Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
20. sep 2011

@pici no ja asi najskor zavolam doktorke, ked budem mat domaci pozitivny, ze ci mam prijst alebo co...

pici
20. sep 2011

@monika2712 presne tak. oni skor kvoli tomu ze prve dva tyzdne nie je nic vidiet.. a chcu asi sono az ked je aj srdiecko...

lea1333
20. sep 2011

@eviq no sak jasne ziadny liek nie je zazracny vsetko ma pre a proti .no to mi je luto ze si tym vsetkym musela prejst znova :(a ja som brala dufik ale nemala som ani hematon ani nic len som spinila;)aj som dospinila v 11tt ale teraz sa tesim na nove tehu

eviq
20. sep 2011

@pici tusila som to podla pragmatickeho tonu v tvojom "hlase" 😉 poznam to...aj ked ja som s otehotnenim problem nemala, ale s udrzanim....tiez sa uz na veci pozeram inak ako na zaciatku....tehotenstvo som si "odkladala" a ked som sa frajerka rozhodla, ze uz je cas, tak ono to zrazu neslo... 😒

pici
20. sep 2011

@eviq ved ja som to len v dobrom pisala. a inak sa riesia zdrave zeny, inak tie co MA bola nahoda, inak tie co maju problem dietatko udrzat.. atd... ja som tehu neodkladala, alebo no? vlastne ja som chcela, ale mala som este skolu a tu som chcela dokoncit...

eviq
20. sep 2011

@lea1333 to je spravny pristup, treba sa tesit 🙂 ja si ta pamatam, tusim sme si pisali niekedy na jar, ked si prisla o babo a dufam, ze sa ti skoro podari...

monika2712
20. sep 2011

@pici ja som totiz chodila na sono kazdy tyzden,dokonca aj na kramare ma poslala za Prochadzkom, kvoli tomu ze som mala uz v 6tt dva vacky na sone, tak som bola na sone asi 5 krat, predposledny uz bol len jeden vacok a uplne posledny uz bol vacok zdeformovany... ale tak hovorila dokina, ze neni dobre ked sa baby hrnu na sono tak skoro, ze potom ak to nevyjde tak su o to viac sklamane a tak.. no ale tak co narobime, ja som sa testovala uz ten den ako mi mali prijst, a uz vtedy som mala pozitivny test... tak jasne ze som hned chcela aj na dalsie testy, krv som uz mala na druhy den bratu alebo tak nejak.. no ved uvidim, popytam sa dokiny ked k tomu pride.. mozno ma aj tak bude chciet hned vidiet.. pre istotu 🙂

eviq
20. sep 2011

@pici ja viem, ze v dobrom...ono ja tie porovnavacky a zarucene rady na konovi beriem s rezervou, lebo kazda zena je ina, kazde tehu je ine a aj kazdy potrat je iny...ja som mala tri a kazde tehotenstvo aj potrat prebiehal uplne inac a mal aj inu pricinu.....a kolko mas rokov? ja mam 30...prvykrat som bola tehu v 2009 aj to neplanovane a vtedy ma to nakoplo, ze asi to nebude take jednoduche v mojom pripade...

lea1333
20. sep 2011

@eviq hej?ja si pametam ale vedsinou podla fotiek nie podla nicou:|ano v marci som prisla o babo.musime byt vsetky optimistky aj ked si obcas poplaceme do vankusa:D

usacek79
20. sep 2011

@pici nuz ved praveze bolo prve, takze ziadne indicie, ze by nemali vyjst po predchadzajucich skusenostiach a naozaj som uplne zdrava.. ale teda vekom argumentovali, no mojim piatim kolegyniam po 30tke, z toho jedna 34r. ich lekari nepredpisali a vsetky donosili. ale to je asi naozaj bezpredmetna debata, ja len citim vyrazny odpor voci farmafirmam a kazdy kupeny liek ma normalne serie.. 😀 to mam v hlave taky problem, moja mama totiz miluje tabletky vseho druhu a jej izba aj kabelka vyzera ako lekaren, ona ma vsetko na vsetko 😀 a to je pre mna odstrasujuci priklad..

@monika2712 ja ked najdem II ciarky tak urcite nepojdem skor, ako v 8tt, ak to moja trpezlivost vydrzi, tak az v 10-11tt, tak to je dokonca aj indikovane, ze az vtedy sa ma po spravnosti ist prvy krat... Ja som teraz bola v priebehu 12 dni 3x na sono a to podla mna nebolo pre babo nic moc.. nehovorim, ze ho to zabilo, ale urcite mu to nepomohlo 😒 umrelo cca 5dni po poslednom sone.

pici
20. sep 2011

@usacek79 ja som to v dobrom myslela... lieky namiesto lentiliek to urcite nie...

pici
20. sep 2011

@eviq 29 budem mat vo februari.. a viete pricinu preco babatka u vas neostanu?

eviq
20. sep 2011

@lea1333 pisali sme si len par viet, pytala si sa nieco ohladom kyretu tusim....jasne ze si poplaceme ved to je normalne...ked mi niekto povie, ze nemysli na to, netrap sa a bud silna, tak mam chut mu fyzicky ublizit, hlavne ked to povie nejaka co ziaden problem nemala....alebo ked mi radia, ze mam otehotniet tak aby som o tom ani nevedela!!! 😀 pritom ja si potrebujem pichat injekcie od prveho dna tehu tak asi tazko budem cakat ako truba, co sa bude diat, ci sa to podarilo alebo nie...........no zaase som sa rozohnila na tu temu... 😀

eviq
20. sep 2011

@pici tak prve odislo dost skoro so silnym krvacanim, ked ma cistili uz tam ani nebolo a pricinou bola pravdepodobne chripka a silne horucky plus antibiotika, co som brala na zaciatku tehu, ked som este nevedela ze som tehu....druhe pravdepodobne kvoli trombofilii, vtedy som este nemala vysetrenu krv a nevedela som, ze si mam pichat a teraz tretie bola "mola" - doslo k chybnemu spojeniu spermie a vajicka, ma to jedna z 2000, tak preco nie ja.... 😖

pici
20. sep 2011

@eviq aha.,...tak to je fakt smola... pichas fraxiparin? alebo? a skusate dalej, ci ste si dali pauzu?

eviq
20. sep 2011

@pici pichala som si fragmin, to je nieco podobne....tak posledny potrat bol ani nie mesiac dozadu, takze teraz mam pauzu a este si ideme urobit nejake dalsie vysetrenia pre istotu, nechcem len tak bezhlavo skusat dalej. uvidime, ci sa este nieco zisti, nechcem aby ta pauza bola prilis dlha, uz nemam 20 🙂

pici
20. sep 2011

@eviq a odporucali vam nejake speci vysetrenia?

eviq
20. sep 2011

@pici nemali sme vysetrenu uz len imunologiu...ideme do prahy, tu to nerobia komplexne. okrem trombofilie mame ostatne v poriadku. aj ked je mozne ze si nieco zopakujem, lebo od roku 2009 sa mohlo kadeco zmenit.

kaculiatko88
20. sep 2011

@lea1333 a môj bývali gynekológ nič neurobil ani ako prevenciu. Stále len čakal ako sa to vyvinie. Tak som zmenila. Ani ma nevypísal na PN, ani z dôvodu, že pracujem v infekčnom prostredí.
@pici

tak na genetické vyšetrenie sme boli v pondelok o mesiac budeme mať výsledok . Bralo nám krv na chromozómy, pani doktorka nepredpokladala žiaden problém z genetickej stránky. Doporučili nám ešte hematologické. Prvý spontánny potrat neviem príčinu a pri druhom je určená herpetická infekcia, kedže histológia placenty bola negatívna.

lea1333
20. sep 2011

@eviq uplne si napisala moje pocity tazko niekomu vysvetlis ze neda sa na to nemysliet ten kto nezazil nepochopi!

pici
20. sep 2011

@eviq tak prajem vela stastia...
@kaculiatko88 uff.... tak snad do tretice vsetko dobre
@lea1333 ano zlatko, presne to chapem, nikto to nepochopi... clovek chce len pomoct aby druhy nepadol do depresie

eviq
20. sep 2011

@pici dakujem, aj tebe...

eviq
20. sep 2011

@lea1333 tak sa treba o tom bavit len s tymi, co je sanca, ze to pochopia...drzim ti palce, nech uz tie // skoro najdes 🙂

lea1333
20. sep 2011

@pici ale ja som tym nemyslela teba lebo ty zazivas podobne sice si nepotratila ale aj vasa cesta je dlha!myslim tym tie dobrosrdecne kamosky co otehotneli ani nevedia ako a radia mi ze ako strasne na to myslim ze za to neotehotniem...

pici
20. sep 2011

@lea1333 zlatko. ved to v dobrom kazdy mysli... nikto nevie, ze take dobre mienene rady bolia viac ako keby boli ticho... ja uz viem ze nikdy sa nebudem nikoho pytat, kedy bude mat dieta, aj ked vzdy to bolo v dobrom

kaculiatko88
20. sep 2011

@pici tak aj ja si hovorím, že do tretice všetko dobre.

Najviac ma hnevá, keď žena nevie ani ako otehotnie a nechce to malé. Ale tie, ktoré to berú za samozrejmosť. V poslednom čase je okolo mňa neskutočne veľa tehu. Je to záťaž na psychiku. Nikto z môjho okolia neprežil to čo ja ale idú mi radiť čo a ako mám robiť.

pici
20. sep 2011

@kaculiatko88 tak to si obklopena zlymi ludmi... ja mam podporu vsade :D

kaculiatko88
20. sep 2011

@usacek79 ja som bola u dr. hneď prvý deň vynechania mrchy. Aby urobil niečo preventívne. Dal mi kontrolu o 5 t. V tom čase sa mu niečo nezdalo tak povedal, že počkáme ešte 2t. Mne to nedalo a vybavila som si sono u iného dr. A ten sa až vyjadril priamo. Vlastne môj dr. to naťahoval zbytočne 2 t keď embryo bolo už mŕtve. To ma asi najviac nahnevalo.

kaculiatko88
20. sep 2011

@pici ja mám najväčšiu podporu u manžela a v práci (lekár a sestra, ktorý ma podržali a veľa veci vybavili). A v mojej časti rodiny, lebo ich nevidím tak často. 🙂 🙂

usacek79
20. sep 2011

@kaculiatko88 tebe v 7tt povedali definitvne, ze plod je mrtvy?? na zaklade coho?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre