Ako uľahčiť kamarátke stav po potrate?

14. aug 2020

Mám kamarátku ktorá je 25 rokov po potrate a aj tak si vždy spomenie a toto obdobie je veľmi veľmi ťažké...poraďte ako jej to uľahčiť aspoň trochu...neviem, chcela by som neviem, niečo jej aby sa jej uľavilo alebo čo......neviem....poraďte mi ako na to....či s ňou zapáliť sviečku alebo čo....

solange7
14. aug 2020

Jednoznacne psycholog.

autor
14. aug 2020

@solange7 toho má...lieky berie ...

marca12
14. aug 2020

Kamaratka je 25 rokov potrate a stale to tak tazko preziva? Dalsie deti uz nema? Ten bol na dusi I srdci ostane,ale zit z toho a utapa sa v ziali je zla cesta. Porozpravaj sa s nou,ak ma zaujem o om hovorit a nejako ju nasmerovat

vorkola
14. aug 2020

Tomu sa hovori postabortivny syndron.tam jedine psycholog,ale aj to je docasne riesenie.najviac pomoze rimsko,alebo grekokatolicky knaz.Vopred nahlasit rozhovor,a on si vas objedna,.

rachel36a
14. aug 2020

Ja som po niekolkych potratoch..uz je to par rokov...vzdy si spomeniem a poplacem..nemas jej ako pomoct, je to bezny smutok. U niekoho to ustupi skor, u niekoho neskor

rachel36a
14. aug 2020

@vorkola a ty vies či je veriaca, ze radis knaza? Ja som potratila 5 x , ale urcite by mi ziaden knaz nepomohol ked som ateista

mantilka
18. aug 2020

Sú rôzne rady usporiadať akoze pohreb, zapáliť sviečku, napísať list dieťaťu a rozlúčiť sa s ním...ty jej môžeš pomôcť povzbudiť ju k niečomu. Niečo jej navrhnut, že spolu spravite...asi ju dobre poznáš čo by prijala. Myslím, že keby napísala list dieťaťu, vytvorili by ste atmosféru lučenia, prečítala by ten list na rozlúčku, zapálili by ste sviečku...mohlo by sa jej uľaviť. Treba to dieťa pustiť odísť.

samurajack
4. jan 2021

ja odporúčam skutočného(certifikovaného) kouča, v koučovacom rozhovore dokáže sama zistiť čo potrebuje. A certifikovaný kouč dokáže posúdiť či je potrebnýiný odborník a tiež vie odporučiť iného odborníka a mal by mať kontakty (ja ako kouč mám) na iných odborníkov ktorých (psychológov, psychiatrov, kňzaov...) daný človek potrebuje ktorý sa zameriavajú na riešenie práve takých to prípadov.

Sú totiž psychiatri ktorý sa zaoberajú len popotratovými traumami....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre