Ako prebieha spontánny potrat?

somhlupa789
5. okt 2013

Ake su najcastejsie priciny spontannych potratov v rannom stadiu tehotenstva? Ako to prebieha?

hwiezdinka
6. okt 2013

Priciny byvaju rozne. A u mna to bolo tak, ze som mala zrazu pocit, ze nie je vsetko v poriadku, zacalo ma boliet v podbrusku a zacala som spinit. Najlepsie je hned ist k lekarovi, pretoze v ranom stadiu moze byt spinenie sprievodnym javom (pri uhniezdovani v maternici), ale aj zacinajucim potratom, co bol zial moj pripad ☹

bobi3
6. okt 2013

Ja som necítila vôbec nič. Až na ultrazvuku v 11tt doktor povedal, že srdiečko už nebije (v 7tt krásne bilo) :(

horana
6. okt 2013

Podla toho v ako rannom stadiu, nakolko podla odbornikov kazda zena si ich par prezije takych o ktorych ani nevie, len menzes o par dni meska. Potom uplne normalne prijde.
Skratka neuchyti sa, telo zarodok neprijme, je nejakym sposobom poskodeny.
Celkovo som niekde tusim zahliadla statistiku ze z uspesneho spojenia spermie a vajicka sa uchyti tusim iba tak kazde 4te, priroda to dost tak ze sortuje.

kiki68
6. okt 2013

tie priciny su rozne, od tych genetickych,alebo takyc,co sa odhalia len velmi narocnou diagnostikou (hlavne ked sa potraty opakuju) az po take,ze sa nieco zle spojilo a telo to neprijme. Vraj prvy trimester je taka skuska,ktoru bud priroda povoli a teda prejde to cez tu hranicu,ze je vsetko ok a babo sa dalej vyvija,alebo to neprejde a priroda si to nemilosrdne zariadi. Pricin je velmi vela, niekedy to odhlai histologia,ale to tiez vraj len tke priciny,ako toxoplazmoza,alebo nejaka mola...

1241milka
6. okt 2013

Ja som potratila pred dvoma rokmi ale bola som uz v 16 tyzdni zanechalo to na mne psychicke stopy az take ze az teraz po dvoch rokoch som ochotna ist na geneticke testy kedze predtym som tiez potratila ale to bolo vraj falosne tehotenstvo ked babo sa nevyvija len placenta.ked sa tesite na babetko je hrozne ked on p
ridete 😢

queeeen
21. okt 2013

Ahojte ja som v 10 tt a strašne má boli v podbrusku uz asi druhú deň len lezim lebo chodit pri tých bolestiach nemôžem. O tyzden mám prvú poradňu myslíte ze to môže byt začínajúci potrat a mám ísť k dr alebos taxi ak počkám do toho bud. Tyzdna ?

zuzkat1
21. okt 2013

@bobi3 to bol missed abort to je ine

Spontanny potrat znamena ze zacnes spinit,v podsate je to to zd dostanes menzes. Teda plod sa vyplavi sam z maternice.ja som mala v januri v 8mom tyzdni.

alienka000
21. okt 2013

@zuzkat1
@bobi3
ja som tiez mala MA, ale doktorka mi povedala, ze aj pri MA postupne zacne spontanny potrat. Tzn. telo zacne vyplavovat plod von same. Prebieha to vacsinou ako porod, kedy citis kontrakcie a zacnes krvacat. Moze to trvat aj dlhsie a niektore zeny pri rannom stadiu ani nemaju bolesti, jednoducho plod z nich vyjde a zistia to az ked to uvidia...
Dovody - mozu a nemusia byt. Ja osobne som nezistila dovod - ani z hisotlogie ani z roznych testov. Jednoducho niekedy je to ako povedal jeden lekar "hra prirody, ktora jednoducho zabije slabsieho jedinca ked ma pocit, ze by vo svete neprezil"... krute ale asi pravda

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietocka33
7. jan 2014

Ja mam taku otazku.10dni mi meskala menstruacia tak som isls na gyndu.doktorka mi spravila sono zagratulovala mi ze som tehotna a objednala ma o 3 dni na odber krvi.no ja som po dvoch dnoch od sona zacala mat silnu bolest v podbrusku a hned som zacala krvacat.na toalete som zistila ako nieco zo mna vyslo.este som takenevidela.na dalsi den som hned rano isla k doktorke a povedala jem ze som zacala krvacat.mala som sa prist ukazat po skonceni " menstruacie" spravila mi zase sono a ze vsetko je v poriadku ze to bola asi len neaka porucha ze niesom tehotna.myslite ze islo o potrat ked na sone mi ukazala malicku bodku?mne totiz nikdy tak menstruacia nemeskala

mylove321
11. jan 2014

to je fakt len spinenie? ja som myslela, ze tak vyplaveny plod je ovela vacsi nez nejaka hrudka menstruacnej krvi...akoze...to fakt? sak a ked potrati v 4 mesiaci napr to nemozete volat spinenie ci to fakt sa tak zvykne?

adeala
11. jan 2014

@mylove321 no teda u mňa to žiadne špinenie nebolo a to som mala MA v 5tt, potom som čakala do 11tt na samovolný potrat a teda bolesti ukrutné, najskôr to trvalo 5h, potom sa to zaseklo a zase po nejakej dobe rozbehlo. Takto to u mňa trvalo asi 3 dni. A krvi, zrazenín a iných veľmi vábivo vyzerajúcich záležitostí tam bolo požehnane.
PS: tento popis je veľmi mierny a upravený tak, aby to s čítajúcou osobou neseklo. 😅

michala.s
11. jan 2014

Ja som zazila potrat v 13tt zacalo to v sobotu rano ked som mala pocit ako by som nedokazala zadrzat moc, akoby jiekto zo mna vylial tak dva pohare vody( to bola plodova voda). Vecer som mala strasne vysoku tepltu, zrazili sme ju paralenom. V nedelu ked sme prisli domov z prechadzky som zacala krvacat. Celu dobu som mala velmi ale velmi silne bolesti v podbrusku a bola mi strasna zima. V nemocnici mi v nedelu povedali ze babo je mrtve 4 dni, lebo uz nemalo ani tvar babatka dr nevidel ziadnu plodovu vodu ani srdiecko. Dal mi dve tabletky na urychlenie. V nemocnici som si odkrutila nenormalne bolesti, doslova som kricala a plakala od bolesti. Asi o jednej v noci bolo po vsetkom a na sone zistili ze uz som dole cista. Medzitym som bola na toalete a vysli zo mna 4 vacsie kusky krvy a jeden taky 8 cm velky kus. Lekari mi celu dobu davali velmi silne lieky od bolesti, ktore vobec nezaberali. V pondelok rano mi dr zistila, ze vo mne este nieco malinke ostalo tak som sla doobeda na kyretaz pri celkovej anesteze. Este v pondelok poobede ma pustili domov. Fyzicka bolest presla rychlo, po kyrete som krvacala 10 dni, ale psychicka bolest tak skoro neprejde. Teraz mi moj gynekolog povedal, ze ako dovod potratu predpokladaju velmi slabe srdiecko( nedoliehala srdcova chlopnicka, to zistili na prvotrimestralnom screeningu).

20erika07
11. jan 2014

Ja som mala prvé dva dni spinenie a na treti som uz krvacala a mala mierne bolesti... Vraj plod odumrel v 5tt ale spinit som začala az v 9tt ☹ bolo to ťažké,pozerat sa do zachoda ako od vás odchadza vytúžené babo...inak z hist.nic nezistili,tiež mi bolo povedané ze sa to jednoducho stáva a nikto nevie prečo...

klarionela
20. mar 2014

Ahojte prodelala som jeden samovolny potrat a dve interrupce, samovolny potrat u me vypadal tak ze sem ve tretim mesici jednoho dne rano som sa zobudila v kaluzi krve a ked som sa postavila citila som ako to ze me akoby vyjelo von.....je to sice hnusne povedane ale stalo sa to tak,nemocnici sem nastesti mela jednu zastavku tramvaji tak sem se tam jakz takz doplazila....cekala sem 2 hodiny nez me vysetrily a pak dalsich 6 hodin nez me vzaly na sal na kyretaz.....dalsi dve interrupce sem podstoupila z duvodu spatnych vyhlidek na zdravotni stav plodu....mozna je to hnusne ale nedokazala bych se prenest pres to ze bych mela postizene dite.....ted cekam sve ctvrte a konecne se ho i dockam v juli:D:D je zdrave a je to kluk:D:D

senta_sofia
20. mar 2014

Priciny mozu byt fakt rozne a velakrat sa ani nepride na to, co potrat vyvolalo. U mna v 6tt sa to prejavilo masivnym krvacanim, vlozka pretecena za 10 minut, som bola rada, ze mam doma plienky, zhruba kazdu polhodinu odchadzali velke kusy sliznice, asi po 12 hodinach to ustalo a uz som len spinila.

lubka1983
20. mar 2014

Kazda ste ina kazda reaguje inak.ja som po MA v januari 2014 v 13tt bez bolesti bez priznakov nic mi nebolo.

18hena
29. apr 2014

No ja som potratila v auguste minuleho roka v 12tt lezala som v nemcnici pretoze mi hrozil potrat a to mi asi aj zachranilo zivot.. na prvej poradni som zacala spinit... lekar mi nasadil lieky z ktorych mi bolo tak zle ze som musela ist na pohotovost a tam si ma nehali bola som v nemocnici dva dni a zacala som velmi silno krvacat a behom 15 minut som bola na sale na cistenie... vsade okolo mna som pocula len ,, hrozba vykrvacania" posledne slova ktore si pamatam na sale boli ako sa lekar hadal s anesteziologickov nech ma konecne uspi lebo ze mu tam vykrvacam .... (hodinu pred tymnto vsetkym som obedovala) no nastastie to dopadlo dobre... a teraz sa zaciname snazit o babo a dufam ze sa taketo nieco nebude opakovat

tana85
29. apr 2014

mam za sebou MA a tyzden som ani len netusila, ze plod je mrtvy. prestalo mi byt zle a vsimla som si menej citlive prsia. nastastie som podstupila kyret lebo vidiet svoje babatko (sice len malilinke) v zachode by bol pre mna asi traumaticky zazitok. na pricinu neprisli, proste zastava srdiecka. po kyrete som par dni krvacala a menzes prisiel az po 7 tyzdnoch. ze priroda si vybera len silnych jedincov, s tym nemozem suhlasit. keby to tak bolo tak by sa nerodili poskodene deti, niekedy az tak, ze je zazrak, ze boli vobec donosene. je to proste suhra roznych okolnosti.

vege1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika006
1. sep 2014

Baby ja som zial potratila v 8 tyzdni pred tyzdnom ,vobec som netusila ze som tehu kedze sme sa stahovali,stresy,nehoda,nervy,novy stat hlava inde..meskanie ms som pripisovala stresom a kedze testy 3 vysli negativne.Az som 10dni spinila som sa tesila ze ms a potom krvacala,az to krvacanie zaslo do stadia "vodovodny kohutik"doslova sa zo mna liala krv doslova uteraky som si davala tam dole a o krcoch ani nevravim vrešťala som na cely byt zufala,zachranari ma hned brali a dr.potvrdil na komplexn.vysetreniach a odberoch ze tehu som bola a ukoncene tehu potratom  Som z toho velmi smutna..este mi na papiere napisal ze male by malo termin 4 aprila 2015..na kyret ma neposlal v Rakusku to moc neuznavaju az v nevyhnutnom pripade skor su za natural..povedal dr ze sa zo mna vyplavilo vsetko a este sa 2,3dni s tabletkami budem cistit.

wiliam33
23. okt 2014

ahojte ja som tiez zacala krvacat v 12 tyzdni hned som volala mojej gynekologicke a tak ma poslala ihned do nemocnice ,tam ma vysetrili a musela som na udrziavanie ,no krvacat som neprestala tak mi po 4dnoch robili kyter,po tom som zacala strasne krvacat a lekar co mi robil prisiel za mnou a povedal ze rano musim ihned na sono -vaginalne lebo sa mu nieco nepaci tak ma este nepustili -ked mi urobili sono zistili ze tam este nieco ostalo tak mi hned urobili druhykrat kyter a nasadili mi antibiotika,ked ze mam uz dve deti tak m to az tak luto nebolo ,no chceli by sme este jedno dieta ,ale uz mam strach lebo teraz este musim na vysetrenia aj na infektologice vys.ak tam mozno este nieco neostalo a povedali mi ze otehotniet mozem len tak o4 mesiace ale musim si dat urobit nejake testy aby sa to nezopakovalo . ☹ tak ze sa uz bojime mat dalsie dieta.

janicka
14. nov 2014

ahojte, tak sa k vam asi pridavam. Ja uz jednu babulku mam, minuly rok v lete som mala mimomaternicove tehu, ktore skoncilo tak, ze mi museli vziat pravy vajcovod. Teraz ked mi neprisla mrcha, tak som si na 33-ty den spravila tehu test, ktory vysiel pozitivne. Dnes som zacala krvacat, tak sup na pohotovost. Tam ma lekar vysetril a poslal domov s tym, ze ak tam nieco bolo, tak to tam uz nie je... co mi az tak nevadi (i ked mi to je luto), predsa len je to lepsie ako potvrdene mimomaternicove tehu. I ked poznamenal, ze mimomaternicove este nevylucuje, ale ze je to velmi skoro, tak mam zajst v utorok za svojim gynekologom... tak uvidim. V tomto pripade by bolo najlepsie riesenie keby sa to samo vyplavilo... mam hrozu z toho, ze by to zase mohlo byt mimomaternicove tehu... to by bolo zle a do spitalu zase nechcem na tyzden... mam predsa doma 3-rocnu bambulku...

stanka11111
4. mar 2015

Ahojte chcem sa spytat ci po potrate sa mozem normalne sprchovat nemusim sa bat

domca43
12. mar 2015

Ahojte...v utorok som v 6tom tyzdni potratila..mala som nizke hcg a zacala som hned krvacat tak mi doktorka povedala, ze sa u mna pravdepodobne zacina spontany potrat , mala som neskutocne krce "ako kontrakcie" kazdych 55 sekund..a trvalo to asi 4 hodiny..potom sa mi ulavilo a odvtedy krvacam tak normalne..chcem sa spytat kolko dni je cca normalne to krvacanie..a kedy treba zajst radsej na pohotovost? uz ma nic neboli...

decembrova2015
14. máj 2015

Ja som spontanne potratila v oktobry minuleho roka v 7 tyzdni. (Bolo to moje prve tehotenstvo) Asi 10 dni pred tym som zacala spinit, taky hnedkavy vytok vzdy po wc. Malo, ale skoro kazdy den. Po niekolkych dnoch uz z toho bola aj svetla krv ale tiez len velmi malo. Na piatok som bola obejdnana ku gynekologovi avsak v stredu som to nevydrzala a po praci som isla na pohotovost. Urobili mi sono a potom mi lekarka povedala ze nech sa pripravim na najhorsie, ze to dobre nevyzera. Na 7 tyzden vobec nie, takze bud som sa pomylila v datume alebo bude z toho potrat. A takto mi aj napisala do spravy zacinajuce tehotenstvo VS spontanny potrat. Kedze som si bola ista ze v datume som sa nepomylila so smutkom som odhcdzala. V piatok mi to iste potrvdil aj gynekolog a predpisal mi tabletky na kontrakcie maternice. Povedal ze sa to urcite vyvinie vsetko spontanne a nemysli si ze budem potrebovat kyret. Dal mi termin o 14 dni a povedal ze keby boli problemy nech sa hned ozvem. Znovu som odchadzala so smutkom a zmiesanymi pocitmi co ma caka. V nedelu vecer som mala bolesti brucha ( nie neznesitelne, ale dost silne..ako pred menstruaciou ale trochu silnejsie.) V pondelok a v utorok som mala taketo bolesti cely den a spinenie bolo omnoho silnejsie. No a v stredu ked som isla domov z prace uz som citila ze sa to spusta. Este ze som stihla prist domov. Bolo to ako silna menstruacia..teda velmi silna, krv a sliznica a jeden vacsi kusok asi tak 5cm. Niekolko dni na to este kedy- tedy isli zo mna mensie kusky a potom uz len ako normalana silna menstruacia. Asi 10 dni som nosila vlozky. Potom som bola na kontrole a lekar mi dal este jedno "kolo" tabletiek aby si bol isty ze sa precistim poriadne a potvrdil mi ze kyret nebude. Ked som sa rozplakala povedal mi ze sice ma chape ale, ze to sa stava. Po pricine patrat zatail nebudeme, len keby sa to nahodou stalo znovu. A ze na Novy rok ma caka opat ako tehulku. Sice som to do januara nestihla, ale otehotnela som v marci. Teraz som ukoncila 10tt a zatial je vsetko v poriadku. Tak strasne dufam ze sa to uz nezopakuje.
A este jedna poznamocka. Je tazke prekonat potrat ked sa uz tesite na vase malinke ale ked uz sa to malo stat tak urcite lepsie v takomto rannom stadiu ako neskor. To uz je urcite psychicky narocnejsie. Bohuzial sa to moze stat kazdej z nas a tak silno drzim palce vsetkym tehulkam a prajem aby vsetko prebiehalo v poriadku a aby sa vsetky dockali svojich zdravych pokladikov. 😉

zuzanka3381
3. jún 2015

Decembrova 2015:
neboj sa, všetko bude dobré.
Ja som potratila v lete. Len s tým rozdielom, že sme čakali dvojičky a nepotratila som spontánne a musela som podstúpiť kyret.
Ten som podstúpila 12.augusta.
A v januári sme sa dozvedeli, že sme v 7.tt a že srdiečko krásne bije. Teraz sme už v 28.tt. Čakáme princeznú a je strašne hyperaktívna 🙂
Takže pevne verím, že aj vy budete mať takto šťastný koniec.
je to strašné, keď si žena musí prejsť niečím takým. Ale ako si písala, radšej v takomto rannom štádiu, než neskôr.
Takže držím ti pršteky

adamaria
24. jún 2015

Ahoj, ja som tiez pred niekolkymi dnami prezila spontanny potrat. Bola som v 6.tyzdni tehotenstva, ked mi zacalo spinenie. Moje predosle tehotenstvo bolo ukazkove, tak som bola z toho zmatena. Samozrejme, ze je lepsie, ze sa to zacalo este na zaciatku tehotenstva, lebo neskor neviem ako by som to rozdychala. Teraz sa vlastne cistim a o dva tyzdne idem na krv a kontrolu a potom by sme sa tak o dva mesiace mohli zacat znova snazit o dalsi poklad, ak bude vsetko v poriadku🙂) Na kyretaz ma nastastie neposlali. Jednu som uz zazila pred nasim dietatkom a nepriala by som to nikomu. Snad sa nam to uz vydari a vam tiez🙂

enezkaa
28. júl 2015

Ahojte. Moje trápenie začalo pred 6 rokmi . Po roku snaženia a rôznych vyšetreniach nám oznámili, že prirodzenou cestou to v žiadnom prípade nepôjde.Tak sme boli na umelom oplodnení. Ked sa to podarilo boli sme veľmi štastní . Hned ma dok. vypísala na PN. Po 13tt prišiel šok. Na kontrole mi povedala, že bábko odumrelo. Tak nasledoval potrat a kyretáž. Ešte sme to skúšali dva krát umelo no už sa to nepodarilo. Veľmi ťažko som sa s tým vyrovnávala. Ani dodnes som sa celkom z toho nespamätala. V júni boli štyri roky čo som potratila. Vždy som mala problém s men. cyklom. Vynechával mi a bez liekov a inek. mi ani neprišiel. Naposledy som mala cyk. na konci januára. Pred dvomi týždňami som v piatok večer začala trochu špiniť. Myslela som si, že som to dostala. V sobotu ma bolelo bruchu. Ved vždy som mávala bolesti a krče. No v nedeľu sa to cele začalo stupňovať s nejakou pravidelnosťou.A podvečer sme už išli na pohotovosť už som mala neznesitelne krče. Pri vyšetrovaní začal na mňa doktor veľmi kričať, že koľko mame rokov a či sme normálny. Jeho slová a hnev sme najskôr vôbec nechápali. Potom otočil monitor na nás a prišiel hrozný šok. Bol tam náš anjelik. Už mu nebilo srdiečko . Nechcel nám veriť, že celých 23tt sme nič nevedeli. Darmo sme mu hovorili ako to je.Ved nám bolo povedané, že prirodzenou cestou vôbec neotehotniem. Vôbec mi nebolo zle, žiadna iné chute som nemala, ani na váhe som nepribrala.Ani len pohyby som nezbadala.Na bruchu sme tiež nič nezbadali. Ved so silnejšej postavy. Vôbec nič, žiadne príznaky, že by som bola tehotná. Na jeho otázku kedy som bola naposledy u gynekológa som mu povedala, že v polovici marca. Trochu stíchol a počítal. Potom mi povedal ako je to možné, že to dok. na preven. nezbadal. Ved už vtedy som bola v 6tt. Povedal,že sa môžem podakovať, že je ešte tu. Ked ma zobrali na sálu prišiel tam aj on. Tváril sa akoby o nič nešlo. Ja som sa nezmohla ani len na pozdrav. Ten šok a hnev vo ne bol strašne silný. On tam iba tak ticho stál mlčal a čakal kým porodím. Ani potom mi nič nehovoril. Kým sa čakalo na anesteziológa aby mi urobili kyretáž sa trochu doktori vzdialili. Počula som ako mu ošetrujúci dok. vyplachoval žalúdok, že také niečo si na sono na preventívke nevšimol. Bolo cele ako z toho najhoršieho hororu. ☹ Toľko rokov sme na bábetko čakali a ked to konečne prišlo tak sa to celé pos.... Neprajem nikomu na svete aby si zažil niečo podobné ako my. Je to to najhoršie čo môže byť ženu. Už len dúfame a budeme čakať na ešte jeden zázrak s dobrým koncom. 🙂 Dúfame, že dostaneme ešte jednu šancu.

zuzannaaa
4. aug 2015

Baby aj ja neciem. Co to je ...
Som 7tt a uz 3 krat som spinila minuli tyzden v utorok skvrna krvy a potom to ustupilo na hnede spinenie a na druhy den nic v piatok sa to zopakovalo a dnes je utorok a zas to iste ..... Skvrna krvy na nohavyckach este trochu na papieri a zas nic ......
...
Doteraz som tehotenske priznaky asi ze bolia prsia ale od vcera citim ze ako keby menej. A dva krat sa mi ako keby zatocila hlava a jeden den som mala opuchnute nohy .....
No teraz ma trichu boli pod bruskom. Bojim sa ist aj na zachos ......
Verim ze bude vaetko v poriatku.......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre