiny sú všelijaké - zdravotné problémy, finančné a materiálne problémy alebo partner, ktorý má stále čas 😠

No a vždy, keď vidíme cudzie bábo alebo zistíme, že niektorá iná otehotnela, tak nás zabolí pri srdiečku a pýtame sa samých seba, kedy to konečne postretne aj nás.

Tak dúfam, že sa ozvete. 😉

etuska
28. dec 2008

nikdy nehovor nikdy 😀 😀
len co na to potom drahy?? 😕 😅
Ja sa chystam kupit nejake vecicky pre babatko znamych,takze u mna tik-zak nepocut 😀 😀

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

no draheho by potom asi vystrelo 😀 alebo by zinfarktoval 😀 ... ale nie, no musel by sa s tym zmierit, ved pri tom procese vyroby su vzdy dvaja 😉

etuska
28. dec 2008

presne tak 😉 a HAK uz neberies,ze? 😅

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

nie HAK neberiem uz asi 5 mesiacov a uz to ani v zivote nechcem vidiet ... da sa aj bez toho a zatial to funguje

xena22
28. dec 2008

Niekedy sa oplati cakat na ten spravny okamih - ale ten nemusi prist nikdy a mozno ak sa vam zda,ze uz je vsetko dokonale naplanovane,tak sa osud zachova uplne inak ako by ste chceli,takze v tomto sa neda velmi planovat... ja cakam tretie a situacia nebola nikdy ruzova,ale da sa to zvladnut,detom nic nechyba a my sa snad niekedy dopracujeme ku vsetkemu co sme kedysi chceli mat prv nez pridu deti...ono je to realne,deti nie su prekazkou - akurat,ze to potom akosi vsetko dlhsie trva 😅 co si budeme klamat 😀 ,roky utekaju,ale clovek ma aspon pre co zit,keby som cakala na vsetko co by sa patrilo mat -byvanie,kariera,auto,dovolenky,uzivanie....tak este deti teraz nemam...ja nebanujem,ze som sa takto rozhodla,ale ani neodsudzujem,ked niekto vsetko planuje a chce mat istotu vo vsetkom - ale s narodenim dietata clovek pochopi,ze vlastne nema istoty ziadne 😒 V konecnom dosledku sme v tom nakoniec vsetky rovnako 🙂 Kazda sa boji o svoje deti rovnako ci uz s karierou a majetkom,alebo bez 😉

etuska
28. dec 2008

no tak neviem ci ti mam priat,aby aj prirodzene planovanie rodicovstva fungovalo,alebo radsej nefungovalo 😀

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

no zatial asi funguje, ked sa nic nestalo ... aj predtym som cca 8 mesiacov nic nebrala a taktiez sa nic nestalo, takze ono to asi aj prirodzene funguje, len nechapem, preco to potom niektorym zlyha 😀

etuska
28. dec 2008

😀 😀 😀

adoracion
28. dec 2008

otehotnenie je cisto nahoda ja som nebrala antikocepciu rok a tri mesiace a nehotehotnela som a to sme maly pohlavny styk dost casto a potom zrazu z cista jasna nasa Hani 🙂 zuzi prajem vela stastia ja mam dieta tu v UK a som so vsetkym spokojna akurat mi chyba rodina ale usmev mojej malej dcerky by som nevimenila za nic a uz by som necakala ani den 🙂

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

fakt je to asi o nahode,takze treba verit,ze sa hadam aj mne podari v dohladnej dobe a nie niekedy za dvesto rokov v tretom alebo stvrtom buducom zivote 😀

etuska
28. dec 2008

Adoracion-no ja na nahody neverim,lebo zrodenie noveho zivota je taky uzasny dar ze az 😀

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

no nahody asi fakt neexistuju ... vsetko sa deje vtedy,ked sa to ma udiat, aj ked my niekedy nechapeme, preco je to tak a suvislosti pochopime az neskor ... mozno

etuska
28. dec 2008

Zuzka 😉
No a magelik sa k tejto teme vyjadruje ako predtym? 😕

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

presne tak ... stale rovnako ... ze az ked bude vacsi byt

didusa.risulo
28. dec 2008

ahojte mozem sa k vam pridat?

tak ja zu jedno ''babatko''mam doma, no pre mna to bude vzdy babatko, ten moj huncut, o babatk osa pokusame 3 mesiac z toho 2 mesiace sme cez plodne dni neboli spolu, takze pocitam, ze sa pokusame 1 mesiac,od dnes cakam mrchu, zatial nedorazila, posledny termin jej prichodu je na silvestra, dufam, ze nepride, ja som si zacala meriat aj bazalnu teplotu, na ziadost mojho lekara, aj sa mi to zalubilo, meriam 2 mesiac, a tesim sa kazde rano na to co ukaze na zajtra sa tesim tiez lebo neviem ci bude klesat alebo stupat, alebo sa drzat, ked kelsne tak sa blizi mrcha a ked nie tak je to na dobrej ceste

baby zelam, vam aby ste si v najblizsich dnoch, tyzdnoch nasli vytuzene //

dida

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

ja nemeriam nic ... ani by sa mi to nechcelo a ani by som na to nemala cas ... dida dakujem za prianie, ale urcite sa nesplni,lebo ja nie som snazilka ... a este aspon rok alebo dva nebudem

etuska
28. dec 2008

Dida-mne to nezelaj 😀 ,ja som tu len ako psychicka podpora 😅 a musel by to byt zazrak ,aby nejake dve // boli 😅
Tak ty si cerstva snazilka,ja zatial len buduca-mozno o rok-dva -uvidime.zatial mame jedno Sidlo a to nam da riadne zabrat 🙂

didusa.risulo
28. dec 2008

no kedze je to tema z ktorej som pochopila ze tuzime po babatku tak som vam priaala ale ak tu je teda niekto ako buduca znazilka tak vela stastia do buducnosti,nech to ide hladko 😉

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

po babetku sice tuzime, ale zatial ostava iba pri tom ☹

etuska
28. dec 2008

Zuzi-tak skus "Buduce snazilky" 😀 -tam nam je s Mexx veselo-vacsinou vedieme dialog 😀

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

no to som si vsimla 😀 ... asi vas pridem obcas povzbudit 😀

etuska
28. dec 2008

no nam je tam celkom veselo,ale prid 😀 A ako realne to vidi manzel s bytikom.Chcete si kupit vacsi,ze?

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

chceme vacsi, ale neviem zatial ako s peniazmi,lebo sme chceli v anglicku zarobit urcitu cast - aspon 500 000,ale zatial mame asi cca 250 000 a neviem ako tam bude s robotou od januara ... no a zvysok by sme mali z predaja jednoizboveho .... nechceme totiz brat hypo

etuska
28. dec 2008

No tak Zuzi,to ste teda makali 😅 nam sa zatial nepodarilo nic usetrit,ale je pravda,ze my mame byvanie ako znacnu polozku,kedze byvame sami v dome.S dietatom si to totiz ani inac predstavit nevieme.No a 4 roky sme byvali s rodicmi,tak si to teraz uzivame 😅 a druhe by som v pohode brala aj tu v UK-ked bude vhodny cas-i ked povodny plan bol iny 😅

zuzanockamt
autor
29. dec 2008

tak ked sme len sami dvaja, to sa lespie setri ... za byvanie sme platili 440 libier za mesiac a byvali sme v klasickych share house ... je to niekedy na nervy,ale dalo sa to zvladnut

etuska
29. dec 2008

no tak to ste platili tak ako my-my mame najom 430 mesacne + samozrejme bills,no mame od oktobra aj auto a to tiez dost stoji-poistka,benzin,no inac sa to tu neda,kedze pesi je vsetko daleko a busy chodia divne

etuska
29. dec 2008

Zuzi-hod do albumceka nejake foto z UK 😉 My o chvilu ideme prec,mala sa ide pohrat s kamaratkou na take "indoor playground" a ja sa tesim na kafco.Vecer ma caka este zehlenie,uz som nezehlila ani nepamatam 😅 pekny dnicek 😵

zuzanockamt
autor
29. dec 2008

skusim hodit nieco,ak sa podari ... dufam,ze nemam prilis velky format ... a nezmazu mi to admini???

etuska
29. dec 2008

ja som zmensovala vsetky fotky na 50% A ci nezmazu? 😕 no aspon mrkneme a uvidime ci na to tak skoro pridu 😅

zuzanockamt
autor
29. dec 2008

oki vyskusam ... a ako ide miske anglictina?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre