Ako prebiehal váš potrat?

bizka23
9. apr 2009

ahojte, chcem sa vas opytat, ako prebiehal ten vas potrat? kde vas zastihol a co ste robili? a je potrat bolestivy? presiakala ta krv cez saty? bolo to na vas vidno? dakujem za odpovede, ahojte

alexandra206
10. mar 2017

@kvaska93 mi uz mame 3 deticky ale boli to ako keby sme mali prve strasne je to

anjelikdianka
31. máj 2017

Dnes na usg doktorka povedala ze babatku nebije srdiecko a prestalo sa vyvijat v 8+5tt.Podla MS som v 12tt.Zajtra ma objednali na cistenie.NEviem ,po kyrete kedy ma pustia domov?Mam doma 2 deti a nerada by som tam ostala v nemocnici.Pustia ma domov este ten den?

zara0201
31. máj 2017

@anjelikdianka U nás v nemocnici pri nekomplikovanom výkone pacientka zostáva 1 noc.

chmeluska
20. júl 2017

Ahojte, chcela by som sa vas spytat som v 6tt a v sobotu som tak jednorazovo krvacala, pripisovala som to tomu ze som viac chodila, bola som aj na pohotovosti, to som bola 5+1 srdiecko este nebolo vidiet bit, lekar nasadil tabletky, ale k veci v pondelok som zas tak jednorazovo krvacala ale aj take kusky isli zo mna. Nie nejak vela ale isli. Nemala som ziadne krce bolesti. Teraz uz len sem tam trochu spinim ale to je take slabe. V stredu idem k mojmu dr na kontrolu, len teda stale rozmyslam nad tym ci tie kusky co isli zo mna som potratila alebo co. Mali ste to niektora tak? Alebo mam este nadej? Jeden MA mam uz za sebou v 12tt ale ten bol bez krvacania, len pri kontrole ziadna akcia srdiecka.

tomasko27
20. júl 2017

@chmeluska Ahoj dost mozne ze to bol potrat kedze sli kusky.Asi necakaj do stredy a daj sa vysetrit uz teraz.Drzim palce aby to bolo dobre.

snif
24. júl 2017

@chmeluska moja skusenost bola, ze som spinila od zaciatku tehotenstva, n aprvej kontrole nevidel dr akciu, ze je to este skoro, s tym, ze je mozne ze sa plod neudrzi.. brala som tabletky na udrzanie, zial v 9tt som potratila doma, vsetko zo mna vyslo na jeden sup v priebehu 10 minut bezbolestne, nebolo treba ani cistit, cely cas ma nic nebolelo, mala som len spinenie :( Ja si osobne myslim, ze ak ste krvacali, sup k dr, alebo na pohotovost. Drzim Vam palce 🙂

chmeluska
24. júl 2017

@snif na pohotovosti som bola predminulu sobotu kde mi povedali ze je to 50:50 potom som krvacala v pondelok a od vtedy nic, k mojmu dr idem v stredu tak uvidime co z toho bude.
Mozem sa ta este spytat ci to krvacanie kedy si potratila bolo take masivnejsie alebo len zakrvacanie?
Nuz uvidim ako ja dopadnem ako sa hovori nadej zomiera posledna 🙏

snif
24. júl 2017

@chmeluska kedze ja som vlastne spinila stale, stale som mala pritomnu nejaku krv, nie vela, ale v tu konkretnu chvilku to bolo len take jednorazove zakrvacanie vacsie, ze som zacitila ze nieco sa rozbehlo a utekala som na wc, ale pekne zo mna vysiel cely gestacny vacok, plus zrejme plodove obaly, taky bordovy zhluk vacsi (ked to tak na rovinu napisem), takze v momente som vedela, ze hups, to je ono ☹ , ale napriklad odvtedy zase nekrvacam, len spinim, ale dr povedal ze som sa vycistila pekne sama, nemusela som ani na kyret, chvalabohu 🙂

aj mne povedal dr prvy raz ze 50:50 a mam cakat, asi sa naozaj nic ine neda.. 🙂 je to bud alebo. Neviem teda viac poradit, uvidi sa na kontrole, ale veeeelmi veeelmi drzim palce 😇 ale ak uz nekrvacas, tak myslim, ze to je na dobrej ceste. Vela zien pise, ze slabo spinili a bolo to z roztahovania maternice 🙂

chmeluska
24. júl 2017

@snif dakujem ze si sa so mnou podelila o skusenost, som zvedava, mna len zneistuje to jednorazove zakrvacanie so zrazeninami, uvidim stredu uz budem vediet na com som 🙂

emasss111
25. júl 2017

@chmeluska napíšem ti svoju skúsenosť....namiesto menzesu som mala len také hnedasté špinenie...spravila som si test, ktorý ukázal dve čiarky.....radosť neskutočná, aj som si poplakala od radosti....ale špinenie neprechádzalo....hmm...ale k lekárovi som chcela ísť najskôr v 6tom 7om týždni...rozhodla som sa ísť v piatok pred troma týždňami....a v ten deň doma pred vyšetrením už išla zo mňa jasná krv...bez zrazenín, ale jasnočervená krv proste....tak som išla za lekárom s maličkou dušičkou....ale prekvapil ma dobrou správou, že plod tam je a videli sme aj srdiečko....povedala som lekárovi, že stále špiním a dnes som aj krvácala...tak mi nasadil duphaston a ascorutin....OK, aspoň volačo 🙂...vtedy som podľa sona bola 6t+0 ....ešte v ten deň som aj večer krvácala a potom už len špinila ďalšie dva týdžne...posledný týždeň už som bola bez špinenia....tak som celá šťastná šla k lekárovi na kontrolu...vravím mu, že nekrvácam, nešpiním....aj on bol spokojný...no ale na sone už som vedela, že je zle...ako len behal po mojom bruchu a nič nevravel...a nakoniec, že má pre mňa zlú správu....plod sa v 6t+2 prestal vyvíjať a ani srdiečko už nebolo....takže to krvácanie malo súvis zrejme s nejakým poškodením plodu.....teraz sa z toho spamätávam a neviem, či to niekedy prestane bolieť ☹

chmeluska
25. júl 2017

@emasss111 to ma mrzi, ja uz mam jeden potrat za sebou bez komplikacii iba na kontrole v 12tom tyzdni nevidel akciu srdiecka. Nespravime s tym nic teraz mam nasadene aj tabletky kludovy rezim vsetko. Ked to ma byt tak to bude ja som pre to spravila maximum ostatne je v bozich rukach. Verim ze aj tebe sa zadari a uz to bude bez problemov. Drz sa!

emasss111
25. júl 2017

@chmeluska ďakujem.....aj ja tebe držím palce, nech v stredu na kontrole všetko dobre dopadne....zase osobne poznám babu, ktorá prvé tri mesiace dosť intenzívne krvácala a ma zdravého syna 🙂

chmeluska
26. júl 2017

Tak dnes som bola na kontrole a zatial vsetko v poriadku srdiecko pekne bilo. Tak sa tesim s dufam ze tento raz uz do uspesneho konca

emasss111
26. júl 2017

@chmeluska super správa...teším sa s tebou....uvidíš, že všetko dobre dopadne 😉

snif
26. júl 2017

@chmeluska ooo aj ja sa tesim s tebou 🙂 nech sa vam dari 🙂

login17
30. júl 2017

Ahooj asi pred tyzdnom som potratila ... bola som prvy krat tehotna... bola som v 11tyzdni....chcela by som sa spytat mala by som teraz krvacat ako pri menstruacii... doktorka vravela ze budem a este nic

yoxinka
30. júl 2017

@emasss111
Prestane to bolieť, len to chce čas. Zažila som to pred 7 rokmi a už mám dve detičky 🙂. Držím prsty!

emasss111
31. júl 2017

@yoxinka ďakujem.....povedala som si, že na Vianoce budem opäť tehuľka a spravím preto všetko !!! 😇

luiana
28. sep 2017

Ahojte kocky.Tak aj ja sa pridavam do temy.Na nase vytuzene babatko sme cakali 5dlhych rokov.Ked sa to konecne podarilo ani nevieme ako boli sme najstastnejsi na svete.Isla som do prvej poradni sestricka mi vypisala tehot.knizku a hrda som si sadla opat do cakarni a cakala na lekara.Pri vstupe mi povedal ze teraz ma iba vysetri lebo sono sa robi az v 12tt nakolko bolo vsetko ok.Tak som ho poprosila ci nemoze spravit radsej sono nech vidim ako narastlo.A tam sa to zistilo:Srdiecko nebilo!!!Pocit strasny prestrasny plac a dalsie dni stale len plac.Ak je tu nejaka kocka s podobnym osudom ktora nasledne na to otehotnela budem velmi rada ked dostanem nejake slova utechy.Lebo toto je fakt strasne prezit😕

emasss111
28. sep 2017

@luiana Ahoj, je mi to veľmi ľúto ☹ a viem ako sa cítiš, ja som mala zamlklý potrat koncom júla...aj ja som dosť plakala 😢...v auguste prišla prvá mrcha a zrejme aj posledná, keďže som si na teste našla dve čiarky....u lekára som zatiaľ nebola....ale tri testy by asi neklamali 😇 takže vyzerá to, že dva mesiace po potrate som opäť v tom...a to mám jediný vaječník a endometriózu....
je tu veľa báb, ktoré veľmi skoro po potrate otehotneli 😉
prajem ti skoré uzdravenie, hlavne po tej psychickej stránke....a nech si čoskoro opäť tehuľka 👍

luiana
28. sep 2017

@emasss111 gratulujem k tehu a prajem uspesne az do konca.Mne nerobili kyret chcela som prirodzene nech to zo mna vyjde a potom ak nie ma docistia.Tak snas to bude ok.Len predvcerom som potratila este som nezacala krvacat kedy to mam cakat?

luiana
28. sep 2017

@emasss111 v kolkom tt si potratila?a co bola pricina?

snif
28. sep 2017

@luiana aj ja som potratila prirodzene v 9tt, necistili ma, potom ma len pozerali na sone ci je vsetko ok a bolo - a teda ku krvacaniu: krvacala som asi dva dni, aj to len slabuuuucko, skor take spinenie.. a potom po presne 28 dnoch prisiela prva menstruacia velmi silna, kde sa to docistilo a druha tiez presne o 28 dni uz normalna 🙂

snif
28. sep 2017

@luiana este k tomu velkemu zialu, ten teraz neprejde, ani sa nesnaz neplakat, alebo tvarit v pohode, ja som plakala vela, a naozaj prvych 6 tyzdnov som bola cela rozbita, telo si robilo co chcelo, psychika tiez, citila som sa priserne, bolo mi vsetko :( mala som migreny, tocila s ami hlava, bolela ma maternica a prsia... a potom, zhruba teda po 6 tyzdnoch sa to dalo do normalu z nicoho nic. Zrejme vsetko pracovali hormony, smutok stale je, ale konecne sa citim vo svojej kozi ako predtym, a uz sa tesim, ako budeme skusat odznovu 🙂 neboj sa, cas je naozaj velky lekar 🙂

lenkaam_1
28. sep 2017

@chmeluska nenehaj sa vystrasit ja som pocas tehu krvacala 3x a presne sli aj kusy ako hovoris....bola som cca 7-8tt a kusy sli zo mn nie ze kusky krvi ale velkosti polovice palca....krvacanie silne ze nocna alwayska mi vydrzala tak hodinu..teraz som 34tt...maly je zdravy...hlavne sa nestresuj....a lez...lez 24hodin doslova aby tie kusy a krv nestrhli babo....na zachod sprcha postel gauc...nic ine manzel/priatel bude musiet zafungovat...

lenkaam_1
28. sep 2017

@chmeluska az teraz som si vsimla ze to so pridavala daaavno a vidim ze ti svieti 18tt tak ste to zvladli 🙂

vloky
28. sep 2017

Je to už 5 rokov čo sme o naše drobiatko prisli, a není deň kedy by som si nespomenula... Najhoršie obdobie mi trvalo celý rok .... Termín som mala na Vianoce... Celé Vianoce som myslela len na to že nás tam malo byť viac a niekto to proste chyba... V 11 tt, silné krvacanie

emasss111
28. sep 2017

@luiana Ďakujem pekne....ešte to nemám potvrdené, ale hádam to bude OK všetko 🙂
ja som išla na kyret....a krvácala, resp.špinila som v podstate až do mrchy....potom na kontrole všetko OK....že sa už aj snažiť môžeme, tak sme sa 😀
a bola som v 9tt....fazuľka sa prestala vyvíjať v 6tt ☹

babls5
28. sep 2017

@tomasko27 segra krvacala kusy krve a ma rocneho syna

luiana
28. sep 2017

@snif dakujem a kedy to bolo?uz ste zacali skusat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre