Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
23. okt 2011

@kaculiatko88 dakujem, zajtra rano snad uz budem nieco viac vediet, ak nebude len duch na teste 🙂

kukucg
24. okt 2011

@natalia Ja som bola 30.9. a vcera ma zacala tak predmrchovo pobolievat brucho, ale zatial nic, cakala som najskor piatok tak som zvedava ci sa to nejak rozbehne...

kukucg
24. okt 2011

@monika2712 Drzim palce 😉

lucianak
24. okt 2011

Ja som asi nejaká divná, minulý týždeň som ráno zvracala, bazálka je už týždeň 36,9. Takú som mala aj keď som bola tehotná. Dnes som si robila test a našťastie vyšiel negaívny, lebo cítim, že sa mi tvorí herpes. A nechcem, aby to dopadlo ako po prvýkrát. Dve čiarky som si našla akurát na váhe za 50kg 😀

lucianak
24. okt 2011

@monika2712 Tak pevne verím, že to nie sú iba halucinácie, ale že to má svoje opodstatnenie. Držím palce, určite sa potom pochváľ 🙂

lucianak
24. okt 2011

@kacena85 Tak aj ja sa už neviem dočakať, ale ako som spomínala, bazálna teplota 36,9 už týždeň aj zle mi bolo, čo som zvracala, no nechápem, asi zájdem za dr. nech ma pozrie, lebo to nie je ok. Mám aj herpes, tak by som nerada bola teraz tehu, lebo sa bojím, že zasa by som prišla o bábo.

lucianak
24. okt 2011

@kaculiatko88 Ja verím, nič iné neostáva. Tiež sa potom ozvem v stredu, ako dopadli výsledky. Ale budem musieť zájsť aj ku gyn, lebo sa mi vidí, že niečo nie je vporiadku.

monika2712
24. okt 2011

Baby dnes bol negativny :( ale stale je mi zle, mrcha nikde tak uvidime 🙂

shania31
24. okt 2011

@monika2712
este skoro si sa testla nie? kolky den po ovu??

monika2712
24. okt 2011

11 DPO

chrustik1
24. okt 2011

@lucianak ty si prišla kvôli herpesu o mimi? Lebo ja som mala v čase očakávanej ms tiež herpes a potom potrat, ale teda ja som mimi nemala. Potrat a herpes môže spolu súvisieť? Lebo čo som tu na koníkovi čítala v jednej téme tak by to nemalo mať súvis vraj len ak si ho dostala prvý krát v živote..

kacena85
24. okt 2011

@lucianak ahoj.ani mi nevrav.ja od piatku ko.dobrala som minuly pondelok ha a mala nabehnut menst.a zase nic a piatok take bolesti.a menzes stale nic.asi som aj z dola prechladla tak cely vikend som lezala,pila caje,sumive tabl.dnes pojdem doktorovi.nepaci sa mi to.cela sa citim taka o nicom.tak uvidim co povie

poisonblu
24. okt 2011

dnes sme boli na genetike, ale nepodarilo sa im odobrat mi krv na hematologiu, takze tam musim ist znovu...pichali ma do 5 miest, ale krv nie a nie tiect..ze som dehydrovana....tak som dostala kvapky od manzela, ze mam vela pit....tak musim sa nalievat vodou....jaj, nestastna som zo seba ☹

marecek1
24. okt 2011

@poisonblu nebuď nešťastná, vôbec to nemusí byť tým, že si dehydrovaná, viacerí ľudia majú problém s tým, že im lekár/sestrička nedokážu zobrať krv, žilky sa im pred tými bielymi plášťami "schovávajú". zoberú ti ju druhýkrát.

poisonblu
24. okt 2011

@marecek1 ale ja som dehydrovana urcite, lebo malo pijem..ale doteraz som s tym nikdy problem nemala...a ked vytiahla ihlu zo zily, tak vysla kvapka krvi, ale vobec netiekla ☹

marecek1
24. okt 2011

@poisonblu aha... tak to ti pomôže naozaj iba dostatočný pitný režim. písala som to predtým preto, lebo mám kamošku, ktorá má z injekcií neskutočný strach, a naozaj sa jej veľmi ťažko berie krv, od strachu úplne zdrevenie.

poisonblu
24. okt 2011

@marecek1 ja sa injekcii nebojim, aj sa pozeram, ked mi to tam pichaju a odoberaju krv...so zilami som mala vzdy problem, ze boli "schovane" ale krv mi v pohode tiekla....☹ no nic, idem si trochu pospat :D

kaculiatko88
24. okt 2011

@monika2712 nevešal hlavu. Hore ju pekne drž a myslí pozitívne. Ja od včera špiním ale kramy zatiaľ nikde. Celý deň má bolí hlava a žalúdok. Hoc ten bolí už od soboty.
@lucianak myslím na teba. A budem čakať čo nové. A ku gyn. choď keď sa ti niečo nezdá.

monika2712
24. okt 2011

@kaculiatko88
@lucianak baby no uvidime, este je tam malinka sanca, teplota sa mi drzi hore.. ale idem prec na tri dni v stredu, tak sa uz nebudem stresovat s dalsimi testami, bud pride cervena alebo nie.. v sobotu rano sa znova testnem ak nepride.. ja len dufam, ze to nebude nejaka blba cysta nakoniec alebo nieco :(

kaculiatko88
24. okt 2011

@monika2712 nemysli na to. Nechaj tomu voľný priebeh. 🙂 🙂 A všetko bude Ok.

tinasc
24. okt 2011

@lucianak a to nie je dobre, keď je v tehu herpes? lebo ja ich teraz dosť často mávam... aj doktora som sa na to spýtala, povedal mi ,že je to prejav zníženej imunity, vraj nič sa nedeje 😉

lucianak
25. okt 2011

@chrustik1 Ja neviem, či to môže spolu nejako súvisieť. Ale ak si vezmeš, je to vírus... vnútorná horúčka. Fakt som v pomykove, ale zajtra si idem pre výsledky na hematologiu, tak sa popýtam a určite dám vedieť.

lucianak
25. okt 2011

@kacena85 Veď ja tiež som taká na nič, ale z toho, že teplota z 36,9 (ktorá trvala asi 6 dní), včera 37, dnes 37,1... herpes na ústach, menzik nikde.... No test našťastie negatívny. Neviem, čo mám robiť, ale zajtra sa objednávam k dr., nech ma prezrie. Manžel hovorí, že nemôžem byť tehotná, veď sme šantili s gumkou. A nebolo to prvýkrát, takže pochybujem aj ja, že som v tom. Vtedy ma boleli aj prsia a teraz nie.

lucianak
25. okt 2011

@kaculiatko88 Ďakujem, určite zájdem, lebo fakt neviem, z čoho takéto veci na sebe objavujem. Som nervózna už z toho. A už si nechcem merať ani bazalku, ale to by som potom bola nervóznejšia ešte viac, lebo neviem, či náhodou neklesne. Pomooooooooooooc....

lucianak
25. okt 2011

@monika2712 Tak bodaj by neprišla, tfuj, tfuj, tfuj... pre šťastie.... A mne aby prišla, tfuj, fuj, tfuj... 😀 Chcela som napísať, že netreba stresovať, ale ja som teraz tá pravá, ktorá by to chcela napísať, čo ja stresujem už skoro týždeň ☹ Predtým som nechcela, aby došla ms a nedošla. Bola som celá vytešená, že čakáme bábo a teraz je to práve naopak. Veľmi ju chcem dostať, lebo som nervózna strašne.

lucianak
25. okt 2011

@tinasc Neviem, či herpík niečo značí, že je zle. Ale práve to, že to je znížená imunita a či to nemôže mať vplyv na bábo. Určite sa na to opýtam dr. aj ja. Ja ke´d som bola 1x na usg a tešila sa, že uvidím akrobata, tak to bolo zlé, začala som krvácať o pár dní a povedal dr., že to od začiatku nebolo dobré. 1x som bola na usg v 11/1tt. A potom som si spomenula, že ešte počas snaženia sa mi vyhodil herpik. Potom sme sa už nesnažili, že budeme pokračovať až zmizne. Ale to som už určite bola tehu. takže ak si to prejdem takto spätne, hne´d v prvých dňoch tehu som mala herpik a zrejme toto urobilo bábu zle. Ale možno si to len namýšľam. Neviem ☹

lucianak
25. okt 2011

A inak baby, ako je možné, že sa mi vyhodil herpes, ak beriem femibion 800, ktorý má podobné zloženie ako b-komplex, akurát obsahuje menšie množstvá zo všetkých zložiek??? Neviete poradiť?

kattarinab
25. okt 2011

dievčata mam prvu menstruáciu po kyret - prisla presne 4 týždne po zákroku, mam ju tretí den a straaaasne krvácam, čítala som príspevky, že niektoré mali len špinenie pri prvej mrche, no ale zo mna sa leje krv už tretí den, inak som ok - vždy som mala silnu menstr. no ale toto -extrém.... 😠 ako to bolo u vás? bola tiež silná? aspon prve dni?

gumkacka1
25. okt 2011

@kattarinab aj ja som mala prvu menstruaciu strasnu, este som taku ani nezazila, potom tie ostatne boli uz v pohode

gumkacka1
25. okt 2011

@lucianak
@tinasc ja som raz citala, ze ked uz si mala niekedy v zivote herpes a potom sa ti zase objavi v tehotenstve, ze to nema vplyv na babo, lebo uz mas protilatky proti nemu v tele. Horsie je, keby si nemala nikdy herpes a v tehotenstve ho mas prvykrat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre