Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
17. okt 2011

@lucinocka aha, takže relatívne by som tým nič nepokazila hm? no ja zase mám stále herpesy na perách, hrôza.... takže imunita znížená... tak preto aj uvažujem o tom femibione... tebe endokrinolog nič nehovoril, že by sa nesmeli vitamíny s obsahom jódu?

natalia
17. okt 2011

@poisonblu tak s priatelom by sme sa už mohli aspon milovat aj ked nie na plno...musim počkat tri MS aby som nepotratila zas...lebo dva potraty po sebe mi zlomili psychiku ☹

poisonblu
17. okt 2011

@natalia a nezistili, ze kde je problem u teba? ci velmi skoro po sebe boli tie tehotenstva?

natalia
17. okt 2011

@poisonblu doktor povedal že to bolo po sebe hned po mesiaci že sa nemožem čudovat..teraz mi prizvukoval že minimalne tri musim počkat 😠

poisonblu
17. okt 2011

@natalia ja neviem, niektorym babam sa podarilo donosit aj ked otehotneli po mesiaci....ja nechcem cakat, mam na to svoje dovody...snazim sa pripravit svoje telo maximalne ako sa da...takze ak by sa nam podarilo buduci mesiac, tak to bude po 2,5 mesiaci, tak to by uz malo byt ok si myslim

kaculiatko88
17. okt 2011

@chrustik1 skúsim ráno piť magnézium alebo v práci keď bude čas, lebo ľudia začínajú byť chorý. Ďakujem za radu. Jasné keď sa obja citíte na to tak šup na to. Budeme držať silno palčeky.
@lucianak Držíme palčeky, že všetko bude Ok. Ja vo štvrtok napíšem ako dopadli výsledky z genetiky,

Tak začala som cvičiť a papať veľa ovocia a zeleninky a piť neskutočné množstvo čistej vody. Cez víkend chceme ísť do sauny, že posilnime imunitu. A v pondelok čakáme 3 mrchu. A šup do snažilkovania.

Babenky myslím na Vás a všetkým držím palčeky. 🙂 🙂

natalia
17. okt 2011

@poisonblu tiež si myslim že to by bolo ok...ja mam taky hekticky život možno aj psychika urobila svoje

jajuuus
17. okt 2011

tak som bola včera večer na pohotovosti, lebo tie bolesti boli ukrutné... a dnes som bola znovu na čistení, lebo som tam mala krvné koaguláty... tak to museli odsať... dúfam, že je to už ok... 😔 už mám toho fakt dosť, vytrápená som na pár rokov... 🙄

poisonblu
17. okt 2011

@natalia ja mam tiez psychiku v zlom stave, ale zo sefa, nie z potratu alebo obav o dalsie babatko...najradsej by som v praci dala vypoved, aby som bola v klude, ked otehotniem, ale musim v praci min. do konca roka vydrzat...potom sa ma rusit firma a sef bude prepustat, tak uvidime

evakva
17. okt 2011

Tak sa k Vam pridavam. Sice velmi, ale velmi nerada 😢 . So stastim som si po 3 rokoch snazenia nasla dve ciarky a teraz ma caka kyret. Bojim sa, nakolko som po svojom prvom porode v setnedeli mala kyret, po ktorom som mala velke problemy a nemohla som mat dlho menzes. Toto je moj prvy a velmi dufam, ze aj posledny potrat. Posle ma lekarka automaticky na genetiku a hematológiu, alebo sa treba pytat?Dakujem za odpovede.

natalia
17. okt 2011

@poisonblu som zvedava čo mna postretne a kedy otehotniem ..a budem v neustalo strese či to zas nedopadne zle...ked sa ma pytaju znamy kde mam brucho a podobne ,mi je ťažko... ☹

natalia
17. okt 2011

@evakva to neviem mna neposlali ani po dvoch potratov....ale pytala som sa nato dok..a povedal že to neni potrebne...zatial

poisonblu
17. okt 2011

@evakva mna moj dr. poslal po prvom na genetiku, ideme buduci pondelok..ale, ze vraj to lekari bezne nerobia..az po viacerych potratoch

poisonblu
17. okt 2011

@natalia u nas o tom vedeli rodicia, surodenci, niektori kamosi a aj v praci o tom vedeli...ale ja to neberiem zatial tragicky, po druhom by som to asi tazsie predychavala...ja osobne nejak nemam materinsky cit v sebe rozvinuty, ale blizim sa k 30-tke, tak by sa dietatko uz patrilo....hadam sa ten cit vo mne prebudi :D

natalia
17. okt 2011

@poisonblu určite sa prebudi neboj..si is ista že to babo chceš?Je to krasne ale obnaša to vela starosti aj odriekania...teraz mam vačšie deti

poisonblu
17. okt 2011

@natalia jj, chcem...🙂 mame malu 3-rocnu neter..predtym ako som bola tehotna som sa s nou nejak extra nehravala, ale po tom co som zistila, ze cakame babatko, tak som si k nej nejak nasla cestu :D ja sa bojim deti, chytit ich a tak, aby som im neublizila :D ale tak vlastne, je vlastne

natalia
17. okt 2011

@poisonblu tak vlastne je vlastne...a je to krasne obdobie...uvidiš.. 🙂 ja už ani neviem ako to je ked moje deti maju 12 a 14 r...som zvyknuta mat už klud ..ale určite budem ešte jedno chciet

poisonblu
17. okt 2011

@natalia ty mas aspon tie dve....ja dufam, ze sa nam to na druhy pokus podari a skonci to stastne 🙂

natalia
17. okt 2011

@poisonblu určite neboj sa..ja som rada že mam aspon dve dievčence doma.... 🙂

marecek1
18. okt 2011

@evakva ahoj, väčšinou po prvom potrate (aspoň čo som sa ja stretla s názormi lekárov) sa neposiela automaticky na genetiku či hematológiu, až po 2, niektorí lekári dokonca až po 3. Ale pýtať sa môžeš, niektoré kočky tu písali, že ich lekár poslal už po prvej kyretáži. Tie vyšetrenia nemusia tebe ani manželovi odhaliť nič, ale aspoň budeš mať istotu, že je všetko ok, a menší strach pustiť sa do snažilkovania opäť.

marecek1
18. okt 2011

@poisonblu tiež som sa kedysi bála chytiť malé dieťa do rúk, zvlášť, keď bolo skutočne maličké a bez zavinovačky, ale pri svojom synčekovi som sa to "naučila", a teraz sa už nebojím pomojkať si aj iné detičky - sestrine, kamoškine... pri vlastnom miminku človeku nič iné nezostáva, ako sa naučiť ho držať - treba ho kúpať, obliekať, pritúliť si ho, keď plače - bože, už aby sa nám zadarilo, a mohla by som si toto všetko zopakovať so svojím bábätkom 🙂

lucianak
18. okt 2011

@shania31 Presne, nič nepopvedia... a už keď aj povedia, tak každý povie inak. Keby aspoň 2 povedali to isté, tak to by bol úspech.

lucianak
18. okt 2011

@monika2712 Aaaale, netreba zúfať, musíš myslieť pozitívne. A na Vianoce už bude mašlička okolo bruška, nebojaj... Bude dobre a určite sa úspech dostaví.

lucianak
18. okt 2011

@kacena85 Určite to nie je zbytočné snaženie. Netreba sa snažiť z povinnosti, ale pre radosť 🙂 Ja som včera mala 36,7 dnes 36,9. Takže plodné dni nabiehajú... ALe už by som čochvíľa mala dostať aj ms. Ak dostanem do týždňa, tak sa mi plodné dni presunuli ešte viac na koniec ako som mala predtým. No treba len vyčkať a čas ukáže. Ale po ms už merať nebudem, nebudem sa strasovať, že teraz musíme zabrať a valcovať manžela, že je ten správny čas. E-e...

lucianak
18. okt 2011

@kaculiatko88 Oki, ja tiež dúfam, že aj tvoja genetika bude ok... Veď to už len zajtra a už budeš na ďalší deň vedieť výsledky. Ako dlho si na ne čakala???

lucianak
18. okt 2011

@poisonblu Ja mám z roboty tiež nervy, teda hlavne zo šéfa, ako ty. Pri každej príležitosti buzeruje a podkopáva psychiku. Snažím sa to púšťať hneď z hlavy a nebrať to vážne, ale to sa donekonečna nedá. Preto som sa rozhodla, že akonáhle zistím, že čakáme bábo, idem na PN. Či to bude o mesiac alebo neskôr, kašlem na to. Nezaujíma ma, či bude mať kto robiť, ja musím pozerať na seba a na budúce bábo.

jenny6
18. okt 2011

Baby, chcem sa vás spýtať- dostali ste nejaké rady, čo dodržiavať po kyrete??? Ja som mala spontánny potrat v 4 týždni, no aj tak ma poslali na čistenie.. Ako dlho ste ostali doma? Boli ste PN? Ako dlho ste mali krvavý výtok????

poisonblu
18. okt 2011

@lucianak ja som sa na pn hodila aj pri prvom tehotenstve a nepomohlo, aj tak som potratila ☹ teraz silno rozmyslam, ze pojdem na pn uz skor...len si to musi premysliet 🙂

poisonblu
18. okt 2011

@jenny6 ja som bola PN 2 tyzdne, ale pytala som si PN-ku...a dodrziavat? hm, ja som nejak nic nedodrziavala, iba so zacala pit alchemilkovy cajik a brat femibion...plus mne predpisali zelezo...a spinila som asi 4 dni

monika2712
18. okt 2011

@jenny6 ja som nemalo vobec PN, v piatok kyret, v pondelok uz v praci tusim. hlavne sa moc fyzicky nenamahat niekolko tyzdnov, necvicit, nedvihat takze veci. krvacanie je individualne..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre