Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

solinkarka
11. jan 2011

@janie80 este chvilu to preboli a bude dobre..teraz rozmyslaj uz nad tym ze vam nic nebrani v snazeni 🙂

janie80
11. jan 2011

@solinkarka Dakujem, si zlata... Asi to uplne preboli, az ked bude pod srdieckom dalsie... Drzim palce kazdej jednej z dievcat tu, nech uz ste OK a nech je snazilkovanie uspesne hned na prvy raz... 😉

solinkarka
11. jan 2011

@janie80 my zacneme hned po mrche, ktora by mala prist tak o 4 tyzdne a ak doktor povie ze je vsetko ok...uz sa na to snazilkovske obdobie velmi tesim..ved je to taka prijemna praca 😀

janie80
11. jan 2011

@solinkarka Tak drzim palce, nech je rychlo tu... 😉

rena
11. jan 2011

@jarra ahojte tak dnes som bola zas na kontrole a vsetko mam dobre konecne,este dnes mi dala tu injekciu na stiahnutie maternice.taka som rada ze konecne to mam vsetko v poriadku

rena
11. jan 2011

@janie80 urcite to je preto lebo keby si bola na kyretas tak by si mala urcite pockat.tak super sup sup do tohe ako ty je fajne ze uz mozes tak nech sa cim skor zadari

hagarka
11. jan 2011

@janie80 .....ja som prežila presne to isté, lenže 24.12......ale urobili mi kyret preto, lebo mi povedali, že maternica by sa dlho regenerovala(tá zhrubnutá sliznica po uhniezdení) a tým kyretom mi pomôžu, aby sa to dostalo rýchlejšie do normálnych koľají........

hagarka
11. jan 2011

@janie80 ........a že aj po potrate vlastne telo prekonáva obdobie šestonedelia a tak nejak sa toho treba držať

jarra
11. jan 2011

@rena tak som rada, že to už máš v poriadku 🙂 .. teraz pôjdeš na kontrolu až po mrche?

rena
11. jan 2011

@jarra ahoj este nie v pondelok pojdem ku svojmu lekarovi a uvidim co povie on .dnes som bola na kontrole u tej co mi robkala zakrkok.a potom povedala ked som odchadzala ze 3 mesiace by sme mali pockat a ze by som si mala dat antikoncepciu na tie 3 mesiace.ale ja nechcem ja pojdem za svojim a uvidime co povie.ale urcite 3 mesiace budem cakat a ako ti

jarra
11. jan 2011

@rena aha, tak držím palce nech aj dr. potvrdí, že je všetko ok. Ja uvidím čo mi povie dr. po prvej mrche, že ako je na tom maternica a potom sa rozhodnem či čakať 2 al. 3 mesiace..

rena
11. jan 2011

@jarra no ja dufam ze ak lekarka dnes povedala ze je vsetko ok tak aj lekar to povie.taka som bola rada tak len nech nam to vsetko zbehne aby sme sa mohli snazit uz sa na to tesim

jarra
11. jan 2011

@rena aj ja sa teším, toto čakanie je hrozné ☹

p3tra11
11. jan 2011

@rena ahoj rena, aj mne lekar predpisal antiku na tri mesiace...aby sa vsetko upravilo...

p3tra11
11. jan 2011

beriem ju uz druhy tyzden, zatial ma akurat tak od nej bolia vajecniky ako pri ovulacii a mam slabe krvacanie...nikdy som antiku nebrala, s mm sme sa chranili len kondomom a nejako si na to nemoze moje telo asi zvyknut...

rena
11. jan 2011

@p3tra11 ahoj ja som brala ked som mala 20 rokou ale teraz neviem ci budem brat radsej by som sa chranila kondomom neviem v pondelok pojdem ku svojmu lekarovi tak uvidim co povie.a tebe ju tiez dali na 3 mesiace

rena
11. jan 2011

@jarra no veru to cakanie je hrozne ale zvladneme to

p3tra11
11. jan 2011

@rena hm...ja som pred tym vobec antiku nebrala (vlastne asi raz, ale ani jeden mesiac, akosi mi z nej stale bolo zle, tak som to nechala tak)...
zatial na tri mesiace, ze by si vsetko malo lepsie oddychnut...a chcem tomu dokymu naozaj verit, tak dufam, ze ma nesklame...

janie80
11. jan 2011

@hagarka Ja som bola najprv u mojej doki, ktora povedala, ze maternica je uz cista, ze tam nic nie je. Tak ma poslala do nemocnice s podozrenim na mimomaternicove tehu... V nemocnici mi hned povedali, to com som uz vedela - ze maternica je uplne cista a HCG sa ukazalo, ze ma hodnotu 68, co je vraj velmi malicko... O dva dni bolo len 28 a primar mi vravel, ze vsetko je ciste. Na dalsi den prisli s tym, ze nejest, nepit a ze idem na zakrok, teda cistenie. Pytala som sa, ci je to nutne, kedze od dvoch lekarov som mala potvrdene, ze vsetko je ciste. Tak mi urobili este jeden ultrazvuk (po 4 dnoch) a pustili ma domov, ze vsetko je OK. Pytala som sa dalsich dvoch doki, ktore mali k dispozicii moje snimky, tak ze som urobila dobre, ze som sa tomu vyhla... Ze v mojom pripade by to bolo uplne zbytocne a ze sa mi organizmus da rychlejsie do poriadku, ak tam nebol ziaden zakrok... A vyzera to tak, ze uz som v poriadku a aj vsetky vysledky mam uplne perfektne... Tak sa teraz z toho vytesujeme obaja a ideme si uzivat, ze uz nie sme v strese, ze som v poriadku a ked to ma prist, tak to pride... 😉

janie80
11. jan 2011

@lucka1987 Dakujem, s tebou to vyzera ako? Kolajnicky su tam stale? 😉

bajonelka
11. jan 2011

@rena
Ahoj ☹ aj mne to je luto, aj mne sa to stalo ☹(((( to isét mi povedali že boli veľké a boli dvee.......tak na 2x....a dostala som zapal maternice s tých zakrokov

janie80
11. jan 2011

@rena Ďakujem, dúfam, že sa zadarí rýchlo... Tak ako predošlé... To sa podarilo hneď prvý mesiac snaženia. A to som bola takmer dva týždne na služobke... 😉 Generálku už máme za sebou a teraz naostro... 😵

hagarka
12. jan 2011

@rena ......ja si tiež myslím, že tie tri mesiace je také minimum, ktoré by sa malo počkať

bajonelka
12. jan 2011

@simaha musíš si veriť mojaa myslieť pozitívne, držím ti palce

bajonelka
12. jan 2011

@hagarka Ahoj, ako sa máš dúfam, že už lepšie...Ja som už som myslela, že bude dobre, zadivala som sa do blba a plakala som... dufam, že po tých antidepresívach mi bude lepšie..

solinkarka
12. jan 2011

@bajonelka ahoj moja

bajonelka
12. jan 2011

ahojkaj moja, ako sa maš dufam že lepšie ako ja...

bajonelka
12. jan 2011

@solinkarka nechcem ti to pripomínať ale mam taký istý test ako ty....mam ho v penazženkee...

hagarka
12. jan 2011

@bajonelka ....sú chvíľky, kedy mi nie je najlepšie, ale už chodím do práce, doma deti a celý ten kolotoč mi nedáva moc času rozmýšľať.....chce to čas....bude lepšie....ty si taká mladučká, uvidíš, že sa všetko podarí.....neviem aké vyšetrenia ti robili, ale môj doktor mi povedal, že najčastejšie to spôsobujú trombofilné mutácie....má to 60% populácie, ale dáva sa to vyšetrovať až po treťom potrate, čo je veľmi smutné.....skús sa na to popýtať

bajonelka
12. jan 2011

@hagarka a to čo je vlastne? ak s amôžem opýtať na to bližšie ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre