Ako ste sa vysporiadali s potratom?

leuska1991
24. aug 2021

Ahojte🥺zienky ,ako ste sa vysporiadali s potratom?mala som dva pozitivne digitalne testy,najskor som spinila ,nakoniec krvacala. Na ultrazvuku nic neni vidiet,vraj je to este bud male alebo to bol spontanny potrat. Brali mi krv na hcg. Stale rozmyslam nad tym,ze som ani tehotna ani mozno nebola,tak preco tie testy?este aj tyzdne ukazali. Vrta mi to v hlave. Tak cakam ,co mi zistia z krvi. Na nervy je toto cakanie. Stalo sa aj Vam taketo nieco?uz som sa tesila na to mimco a zda sa,ze uz je aj koniec alebo mozno ani nic nebolo🥺🥺🥺

anjelicek26
24. aug 2021

@leuska1991 kazde tretie tehotenstvo skonci v prvych dnoch po uhniezdeni... Ked si krvacala tak sa asi neudrzalo bohuzial stava sa toto velmi casto. Uhniezdi sa, nieco sa pototo a odijde normalne ako menstruacia len sa par dni omeska...

ivver
24. aug 2021

@leuska1991 áno stalo sa mi to, meškala mi ms 5 dni, testy digitálne pozitívne, ale lekár nič nevidel, zobrali krv a hcg bolo tak nízke že povedali že to nebolo tehotenstvo, potom další mesiac som už tehotná naozaj bola ale skončilo to v 7tt, po dvoch mesiacoch od potratu sm otehotnela opäť a už som 18 tt 🙂
Niekedy je tá cesta trnistá a žena si musí prežiť hrozné veci.. držím ti palce aby sa mimišek podaril 🙂

ankare
24. aug 2021

@leuska1991 zažila som niečo podobné. Mala som pozitívny test, no a ešte skôr, než som mala ísť na prvé sono, začala som spinit a krvácať. Na pohotovosti lekár už nevidel v maternici. Vyčistila som sa sama, chvalabohu, kyretaz nebola nutná. Držím palce!

mamamasama
24. aug 2021

@ivver ja som si tym presla vcera, ale uz v 12tt ...asi by bolo pre mna lepsie mat to ako ty, lebo moje telo to este nepochopilo.. mam nevolnosti, vyrazky a vsetko okolo... citim sa tehotna a brusko je prazdne...

ivver
24. aug 2021

@mamamasama to mi je veľmi ale veľmi ľúto naozaj, to fyzické sa zahojí rýchlo neboj, horšie je na tom psychika teda aspoň u mňa bola, ale naštastie nám malý anjelík poslal rýchlo súrodenca 🙂 stále mám v hlave že sa môže hocičo stať.. nemôžme hovoriť že by bolo niečo lepšie, žena prežíva bolesť či príde o dieťatko v 5tt ale aj v 12tt..
prajem ti nech sa skoro uzdravíš ..

mamamasama
24. aug 2021

@ivver sprava mala ist autorke, prepac, neviem preco mi oznacilo teba... ,ale mas pravdu... prajem, aby ste boli s drobcekom zdravi ako rybicky a velmi ta obdivujem, ze ste to skusili opat... ja mam hrozny strach 😢

alison11
24. aug 2021

@leuska1991 Ahoj men gyn. povedal,že hcg testy pozitívne by neboli ak by tehtoenstvo nebolo.Ja som pred 3týždňami prišla v 6tt tiež o bábo ☹.Mala som pozitívny 24.7. a negatívny 29.7. a krvácanie došlo na 3.8. najskôr slabé ružovkasté an druhý deň hromadné kusy zomňa z tmavou červenou krvou šlo ☹ a mala som aj akoby pôrodné bolesti v krížoch. Ale už som potraty zažila viac medzi synmi 3 menšie v 5tt pred 3rokmi v 10tt som musela na kyret nebilo srdiečko a samé odísť nešlo a bolo mi hrozne zle. vtedy som to horšie znášala než tie mini potraty a teraz. začali sme vitamíny brať z manželom keďže teraz už plánujeme tretie dieťatko min. mesiac nebolo plánované a nestravujeme sa najzdravšie menej zeleniny máme v jednálničku,tak mohla byť nejaká vada u miminka a preto odišlo,aj gyn. tak vravel,že lepšie je ak choré dieťatko odíde na začiatku akoby sa trápilo celý život a mi sním. Tak to ber takto. 🙂 Držím palce pokiaľ kusy z teba nešli tak mohla si ostať tehotná neiktoré prvé mesiace majú akoby menzes bez kusov zrazenín. A môže to byť aj z cestnej placenty ak sa uhniezdilo nízko nad krčkom.

alison11
24. aug 2021

@mamamasama Ahoj,ja som 3roky po kyrete v 10tt u mňa po pol roku došla depka ale na vine bola svokra so švagrinou oni mi chodili ako švagriná po mojom kyrete porodila zdravého syna 4dni a stále okolo malého hovorili a umňa sedávali vôbec im nenapadlo,že ako ma to bolí že ja ešt esmútim za svojím miminkom ☹... tak som musela na psychitriu chodiť a brať antidepresíva,minulý mesiac som si našla // bolo to neplánovane totiž neberiem hak kvôli krčovým žilám a kondomy ani ejdne znás nemá rád,chodím na 3smeny do práce takže zriedka máme sex. ak vôbec 1x za týždeň čo sme unavený alebo som vpráci žiaľ pred 3týždňami som potratila v 6tt. ale sa držím toho akos om vyššie písala,že sme nemali dostatok vitamínov na splodenie zdravého bábätka preto odišlo,a tka sme si z manželom zaumienili,že keď bdueme brať vitamíny ptoom sa nám snáď podarí zdravé dieťatko aj pred synmi sme brali vitamíny medzi nimi nám 3odišli čo sme vitamíny nebrali od začiatku som mala pco a muž 40% životaschopných spermií,na prvého sme 4roky čakali kým sa nám podarilo bola som na rizikovom a po 3ch potratoch sa nám druhý podaril z infolicom a duphastonom. Viem čo rpežívaš ten strach tam bude stále,ale ranu zahojí len dieťatko ktoré budeš mať v náručí,mojej krsnej pomohol náš druhý synček k otehtoneniu po uretí ich prvého bábätka v 4mesiaci chudinka musela na kyret ☹.Ale dočkali sa k prvému som bratrancového držala sesternicinho drobčeka v náručí 🙂.

luci_ba
24. aug 2021

@leuska1991 zažila som to. Veľa som si poplakala, potrebovala som to zo seba dostať von. Poplač si aj ty, ak to tak cítiš. Hovorí sa, že príroda sa s tým vysporiadala sama, radšej takto skoro ako potom vo vyššom týždni.. Je jasne že ty si túžila presne po tomto dieťatku, ale posmut si, a ver, že sa vam neskôr podarí 🙏

jaskolka
24. aug 2021

Keď si mala pozitívne testy, tak tehotná si bola, ak keď len kratucko. Pravdepodobne si mala biochemické tehotenstvo, zárodok sa neudržal. To sa, stáva veľmi často mnoho žien si to ani nevšimne, lebo ak nerobia test, tak to berú, že sa len o pár dní omeškala menštruácia. Biochemické tehotenstvo sa ani neráta do štatistiky o potratoch, lebo nie je možné presne zistiť koľko žien tým prešlo. Príroda si skratka robí takú očistu. Kľudne v ďalšom cykle môžeš zase otehotnieť, netreba ani čakať, ak sa chcete snažiť.Ja som mala MA už v vyššom štádiu, bolo to smutné aj ťažké, ale brala, som to, že telo vie, čo robí, ak je zárodok silné poškodený, príroda zariadi, aby sa nevyvijal a sám odišiel.

alexandra1805
3. sep 2021

Baby ked bolo hcg z krvi 22,56 bolo to tehu ? Ste tu take mudrejsie ako ja 🤭

leuska1991
autor
3. sep 2021

@alexandra1805 podla mna ano. Hcg sa zvysuje iba v tehotenstve. A mate aj menzes?

alexandra1805
3. sep 2021

@leuska1991
Bohuzial je to necely rok co to same odislo ..
Pytam sa preto ze ci to bolo vlasnte tiez tehotenstvo pri takom hcg..

leuska1991
autor
3. sep 2021

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre