Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

majaja86
7. feb 2011

@mimik9911 Ahoj... tak ja mám skúsensoť s narkózou, ale tuším našli sa aj také, ktoré boli bez narkozy, ale to asi v nejakej zaostalej nemocnici.

dilema
7. feb 2011

@mimik9911 no hadam len v narkoze, to by musel byt nejaky fest dovod aby nebola narkoza....

dilema
7. feb 2011

baby a mam otazku, jak dlho ste PN po kyrete? vobec sa necitim, ze by som sa mala vratit do prace, chcela by som zostat doma co najdlhsie, ktovie jak dlho ma moze vypisat, ake mate skusenosti?

zabka1984
7. feb 2011

@dilema ahoj, ja som bola na zakroku 20.1., 21.1. ma pustili domov a do prace som isla az 1.2.

horalka007
7. feb 2011

baby viete mi povedať, či ste mali po kyrete aj mierne bolesti v podbrušku a mierne zvýšenú teplotu?

majula28
7. feb 2011

@horalka007 mna v podbrušku bolelo asi týžden 😲 😝 , ale nakoľko som si nemohla dať nijaké utišovadlá 😲 kedže kojím 😒 tak som musela trpieť 😠 ...
a asi dva týždne potom ma bolelo hrdlo 😲
teplotu som nemala...

horalka007
7. feb 2011

majula28 vďaka za odpoveď, som sa preľakla či to nebude dáka infekcia, ale tak dúfam, že to bude ok...

mimi1111
8. feb 2011

@solinkarka mne povedali ze o 6 tyzdnou som zvedava kedy lebo po prvej MS sa ideme snazilkovat 🙂

mimi1111
8. feb 2011

@habibi78 dufam ze mne tak nepride to je neskoro a nebala si sa co je s tebou ked tak neskoro?

habibi78
8. feb 2011

@mimi1111 nie, bola som po tyzdni u lekara na kontrole, vsetko bolo v poriadku, bolo mi povedane, ze kramy pridu individni, ale keby nedorazili ani po 10 tyzdnoch, musim ist na vyvolavacku.... 😉

@dilema ja som bola doma mesiac..... psychicky som nebola pripravena ist do prace skor...... plus som mala v kancelarii tehotnu kolegynu, to nebolo dobre.....

@horalka007 nemala som ani bolesti, ani teplotu....

mirka321
8. feb 2011

@habibi78 a ak sa smiem spýtať kedy si mala kyret? ja som mala 28.12.10 a stále čakám na prvú mrchu.... dnes je to 43 dní a som z toho dosť nervózna....
už by sme sa chceli tiež pohnúť ďalej.....
pekný deň

habibi78
8. feb 2011

@mirka321 ja som mala kyret 18.1.2007..... o rok, 6.1.2008 sa mi narodila v 7.mesiaci tt dcerka.... 😵
neboj, kramy dojdu, potom uz bude vsetko ok, hlavne sa nestresuj.... 😉 aj ked, chapem ta....

mimi1111
8. feb 2011

@habibi78 takze ste dlho necakali po kyrete a snazili ste sa dalej aj ja by som sa chcela snazit po prvej MS

mirka321
8. feb 2011

@habibi78 ďakujem , si zlatá... 😉

janie80
8. feb 2011

@mirka321 Ahoj, ja som potratila samovolne bez cistenia maternice a doki mi povedala, ze 4-6 tyzdnov, niekedy dokonca 8 tyzdnov. Ja som prvu mrchu dostala teraz v nedelu, t.j. 44 dni po... Neboj, uz to pride... Mna zacali boliet prsia, ako v tehu a o styri dni prisla...

mirka321
8. feb 2011

@janie80 jááj, bodaj by si už mala pravdu, dnes 43 deň a nič, prsia ma nebolia ani žiadne náznaky....
mám to riadne zblbnuté, ja som stimulovala 10/2010 a to bolo tehotenstvo po IVF, takže nápor hormónov a dajako sa s tým nemôže telo vysporiadať......
ďakujem za odpoved...

janie80
8. feb 2011

@mirka321 Dievcata maju rozne skusenosti, kazde telo je ine... Ja som sa uz pripravovala na to, ze ked nepride ani tych 8 tyzdnov po, tak budem volat doki, ze co mam robit, ci mam prist a budeme to riesit... A nakoniec netreba, telicko si to vyriesilo samo... Papam vitaminky, pijem cajiky, citim si vsetky zenske veci, ale som pokojna, ze sa to dava do normalu... Aj tvoje sa da, neboj... 😉

gerdusha
8. feb 2011

@mirka321 ,

uplne suhlasim s tym, co pise @janie80 . ja som takisto ako ty stimulovala 10/2010, kyret bol 30.11. a prva mrcha prisla 43. den...takze este tomu daj nejaky ten den a potom sa spytaj dokiho..ale este nemusis velmi stresovat...myslim, ze zatial je to este ok

diorka
8. feb 2011

@mirka321 ja som bola na kyrete 17.12 a dnes mam mrchu prvy den,. len v piatok mi uz pichol vyvolavacku

@dilema ja som bola 3tt, povedal mi, z e tehotna som bola 3 mesiace, tak ma da na 3 tt

dilema
8. feb 2011

@diorka diky, no uvidim, ked tak asi pojdem za obvodnou nech ma este necha doma, ze mam depky, robit nevladzem, tak uvidim jak pochodim 😖

eva_em
9. feb 2011

@dilema Ahojte baby, chcela by som sa k vam pridat, nakolko som sa vcera vratila z nemocnice po kyretazi- MA v 10 tyzdni. Chcem sa vas opytat ci ste dostali po zakroku aj nejake lieky na stahovanie maternice, ja som dostala a mam z nich strasne krce v stehnach. Teda aspon si mylim, ze je to z tych liekov. Premyslam ci sa maternica stiahne aj ked ich pretanem uzivat. Na PN ma moj doktor nechal tri tyzdne- ZATIAL. Tak aspon si trocha oddychnem a nazbieram nove sily. Najskor som si myslela,ze je to strasne vela, ale vraj je to normalka. V praci budu nadseni, ale co uz 😲 Pokial som bola tehotna tiez na mna nejaky velky ohlad nebrali.

betty26
9. feb 2011

@eva_em ahoj ja som po kyretazi ziadne lieky nedostala

zlatat
9. feb 2011

@eva_em ja som hneď po kyrete dostala injekciu na sťahovanie maternice - takú čo sa dáva po pôrode, fajne štipľavú

Holky, ja som dnes dostala prvú mrchu po kyrete - prišla na 35.deň ... júúj, ešte jednu a možno sa pustíme do snaženia - aj tak sa nám to určite nepodarí na prvý šup

zlatat
9. feb 2011

Holky ja od kyretu pijem aloe vera s Noni - píšu, že to pomáha regenerovať všetky sliznice, upravujú menštruačný cyklus, regeneruje poškodené bunky .... verím, že aj s pomocou tohto som nemusela tak dlho čakať na mrchu - vlastne mi meškala oproti normálu len 9 dní

zlatat
9. feb 2011

@horalka007 ja som po kyrete mala asi 5 dní slabšie bolesti v podbrušku - teplotu som nemala, ale v deň, keď som začala krvácať som dostala zimnicu a horúčky - na druhý deň mi robili kyret a po ňom mi teploty klesli.

zlatat
9. feb 2011

@mimik9911 ja som bola bez narkózy - v GA - pôvodne som ju mala mať, ale sa to skomplikovalo tak mi to spravili bez ☹ 😠

zlatat
9. feb 2011

@luculka jéj gratulujem k miminku 😅

popetula
9. feb 2011

Ahojte... pridavam sa ku vam... ja som bola na kyrete 2x v januari ☹ , moja lasocka-drobcek prestal rast :( (cca 12tt)
Prvy mi robili v pondelok 17.01.11hroza, najhorsie bolo prebudenie - ta strata... Potom ma v ten den trosku bolelo brusko, ale inak som bola zdravotne OK, horsie bolo psychicky. Doky ma nechal do konca tyzdna doma (PN), mierne som este spinala, ale na piaty den (v piatok) som dostala také bodavé bolesti v podbrusku, volala som i sestricke ta povedala, ze sa maternica stahuje ze to je OK ved ste boli tehotna... Bolesti, ale stale pretrvavali tak som v utrorok skocila pre istotu k dokymu, no ale stalo sa co sa nemalo... Musela som to cele absolvovat este raz 26.01., teraz je to 2 tyzdne po druhom kyrete, a uz sa nemozem dockat menzesu, a potom krasneho obdobia - snazilkovania. 😉

nat28
9. feb 2011

Baby neviete aka je statistika co sa tyka otehotnenia po potrate? Vsade citam a pocuvam ze zena po potrate je pohnojena a lahsie otehotnie, dokonca poznam osobne pripady kedy po zakroku boli tehotne vsetky do 3 mesiacov. Snazim sa zbierat pozivitvne info, je to to jedine co ma drzi pri zivote. V piatok som bola na kyrete, cakala som vytuzene dvojicky, jedno to vzdalo v 10, druhe v 11tt. Neviem sa z toho spamatat a strasne to boli. Ved vy to chapate.

lenka1311
9. feb 2011

Ahojte Ja som mala kyret v novembri 2010. Doktor povedal, že sa máme snažiť o bábätko hneď od prvej menštruácie a šup, ono sa nám to podarilo na prvý krát. teraz som asi v 6 týždni, dúfam, že sa nám to konečne podarí po šiestich rokoch

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre