Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
9. okt 2011

@gumkacka1
mna tie frazy lekarov typu "mozno sa ani nic nenajde, ...." strasne vytacaju
urcite by som na tvojom mieste trvala na vsetkych testoch, ked si mala prve tehu bez problemov - to nemusi nic znamenat, v kolkych tt si mala tie 2 zamlknute??

gumkacka1
9. okt 2011

@tinasc protilatky - to ked ma dieta inu krvnu skupinu ako matka?

gumkacka1
9. okt 2011

@shania31 obidva zistene v 9 tt, ale plod zodpovedal 6 - 7 tt

shania31
9. okt 2011

@gumkacka1
nie
mozes napriklad vytvarat protilatky proti spermiam alebo proti bunkam plodoveho lozka

lucka23
9. okt 2011

@gumkacka1 ja mala prve tehu uplne bezproblemove. vlastne take bolo aj to druhe az do 20tt kedy zistili na sone ze malemu uz nebije srdiecko. 😔 dr. ma poslala na hematologiu aj genetiku ale stale cakam na termin. chcela by som verit tomu ze to bola len blba nahoda kedze doetraz sa nevie preco sa to stalo ale dost ma mata to ze aj moja mamina prekonala 2 potraty /vzdy v prvom trimestri/ ale aj svokra prisla o 2 deti. prve tehu bezproblemove, potom o jedno prisla v 8 mesiaci a o dalsie dokonca v 9.

tinasc
9. okt 2011

@gumkacka1 tak tak ako písala @shania31 také protilátky...

lucianak
10. okt 2011

@poisonblu Tak to je správny názor, ja už asi len nejaké dva, tak uvidíme, snáď dorazí.... lebo bolo trošku ťuťu muťu, ale tak snáď nič. Ale po ms by som sa tomu chcela venovať zo všetkých síl.

lucianak
10. okt 2011

@tinasc To je ale blbá náhoda, čo? Jasné, že nemoli vedieť, čím ssme si prešli, ale to aj tak.... iste aj tebe prišlo ľúto, ako mne. Ale verím, že najneskôr koncom budúceho roka budeme maminami.

lucianak
10. okt 2011

@boobaa Správne, páči sa mi tvoj postoj a ako som už napísala, pre mňa si silná žienka. A treba len veriť, že onedlho sa nám sen splní. Musíme byť len trpezlivé a to ti píše žienka, ktorá je fest netrpezlivá 😅
A to s tým v obchode ma mrzí, ale nemohol to vedieť. Zrejme ešte bruško ostalo. Inak ako si dopadla na tom zákroku, už si bola, či ešte len pojdeš???

lucianak
10. okt 2011

@hortenzia_ Tak ty si potom jedna z výnimiek, gratulujem. Bodaj by to vyšlo aj nám, ktoré sme tu na MK

lucianak
10. okt 2011

@kacena85 Tak od februára je to dosť dlhý čas. Keď ani vyvolávačky nezabrali. A keď si mala pauzu v HA, mala si len to špinenie? A neskúšala si si merať bazálnu teplotu v pošve, či máš ovuláciu? Nie som síce dr., ale si myslím, že ak máš ovulku, mohla by si ostať aj tehu.

lucianak
10. okt 2011

@kattarinab Fiiiha, tak to je krásna práca, určite si už mala vysnívané, čo všetko budeš mať onedlho doma... Aj ja som dlho lovila na nete ešte predtým ako som otehotnela, pozerala oblečko, kočiriky, postieľky a proste všetko... Dúfam, že najneskôr do konca budúceho roka budeme mať bábätká... Ceeeeeem, ceeem, cem...a hotovo 🙂

lucianak
10. okt 2011

@tinasc Jeee, ty už máš jeden zázrak doma??? koľko má? 🙂 To som ani nevedela. Teba aspoň má kto držať byť silnou... teda okrem manžela/partnera.

lucianak
10. okt 2011

@lucka23 Ufff, tak to je dosť kruté.... dúfam, že ty si mala posledný potrat a už bude len radosť z mimina.

marecek1
10. okt 2011

@kacena85 ahoj, ja som po kyretáži tiež nedostala menštruáciu, tiež mi pichali injekcie na vyvolanie, a nepomohlo. následne mi teda lekár nasadil antikoncepciu na vyvolanie cyklu, našťastie to zabralo.

marecek1
10. okt 2011

@shania31 viacero lekárov sa vyjadruje v tom zmysle, že "nič sa nenájde". môj lekár ma tiež upozornil na to, že laboratórne rozbory z kyretáže nemusia ukázať vôbec nič, jednoducho plod bol poškodený - mohlo to byť aj v dôsledku nejakej infekcie, máličko zvýšenej teploty v tele.... sa ma pýtal, či som nebola nachladnutá, či som nemala nejaké príznaky chrípky, príčina sa zistiť vôbec nemusí. My sme s manželom boli potom aj na vyšetreniach, genetických, hematológia.. a všetko ok.

kattarinab
10. okt 2011

@lucianak aj ja tak planujem, dufam, v roku 2012 budem mať babo - no ja som už čo to aj pokupila - ked niekedy to člveku edá, ked vidí niečo krásne - kočík mám tiež už vyhliadnutý, ale v roku 2012 bude aj tak nová kolekcia z všetkeho 🙂

gumkacka1
10. okt 2011

@lucka23 to mi je luto, co sa vam stalo. ☹ A to ta este od augusta neobjednali alebo mas uz termin a cakas na vysetrenie?

gumkacka1
10. okt 2011

@shania31 no ved ja budem trvat na vysetreniach, ale hlavne aj na takych zakladnych. Lebo pred prvym tehotenstvom som mala problemy s vytokmi a opakovanymi zapalmi mocovych ciest, tak ci nie je problem tam. Ci nemam najaku skrytu inferkciu, aj ked nemam problemy, alebo manzel.

gumkacka1
10. okt 2011

@kattarinab ty som bola tiez v majovkach, ze? Drzim palceky, nech sa vam coskoro zadari otehotniet a nech je vsetko v poriadku.

desiree_tf
10. okt 2011

@kaculiatko88 ahojky ako sa mas? Ja som uz po prvej ms po kyretazi, prisla mi presne ako hodinkyo mesiac. Bola trosku silnejsia, ale davala a ked ma v podbrusku bolelo daval som si lieky proi bolesti, ale celkom sa dala. Inak k tomu fajceniu co si spominla. Ja som nefajcila 4 roky a dako posledne 3 tyzdne si zapalim tak 3 denne. Presne ono sa s tym kazdy musi po svojom vyrovnat ... Ako tiez je to u mna len z nervov, nemam problem aj 2 dni nefajcit, ale potom to pride ze si opat zapalim,viem ze prestanem coskoro,ale momentalne je to to takto...este som aj taka precitlivela daka odvtedy...ako uz nemyslim na to cele, ale tak celkovo citim zmeny v mojom zivote a je ich dost, sype sa mi vsetko obcas...
Verim tomu,ze vsetko v pohode zvladneme postupne. Prajem ti vela stasticka, zdravicka a vsetkeho dobreho 😉

lucka23
10. okt 2011

@gumkacka1 ale ano uz nas objednali. na hematologiu mam ist 28.10 a genetiku dokonca az 15.11. objednavala som sa v polke augusta. a kedze som rozhodnuta ze po dalsej MS sa pustame do snazenia tak ani vysledky dovtedy mat nebudem. ale tak snad bude vsetko oki.

tinasc
10. okt 2011

@lucianak áno... oveľa lepšie sa mi to znášalo, lebo som vedela, že ma doma už niekto čaká... bude mať 6 rokov a ako si napísala, je to náš zázrak... tiež sme o ňu bojovali... ale aj tak to dosť bolelo... lebo je to už nejaký čas čo som rodila a tešili sme sa, že bude mať súrodenca ☹

kattarinab
10. okt 2011

@gumkacka1 ano - mala som to vyratané okolo 16.5 ale nevyšlo to 😒 aj ty si tam bola? čakam na prvu menštruaciu a ideme to skusiť znova

gumkacka1
10. okt 2011

@lucka23 tak to si ma nepotesila, to mozem cakat vysledky tak o pol roka 😒

gumkacka1
10. okt 2011

@kattarinab hej, aj ja som mala termin v maji - desiateho. Velmi sme sa tesili, lebo sme uz o jedno babo prisli vo februari. A zase to tak dopadlo. Teraz ma cakaju geneticke a hematologicke testy. Takze snazilkovanie odlozene na neurcito. Podla doktora si mame na pol roka az rok dat prestavku. Este, ze mame dcerku, aspon na to tak nemyslim, aj ked ma to mrzi, ze to tak dopadlo ☹

lucka23
10. okt 2011

@gumkacka1 no aspon u nas sa tak strasne dlho caka na termim a potom aj na vysledky. inde to mozno nie je take strasne. prave pre to cakanie to risknem a budeme sa snazit aj bez vysledkov. tak ti drzim palce aby si tie vysetrenia mala cim skor za sebou.

kaculiatko88
10. okt 2011

@desiree_tf ahoj ... tak ja vydržím bez fajčenia aj celý deň. A teraz fajčím tak max 3 x denne. Ale prestávam. Ja som teraz nejaká nervózna. Všetko mi lezie na nervy. Aj ja som mala prvú mrchu takú divnú, ale druhá bola už ako pred tým.

chrustik1
10. okt 2011

Ahojte, som rada, že je tu takáto téma, hoci je smutné, že je nás toľko, ktoré sme si tým prešli. Ja som bola na kyrete minulý pondelok, špinila som týždeň, dnes už nie. Ale chcem sa spýtať v nemocnici vraveli, že MS by mala prísť o 4-6 týždňov po kyrete, ale ja mám také divné bolesti ako keby mala prísť. Neviete mi poradiť, je to normálne?

gumkacka1
10. okt 2011

@chrustik1 tu sliznicu v maternici pri zakromu odstrania, takze kym dorastie by malo trvat min. 28 dni. A vtedy by si si mala dostat prvu menstruaciu. Ale ja som po prvom cisteni dostala az za 6 tyzdnov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre