Ako prebieha spontánny potrat?

somhlupa789
5. okt 2013

Ake su najcastejsie priciny spontannych potratov v rannom stadiu tehotenstva? Ako to prebieha?

darcas
7. apr 2017

@domca43 bola som tam aj pred tyzdnom a aj dnes a je tam len dutinka ktora vobec nenarastla. Mala len 7mm. Ja asi vysadim lieky aspon kym teda nenam ist na kyret a pokym samocistenie pride do stredy kedy mam termin tak sa dalej informujem co v takomto pripade, ked nepride tak kyret podsupim.

darcas
7. apr 2017

@pininka ani ja netusim. Mne to len nejde dokopy.takze do kyret vysadzam lieky a potom nasadim lebo vraj sa uzivaju aj pri planovani. Co myslis?

pininka
7. apr 2017

@darcas ja si tiez myslim,ze ich beries zbytocne, jedine ze by si ani doktorka nebola ista a uvidi co sa ukaze buduci tyzden.

darcas
7. apr 2017

@pininka Dr. mi dnes zobrala krv v utorok idem pre vysledky a este povedala ze ma pozrie pre istotu. No zaroven ma uz aj objednala na zakrok. Ale fakt ani ja sama som za ten tyzdnovy odstup sona nevidela rozdiel na obrazovke len prazda bublinka. V kazdom pripade aj pred zakrokom robia svoje vysetrenia. Len sa bojim zakroku ktory by som najradsej obisla no neviem ci si to chcem vziat na triko keby som ti odmietla.

pininka
7. apr 2017

@darcas nemusis sa toho bat, aspon u mna to bola rychlovka, za 10 minut bolo po vsetkom. A mozete za tri mesiace opat zapracovat. Je to tazke, ale treba to brat tak,ze asi nebolo vsetko ako malo byt.

darcas
8. apr 2017

@pininka dakujem ti za podporu. Si zlata. Cas je lekar a viem ze casom sa vsetko zahoji. Tak dufam ze nabuduce to lepsie dopadne hoc viem ze do toho pojdem so strachom. ☹

pininka
8. apr 2017

@darcas nemas zaco, ja som to niesla velmi tazko a potom ked som otehotnela zasa tak som chodila kazdu chvilu na wc pozerat ci nekrvacam a bala som sa. Ale potom sa to uz nastastie nezopakovalo

zuzanka3381
10. apr 2017

@darcas Ja som to isté prežívala v roku 2014, konečne po trojročnom čakaní na bábo sa nám zadarili rovno dve naraz a tiež sa nevyvíjali. No mňa kontrolovali dlhšie. Tiež mi to príde skoro. No mne klesalo HCG a to nie je dobré. Tento hormón klesať nesmie, iba stúpať, takže určite čaká na výsledky doktorka. A samozrejme aj na sone videli. Už v 7 - 8 tt by malo biť srdiečko. Ja som tiež nechcela na kyret, no bohužiaľ sa mi potrat sám nepustil, takže som ho musela podstúpiť. Určite je lepšie, keď ťa prečistia, budeš mať istotu, že tam neostane nič a že maternica bude čistá a pripravená pre bábänko. Neboj sa toho. Ja som tiež prežívala hrozné scénare, že je to niečo strašné a pohoda. Uspali ma a zobudila som sa už keď som bola von z operačky. Bolesti po zákroku, ako pri menštruácii, nič tragické, poobede ideš domov. Po troch mesiacoch sme otehotneli opäť a narodila sa nám krásna zdravá 5 kilová dcérka a teraz k nej pribudne sestrička v júni. Len si kúp hneď kyselinu listovú, je super na posilnenie maternice po zákroku a na zahojenie. Mne ju odporúčali aj v nemocke aj môj gynekológ. Veľa zdravíčka a držíme prsty.

darcas
10. apr 2017

Mne na sone nebolo vidno nic iba prazdnu "bublinku" a s tyzdnovym odstupom sona ani nenarastla (cca5-6tt nevedeli sme presne bo menzes si neznacim a ani nechraneny styk. Tak len co som sa priblizne rozpamatala) krv mi brali az teraz (1x)ako mi povedala ze sa nevyvija. Takze o hladine Hcg nemam sajnu. Ale zajtra idem k Dr. a povedala ze mi este urobi sono. A stredu na kyret ☹ dakujem za povzbudive slova.

lilka33
14. apr 2017

Ahojte baby ja som zazila potrat zhruba asi v osmom tyzdni bola som v nemocnici lebo som den ptedtym zacala krvacat na druhy den rano som sa zobudila s prisernymi bolestami a stym ze krvacam sla som do sprchy a tam zo mna vyletela mala asi 4cm gulicka hned som vedela ze je koniec zobrali ma na sono a lekar len skonstatoval ze tam nic nieje potom ma zobrali na cistenie je to uz davno odvtedy mam uz dve krasne zdrave deti a momentalne cakam tretie tak dufam ze sa udrzi tam kde je A dobre dlho nech je vsetko v poriadku

niqa2903
26. apr 2017

Ahoj, pred dvoma týždňami som zistila že som tehotná, nestihla som ani sono u dr. v sobotu ráno veľké kŕče a slabšie krvácanie. Priateľ má vzal na pohotovosť. Urobyli sono a ostala som ležať, hneď infúzie a včera ráno kyretáž, poobede domou. Teraz zotavenie a hádam časom druhý pokus.

vrds
24. máj 2017

Koľko trvá to čistenie pri spontánnom potrate?

bestmargot
24. máj 2017

@20erika07 Ahoj,viem ze si tu pisala uz davno,ale prosim ta zaujima ma ako si mala urobenu histologiu z toho co z teba vyslo? To si videla alebo vedela rozlisit co su zrazeniny a co je plod ? Da sa to odniest na rozbor? Lebo prave ako nevyhodu prirodzenych potratov oproti kyretazi uvadzaju ze nevies potom histologiu.Dik za odpoved.

viktoria0148
28. máj 2017

@horana ahoj.ako velmi si spinila?ja tmavu krv.troska.dali mi ascoritin a duphaston.

mimiqa
21. jún 2017

Ahojte bambulky..vcera som sa dozvedela ze som potratila v 7 tyzdni..krvacala som malinko dva dni..otazka ako ste to zvladli psychicky??? Velmi som sa tesila. Viem ze treba mysliet pozitivne..vzdy lepsie akoby sa narodilo chore..ale aj tak..stale placem...

pininka
21. jún 2017

@mimiqa je mi to velmi luto, aj ja som to prezila a znasala tazko. Mne najlepsie pomohlo potom otehotniet o tri mesiace. Aj ked som sa velmi bala ci sa to nezopakuje. Kazdy ti bude hovorit tie frazy, ale tebe to nepomoze, musis sa s tym sama vyrovnat aj tvoj partner. Drzim silno palce,aby si cim skor bola zasa tehulka.

mimiqa
21. jún 2017

@pininka na to uz cakam kedy budeme moct znova..len neviem ako to prebieha..kedy dostanem menzes..ako dlho treba cakat..

pininka
21. jún 2017

@mimiqa mne kazali cakat tri mesiace a tolko sme aj cakali,hoci muz chcel zo strachu cakat dlhsie. Ja som dostala menzes nasledujuci mesiac priblizne v rovnakom termine ako pred tehu.

mimiqa
21. jún 2017

@pininka no ja teraz sa len este cistim..idem v utorok na odber ci hcg bude nulove..nastastie nepotrebujem sa dat vycistit ..cistim sa ze sama pekne..teraz teda cakat na menzes a skusit....hned sa ti podarilo???

pininka
21. jún 2017

@mimiqa ja si roky sledujem ovulacou, takze vzdy v podstate na prvy sup, len pri druhom synovi na tretikrat, teda tri mesiace sme sa snazili

mimiqa
21. jún 2017

To gratulujem ze ste to zvladli.mas pravdu..treba nabrat silu a skusat dalej..Ako sa da sledovat ovulacia??? Aby bola presna...porad mi...

mimiqa
21. jún 2017

@pininka zabudla som ti to napisat cez odpoved ....asi zacnem behat cvicit dat sa dokopy...mysel zamestnat bo sa zblaznim...iba mi porad to sledovanie..dakujem

mimiqa
21. jún 2017

@pininka teraz mi volali z nemocnice ze mi hcg stuplo mam ist znova rano na krv..nechapem co to znamena..bo na ultrazvuku videli len prazdny vacok nakolko som bola v 7 uz tam malo daco byt a krvacala som....no ja som uplne mimo

pininka
21. jún 2017

@mimiqa urcite treba niecim zamestnat mysel, lebo ked na to clovek furt mysli, tak sa to nepodari. Je to trocha dlhsie naucit sa to. Ja som si sledovala ten hlien,aku ma konzistenciu. Ked je ako lepidlo, priesvitny, vtedy su plodne dni. Ked je husty zltkasty tak uz sa neda. Ale rychlejsie ak to chces, tak ked dostanes menzes, od prveho dna menzesu odrataj 14 dni a ten den bude ten plodny, ale kedze spermie preziju dlhsie, tyzden okolo toho dna je cely plodny. Ak sa vam zadari v ten den,bude to chlapec.

mimiqa
21. jún 2017

@pininka hmmm tak mi staci vlatne den dva pred ovulou sa milovat...takze v ten den chlapec...to som nevedela..to by bolo naj mat chlapca...

pininka
21. jún 2017

@mimiqa no uvidis ze co ti povedia, to hcg niekdy ta kolise. Drzim ti velmi palce. Moznonto este nebol 7tt preto nevideli oba prazdny vacok. Niekedy to zle odhadnu.

mimiqa
21. jún 2017

@pininka to cakanie je ach.....vsak uvidim..napisem ze ako to dopadlo...

anicka245
21. jún 2017

@mimiqa drzim palce... ja som pri prvom tehotenstve v case menstruacie krvacala asi 3 dni slabo, to som este nevedela, ze som tehotna, kedze som myslela, ze mi prisiel menzes, kedze sa mi to nezdalo, ja mavat tak 7 dni menzes, tak som si test robila az o nejake 4 dni, ze pre istotu, aby som doktorke vedela povedat, ze urcite nie som tehotna a tam dve ciarky 🙂 keby sa mi to stalo už teraz v čase, keď by som si myslela, že mozem byt tehotna, tak by som sa asi zblaznila od strachu 🙂 vtedy to tak malo byt, nebol stres a vsetko bolo v poriadku, neboj sa, co ma byt to bude... minuly rok som si presla potratom v 8tyzdni, kedze som mala tiez len prazdny vacok a malo by tam byt uz viac, ale ja som uz fest krvacala, velmi ma bolelo brucho a crp mi vyskocilo vysoko, hcg klesalo tak ma museli cistit. Drzim palce a neboj ak nekrvacas uz, tak moze byt ešte všetko v poriadku 🙂

mimiqa
21. jún 2017

@anicka245 ahoj..vsak to ze kazda si presla s vojim..docitala som sa ze jrdnej v 7mom tyzdni nevideli nic ani pocut srdiecko o dva uz bylo...krvacala som velmi slabo..a tym ze je prazdny vacok a hcg sa znizilo ich zaver je potrat..vcera mi brali krve foobeda volali ze hcg sa zvysilo....rano znova na krv tak uvidime...vela zien viem ze ma menzes zo zaciatku.....jeejda uz nech je zajtra...bo som vcera cely den prerevala

mimiqa
21. jún 2017

@anicka245 doobeda xixi chybycka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre