Ako čakať kým potratím?!

zanulienka
15. aug 2008

zase som tu,neda mi to pokoja co doktorka povedala,aby sme cakali,ze potratim.ako sa caka?co budem citit?pretoze teraz sa citim lepsie aj spinenie je ovela slabsie.

tribitka
15. aug 2008

to čo je za doktorku?????

zanulienka
autor
15. aug 2008

toto mi povedala:cakajte na potrat.vypocitala som si teraz asi kedy som mohla otehotniet a vychadza mi to na 5 tyzden.neviem,ze vtedy je uz ako vyvinuty plod.

tribitka
15. aug 2008

no v 5tt ešte toho vela na UZV vidieť nie je, mne bolo vtedy vidieť len žltkový vak, lekár povedal že musíme počkať do 7 tt či je v nom bábo alebo je prázdny..... v 7 tt je už vidieť aj akciu srdiečka....

emily3
15. aug 2008

zanulienka to co je za reakciu doktorky? ako mozte cakat na potrat???

to je divne. ja som mala tri potraty, prvy som mala v 5tt to som zacala krvacat ( to mi akurat tyzden meskala menstruacia) a a rano som dostala krce a viac som krvacala a vypadavali zo mna velke kusy..utekala som k dr. a ten na mna ze ! zena co blaznite, to vam len meska" ale nemeskalo...bol to skory potrat. pri dalsom ked som zacala zase krvacat, som hned utekala na pohotovost, a ten dr. uzasny ma nezobral ani na ultrazvuk a snazil sa ma presvedcit ze nie som teho..potom som isla k svojmu, poslal ma ultrazvuk, vajicko tam este bolo ale na druhy den rano som dostala krce a v ked som cakala na prijem, isla som na wc o zo mna vsetko vyslo von. prestala som krvacat a prestali mi krce...aj tak mi robili kyret ale teho sa nepotvrdilo ( lebo uz som tam nic nemala ☹ ) len mi potom kontrolovali hcg
a posledny som mala zamlknuty v 12tt dieta prestalo zit , tak to bolo najhorsie, lebo som si myslela ze sme prekonali krizove tyzdne a vsetko je ok a nebolo....

tak nerozumiem co ti tym dr. chcela povedat, asi by som ju na tvojom mieste vymenila

janajanajana
15. aug 2008

Zanulienka, urcite sa potrat neda nejako predvidat, ked si prejdes prispevky, tak zistis, ze je to rozne, niektore zacnu krvacat, ine to zistia uplne necakane, takze urcite sa to neda predvidat, samozrejme krvacanie a krce su predzvestou, ale velakrat to pride aj bez nich, aspon co som sa tu docitala. Tak sa len setri a ver 😉

aanda
15. aug 2008

zanulienka... hlavne kllud. ved aj doktor je len clovek a moze sa mylit. ty si tusim v zahranici, ze?
ja viem, ze je to tazke, ale ved ver v to lepsie....

k tej doktorke, mne moj povedal "chcete byt nasilu tehotna", tak som hned zmenila lekara, a urobila som dobre. tento druhy ma uplne iny pristup, da sa s nim normalne rozpravat... dokonca ked mi povedal, ze je to missed abortion, som sa rozplakala a on bol kludny a povedal, ze aby som si sadla, a nech sa kludne spytam na vsetko, co chcem vediet a povedal mi, ze chape, ze je to tazke, kedze sme to babo chceli, ale ze sa mam zamerat na buducnost... vela zalezi od pristupu lekara - aspon podla mna

zanulienka
autor
15. aug 2008

nebola to moja lekarka,boli sme na pohotovosti.povedala,ze je maly plod a vyzera byt zdeformovany.urcite to bude spontanny potrat.mam ist domov a ked budem silno krvacat,mam sa vratit.nic mi nie je,brucho boli minimalne,spinenie prestalo.

aanda
15. aug 2008

zanulienka, uvidis, nestresuj sa... viem, ze je to tazke, ale mozno sa myli, mozno si menej dni tehotna, mozno...

v takom rannom tehotenstve je plod malinky, uvidis, do pondelka pockaj.
si hovor, ze zle videla, alebo ze sa nesustredila na sono... lieky na to spinenie ti nedala ziadne???

zanulienka
autor
15. aug 2008

nie nedala mi nic.same prestalo spinenie.mame sa vratit o dva tyzdne ci plod rastie

inka04
15. aug 2008

opatruj sa...oddychuj... a vobec nemysli na najhorsie... 🙂 kolko toho lekari uz narozpravali a vobec to nebola pravda... ani to nemusi byt 🙂 zazraky sa diali, deju a vzdy budu diat 😉 a nadej zomiera posledna 🙂 drzim palce 🙂

aanda
15. aug 2008

zanulienka... ked prestalo, tak ok a uvidis, co bude o 2 tyzdne... mysli pozitivne, oddychuj, papaj zeleninku ovocie, nestresuj sa... to co povie jeden dokor nemusi byt pravda.... chapem ta ze je to tazke, ale snaz sa mysliet pozitivne...

tribitka
15. aug 2008

ako môže lekárka v 5tt vidieť že je plod zdegenerovaný!!????
to je blbosť....na jednej strane máš čakať na potrat a na druhej náš prísť o dva týždne?????!!!!!!!
ja na tvojom mieste idem v pondelok normálne na gyndu.....

zadda1
15. aug 2008

zanulienka,
nečakaj žiadny potrat. mne keď vyšli na testiku dve čiaročky, u lekára ma tiež čakalo schladenie. vraj je tam plodovy vačok ale plodik nie. rovno som sa mala ísť pobaliť a utekať do nemocnice na čistenie. boli sme strašne vystrašení a ja aj prekvapená, lebo som sa cítila výborne a vnútorne som mala pocit, že je všetko v poriadku. v nemocnici naťasie malinké našli. boli sme vtedy v 6tom týždni a malé malo 6mm. teraz sme už v 15tom týždni.
zaráža ma tento prístup najmä preto, lebo keď si pozriete tie odborné stránky, tak tam všade píšu, že tehotenstvo sa najprv potvrdzuje z krvných testov a až potom neskôr sa robí ultrazvuk.
neboj sa. buď hlavne v pohode. držím paľúchy

emily3
15. aug 2008

zanulienka inac pristup lekarov je protitehotensky 😠 , kym som nezmenila lekara tak sa ma vzdy pytal ci to dieta chceme, a ako som si dovolila znova otehotniet a ked som potratila, vsak priroda je mocna a neplacte vsak doma mate dve deti 😠 😠

zmenila som lekara ( je to moj znamy) a ked som mu oznamila ze som tehu tak mi gratuloval, bola som z toho taka vyjavena, prvy krat co sa doktor tesil so mnou ze cakame babo, a este ma ukludnoval ze tentoraz to bude dobre 😉 a mame Miska.
nevzdavaj sa, bude ako ma byt a nestresuj sa kvoli dr. pust to z hlavy a tes sa na babatko 😉 😉 😀

graziela
15. aug 2008

Zanulienka,
ja mam sice uz 2 zdrave krasne deticky, ale neda mi nereagovat na tvoj prispevok...
Pred 1.planovanym otehotnenim som sa vybrala k mojmu gyn. na taku preventivnu prehliadku, ci je vsetko ok a ci teda mozme s manzelom zacat planovat...nikdy predtym som nemala problemy ani s menzesom, mavala som ho vzdy presne a ani ziadne ine zenske problemy...o to väcsie bolo moje prekvapenie, ked po vys. mi dr. povedal, ze to by bol uspech, keby som otehotnela na 1.krat...ze mozno viackrat potratim, mozno raz, dva alebo aj tri razy...a to vraj preto, lebo moja maternica bola prilis mala (normalne je velkosti hrusky, moju prirovnal ku slivke...) a este k tomu aj nejako naopak obratena...
Napriek tomu sme do toho s manzelom isli hned, velmi sme tuzili byt uz traja a reci dr. som brala s rezervou...povedala som si, ved pockaj doktorko, ja ti ukazem...a aj som mu ukazala...podarilo sa nam to na 1.krat a az do uspesneho konca 🙂 🙂 🙂 a to dokonca 2x 🙂 🙂 🙂 Obe moje tehotenstva boli sice rizikove, pri 1.tehu som mala ku koncu pre-eklampsiu, pri 2. tiez vysoky tlak, chvalabohu to neprepuklo do pre-eklampsie, no zato som mala ine aj zdr. problemy, ktr. suvisia aj s tehotenstvom (placenta praevia, inf. moc. ciest, chronicke ochorenie oblieciek a ine...) Ale zvladli sme to... a aj pri druhom tehu si moj (stale ten isty lekar) neodpustil poznamku, ze je zvedavy, ako to s nami dopadne, ze co v tej porodnici so mnou budu robit...a ked som sa ho pytala na vysvetlenie, tak vraj za tym nemam nic hladat...
Chcem tym len povedat, ze niektori lekari si naozaj nedavaju servitku pred usta a nie vzdy maju pravdu...
Skus verit, ze vsetko dobre dopadne, no bud pripravena aj na to najhorsie, len sa na to moc neupinaj...Ja viem, ze mne sa to lahko pise, no ver, vsetko pojde lahsie, ked budes mysliet pozitivne 🙂 Drzim moc palceky!!!!

zanulienka
autor
15. aug 2008

mala som ist o dva tyzdne na ultrazvuk ale idem v pondelok,tak som sa rozhodla.ako ziadny doktor mi nevie zistit v ktorom tyzdni som,poviem im,ze viem kedy som mala ovulaciu a vypocitala som si,ze budem v 5 tyzdni.poslednu mrchu som mala 27.5,aj som prestala brat antikoncepciu,v juni som nemala kramy,ze sa to stava z hormonov a tak,ale nebola som tehu,pretoze ma moja doktorka na slovensku ma pozrela a v juli som otehotnela,lenze tu kazdy pozera poslednu menstruaciu,zbytocne vysvetlujem,ze som otehotnela az v juli

aanda
15. aug 2008

zanulienka... a ako sa citis??? mas tehotenske priznaky???

zanulienka
autor
15. aug 2008

jasne,zle mi je,na vracanie.vsetko po starom,mozno ze som nemala ist ani k doktorovi a bola by som kludnejsia.

aanda
15. aug 2008

hmmm... nic si nevycitaj, nemohla si vediet, na koho tam natrafis...kasli na to, co povedala, pockaj teda do pondelka... ved v takom rannom stadiu je to cele este velmi malinke....

zanulienka
autor
15. aug 2008

podla mna este ani srdiecko nebije,zacina az v siedmom-osmom tyzdni

aanda
15. aug 2008

no ved prave... ale chapem ta, ze sa bojis...

zanulienka
autor
15. aug 2008

skusili sme a hned na prvykrat sa podarilo otehotniet,az sa mi to stalo cudne,ale radost netrvala dlho

emily3
15. aug 2008

zanulienka asi by si mala par dni pockat, tyzdnov, ak tam babo je bude rast...v takom skorom tt to nie je vidiet...ja som bola v 5tt na ultrazvuku a este nebolo nic vidiet a potom v 8 tt a uz tam bol maly drobec so srdcom ako zvon 😀 , tak nestresuj a daj malemu cas 😉

zanulienka
autor
15. aug 2008

tak teraz co mam robit?mam ist v podelok na ten ultrazvuk alebo nie

inka04
15. aug 2008

mozes ist k svojmu lekarovi, vsetko mu povedat... mozno bude mat na to iny nazor a mozno ti ani ultrazvuk robit nebude 🙂 ak ta to upokoji, tak radsej chod 😉

clea333
16. aug 2008

zanulienka, hlavne mysli pozitivne a z toho, co ti povedal lekar sa nestresuj, mna tiez vystresovali a zbytocne, treba verit, ze babo bude silne a vsetko bude ok...vela oddychuj, najlepsie vylozit si nohy hore a co sa tyka lekarky, ja by som sla a porozpravala sa s nou, v takom skorom tyzdni predsa este nemozu vediet, ako to s babom bude, lebo je este malicke, na ultrazvuk by som sla az minimalne 6tt+3, tak sa to doporucuje, drzim palce

moni1412
16. aug 2008

zanulienka, naozaj hlavne mysli pozitivne..... mne tiez nedaval lekar najlepsie predpovede na zaciatku tehu a teraz mam krasneho zdraveho chlapceka..... ke clovek velmi chce, vsetko sa da, naozaj.drzim placeky

pensadorcallisto
16. aug 2008

Zanulienka, ja som bola u lekarky vo 4.tt. Este vobec nic nevidela, ale aspon mi vzala krv a o hodinu boli uz aj vysledky...
Na tvojom mieste tam zajdem v pondelok, nech ti urobia aspon tie testy, ked uz nic...
Inak, aj ja som sokovana tym pristupom. V 5tt ti lekar nemoze povedat, ze plod je zdeformovany, ked ho mozno este ani nevidi....
Asi ti to naozaj len zle vyratali, kedze brali do uvahy datum poslednej menstruacie...
Drzim ti prsty, nech ti to dobre dopadne... Papa

mirsimka1
16. aug 2008

milá zanulienka, nikde nie je napísané, ako to skončí. Tiež som pred zhruba 2 rokmi otehotnela - nečakane, ale chceli sme to dieťatko. Lekár mi povedal, ťe je to tehotenstvo, ale že mi nejde gratulovať, vraj mám prísť o 3 týťdne. Asi je to bežný postup.
Bolo to hrozné čakanie, stále som špinila, potom to prestalo, v tom čase som išla na tú kontrolu. Akcia srdca tam bola, všetko oki. Potom som znova špinila a zistila som, že špinímj v tom čase, ked som mala mať menzes. po 12 tt to prestalo
Ty nemysli na nič zlé, klud, vylož si nohy a šetri sa.

moni1412
16. aug 2008

mirsimka aj ja mam pocit ze je to asi bezny postup.... ja som mala od zaciatku bolesti, no do 28.tt nic vazne, potom zacalo otvaranie..... ale na zaciatku mi nepridalo ked mi povedal cosi v tom zmysle ako tebe.... 😒 asi ked si nie su isti, radsej idu na to takto, aby sa zena zbytocne netesila 😖 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre