Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
10. nov 2011

@anuska30 tie dva cykly su minimum co by sa malo cakat... ja som cakala tri... aj vacsina lekarov odporuca tak tri, ale niektori hovoria aj po prvom ci druhom.. zalezi naozaj skor na teba ako sa citis.

monika2712
10. nov 2011

@lucianak no ja tam visim len ked tu nemam sefa, a to tiez len z nudy 😀 ale na konovi som teraz furt.

anuska30
10. nov 2011

@monika2712 prosim ta a so sexom ste kolko cakali??

monika2712
10. nov 2011

@anuska30 fuu no asi do prvej ms.. po nej az..

kacena85
10. nov 2011

@lucianak ahoj.dlhsie som tu nebola.fofry v robote.zajtra idem na krv ku gyn.neviem ake testy bife robit.opytam sa.alergia prechadza.niekedy lepsie.niekedy horsie.este som tvoju radu neskusala.snazime sa.urobim dnes test ak nic vyskusam.jedna baba mi tu tiez poradila rakyt.olej.u mna je problem,ze vobec uz neviem kedy mam mat ms.ved poslednu som mala v januara.uvidim co povedia aj vysledky.dufam,ze je vsetko ok.a ty ako?

roslawa
10. nov 2011

ahojte,chcem sa spýtať,či máte niekdo skúsenosť s výsledkami po kyrete?Dnes som ich zaniesla mojej doktorke a sucho skonštatovala,že žiadny dôvod prečo som potratila tam nevidí.Objednala ma na genetické testy až vo februári.a že potom sa uvidí.Som 21 deň po kyretáži.

roslawa
10. nov 2011

a k tomu červenému koralu,tiež som si ho včera kúpila 🙂

tinasc
10. nov 2011

@lucianak ja som videla na nete taký náramok s guľatými koralmi na gumičke... a celkom sa mi páčil... stál okolo 6 eur... asi je jedno akého tvaru, alebo veľkosti nie? hlavne, že je to koral...

kaculiatko88
10. nov 2011

@roslawa Ahoj ... z histológie väčšinou nič nezistia. Z genetiky tiež nie, tam ti vezmú krv či máš správny počet chromozómov. Radšej sa daj objednať na hematologické vyšetrenia, tak ti rozoberú krv kompletne. Mne 3 dni po kyrete brali krv a zistili mi, že herpetická infekcia bola na vine.
@monika2712 Ahoj ako sa máme. Ste v plnom prúde snaženia sa? teraz niekdy by si mala mať plodné dni nie?

monika2712
10. nov 2011

@kaculiatko88 no uz mam aj po nej.. prisla o dva dni skorej a len tak tak sme to stihli.. ja som citila uz od nedele ze prichadza,ale necakala som ze pride az tak velmi rychlo, v utorok som bola na sone a dokina ze tak v stredu stvrtok sa uvolni, a nakoniec odislo este niekedy v utorok v noci zrejme, ale stihli sme jeden pokus akurat v utorok tak uvidime.. nerobim si velke nadeje,lebo z jedneho pokusu.. no kto vie.. sice bol spravne nacasovany ale neviem ci to nebolo malo na to.. tak som sa opat presvedcila ze ten moj cyklus furt neni 100 percentny, sice mrcha prisla pekne po 28 dnoch, tak ovulka uz zacala na 9-10 dc a vyvrcholila 12 dc.. co by som teda necakala ze tak skoro.. no co uz.. tak do konca roka mam este dve ovulky, tak snad aspon jedna vyjde.. a kto vie.. mozno uz aj tato vysla. 😀

kaculiatko88
10. nov 2011

@monika2712 tak držím palčeky, že sa podarilo. Ja tiež dúfam, že sme sa trafili a budeme mať plodný mesiac. A keď nie máme pred sebou ešte dosť plodných dní. Kedy ti má prísť mrcha? Mne o 11 dní.

monika2712
10. nov 2011

@kaculiatko88 joj tak to mne az o 14 tusim.. teda ak sa mam spoliehat na tych poslednych 28 dni.. to bude dlhokaaanskych 14 dni 🙄

kaculiatko88
10. nov 2011

@monika2712 neboj sa zbehne to veľmi rýchlo. A budeme vedieť na čom sme.

monika2712
10. nov 2011

@kaculiatko88 no musim sa zamestnat a nemysliet na to.. dufam ze to vyslo.. by som bola stastna jak blska.. to by sme sa zase stretli v spolocnej teme... to uz je tak prelom jul-august.. 😎

kaculiatko88
10. nov 2011

@monika2712 môže byť tak. Nemyslieť na to.

lucianak
11. nov 2011

@kacena85 Ahoj moja, už som ťa tu fakt dlhšie nevidela, ale ozvala si sa. To je na tom, že nemáš ms asi najhoršie, že ak skúšate, tak stále by som si tobila testy, či náhodou sa nepošťastilo.
Alergia je možno na ústupe, keď sa to pomaličky zlepšuje, aj keď je to niekedy horšie. Dúfam, že testy u dr. dopadnú dobre. a potom sa ozvi, že čo....

lucianak
11. nov 2011

@roslawa Noooo, z histologie toho veľa nezistia. Skôr nejaké podrobnejšie vyšetrenia ako genetika, hematologia a iné povedia viac.. Ale ke´dže ideš na genetiku, tak odtiaľ sa dozvieš viac. jediná nevýhoda je, že sa dlho čaká pokiaľ "dôjdeš" na rad a potom čakanie na výsledky. ja som síce na genetike nebola, ale baby tu písali ako to je.

lucianak
11. nov 2011

@roslawa 🙂 Teší ma, že sa pomaličky chytáte mojej rady, ku ktorej som aj ja prišla náhodou. Veď nič tým nestratíme....

lucianak
11. nov 2011

@tinasc Asi hej, veď koral ako koral... je jedno, či kocka alebo gulička. ja mám malé asi 0,5cm guličky. A nosím ho nonstop, akurát ak idem do sprchy, tak ho dám dole, ale potom si ho hneď dám, ak z vane vyleziem.

jenny6
11. nov 2011

Prvá mrcha mesiac po kyrete, jupííííííííí, nikdy som sa tak z krámov netešila 😉 A ja som sa už chcela objednať k doktorovi pre pobolievanie podbruška.. Tak a v novom roku sa pracuje na miminku 😀

patomaja
11. nov 2011

Ahojte, aj ja sa k vam bohužial pridavam ☹ len v pondelok som potratila. ostala som tehotna 6 mesiacov po porode nasho syna...tiež to nebolo ružove tehotenstvo, stale som krvacala a pod., teraz to iste, tak som si myslela, že to bude v pohode a vydrži ako prvy krat, ale nestalo sa tak, babo sa prestalo v podstate vyvijat, 😢 je to strašneee, ale keby nemam Timiho, tak neviem ako by som tuto stratu znasala...a samo aj muž ma podržal, ajked s nim o tom velmi nechcem rozpravat, pretože ho nechcem trapit a lepšie mi je sa o tom rozpravat s niekym kto vie o čom hovorim ☹ myslim, že všetky mame podobne alebo rovnake pocity...hlavne to praaaazno vo mne je hrozne a chcem ho čo najskor zase naplnit 😔
v podstate ani neviem v ktorom som bola týždni, termin mi vychadzal v juny ☹ Na kyrete som nebola, pichli mi inj. methergin a hned snad po troch hodkach zo mna vyšlo, bolo to straaašnééé, neprajem to nikomu!!! ešte stale krvacam a na druhy tyžden idem na kontrolu k dr., tak som zvedava co mi povie, dufam, že som sa vyčistila komplet, aby som už nemusela podstupovat nejake zakroky.....
tak sa držme 😉

roslawa
11. nov 2011

@lucianak presne tak, strasne dlho sa caka,mna doktorka objednala az na februar... ☹

kacena85
11. nov 2011

@lucianak bola som dnes na krv,uz mam ruku jak nejaky zavislak.sestricka mi povedala,ze hormonalny profil.v stredu si mam volat tak som zvedava.test nic fnuk.toto zas bude obdobie.testy testy cakanie.jaj predtym som otehotnela hned pocas mesiaca.teraz to asi take jednoduche nebude.ach nestastny zemepaan...a ty ako?

kacena85
11. nov 2011

@patomaja ahoj.tak to mi je velmi luto.ja som potratila vo februari.este doteraz to boli.presne ako pisrs ten pocit prazdna,vies ze sa ti tamuz vyvijal cloviecik azrazu tam nie je.u mna to bolo prve tehu.strasne som to zle znasala.tyzden po potrate mal priatel vaznu nehodu takze strasne obdobie.ten stres,strach,bolest nikomu neprajem.este som odvtedy nedostala mrchu.dr sa snazi.robi co moze tak uvidime.mame sa snazit o babo ale neviem ci sa zadari ked nemam ms.dnes som bola na horm.testy tak som zvedava.juj keby som este tento rok tehu nic viac k stastiu nepotrebujem.jasne ze priatela.to by bol krasny vianocny darcek.

anuska30
11. nov 2011

dievcata mne lekar povedal ze krvne testy po missed sa robia az po prvej mrche ze inak to nema vyznam.Viete mi niektora povedat preco? ja budem mat 17-ho mesiac po missed a dufam ze mrcha pride nacas.lekar vravel ze 1,5 mesiaca sa caka na vysledky.ja by som chcela aby sme sa zacali snazit po dvoch mesiacoch ale neviem ci to nebude aj skoro,ale myslim ze ked sa to ma uchytit tak sa to uchyti aj skor.

eviq
11. nov 2011

@anuska30 kyretáž je zásah do organizmu, výsledky by mohli byť skreslené, preto je potrebné počkať... 😉

kaculiatko88
11. nov 2011

@anuska30 neviem, mne dr. bral tri dni po potrate krv na infekcie a hormóny. Viac menej som mala všetko vrámci normy až na hepretické parametre.
A základné hematoligické vyšetrenia mi brali krv počas menštruácie a potvrdili mi iba to čo som už dávno vedela, že počas mrchy strácam červené krvinky.

tinasc
11. nov 2011

@anuska30 mne brali krv na vyšetrenia cca. tri týždne po kyrete... tak neviem...

patomaja
11. nov 2011

@kacena85 ahoj, tak to ste mali teda nešťastie, ešte ked mal priatel aj tu nehodu 😒 možno preto nemas tu ms, lebo si bola vo velkom strese a telo sa ešte nestihlo spamatat .... no ja mam si ešte pichat tie inj.,dufam, že nebudem musiet ist ešte na čistenie 😖 dr. nevie prečo ti neprisla este ms??? je to naozaj strasneee, neviem kde je ta spravodlivost na svete... ja som si dnes kupila alchemilku, tak uvidime........

kacena85
11. nov 2011

@patomaja bolo to strasne.dr najprv ze nechame to na prirodu.potom mi dal injekciu na vyvolanie dva krat a nic.tak mi dal antikonc.na vyrovnanie hormonov.nic.opat mi dal injekciu.stale ma pozera ze vidi vsetko ok.dnes som ba na odber krvi.hormonalny profil mi kuk.tak som zvedava.jedna baba mi poradila rakytnik.tak som si dnes kupila.alchemilku pijem ja stale.je super vseobecne na zenske veci.aj zensky caj gynastan je super.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre