Ako prebieha spontánny potrat?

somhlupa789
5. okt 2013

Ake su najcastejsie priciny spontannych potratov v rannom stadiu tehotenstva? Ako to prebieha?

zuzka2661
27. okt 2015

Mam otazku menstruacie mi meska uz cca
15 den samozrejme celu dobu bolestive zvacsene prsia a brusko nafuknute zvacsene .testy mi vysli pozitivne,cize z vypoctou som v 6tyzdni ale dnes som dostala bolestivu menstruaciu.taku ako nikdy.prislo mi k nevolno.hned som kupila test a aj napriek menstruacii mi ukazal tu druhu ciarku jemne zafarbenu(pozitivny) mam sa bat alebo nadalej tesit?)

micha_ella
2. nov 2015

zuzka2661
Ahoj Zuzi. Zazila som cosi podobne ako ty minuly mesiac. Menstruacia mi meskala 8 dni, spravila som si 4 testy a vsetky 4 mi vysli pozitivne (plus ranne nevolnosti, bolesti prs). Sli sme teda k lekarovi, zobrali mi krv a pogratulovali, ze cakame babatko. Strasne sme sa tesili, lebo sme sa pokusali od zaciatku roka a stale nic....Dva dni po vysetreni som sa vratila z obchodu a bolelo ma brucho, isla som na zachod a silno som krvacala. Muz hned volal kamaratovi lekarovi a ten ma upokojoval, ze sa to v tehotenstve stava, ze nemame panikarit, ale mame radsej prist, ze ma pozru. Mala som strasne krce a krvacala som coraz viac, dokonca som v krvi mala take kusky cohosi (uz som vedela, ze toto neni dobre). Zobrali mi krv a zistili, ze sme o babo prisli. Vraj budem mat bolesti, ze sa nemam zlaknut, ze sa budem cistit. Tym nechcem povedat, ze si v rovnakej situacii. Kazda sme ina, ale urcite by som sla k lekarovi. Minuly tyzden som bola u zenskeho (po skonceni menstrucie, ktora miesto 5 dni trvala 9, z toho prve dva dni bola ovela silnejsia ako inokedy), vysetroval ma a povedal, ze slo o chemicke tehotenstvo. Vraj sa to stava casto (u niektorych zien aj 2x rocne) a nebyt toho, ze som si spravila test, ani by sme nevedeli, ze som v tom. Drzim ti palce, aby to v tvojom pripade dopadlo inak 🙂

ssandra123
2. máj 2016

ahojte dievčatá, tak ja mám čerstvú a prvú skúsenosť s potratom ☹ dúfam, že prvým aj posledným v živote. Po dvoch rokoch snaženia, bol konečne pozitívny test, radosť veľká, Dr potvrdil tehotenstvo. V 6 týždni presne vo štvrtok mi ukázal bijúce srdiečko na ultrazvuku, bolo to niečo neopísateľné, všetko bolo v úplnom poriadku. V piatok poobede som trochu začala špiniť, išla som na pohotovosť, urobili mi kontrolný ultrazvuk, srdiečko bilo, všetko ok, pichli mi injekciu na udržanie, poslali ma domov s tým, že mám ležať, oddychovať, ak sa to zosilní okamžite sa mám vrátiť aj s vecami do nemocnice. V sobotu, keď som išla na toaletu začali zo mňa vychádzať zrazu veľké zhluky krvi, bolesti žiadne, vedela som že je zle a rozhodla som sa, že to už nemá zmysel niekam ísť a ležala som do pondelka rána. Krvácanie neprestávalo, tak som si domyslela že sa čistím po potrate. V pondelok ráno som išla k svojmu gynekológovi, ten mi potvrdil to... čo som si aj myslela, bol to spontánny potrat v 6 tt, na kyretáž som našťastie nemusela ísť, takže teraz sa čistím o týždeň kontrola. Budeme sa snažiť ďalej... dúfam, že sa to už nezopakuje to prázdno vo mne je neopísateľné...... ☹ chýba mi kúsok zo mňa a veľmi

dressage
3. máj 2016

Ahoj,
já jsem potratila teď v neděli na 1. května (máj) ... začalo to den před tím špiněním, ale bolesti žádné. Druhý den ráno jsem měla trochu křeče jako při normální menstruaci, ale špinění přecházelo v jasnou krev... to už jsem začala mít divný pocit, že se něco děje... radila jsem se s kým jsem mohla a každý mě utěšoval, že je to normální, ať odpočívám a tak... jenže křeče byly stále bolestivější a já to nevydržela a jela do nemocnice tady v Ružinově. Bohužel po asi půl hodině co jsem čekala na vyšetření jsem jim tam na stole začala potrácet... hodně krve a velké cucky děložní sliznice ze mě padaly... strašně jsem brečela... doktorka byla moc příjemná a vzhledem k tomu, že jsem byla v 8 týdnu a potrat byl spontánní tak mě ani neposlala na kyretáž, ale jen na krev a pak domů... jenže tím to nekončilo :/ ...doma jsem pořád cítila velké bolesti (skoro jako slabší kontrakce) a na WC ani nevím proč, ale držela jsem si ruku dole a najednou ze mě vypadlo to miminko :( ...hrozný pocit... přítel ho odvezl v mističce a doktorka jen koukala, kde jsme to vzali a pak ho odeslala na histologii...
Holky... pro mě z toho plyne abychom vždycky poslouchali své tělo a pocity... může vás utěšovat kdo chce a jak chce, ale pokud cítíte, že něco není v pořádku jeďte na to vyšetření kdykoli!
Všem přeju aby si to NIKDY nemuseli prožít!

miska798687
20. sep 2016

ahojte ja som bola v 5 tyzdni ..v nedleu vecer som zacala krvacat a v pondelok rano to zo mna lialo ako o dusu tak som isla rychlo k doktorke ... myslela som ze to vide no ale bol to spontanny potrat teraz som doma a vychadza to zo mna .. pomaly som psychicki na dne .. hadam to niekedy pride ☹

fantaghiro21
20. sep 2016

Co sa pytas motivaciu a navod, ako mas "spontanne potratit"? Nemyslis si, ze je to chora otazka? Ja som potratila v 23 tt... a nidky by som sa taku capinu nespytala... NA CO to chces vediet??? Mas na to dovod...???Boze moj....

sigridka
20. sep 2016

@miska798687 ja som to zazila 30.jula, bola som v 9tt...dva dni ozaj silne krvacanie a potom este dva tyzdne take menstruacne krvacanie...psychicky je to uz lepsie, aj ked stale je mi smutno a rozmyslam co uz mohlo byt...

ewka1
20. sep 2016

ja som potratila v 21 tt... doteraz vnímam ten pocit, ked som moje dvojičky musela porodiť... stale cítim ako som ich vytlačila... dala by som všetko zato aby žili..

lastovicka456
21. nov 2016

. Dobry lezim v nemocnici uz dva dni stale krvacam a boli ma spod bruska . Lekari nevedia s coho krvacam mislite si ze potratim ? Poradte mi pls

sibalka21
21. nov 2016

@lastovicka456 Bohuzial, ak krvacas vela a mas bolesti, asi hej... Mrzi ma to... Dufam ze bude vsetko ok a babo sa udrzi....

lastovicka456
21. nov 2016

Dakujem ale stratila som mojho drobca :(

sibalka21
21. nov 2016

@lastovicka456 Tak to mi je naozaj luto :(

lastovicka456
22. nov 2016

Sibalka21 co uz spravim. . ;(

ssandra123
22. nov 2016

@lastovicka456 prežila som to isté tento rok v máji, súcítim s Tebou, čím skôr sa zotav hlavne po psychickej stránke a šup do toho na ďalší pokus, hlavne choď za svojim cieľom a nevzdávaj to, držím palce

petkaapalo
26. nov 2016

ahojte, prosim vas o radu, tento mesiac som brala prvykrat clostil, mavam plus minus 28 dnovy cyklus, no dnes 20. den cyklu bolesti a krvacanie... co to moze byt? dakujem

vercik1987
29. nov 2016

Ahoj bohuzel aj my mali spontany potrat bolesti a krce ma neobesli bola som v 6tt take som spinila a oktorka naortinovala duphaston proti krvacaniu ale bohuzel malemu to nepomolo a je prec a teraz sme pry uz zase tehotni a mame prasky uz preventyvne dufam ze uz onho neprideme

ssandra123
30. nov 2016

@vercik1987 držím palce , nech to klapne 🙂

kukucka100
21. dec 2016

Ahojte, chcem sa spýtať na priebeh vašich potratov, myslím po fyzickej stránke. V 6 tt ešte srdiečko bilo a o týždeň už nebolo srdiečko vidieť, v pondelok mi gynekológ potvrdil, že akcia srdiečka tam nie je, čiže zamlknuty potrat. Ja som začala krvácať hneď v ten deň keď prestalo biť srdiečko, čiže dva dni potom ako bolo tehotenstvo potvrdene aj s hematómom. Keďže sa tehotenstvo skončilo tak skoro, tak sme sa s lekárom dohodli, ze to necháme na prírodu. V pondelok mi povedal že aj zltkovy vak je už v rozpade. Teraz by som v podstate mala byť 9tt, od nedele má bolia kríže, včera som mala celé doobedie bolesť krížov dosť výraznú a sťahujúcu bolesť v podbrusku a celý deň zo mňa vychádzali všelijaké veci. Všade čítam že toho bolo veľa všetci krvácali o dušu, bolesti strašne. No ja neviem, krvacam už dva týždne, včera teda aj s hrudkami, aj niečo vypadlo zo mňa, ale nevidela som čo a dnes je to celkom v pohode krvácanie. Cítim trochu kríže ale to je všetko. Aj celkovo mi je lepšie fyzicky.
Nechcela som ísť na kyretaz toto bol pre mňa spôsob ako sa stým vyrovnať, ako si utriedit myslienky,ako sa rozlúčiť a ísť ďalej... Len ja som ocakavala nejaké dramatické bolesti a veľa krvi...

ssandra123
21. dec 2016

@kukucka100 ahoj kukučka, ja som potratila v 6 tt, u mňa to začalo špinením, išla som k do nemocnice, srdiečko bilo, dostala som injekciu, poslali ma domov, ale na druhý deň som začala krvácať, bez akýchkoľvek kŕčov. Mala som mierne pobolievanie v podbrušku, dokonca slabšie ako mávam pri MS a krvácanie bolo tiež podobné ako pri MS. Čiže ani dramatické bolesti, ani veľa krvi.... Pravdepodobne je to individuálne, ako to u koho prebieha.

sibalka21
21. dec 2016

@kukucka100 myslim ze zalezi aj od velkosti plodu, ako to bude prebiehat... Ja som bola skoro v 9tt a zacala som krvacat, najprv slabunko, potom sa to rozbehlo a stalo sa to zo mna lialo, potom nastali obrovske bolesti-kontrakcie a ked som sla na WC, nieco zo mna vypadlo a bolesti presli.... Ale myslim, ze ak krvacat dva tyzdne, urcite chod k lekarovi, aby sa skontroloval ci odislo vsetko, aby si nedostala otravu krvi.....

kukucka100
21. dec 2016

@ssandra123
@sibalka21
Lekár ma sleduje priebezne, aspoň raz do týždňa. Ja som skôr zľakla, lebo všade som čítala hororový priebeh a fyzicky som v pohode, akurát ma trochu ešte bolia kríže. Krvácala som z hematómu stále, ale bez bolesti a to len trošku ale postupne sa to zintenzívnelo.
Tak ak to prebehlo takto som rada že to telo zvládlo. Aj keď hlava sa bude liečiť dlho.
A pijem alchemilku od pondelka intenzívne, tak možno aj tá pomohla.

ssandra123
21. dec 2016

@kukucka100 držím palce, aby to čím-skôr prebolelo a šup šup na ďalší pokus, samozrejme úspešný 🙂

kukucka100
21. dec 2016

@ssandra123 ďakujem. Chvíľu asi potrvá kým sa odhodlam na ďalší pokus...

veronika_92
4. jan 2017

Ahojte! Chcela by som sa opýtať či môže isť o potrat. bolí ma v podbrušku už druhý deň bolesť je raz intenzívnejšia raz slabšia začala som špiniť dnes ráno. som na prelome 5 a 6 týždňa.ešte som u gynekologičky nebola mám ísť budúci týžden prvý krát ako som tehotná. 😢

anicka245
4. jan 2017

U mňa to začalo v 8.tyzdni, myslela som si, ze sa len roztahuje maternica, ale postupne boli väčšie a väčšie bolesti, potom trošku krvi na papieri, ked som prišla do nemocky na pohotovost uz som normálne krvacala, na sone bol prázdny vačok, zvýšené CRP, poslali ma domov na kludovy režim a kontrola o dva dni. Doma som mala veľké bolesti a krvacanie, o dva dni mi zistili veľmi vysoké CRP a okamžite ma poslali na kyret a dali atb do žily.. Preto baby ak nechcete ist na kyret, ale aby sa telo vyčistilo samo, dajte sa vždy skontrolovať, aby ste nemali vážne problémy, nie je to sranda.

sibalka21
4. jan 2017

@veronika_92 Zalezi ako dlho ti meska.... Ak nemas potrvdene tehotenstvo, tak ide o biochem. tehu.... Ak budes mat kontrakcie v podobe veelmi silnych bolesti a budes velmi krvacat tak ANO ide o potrat... Ak bolesti budu mierne, ako menstruacne a budes krvacat ako pri MS, tak ide len o biochem. tehu... Ale ak len spinis, nemusi to byt nic vazne.... Drzim palce 🙂

janula2511
13. jan 2017

Ahojte som v 4týždni.a dneska pocitujem také slabú bolesť ako take slabe kŕče v podbrusku.je to normalne?

darcas
7. apr 2017

Ahojte baby. Som tu nova a ani neviem ci som v spravnej diskusii. Len by som sa chcela spytat ci ma niektora s vas skusenosti podobne mojmu pripadu. Prave som prisla od Dr. so spravou, ze plod sa nevyvija bola so priblizne v 6tt takze buducu stredu som objednana ja kyret. Len by ma zaujimalo- lekarka mi 5tt cize na prvom sone predpisala duphaston femibion teda lieky na udrzanie tehu. Ako sme teraz zistili ze tehotenstvu je koniec povedala ze mam to brat dalej. Myslite ze keby som to vysadila neprislo by samocistenie? Zeby sa dala kyretaz obijst? Naco to mam brat ked nieje nutne udrzat tehu?

domca43
7. apr 2017

@darcas a ako prisli na to ze plod sa nevyvija tak skoro? bola si tam tyzden po tyzdni a vobec nenarastlo ci ako? no pravdepodobne ak by si vysadila duphaston tak ano prislo by samocistenie co je urcite lepsie ako kyret..pokial si to nemala moc velke a vysoke stadium myslim si ze samocistenie by si fakt mala lepsie

pininka
7. apr 2017

@darcas neviem naco ti to kazala brat este, ale pri samocisteni nemusi z teba vyjst vsetko, ja som zacala sama krvacat, ale aj tak ma vycistili este.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre