Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
15. okt 2011

@shania31 a ako sa to riesi? alebo teda bude riesit ked budes tehu? prednison? ci?

shania31
15. okt 2011

@katusap
uz ho beriem 4 mesiace, ale nikto mi nic nezaruci, zatial sa stale moje telo sprava po starom- snazime sa 3 mesiace ale bez uspechu 😖

katusap
15. okt 2011

@shania31 my sme sa po kyrete tri mesiace nesnazili ked som cakala na vysledky a teraz mame za sebou uz jeden nevydareny pokus....som zvedava, kolko ich este bude 😖 inak toto co mas ty mala aj moja kamoska, ale ona ani nemohla otehu prirodzene, bola na umelom 2x a nevyslo im to....na 3x jej dali prednisom a vyslo to....sice je este len v 7tt ale snad to doklepe do konca ...a ty takisto....u mna nie je tiez zaruka, ze injekcie heparinu pomozu, je to len nejake poistka, ale zarucene nie je nic

shania31
15. okt 2011

@katusap
no ved my sme mali tiez problem otehotniet- to sa nam zadarilo takmer po 2 rokoch, nejakym zazrakom, no my sme mali tiez po kyrete pauzu cca 4 mesiace a odvtedy opat stale nic 😖

katusap
15. okt 2011

@shania31 aj nieco este beries? nejake vitaminy, alebo tak? ja mam teraz len od hematologicky naordinovane vysoke davky kys. listovej....a sem-tam si dam vit. E ...obcas alchemikovy caj ....tiez som zvedava kolko nam to bude trvat

shania31
15. okt 2011

@katusap
ano papam - kyselina listova, Celaskon, magnezium a pijem este zeleny jacmen

katusap
15. okt 2011

@shania31 tak nech sa rychlo zadari 😉

shania31
15. okt 2011

@katusap
dakujem, aj tebe 🙂

lucianak
17. okt 2011

@katusap Tak to pevne verím aj ja, no ja som si myslela, že keď si tu dlhšie nebola, tak že tie dovré správy už aj máš 🙂 ALe bodaj by to bolo už o tie 2 týždne. Ja som inak mala takto ms bežne, teda dosť často, že ovu na 21. - 24 deň. Dnes som si merala a mala som 36,7... čo stále nie je 37.... a to je dnes už 26dc. No neviem, som zúfala, lebo som si nemerala hneď po skončení ms a aj pár dní bolo meranie vynechané. Tak neviem teraz. Už iba do ms pomeram a potom naplno od skončenia ms až do začiatku ms každý 2-3 deň... Lebo so šantigumkou sa mi to veľmi neľúbi... 😒

lucianak
17. okt 2011

@kaculiatko88 Aj ja ti držím palce, aby genetika bola dobrá, aby tam nič nezistili, iba to, že to je ok. Ja po hematku si idem na ďalší týždeň v stredu, tak som už napnutá. Ako keby som čakala, že si pôjdem prevziaľ prvú cenu. Ale dúfam, že to tak aj bude a môžme sa začať snažiť jedna radosť 🙂 Dúfam, že sa nám to všetkým podarí čoskoro a už si budeme vymieňať iné správičky a hlavne v inej téme...

lucianak
17. okt 2011

@eginny Ja som po zákroku cez PN hľadala na nete takmer nonstop, že čo, prečo, aké vitamíny brať, koľko čakať... Natrafila som aj na článok, ktorý hovorí, že je najlepšie otehotnieť do pol roka po zákroku. Že je vysoké % na bezproblémové tehotenstvo a aj zdravé dieťatko. Tak si držme palce, aby nám to čoskoro vyšlo. No skús počkať aspoň 1-2 ms a potom sa na to dajte.
Skús si prečítať http://zdravie.pravda.sk/cakat-po-potrate-na-da...

shania31
17. okt 2011

@lucianak
servus, aj ja som tak hladala po nete co, preco naco zaco - kedze ti lekari dokopy prt povedia

tinasc
17. okt 2011

@shania31 a koľko dopredu sa musí brať ten prednison? lebo ja ho ešte neberiem až pri stimulke na ivf...

shania31
17. okt 2011

@tinasc
mne ho kazali 6 tyzdnov, kedze vytvaram aj protilatky proti spermiam a my sa zatial snazime prirodzenou cestou
ale ty si bola tusim na vysetrenia na Slovensku, mozno tu maju iny postup

tinasc
17. okt 2011

@shania31 hej aj ja mám na spermie, tak netuším ako ma nastavia...

shania31
17. okt 2011

@tinasc
a nevies ani jaku silnu davku budes brat? ja som zacala 5 mg denne a teraz uz len 2,5 mg denne

tinasc
17. okt 2011

@shania31 netuším, lebo keď som bola v septembri pre výsledky, tak som hovorila s doktorom, že stimulku odkladám, tak niekedy v decembri idem na nastavenie tak potom sa dozviem... ale stále mi to vŕta v hlave, či to bude stačiť, len pri stimulke, či netreba ho brať skôr...

tinasc
17. okt 2011

@lucianak nevieš náhodou, či ten femibion 800 sa môže brať aj pri hypothyreóze?

kukucg
17. okt 2011

@jajuuus
@gumkacka1 tak presne taketo nieco ma trapilo teraz sa to uz lepsi a vobec som nechapala ze co ma to vlastne boli.... ale pozeram ze nie som sama...

poisonblu
17. okt 2011

tak dnes som volala na genetiku a objednali nas na 24.10., tak som zvedava, ci nieco zistia....

monika2712
17. okt 2011

ahojte baby, no co nove? my prve pokusy za sebou, ale asi sme sa v zlu dobu snazili, takze myslim ze neuspesne.. 😖

hariet
17. okt 2011

caute caute. ja este mam sem tam..nazvala by som to spinenie... ale citim sa uz dobre. Mam pocit, ze som nabrala druhy dych na snazenie - resp. na samotny sex 😀 ved uz sme to taak davno normalne nerobili 🙂)

marianax
17. okt 2011

@anniqa ahoj vobec sa nepozname ale je mi velmi luto ze si prisla o dietatko ...je to nespravodlive ze tie zeny ktore chcu nemaju a ktore nechcu maju ich az az...no verim tomu a drzim palceky aby si co najskor otehotnela a narodilo sa ti zdravucke bambulca 😉 a drzim palce aj na tu kyretaz drz sa 😉

kacena85
17. okt 2011

@lucianak ahoj, dakujem za radu, sledujem to tri dni zatial a po jednom stupni mi klesa teplota, dnes beriem poslednu tabletku HA, 27 som objednana k doktorovi...tak budem sledovat teplotu ale snazit sa mozme tak ci tak...ale isto to nebude na skodu sledovat to...aspon budem vediet..aj ked to snazenie asi nema moc vyznam ☹

chrustik1
17. okt 2011

@kaculiatko88 ja počkám do prvej ms a pôjdeme na to. Mm je aj tak už riadne nažhavený a to som len 2 týždne po kyrete, neviem si predstaviť ako vydrží bez sexu až do prvej ms (teda ja úprimne tiež 😀 ). Ja si myslím, že ak telo pripravené nebude tak neotehu. Ozaaaj, na tú zápchu je super magnézium, neverila som tomu ale fakt pomohol.

natalia
17. okt 2011

@chrustik1 ja som otehotnela po prvej MSa potratila som zas...počkam radšej tri mesiace..ale bez sexu sme tri týždne..ťažko je vydržať.. 😀 vraj treba počkat do prvej MSa to može trvat aj dlhšie..ale asi to risknem.. 😀

lucinocka
17. okt 2011

@tinasc ja som brala prenatal od jamiensona, tiez mam hypotyreozu..a mam pocit, ze som mala privela jodu, aspon podla vysledkov mi chcel endo znizit davku.. co by to spravilo enviem, nestihli sme to vyskusat..

poisonblu
17. okt 2011

@chrustik1
@natalia
baby, my sme sa milovali tyzden po kyrete, ale velmi opatrne...a nic sa mi nestalo..bola som uz aj na kontrole u Dr. po prvom menzese a povedal, ze vsetko je ok 🙂 my uz cakame na druhu menstruaciu - 2 tyzdne a potom ideme naplno....

tinasc
17. okt 2011

@lucinocka hmm... ja som pri prvom tehu brala celé tehotenstvo maternu a aj tam bol jód... ale to som vtedy tak neriešila... tak neviem poradím sa v lekárni

lucinocka
17. okt 2011

@tinasc ono sa to ukaze na vysledkoch krvi, a vzdy lepsie viac jodu jak menej si myslim.. ja som poctivo brala vitaminy 9 mesiacov pred otehu a 3 mesiace tehu.. a teraz sa nemozem dokopat vratit k vitaminom, i ked ma pekne drzali takmer rok som nebola ani prechladena nic..a od kyretu mi je imunita tak naprd, ze z prechladenia do prechladenia, aj streptokok sa u mna usidlil.. asi ich zacnem zase hltat :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre