Bojovali ste niektorá s prenatálnou depresiou?

kiki68
6. máj 2020

Som v 32tt a od zaciatku s pauzami bojujem s prenatalnou depresiou. Ako zacalo to v 8 tt hysakmi, ze umriem ja sj dieta. Potom ma dal muz nejako dokopy a zacalo to zase okolo 16tt ked som viac pribrala a par ludi mi to buchlo o hlavu. Dokonca aj muz bol taky, ze mala by som davat pozor. Lenze ja som pribrala 4kg za mesiac nie z jedla, ale telo nabralo vodu. To sme tiez nejako zmakli. Ked mu zacalo byt fajn , tak prisla corona a cely stres z toho. Som od 18tt na rizikovom tehu. Od 20tt bol pokoj a nejak to malo iba mensie vykyvy nalady. Teraz od 30tt je to uplne ze blbe a cokolvek ma rozladi, mam strasne uzkosti a fakt ze bojujem. Su chvile ked sa velmi tesim z tehu a vsetkeho a potom su tu temne stavy, ked by som najradsej visela niekde na jabloni a iba revem ako mi tehu a vsetko okolo ublizuje. Asi je to aj panika z porodu a hlavne hormony si robia co chcu. Muz je velmi empaticky, ale niekedy vidim ze ma dost. Neviem ci ist teda k odbornikovi, ci je to uz tak zle, ci to zase prejde. Ako chlap je doma, takze som pod dohladom. Mali ste to takto aj Vy? Ako ste to riesili? Skoncilo to porodom tie blbe stavy? Diky

fokuska
6. máj 2020

@kiki68 Radim ti ist za odbornikom - psycholog alebo psychiater, nejaky terapeut - lieky ti teraz nedaju, ale mozno by ti mohla stacit psychoterapia. Za to nic nedas - uskodit to neuskodi a moze pomoct, cize nemas co stratit 🙂 drzim ti palce.

rebekarebekova
6. máj 2020

@kiki68 ahoj, skusenosti nemam tohoto druhu, lebo vsetky moje 4 tehotenstva skoncili pred 8. tt.
Nebudem ti pisat ako je dietatko obrovsky dar a mnohe by za to to dali cokolvek..
Toto vsetko vies a niekde v kutiku srdca (minimalne) urcite aj citis. Aby si to stastie ale mohla naplno prezivat, urob laskavost a skutok pokory voci sebe aj tomu malemu a ozvi sa asap odbornikovi.
Uskodit to nemoze, len dobre ovocie priniest. Moc drzim palce. ❤💛🧡💚💙

aylinn
6. máj 2020

@kiki68 neviem co by ti pomohlo a ci to porodom skonči. Ale sucitim s tebou. Zaživam to isté 👍

labajka
6. máj 2020

Ja som brala od 20tt lieky, beriem doteraz. Su aj take lieky, ktore sa v tehu mozu. To pisem preto, ze ak by nepomahal psycholog, tak psychiater vie, co ma robit a co ti predpisat. Neboj, da sa zvladnut.

salonka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
autor
6. máj 2020

Oki baby, nastastie je kamoska psychologicka. Tak jej zavolam. Tu v Rakusku sa k psychologovi teraz tazsie dostanem a sediet kdesi hodinu s ruskom. Ako ja s tym viem celkom uz narabat, ale niekedy je to fakt zloba. Ale psycholog bude asi istota.

lenvam
6. máj 2020

Aj ja som to tak mala prepadala ma úzkostná depka,strhávala som sa zo spánku že umieram,panika že umriem pri pôrode...o zavodneni ani nevravím vychodzia 74 pôrodná cez 106 potom som sa už radšej nevazila.porodom sa to skoncilo

juliet86
6. máj 2020

@kiki68 existuju aj online skype sluzby. napr. precitaj si ponuku centrum kvapka v ba. robia aj skype calls a materstvo je ich parketa

milenke
6. máj 2020

@kiki68 už keď máš teraz taketo staví po pôrode sa ti to určite zhorší na poporodna depresiu.. A to je veľmi vážni stav!! Rieš to už teraz 🙏 žiaľ vlastná skúsenosť..

marikost
7. máj 2020

@kiki68 chod k odbornikovi kvoli sebe aj kvoli babatku. Je aj poporodna depresia. Ze myslis na jablon, to nie je bezne! Chod na prechadzky, nech sa odburavaju zle latky, a casto sa rozpravaj s kamaratkami. K obvodnemu lekarovi vypytat vitaminy na posilnenie nervoveho systemu, mozno B, magnezium, caj medovka,...

dazdovka
10. máj 2020

@kiki68 ano, mala som to vždy, hormonálne ovplyvnené, po pôrode ma to prešlo, ale ja som taká čudná celá...

coochy
11. máj 2020

@kiki68 ahoj, co keby si skusila brknut sem: https://www.dusevnezdravie.sk/linka-dovery-je-s...

mohol by to byt prvy krok a urcite poradia. ak nebude fungovat tato linka tak nejaka ina linka pomoci 😊 mas to z pohodlia domova a zaroven anonymne.

sofinkakatka
16. máj 2020

@kiki68 Ahoj...ja som pred 5 mesiacmi porodila svoje druhe babetko takže som vedela do čoho idem. Ale môj prvy porod vol važne na psychyku ťažký a rovnako aj tehotenstvo, cítila som sa dosť zle no vtedy som sa ešte pôrodu nebála. Pri druhom bábetku som sa bála pôrodu vážne som z toho mala panický strach a ani som rodiť nechcela...🙃 ...Toto je dôvod porosprávať sa s gynekológom najlepšie si niekoho zazmluvniť (ja som peniaze nemala ale prvý pôrod bol cisárskym a tak som po dvoch dňoch išla cisárskym znovu...aj lutujem aj nie no normalnym by som to nezvladla. ) Treba povedať svojmu gynekologovi že sa bojiš a maš problem porodiť normalne treba mu opisať tieto stavy uplne bez hamby...toto je dôvod na to aby ti spravili cisársky ( nie som jeho zástankyňou , vážne som chcela rodiť normálne ale v tých bolestiach som nedokázala dýchať ani tlačiť a ani žiť bola som len na dva prsty a myslela som že umriem . Ale je to u každého vážne individuálne so mnou bola mamička ktorá bola na tom rovnako a na treti deň porodila normálne s ukrutnými bolesťami no o to viac šťastná. Ja som bola ale rada že žijem a so psychykou sa neradno zahrávať, s dieťatkom začína ďalšia dávka ťažkého obdobia musíš byť silná...Neumrieš ani ty ani bábetko . Žiadny lekár toto nedovolí . Pametám si že som pri prvom bábetku chcela zakričať aby mi to bábo konečne vybrali alebo ma zabili už 🤭😂🙃 teraz sa na tom smejem... Keď som uvidela babetko tak som bola uplne unesená 🥰 po porode prejde všetko , Narodili sa mi krásne zdravé dievčatká jedna má už 6 rokov a ten pôrod tie bolesti mi za to stáli nech sú akékoľvek. Treba si uvedomiť že to má bolieť a bude to bolieť . V žiadnom prípade sa nepoddávaj strachu. To je to najhoršie. Venuj sa dýchaniu pri porode pozeraj ako bude pôrod prebiehať veľa čítaj a skús sa s tým zmieriť je to len pár hodín u mňa to boli dva dni . Ale hlavne nesúhlas s umelým vyvolaním pôrodu medikamentami. (tabletky- infúzie sice zrychluju porod no aj to sakramensky viac boli ako keby preskočiš prvu dobu porodnu a hormony sa nestihnu naštartovať- budu chybať endorfiny ) Pri druhom porode mi moj muž povedal že som citujem ,,slabý kus " ...to som chvilu lutovala že som si s nim urobila druhé a že som tak blbá...Muži to nikdy nemožu pochopiť. Ja osobne som rodila prvy porod na Antolskej a druhy v Ružinove... v Ružinove boli ku mne laskavejší no priebeh porodu bol uplne rovnaký doktory za nič nemôžu 😂 Boli úžasný

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre