Boľavá strata

darinchen
23. jún 2013

Ahojte,,,privadza ma tu velmi smutna udalost. Teraz v utorok som v 20+4 porodila.Malinka bojovala 3 a pol hodiny s nemoznym osudom.A potom zomrela.A mne puka srdce...V utorok nas caka pohreb.Ako ste to zvladli ?Da sa to vobec ?Uz vopred dakujem za odpovede....

egyptanka
23. jún 2013

@darinchen je mi to uprimne luto a prijmi moju uprimnu sustrast. ☹
Skus popisat s dievcatami v tejto teme, ktore presli tym co ty.
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-se-tezko-...
Prajem ti vela sil, casom to bude boliet menej, ale nikdy nezabudnes ... len daj casu cas.

henikav
23. jún 2013

@darinchen moja, prajem ti vela vela sil, je to obrovska strata, ktora bude boliet navzdy, len sa s nou casom naucis zit. Uprimnu sustrast ☹ Mne na konikovi pomohli velmi tieto mile mamicky, tak som vlastne konika objavila. Dufam ze aj tebe pomoze moznost sa vyrozpravat s mamickami ktore prezili nieco podobne

melindac
23. jún 2013

@darinchen Ahoj ja osobne som to nezažila,ale mojej švagrinej umrelo dieťa deň po pôrode v normálnom termíne. Bolesť tu bude navždy, ale ja by som odporučila možno nejakeho psychologa, psychoterapeuta, švagrina to zvládla sama bez toho, neviem ako, lebo o tom vôbec nehovorí. Kupila si po čase psíka. A teraz už majú druhe dieťa, zdrave krásne šikovné. Vyplač sa, nedrž bolesť v sebe. Skús poprípade napísať list tvojmu bábätku, napíš mu čo by si mu chcela povedať a takto sa sním rozlúč. Je to obrovská bolesť, ktorú si neviem predstaviť, ale aspoň takto by som ti chcela pár slovami povedať, že nie si sama, že to bolí a že sa toho veľa nedá povedať.

melesmeles
23. jún 2013

ja ti velmi neporadim, ale chcela by som ti vyjadrit uprimnu sustrast a vyjadrit podporu. zivot sa s nami obcas velmi kruto zahrava ☹ prajem ti, aby ti osud priniesol do zivota opat stastie a vela dovodov na usmev. drzim palce!

darinchen
autor
23. jún 2013

Urcite to skusim dakujem za rady ...Viem ,ze nie som jedina co toto prekonala...preto to skusam tu .Je to velmi cerstve a bolave .Coho sa momentalne najviac bojim je asi utorok.Pojdeme moju Emmicku pochovat (slzy mi tecu a tecu uz len ked si to predstavim.) Mam priatela kt. stoji cely cas pri mne...za co som mu vdacna...Len sa bojim ,ze mojim spravanim ho stiahnem so sebou tam kde som momentalne ja .Na dne ! 😢 Snazim sa byt silna ,ale chvilami to nejde ...

dana33
23. jún 2013

uprimnu sustrast,budte silna...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika236
24. jún 2013

@darinchen uprimnu sustrast, vela sil prajem obom rodicom. Anjelik malinky. Cas zahoji,nezabudnete,ale bude lepsie,nebojte.

petula8
24. jún 2013

úprimnú sústrasť, želám Ti veľa opory a podpory zo strany tvojich najbližších. Ako píšu baby čas všetky rany zahojí, ale myseľ nezabudne. Neboj teraz ťa určite všetci podržia, chápu čím momentálne prechádzaš. Veľa síl ti prajem

ja1977
24. jún 2013

úprimnú sústrasť, moja kamarátka porodila už mŕtve dieťatko, chlapčeka, teraz majú dievčatko, ktoré je zdravé a šikovné, takže musíš trošku zabojovať, ja ani netuším aké to musí byť pre teba bolestivé, ale si mladá, detičky ešte určite budeš mať, teraz ťa čaká nahoršia chvíľa v živote, potom bude treba kopec síl zabojovať a vyhrabať sa z toho dna a potom sa budeš len usmievať na nového drobčeka 🙂

darinchen
autor
24. jún 2013

Ja sa len bojim ,ze nenajdem odvahu skusit to znova...a zazit znova to co teraz .Prizerat sa ako malinka bojuje s nemoznym :(((( a nevediet pomoct....

mariamayi
24. jún 2013

@darinchen Je mi to veľmi ľúto. Ak môžeš, napíš, či si mala nejaké problémy, alebo to prišlo tak náhle a nečakane?

petula8
24. jún 2013

ale určite odvaha v tebe je, len teraz to je to pre teba veľmi bolestné. Prajem aby sa ti do budúcna narodili krásne zdravé deti 😉 🙂

klincek
24. jún 2013

@darinchen je mi velmi luto, musi to byt ta najhorsia bolest na svete..neda sa robit nic, len pockat, postupne sa ten smutok trosku obrusi. nezmieris sa nikdy, ale bude to o nieco menej boliet. chce to len cas a podporu blizkych. zelam vam vsetkym vela sil, a do buducna len to dobre.

felycity
24. jún 2013

@darinchen je mi to veľmi veľmi ľúto a viem dobre čo prežívaš, mne umrel synček mesiac po narodení asi viac nemusím písať, vtedy som si myslela, že sa mi zrútil celý svet, že to nepežijem, ani moje manželstvo, bolo to ťažké raz jeden padal a druhý reálne stal pri ňom a naopak, žiaľ v živote sa stávajú aj takéto tragické okamihy, ktoré nevieme ovplyvniť, bude to bolieť ešte dlho, ale pokiaľ budete stáť pri sebe, zvládnete to a nesmiete sa vzdať, prídu opäť okamihy kedy sa budete usmievať / o 2 mesiace som bola opäť tehotná 🙂 a narodilo sami zdravé a života schopné dievčatko, ale nikdy nezabudnem na svojho chlapčeka/. Ak budeš potrebovať sa viac vyrozprávať pokojne píš, držím palčeky a nevzdávajte sa prosím!

beata116
12. jan 2014

maminky myslite si ze prehanam ked si chcem kupit sosku anjelika aj sviecku a nejaky ruzencek s obrazkom a vystavit si to doma... prisla som o babatko v 7 tyzdni. vela ludi hovori ze to nebol este clovek ale bolo to moje malicke stvorenie a malo dusicku... je to moj anjelik... a chcem si ho uctit... ale kazdy mi hovori ze si to budem len pripominat. ale ja nechcem zabudnut.

lusindaaa
12. jan 2014

@beata116 ahojky vobec to nie je divne...pretože to bol malý cloviecik aj ked nie tak celkom vyvinuty...mne sa stalo to iste len vcera. v piatok mi gynekolog potvrdil, že som v 5tt a v sobotu som o babo prisla...len jediny den som sa tesila...odložila som si tehu testy a obrazok nosim stale pri sebe ale planujem ho zaramovat.

beata116
12. jan 2014

@lusindaaa ja som sa tesila dva tyzdne a uz aj mena som si pisala vsetko okolo toho , viem ze mozno to bolo priskoro, ale v siedmom tyzdni som uz aj fotku mohla mat.. no asi lepsie ze ju nemam... neviem...

macamac
12. jan 2014

@beata116 všetko, čo cítiš, že ti pomôže, sprav
je to tvoja bolesť, tvoj smútok, tvoje prežívanie
nik nemá právo ti do toho zasahovať
každý si lieči rany na duši inak
ak tým neubližuje druhým, je to ok

bol to život, začiatok nového života, budúci člen rodiny
odišiel...
a ty máš právo smútiť

moc ti držím palce, nech to prebolí, aj keď nezabudneš..
a je mi to naozaj ľúto 😔

beata116
12. jan 2014

@macamac dakujem ti velmi pekne... vies uz som si zacala o sebe mysliet ze mozno prehanam ale aj tak to tak urobim.... svokra ze si to nemam pripominat, aj rodicia, aj kamarati a aj manzel... viem ze mi chcu dobre ale to sa im lahko hovori.. kto nezazije nevie... ale neprajem to ani svojmu najvacsiemu nepriatelovi

lusindaaa
12. jan 2014

@beata116 viem co citis mi sme sa snazili tiež a mala som 6 pozitivnych testov este pred prichodom mrchy lebo som mala priznaky a teraz v piatok mi lekar spravil sono a potvrdil mi tehu a aj tri fotky mam malej gulicky... a v sobotu z nicoho nic mi anjelik odisiel...tak viem ako sa citis...boli to neskutocne...drzkaj sa ☹

sono2
12. jan 2014

@darinchen úprimná sústrasť!

beata116
12. jan 2014

@lusindaaa dakujem je mi luto kazdej mamicky a kazdeho anjelika ktory takto odide prec.. urobi kratku radost kratke nadeje, kratke stastie a odleti prec... a zanecha po sebe len spomienky... ☹

sono2
12. jan 2014

@melindac veľmi pekne si jej to povedala.

monika236
12. jan 2014

@beata116 ahoj ja som prežila to isté, to isté mi hovorili, že to nebol človek ☹ , ale bol, bol to náš život, naše všetko a kto to neprekonal ten to nepochopí, ja som sa s tým trápila sama rok v svojej hlave, smutila som, bolo to ťažké, teraz mám 6-ročneho lapajka a som konečne šťastná 🙂 🙂 , aj ty budešm a kup si anjelika, rob všetko ako to cítiš... vela šťastia ti prajem a síl 🙂 😉

beata116
12. jan 2014

@monika236 dakujem ti mne najvacsiu oporu robite vy maminky ktore chapete ake to je... ale smutne na tom je ze aj vy ste si museli tym prejst.... ja som rada ze mam doma 2rocnu dcerku ale urcite budem chciet este jedno... nevzdam to... len neviem po akej dobe.. ja by som brala aj hned no viem ze hned nemozem... ale mam strach aby sa to nezopakovalo alebo aby sa nestalo nieco horsie... vzali mi aj pravy vajcovod a ked sa to zopakuje a vezmu mi aj lavy... nechcem si to ani predstavit... viem ze vela mamiciek ma zdrave deticky aj s jednym vajecnikom... ale strach tu je a bude vzdy

macamac
12. jan 2014

@beata116 vieš, moja mamina prišla takto o prvé bábo 😔
môjho súrodenca
a hoc uplynulo už viac ako 42 rokov, veru ti poviem, občas si spomenie
premýšľa, či to bol chlapček,alebo dievčatko
a po rokoch počula, že kňazi hovorili, že ľudia im dajú aj mená a dávajú napr. slúžiť sv. omšu
je to naozaj každého vec, ako sa vysporiada s takouto smutnou udalosťou, stratou...
raz to bolo živé, bolo to z lásky, bol to "miničloviečik"
to, že smútiš vypovedá o tom, že to takto presne cítiš a podľa mňa, je to správne ( ten pocit)

nechaj plynúť čas a počúvaj svoje srdiečko
áno, blízki to myslia "dobre", ale vlastne to "dobre" podľa nich nie je dobré podľa teba
rob, ako cítiš, neklam seba...
ono to prejde, ten najväčší smútok a časom budeš spomínať - ako moja mama
a ja napr. odkedy to viem, tak aj viem, že niekde tam hore mám súrodenca
je to zvláštne
ale to je život

kiki68
13. jan 2014

ja som prisla o babo v 8tt, zatial sa nam nedari mat dalsie. Clovek ma pravo smutit, ked lekari hovoria,ze to este nebol clovek,tak je to blbost,podla mna to male malo byt clovekom, keby je vsetko inak bolo by mojim babatkom,na ktore som sa velmi tesila. Svatu omsu som sice odsluzit nedala,ale mala to byt Stella, to meno sme velmi chceli tomu malemu dat. Viem,ze na mna caka tam hore v nebicku a raz sa tam stretneme.
Dalsieho tehu sa celkom bojim,ze ci vsetko dobre pojde, ale hadam sa podari. Ale na to prve nikdy nezabudnem.

bubka30
25. jan 2014

ahojte,ja sa potrebujem len vykecat a neviem do akej skupiny sa zaradit-ked to sem napisem,tak dufam,ze sa nikto na mna nenahneva a nebude ma odsudzovat. Bola som tehotna,len som podla vsetkych sla doktorovy priskoro,sam mi povedal,ze je to skore tehu a poslal ma do nemocky,pretoze mi povedal,ze on odchadza na kongres do prahy a nechce aby sa mi nieco stalo,ze vraj sa stretneme v pondelok a pozrieme sa co dalej..... Bola streda,tehu hormon som mala na 4 tyzden,sla som do nemocky-pretoze som mala male bolesti bruska-teraz viem,ze sa to roztahovala maternica.Sla som na sono,tam nebolo este nic vidiet,sestricka vsak nieco zbadala a zacala ma plasit rakovinou,to uz som nevladala,zazivala som dost velke stresy. V nemocke som bola nadarmo,nebrala som ziadne lieky-iba sme cakali ci sa babo ukaze a ake vysoke mam HCG. V piatok prisiel za mnou primar a vravel,ze tehu nieje v poriadku a ci ja citim nejake zmeny,vravim vraciam cely den a noc a neskutocne ma bolia prsia,ale aon mi povedal,ze nie a idem na kyret.Este som protestovala,ze pockame na mojho lekara a potom sa rozhodne,bohuzial bola som maly pan a v piatok mi spravili kyret,sla som domou. Dost bolo stresu.Prisla nedela,dostala som velke krce do bruska a na vlozke som zbadala nieco,co som este nikdy nevidela. Zaniesla som to v pondelok lekarovi,on mi iba povedal: A VAM TO VSETKO vYCISTILI? VRAVIM ANO,POVEDAL,TO PRIMAR, A ON MNA NEZAUJIMA CO POVEDAL PRIMAR-JA SOM POVEDAL,CAKAT-TAK CAKAT.tak sme sa bohuzial nedockali. Nakoniec mi povedal,iba to ze to bolo skore tehu a chcel iba pockat kedy to male uvidime,zial nevideli sme ☹ Lekari boli sikovnejsi a zrejme mali malo miesta na oddeleni,ked ma sanitarka vyhodila s postele, pretoze prisla ina tehu maminka......

nini1010
14. nov 2014

@bubka30 Nerozumiem tomu.nerozumiem preco si si to dala urobit ked si citila ze to nie je ok.ked to neodporucil ani tvoj lekar?ako ze si bola maly pan?nerozumiem tomuto pre mna nepochopitelnemu pribehu ako sa to vobec mohlo stat.