Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
20. okt 2011

@kacena85 Ja by som malauž asi polovičku za sebou, ale snažím sa na to nemyslieť. Nechcem sa psychicky týrať, že čo by bolo, ak by.... E-e, to mi nestojí za to. Už sa teším na začiatok novembra, keď už nebudem musieť siahať každé ráno po teplomery, ale rovno po manželovi 😀 Teda ak by nebol v robote, ale cez víkendy rovno po ňom. Ráno mi bolo akosi blbo, točenie hlavy aj som zvracala. Ale to pripisujem včerajším nie moc kvalitným raňajkám. Už raz mi tak bolo. Tehu nemôžem byť, pretože ťuťulky boli len so šantigumkou. Ale už tretí deň mám teplotu 36,9. Zdá sa mi to nejaké divné 😒

kaculiatko88
20. okt 2011

@lucianak ahoj .. tak genetické testy máme v poriadku. Spadol mi kameň zo srdca, Ešte počkať 5 týždňov čakať na hematologické.

kacena85
20. okt 2011

@lucianak no ja si meram tu teplotu ale beha mi to hore dole jeden stupen ale tak ktovie cim to je.my sme skusali po vynechani HA mesiac a nic...tak budeme skusat dalej.tiez som si chvilku myslela, ci nie som tehu...stale osm len jedla, nafuknuta, taka unavena ale bolo to asi len tou hlupou jesenou 😠

monika2712
20. okt 2011

@kaculiatko88 no super sprava, snad aj hematka tak dopadne.. ja akurat cakam o tyzden mrchu, bohuzial tento mesiac nam to asi nevyslo, zle sme si to naplanovali, tak si vravim ze dalsi mesiac to uz musi vyjst a pred vianocami sa budem tesit z kolajnic 🙂

marecek1
20. okt 2011

@kaculiatko88 super 🙂 dobré výsledky vždy potešia 🙂

kaculiatko88
20. okt 2011

@monika2712 ďakujem aj ja v tom dúfam, a keď nie tak dnešná medicína už je pokročilá. Aj nám to tento mesiac nevyšlo, ale dúfam, že ten ďalší bude úspešný. Ja čakám na mrchu v pondelok.
@marecek1 ďakujem. Tak to teda, že potešia.

monika2712
20. okt 2011

@kaculiatko88 no ja tiez tak nejak od pondelka ju ocakavam.. ale este mam taku malicku nadej stale v sebe ze mozno ze. 🙂

lucianak
21. okt 2011

@kaculiatko88 Jeeeeee, ahoj, tak to je parádna správička. Teším sa s tebou a ja som zasa zvedavá na svoje výsledky už v stredu. Vraj z toho bude aj genetika, písalo to tu viac báb. Tak už horím nedočkavosťou. A to si bola nezávisle od seba zvlášť po nejakom čase na tej hematke, že ešte 5 týždňov budeš čakať?

lucianak
21. okt 2011

@kacena85 Tak ja dúfam, že zatiaľ tiež nie som tehu. Lebo ozaj sme sa chránili. A s radosťou začnem v novembri. Páni, konečne je ten november tu. Bolo to dlhé čakanie, ale oplatilo sa. Ja som zvedavá na tú teplotu, aká bude do ms...

lucianak
21. okt 2011

@kaculiatko88
@monika2712 No teda, až vám závidím, že viete, kedy ju očakávať... Ja som to vedela, len keď som brala HA. Ale čo som s tým pred pár rokmi prestala, tak je to zakaždým "prekvapko"...

monika2712
21. okt 2011

@lucianak no tak mne moze prijst v podstate hocikedy buduci tyzden.. od pondelka do piatku ma cas.. ale posledny cyklus bol 24 dnovy a dva predtym 26.. takze cakam ze okolo 25, iba ze by sa zrazu posunul na dlhsi.
ale musim sa priznat... neviem ci si to namyslam,ale dnes mi je zle od zaludku ...

kacena85
21. okt 2011

@lucianak no u nas je uz to cakanie priam nekonecne.o cakani na MS ani nevravim jaj

kaculiatko88
21. okt 2011

@lucianak uvidíš bude všetko OK. treba v to veriť.
@monika2712 držím plačeky. Všetko bude tak ako má byť.

Tak ja som po kyrete oba cykly mala 28 dňové. Presne ako hodinky, Tak v pondelok ku večeru by mala byť mrcha. ja nádej nemám. Ale ja z motyky až vystrelí. Na víkend idem ku mamke do MT si odychnúť. Tak sa ozvem až v pondelok či dorazila mrcha.

monika2712
21. okt 2011

@kaculiatko88 dakujem.. uz mam kupeny dalsi test, v nedelu alebo pondelok chcem testovat.. teda snad stihnem..

chrustik1
21. okt 2011

Ahojte, ja som si dnes bola po výsledky histológie, nič zvláštne mi k tomu nepovedali, že vybrali len zvyšky. Sa chcem spýtať vám po kyrete aj brali krv na HCG? Lebo hádam každej čo poznám brali krv ale mne nie, tak neviem..

jajuuus
21. okt 2011

@chrustik1 mne brali krv len pred kyretom... po nie... a asi mi to ani na hystológiu neposielali...

hariet
21. okt 2011

@chrustik1 ahojky, mne nebrali krv po kyrete na HCG..preco by to robili?
Babule, ja som 18 dni dni od zakroku a vcera sme sa tulili s MM bez ochrany... tak ja neviem, par dni predtym sme to robili raz s ochranou, ale je mi to proti srsti proste...
Inak som vyse tyzdna aj bez spinenia, tak sa tesim. Pekny dnik vam. 🙂

jajuuus
21. okt 2011

@hariet ahoj, aj mne je guma proti srsti... a svrbí ma z nej pipina... ja tie gumené veci proste nemusím 😀

chrustik1
21. okt 2011

@jajuuus , @hariet nápodobne, tiež ju nemusím. @hariet a nebála si sa? Baby mi tu písali, že by sa nemalo tulit aby sa nezaniesla infekcia do maternice. My sme to teda ešte neskúšali ani s gumou ani bez, normálne ma tu baby vystrašili a tiež som tak nejako od kyretu ak dobre rátam tak ako ty 18 dní. A o tom hcg, mne ho nebrali ani pred kyretom ani po, ale baby čo poznám čo mali kyret všetky mi vraveli, že im brali, vraj aby sa uistili, že všetko vyčistili. Mne sa to tiež zdá zbytočné ale radšej sa pýtam..

hariet
21. okt 2011

@chrustik1
@jajuuus dievcence, po tom, ako sme to robili s ochranou som sa skor bala, ze sa mi nieco stane z tej gumy 😖 uz sme to nerobili s ochranou 2,5 roka a ja som uz zabudla ako to priserne smrdi..normalne som sa bala, ze je uz po zaruke..ale nebola... Hovori sa, ze by sa nemalo, ale ja sa citim po fyzickej stranke fakt dobre, mne lekarka povedala, ze pohl. styk, kupanie, plavanie, atd by nemal byt pokial by som este krvacala. Uz nekrvacam, ani nespinim, myslim, ze vnutro sa uz zahojilo. S MM mame strasnu chut na tulenie, hlavne ja... 😅
@chrustik1 tie odbery na HCG po kyrete su fakt zbytocne, pokial sa citis dobre, takze je to ok. Ja som nebola ani na kontrole po zakroku - tiez mi Dr. povedala, ze iba ak by som mala nejake problemy alebo by sa mi nieco nezdalo.

chrustik1
21. okt 2011

@hariet tak my sme to s gumou nerobili ešte omnoho dlhšie, veď len drobec už má 26 mesiacov 😀 tiež už po tom vôbec netúžim. Na kontrolu by som ale rada šla k svojej dr. neviem prečo ale asi pre vnútorný pokoj, že je všetko ok. Tebe dr. povedala, že kedy môžeš znovu otehu? Lebo mne moja dr. povedala 6 týždňov po zákroku a teraz dr. čo mi dával výsledky histológie odporúčal po 2 ms, aby sme si spravili vianočný darček. Ja ale chcem skúšať už po prvej ms, aj tak neverím, že sa to podarí na prvý šup, tak by to bol možno práve vianočný darček ak by sa teda na druhý šup podarilo 😀

hariet
21. okt 2011

@chrustik1 to by bolo krasne, keby sa tak rychlo podarilo 🙂 ja ked som sa pytala, ze kedy opat mozeme "sa snazit", tak povedala, ze kludne po prvej MS... kiezby to tak rychlo vyslo.. Nam sa podarilo otehu po 2,5 roku az, takze myslim, ze nebudeme z tych, co si to mozu naplanovat..ale kiezby! Ja som to tu uz pisala, ale moja Dr. povedala, ze cakat zbytocne dlho po zakroku nie je dobre - ze fyzicky sa telo zotavi rychlo, pockat treba, ak clovek nie je pripraveny psychicky. Tak nech sme coskoro vsetky tehu, ale tentokrat az do uspesneho konca! 🙂

jajuuus
21. okt 2011

@chrustik1 @hariet mne dvaja doktori (nezávisle od seba) povedali rovnako, že tak za 3-4 mesiace 😅

hariet
21. okt 2011

@jajuuus ved hej. Mne zdravy rozum hovori, ze tolko cakat - pokial na to neni jasny dovod - je blbost. Ved kazdy nech sa zariadi podla seba - resp. podla odporucani svojho doktora. 🙂 Ale baby uz sem davali aj link, ze podla nejakej statistiky su sance na otehotnenie 6 mesiacov po kyrete dost vysoke.

bmmz
21. okt 2011

ved to priparavene psychicky ... ked vidim babo v kociku alebo tehotnu babu tak mam riadnu depku ☹

jajuuus
21. okt 2011

@hariet no do 6 mesiacov najneskôr musíme byť všetky tehu!!! 😀 verím v to!!! 😵

hariet
22. okt 2011

@bmmz ale hlavu hore, neboj sa, bude lepsie a aj my sa dockame! 🙂 Hm, neviem preco, ale cudzie deti v kocikoch mi nesposobuju depky..asi preto, ze su cudzie 😅 My si spravime vlastne. Tak sa usmej 🙂 Kym mame nadej, tak sa da vzdy ist dalej.

monika15
22. okt 2011

@hariet
velmi pekne povedane... fakt.... 🙂
hlavu hore baby... a ist dalej....
drzim vam palce... nech sa vam dari....

gumkacka1
22. okt 2011

babulky, nemali ste po zakroku problemy s uzlinami v slabinach? ja som 2 tyzdne po zakroku a asi pred tyzdnom sa mi zdurili uzliny a su dost bolestive. Este dnes som ja strasne vytok dostala. 😒

gumkacka1
22. okt 2011

@jajuuus no mne doktor v nemocnici povedal, ze nech si dame aspon rok prestavku od tehotenstva. Som tam vtedy na neho oci vyvalila.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre