Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vivienkatka
17. jan 2011

tak ja tiez neviem kazdy lekar iny nazor ale uz sa citim lepsie a uz nieje taka silna 🙂 tak cakam kedy skonci a sup do snazenia 🙂

flowerfairy
18. jan 2011

@tina_22 Dakujem 🙂
@vivienkatka Super, ze si v poriadku a uz ti to slabne. 🙂 Tak nech sa cim skor snazite a nech sa zadari 😉 Ja som uz medzitym tiez dostala a tiez leje ako z krhly. Tak sme sa nejako rozhodli, ze este mesiac pockame a zacneme az po druhej. Skocim aj ja ku tete doktorke, nech mrkne na sliznicu.

eva14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eva14
18. jan 2011

ahojte ja sa vas chcem spytat aku ste mali prvu menstruaciu po kyrete.ja neviem ci je to dobre rano mi teie taka tmava az do cerna a potom asi za 2 hodini taka jasna cervena tak neviem ci je to dobre alebo zle.dakujem vopred za radu

mima263
18. jan 2011

@eva14 aj ja som to mala takto

eva14
18. jan 2011

tak ze sa nemusim obavat lebo ja uz mam s toho panicky strach je to skoro tri mesiace od porodu co mam furt vlozky a uz mi s toho sibe a kolko dni ty to takto tieko ci sa mozem spytat.

flowerfairy
18. jan 2011

@eva14 Ja mam teraz druhy den stale jasno cervena a leje poriadne. Dostala som ju po 39 dnoch od kyretu. Myslim, ze sa nemusis bat, take tmave byva niekedy na zaciatku a na konci mrchy.

janie80
19. jan 2011

Neviete mi nahodou poradit...? Co by sa stalo, ak by som otehotnela este pred prvou mrchou? 😒 Davame s mm pozor, ale mam blby pocit, ze nieco uslo... Ja som sa vycistila sama, bez zakroku a doki povedala, ze nemusim cakat na nic... Ale chcela by som aspon na prvu mrchu... 😒

lilik15
19. jan 2011

@janie80 ahoj mam kamaratku co otehotnela po kyretazi a uz prvu mrchu ani nedostala..a ma krasneho zdraveho synceka 😀

timejka2005
19. jan 2011

ahojte,viete mi niektora povedat ako prebieha revizia maternice po porode,je to inac cistenie alebo kyretaz.Onedlho ma to caka a nemam z toho dobry pocit.Najskor po porode bolo vsetko o.k a teraz,ze tam mam nejaku jednu zrazeninu,ze radsej to treba vycistit.

diorka
19. jan 2011

ahojte baby, ja som v piatok 5 tt po kyrete a zatial ziadna mrcha, len dnes mi volal obvodak, bral mi moc a krv na vsetko mozne a ze mam pozitivne vysledky na chlamydie a mykoplazmu 😒 vobec neviem, ze co to znamena, zajtra si mam ist po vysledky a za gyndosom

marikac
19. jan 2011

@timejka2005 neboli to. mna kyretaz nebolela, teda po narkoze,ked som sa prebrala, nemusis sa bat.
@diorka obvodak ti robil testy na chlamydie? podla mojich info sa robia stery z krcka....ak sa nemylim...lebo na to mam ist tiez,ale ku gynekologicke....v moci sa to da tiez zisit? super....... 😉

hagarka
19. jan 2011

@diorka ....to znamená, že sa to bude musieť preliečiť antibiotikami, ale tie chlamýdie sú také hnusoby, že sa toho ťažko zbavuje......ale určite to treba preliečiť

timejka2005
19. jan 2011

@marikac dakujem za povzbudenie🙂))ja som bola taka vyplasena ked mi to doktor povedal,som este nikdy nebola ani v narkoze.A ta narkoze je nejaka kratucka?doky vravel,ze je to rychlovka,tak dufam,ze to tak bude 😖

hagarka
19. jan 2011

@marikac ....chlamýdie by sa mali dať zistiť zo všetkých tekutín, ale hlavne ich prítomnosť v krvi....sú to hnusoby, lebo je ťažké sa ich zbaviť a potom stále kolujú po tele

marikac
19. jan 2011

@timejka2005 no max. 20 min pod narkozou....a je potom. (len ja som spala 2 hodky 😠 😠 )
@hagarka chapem. .takze by som mala mat protilatky,teoreticky, ak ich mam? mozno sa na nieco pride..dnes som na hematologii odovzdala tolko krvi, 12 skumaviek... ☹

timejka2005
19. jan 2011

@marikac tebe tiez robili kyretaz po porode?alebo?dve hodky preco?

flowerfairy
19. jan 2011

@timejka2005 Neboj, ani ja som predtym nebola v narkoze, tak som sa bala, ale bolo to uplne v pohode. Nic, len mi daco pichli, hned sa mi zotmelo pred ocami a zobudila som sa o 20 min v posteli. Ja som napriklad potom nespala vobec. Len som tam dve hodky lezala a potom som isla domov. Ja som mala kyret po MA (potrate) ale predpokladam, ze to bude tak isto vyzerat aj u teba. Drzim palceky 😉

gerdusha
19. jan 2011

baby, kontrolovali vam hladinu hcg po prvej menstruacii po kyrete? je to nutne?

petra80sd
19. jan 2011

@timejka2005 v podstate je to ako kyret 😒

mima263
19. jan 2011

@eva14 ja som mala klasickú menštruáciu 5 dní. A silné to bolo len prvé 3 dni

timejka2005
19. jan 2011

@flowerfairy dakujem krasne,dufam vsetko bude o.k.Dost ma zarazilo,ze pri prepustani z porodnice bolo vsetko o.k na UZV.A dnes zrazu,ze treba to cistit.Som rada,ze to teda neni dlhy zakrok.Dakujem 😅

zufalka
19. jan 2011

@timejka2005 ahoj,ja som mala tiež zvyšky placenty po zákroku a vyzeralo to na opakované čistenie,ale dr. mi dala každy druhy den nejakú inj. na rozohnanie a stiahnutie maternice a pri menzese mi to odišlo a nemusela som íst.

timejka2005
19. jan 2011

@zufalka aj mne davali dve injekcie,ale nezabrali.Doktor vravel,ze to neni zvysok placenty,lebo pri prepustani z porodnice tam nic nebolo.Takze je to asi nejake zrazenina ktora sa tam zachytila.Chcela som sa vyhnut zakroku,ale doktor sa vyjadril tak,ze radsejby som mala ist,aby som nezacala krvacat a nedostala zapal nejaky.Nie som nadsena,ale tak azs lepsie ako keby sa to malo zhorsit.A mala si aj nejake bolesti a silne krvacanie?

zufalka
19. jan 2011

@timejka2005 vobec nie,myslela som že ano,lebo ma to upozornila dr. ale boli to klasicke menzes bolesti,dokonca som si ani tabletku nemusela dat.Uplne v poho,neboj to je na par minut,ani nebudeš vediet,hlavne nech nemáš zbytočne problémy 😉

timejka2005
19. jan 2011

a na druhy den po zakroku pustaju domov?ci to je individualne a zalezi vlastne ako na tom budem.Skoda,ze to robia len v narkoze,mam dost velky respekt pred tou narkozou ☹

marikac
19. jan 2011

@timejka2005 nie,mne robili lebo som mala zamlknut potrat.

timejka2005
19. jan 2011

@marikac eeeejha no nic prijemne veru ☹ a uz paracujete na dalsom babatku?ci je este skoro?

marikac
19. jan 2011

@timejka2005 chceli by sme,ale neviem,ako som na tom po zdrav.stranke....

usjak
20. jan 2011

@gerdusha mne nekontrolovali HCG vobec.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre