Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
22. dec 2009

velvet- ahoooooj 😔 , je mi to velmi luto mojko, ze ti tam nieco nasli....ale na druhej strane Leiden je jedna z najlahsich mutacii, aspon si to myslim....ako si pisala, niektorym zenam sa to neprejavi, maju bezproblemove tehu, niektorym hej 😒

ty si velmi silna, neboj, otrases sa a ides dalej 😉 , take nieco ta neodradi a isto budes mat coskoro zdrave dietatko

lu.lu.
22. dec 2009

tak holky, asi tu nikto nie je, vsetky finisujete predvianocne pripravy 😅 , pojdem aj ja...
zajtra zase k lekarovi, som zvedava, ake novinky ma pre mna....majte sa krasne, dobru nocku 😉

lenkka81
22. dec 2009

Ahojte baby, velvetka citam ze uz mas vysledky 😒 Ani neviem ci ti na to...Ale v kazdom pripade je to asi naozaj dobre ze o tom vies...Aspon sa to bude dat podchytit. Ja idem do toho Martina az vo febr. aj ked tento pomenstruacný wíkend bol nejaký divoký...jednoducho sme si nedali pozor zase...Ja som uz povedala ze nech sa robi co chce...Asi to necham na prirodu...Posledné tehot. som si pláááááánovala a nic z toho, takze uvidime co sa bude diat 🙂

janirea
22. dec 2009

dobry vecer,,,ja az takto neskorsie
je tu este niekto?

janirea
22. dec 2009

livuš, aj ja zelam pekne vianoce a nech sa ti splni vsetko co si zelas 🙂
velvet,,,ano to je pravda, ze mthfr je castejsia mutacia,,len ja sa este obavam toho protrombinu,co si spominala, pretoze aj moja stara mama mala trombozu v dolnej koncatine,,,,

baby, hlavne ze to vieme, budeme sa mat aspon na pozore a zvladneme to lepsie ucite

a do temy "trombofilia som uz aj ja nakukla ,,,,ale uz by sme mohli byt v krajsej teme a nie zase s takym strasidelnym nazvom 😉

cukor
23. dec 2009

lu.lu.....leiden je jedna z najtazsich mutacii........ale na vsetky su vceličky.........ja som si uz pichala ked som išla ma iui a dá sa to zvládnut....pichala som do brucha,stehna aj ramena......najmenej to bolí do brucha 😀

janirea
23. dec 2009

ahojte babulky, chcem Vam a Vasim rodinkam popriat krasne Vianoce, prijemnu atmosferu na Stedry den a v novom roku nech sa kazdej splni to co si zela 😉

velvet26
23. dec 2009

hej, cukor, mas pravdu, no este ze mam toho heterozygota, to je lahsia forma ako homozygot, to ze som to zdedila len po 1 rodicovi je lepsie ako po oboch, je mensia sanca, ze sa to prejavi..
ja som z toho stale uplne mimo...necakala som to...no na druhej strane som rada, ze o tom viem..
lenkka, ty si na vysetreni na hematologii nebola? no drzim ti palce, nech ti babatko vyjde... 😉
ja som inak citala na internete, ze ta trombofilia vraj zapricinuje castejsie potrat v 2 trimestri, to mi aj dr. povedala, ze to vobec nemuselo byt sposobene tym, no na to mi uz nikto neda odpoved..proste, budem si pichat injekcie a basta, nejako to zvladnem a ostanem hned pekne doma na PN a nebudem sa stresovat v praci...
lu.lu, drzim ti palckeky, aby si ty vysledky mala v poriadku..

cukor
23. dec 2009

Ježiškovi pošepnem
nech Ti na Vianočný deň
splní ten najtajnejší sen
a na Silvestrovskú noc
nech má takú moc,
že vykúzli ti hoc šťastie
a lásku na celučičký rok.
Letí k tebe darček z neba,
je v ňom všetko, čo ti treba,
šťastie, pokoj, láska, neha,
Ježiško má rád aj teba,
každú slznú kvapôčku,
premení ti na vločku.....prajem pokojné vianoce a na buduci rok snád budú aj štastné.

zuztek
23. dec 2009

ahojte dievcata, dopadla na mna predvianocna depresia, samozrejme kvoli babatku, ktore malo byt teraz na Vianoce v brusku... uz od vcera mam slzy v ociach, nechcem si ani predstavit ako dopadnu tieto vianocne dni, take uplakane este u nas doma neboli... ☹

urcite to aj na vas posobi rovnako, tak vam chcem popriat vela sil, aby ste tieto sviatky zvladli co najstatocnejsie, a ked vam bude smutno, myslite na dalsi rok, ktory bude urcite stastnejsi 🙂

zuztek
23. dec 2009

velvet - je to smutne ze si si to musela sama vybavit a pobehat, ale oplatilo sa... inekcie budu v pohode, a na robotu treba hned zabudnut, pre nas vsetky je najlepsie hned zostat PN, aby sa predislo vselijakym dalsim skodlivym vplyvom, uz aj tak mame so sebou co robit 😅

zuztek
23. dec 2009

micicka - neda sa to vybavit na nejakej inej stomatochirurgii kde maju menej objednanych pacientov? usetrila by si peniazky...

este k tym chlamydiam:
chl.pneumoniae - vysetruju sa protilatky z krvi (beznou kultivaciou z vyteru sa nedokaze, preto malo ludi o tom vie ze ju ma, podobne je to aj s mykoplazmou pneumoniae), sposobuje zapal dychacieho traktu
chl.trachomatis - daju sa vysetrit protilatky z krvi, alebo sa vysetruje vyter (serologicky alebo PCR metodou), sposobuje zapal pohlavnych organov, dokonca v tehu moze poskodit plod, treba preliecit oboch partnerov

velvet26
23. dec 2009

zuztek...veru, tieto vianoce nebudu take vesele a beztarostne...no co narobime, taky je zivot...aj ja mam take myslienky ako ty, aj mi slzy idu do oci, no uz neplacem...beriem to tak ako to je...to co sa stalo uz nezmenime, no mozme ovplyvnit to, co bude...takze urcite bude lepsie a buduci rok nam to vyjde...
urcite si vsetky vybavte tu hematologiu, je dobre vediet vsetko...ono, v beznom zivote sa nemusi nic prejavit...ved aj ja som mala vzdy krv na jednotku, aj som brala HAK dlhe roky a nic sa mi nestalo...takze to, ze mi toto zistili na veci v beznom zivote nic nemeni, len v tehotenstve budem viac sledovana a tie injekcie sa nasadia, aj to mi hovorila dr. ze niektore zeny to zvladnu aj bez nich...no ja ich budem chciet, aj povedala, ze sa dohodneme, mam k nej absolutnu doveru, velmi prijemna dr...takze urcite bude vsetko ok... 🙂

lu.lu ty co, ako si dopadla u dr.. na kontrole? dufam, ze uz lepsie..
ja mam este stale menzes uz 6 den, no uz konci...tak chvalabohu..bolo nacase..

velvet26
23. dec 2009

baby, ste tu dakto??? 😕
zelam vam vsetkym krasne vianoce... 😵

trinitka87
23. dec 2009

ahoj velvet, este som tu ja. nechce sa mi spat...

velvet26
23. dec 2009

trinitka, vsak este je malo hodin... 😀 ci uz si asi unavena, co...ja mam tiez dost sice len tri dni v praci, no stacilo mi a aj tie stresy po tej hematologii..nepredstavovala som si to veru tak, ze v dalsom tehu si budem musiet pichat tie injekcie, no uz to beriem tak, ze to musi byt a pre to miminko, co nas caka urobim vsetko na svete...aj zaby by som jedla, keby som musela.. 😅

trinitka87
23. dec 2009

praveze este niesom ani unavena, dnes len nejake upratovanie ostalo,a zajtra mozme odpocivat 😎

u nas sa cakanie na vysledky na nejaky cas predlzi, nieco tam pokazili, tak nemohli nic urobit...
uz keby sa mi aj potvrdila nejaka ta diagnoza, pomalicky sa zmierujem s injekciami, zvyknem si snad nejako casom

trinitka87
23. dec 2009

uz som sa aj tesila co zistia a ostala som smutna ked som sa to dozvedela. zase cakat.

ked ja tak nemam rada cakanie.

velvet26
23. dec 2009

trinitka, to si taka ista ako ja, ja chcem tiez hned vsetko vediet..a mat..no trpezlivost ruze prinasa...aj ked ten vysledok z hemato nemusi byt az tak ruzovy, no radsej vediet pravdu ako zit v neistote, no nie?
kedy budes mat teda vysledky, niekedy v polovici januara?
ja este cakam na vysledky tej genetiky, to budem mat na zaciatku januara, teda ak budu...tak som zvedava..dufam, ze uz nic ine nenajdu.. 😒
inak, to mozem byt este rada, ze je to len ten leiden heterozygot, lebo co som poprecitala, tak niektore baby maju aj dve aj tri mutacie aj homozygotne a tie su horsie v tom zmysle, ze je vacsie riziko, ze sa to prejavi...

inak, aj ty mas taky pocit, ze zajtra ako keby neboli vianoce??? divne, ze...vobec sa na ne netesim, beriem to ako kazdy iny den len s tym rozdielom, ze si dame darceky...predstavovala som si ich veru inak.. 😔

mery888
23. dec 2009

velvet prajem ti aby sa ti čoskoro zlepšila nálada...a aby sa všetko na dobré obrátilo !!! vlastne to prajem všetkým kočkám tu...nech je budúci rok pre Vás ten úspešný!!!

lu.lu.
23. dec 2009

ahojte babenky 😉

konecne som sa sem po celom dni dostala, rano som bola u lekara, konecne lepsie spravy.....asi lieky zabrali, maternica uz vyzerala pekne cista 😅 a ze aj ta moja ranka je akasi "kludna".....

tak mi urobil cytologiu, v polovici januara mam zavolat o vysledky a ak budu dobre, hovoril, ze s chirurgickym zakrokom by urcite pockal 😅

som sa ho aj pytala na vysetrenia po missed abort, ale ma hned odpalkoval, ze to najskor po druhom raze 😖 , ale aspon ma potesil, ze hned ako sa zacneme zas snazit(odporucil min. 3 mesiace pockat), tak mi da lieky na podporu tehotnosti, tj. duphaston 🙂

trinitka87
23. dec 2009

okolo 13.11 mi brali krv, vysledky mali byt v polke januara, neviem teraz ze ked to pokazili, ci budem musiet cakat zase 2 mesiace alebo to bude menej...
dufam, ze nie zase 2mes.

ked vidim kolko bab tu ma rozne formy mutacii, preto si myslim ze aj mne nieco podobne najdu.

presne neviem cim to je, ale tiez som si tak pomyslela, ze mi nepripada ze su vianoce, nic, ani sneh ani zima nieje akurat ze uz mame stromcek a v tv davaju rozpravky.

tieto sviatky a vianoce mi akosi unikaju, nemam sa preco tesit, to by sa neviem co muselo stat aby som sa potesila.
stale myslim na to, ze keby vsetko vyslo ako ma, tak uz by sme mali pri sebe svoje prve babo ☹ uz by sme boli doma a potom by sa dalo hovorit o stastnych vianocach

lu.lu.
23. dec 2009

velvet- to som nevedela, ze leiden je taky vazny...a ja som niekde citala, ze je to jedna z najlahsich foriem mutacii 😒 , ak najdem link, ti ho poslem....

mne to tiez´nepride velmi ako vianoce, uplne vsetok sneh je fuc, aspon ze sme vcera vyzdobu urobili a dnes este take dokoncovacky....malemu sa nechce spat , tak pozeraju s priatelom Sam doma 🙂

lu.lu.
23. dec 2009

trinitka- ja mam tiez taky pocit, ked vidim kolkym holkam tu zistili nejaku mutaciu, ze aj mne nieco najdu- plus ja mam aj rodinnu anamnezu 😒
ja som po vysledky z hemato mala volat dnes, ale necham to po vianociach, nechcem si kazit sviatky...

trinitka87
23. dec 2009

lulu to dobre, ze sa mas lepsie.

nechcem byt zla, alebo ta sklamat, ale ja som pri oboch tehu brala uplne od zaciatku tabletky na podporu tehu a nepomohli.
ale zase kazda sme ina, kazda reagujeme inak alebo ako by som to povedala.

trinitka87
23. dec 2009

ja to tak beriem ze nie ci mi nieco zistia ale co

lu.lu.
23. dec 2009

ja viem trinitka, ze tie tabletky nie su zazracne, ale aspon ma trosku ukludnia, lebo uz vidim , ako budem stresovat, ked budem zas tehu...mne lekar hovoril, ze 80 percent missed abort je pricin genetickych a zvysok mozu byt mutacie alebo hormonalne poruchy, tak śa budem radsej napchavat duphastonom, uz len pre ten pocit 😉

trinitka87
23. dec 2009

tiez bol dr ku mne priamy a povedal ze ked sa to ma stat stane sa to a nepomozu ani tabletky.

velvet26
23. dec 2009

lu.lu...no ahoj, tak si dosla...super, ze je uz maternica cista...som rada...
ono, s tym duphastonom, to je tak, ze nemusi to vobec pomoct, ale aj moze...no kazdopadne neuskodia...no neviem, ci sa daju brat ked je trombofilia, lebo predsa len su to hormony...no odkonzultujem to s gynekologom..
trinitka..tak to je dost dlho dva mesiace..ja som bola na odberoch koncom novembra a uz ich mam, cca.4 tyzdne to trvalo...tak hadam aj tebe ich urobia skor..drzim ti palce..
ono nebojte sa vysledku, je to len neprijemna pravda...no radsej vediet, aka je pravda a nasadit tie injekcie ako to zazit znova...
inak lulu, to aj ja som sa bala, ze si pokazim vianoce, ked budem mat vysledok tesne pred nimi, no uz sa s tym nejako zmierujem...aj tak by som sa to dozvedela po novom roku, tak radsej vsetko zle zazit este v tomto a v tom novom uz len dobre veci sa budu diat... 😉

trinitka87
23. dec 2009

preto sa zevraj tak dlho caka lebo to su zlozite vysetrenia a drahe a ze sa nerobia tak casto, tak musia nazbierat ludi a potom vsetkych spolu vysetria. / tu krv /

tak neviem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre