Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
12. dec 2011

@tinasc To by bolo supiš, ale nefiem, nefiem, ke´dže som nachladená.... ☹ Nuž čas ukáže.

kaculiatko88
12. dec 2011

@lucianak ďakujem za podporu. Verím, že bude všetko OK a podarí sa nám to už čoskoro. Mne hematológ povedal, že mám s tehu počkať kým nebude mať všetky výsledky. Ale nebudem čakať veď už aj tak vie čo mi je tak mi potom môže nastaviť liečbu. Si ma nakopla. ďakujem

lucianak
12. dec 2011

@kaculiatko88 Jasnačka. Aj mne huliková povedala, že radšej neotehotnieť, lenže mne vtedy meškala ms, tak povedala, že ak budem tehu, tak jej mám volať. A to by som si hneď začala pichať fraxik, n ie až teraz. Takže oni sa budú musieť nejako zariadiť, aby sa dostatočne postarali o pacienta, resp. o oboch 🙂

kaculiatko88
12. dec 2011

@lucianak on povedal, že hneď mám volať na ambulanciu a prísť na konzultáciu. A urobí ešte bežne hematologické vyšetrenia, Tak uvidíme. V sobotu čakáme mrchu.

poisonblu
12. dec 2011

@lululka555 citam, ze si bola na genetike v NR..kedy si bola? manzel bol 24.10 a ja 7.11, lebo prvykrat mi nevedeli zobrat krv-bola som dehydrovana...tak sa ta chcem spytat, ze kedy by mohli byt vysledky? mne sestricka povedala, ze si mam zavolat o 7 tyzdnov, takze teraz by uz mohli byt manzelove vysledky...a moje medzi sviatkami, ale to tam asi nebudu robit..tak az po novom roku

lululka555
13. dec 2011

@poisonblu ahoj my sme boli 12.9. ,nam doktorka povedala,ze o 8 tyzdnov budu,volala som tam 7.11 a uz boli hotove..kedze sme neni na slovensku,tak si po ne ideme az teraz v pondelok,takze vysledok nevieme,do telefonu mi nic nepovedali...ale som ako na ihlach....no myslim,ze uz budu aj vase....aj tebe brala krv ta stara sestricka?jedna velka hroza :(

poisonblu
13. dec 2011

@lululka555 No mne prvy krat ani neodobrali, a to sa obe snazili...mala som ju hustu...a druhy krat mi brala doktorka pre istotu...ale mala by ta sestricka ist do dochodku uz 😀

lululka555
13. dec 2011

@poisonblu to hej hotova nocna mora 😀 😀 😀

lucianak
13. dec 2011

@kaculiatko88 Ach tie naše mrchy.... kedy už bude posledná???? Dúfajme, že čoskoro, lebo predsa idú Vianoce a chceme poriadne balíky si nájsť pod stromom, nie je tak??? Teda tie balíky myslím tehu testy s dvomi palicami 🙂

lie83
13. dec 2011

ahojte...dlho som tu nebola, stale nejake problemy. Kyret som mala po spontannom potrate 4.11. Následné krvné testy ukázali ze som mala pozitivny test na cytomegalovirus a aj toxoplazmozu. Isla som na infekcne, kde mi doktorka povedala, ze to vypuklo tak 3mes. do zadu. Ako zakon schvalnosti ked som otehotnela, resp. predtym, takze uz poznam dovod potratu. Teraz uzivam dvoje antibiotika, a kyselinu listovu na predpis. Citim sa unavena, vycerpana, boli ma hlava a teraz od vcera mam silne krce v podbrusku. Akoby som mala plny mechur, ide ma roztrhnut. Dnes som sa ani nevyspala, a musela som zostat doma. Uz zacina 6tyz. od kyretu...ja cakam na MS a nic. Som z toho taka nestastna :(

kacena85
13. dec 2011

@lucianak aoj, no to musi byt fakt strasne, hentake hovadiny natrepat chudatkam zenam ktore sa fakt boli na tom isto zle, pokial im dr povedal, ze su neplodne, mali nadej, isto sa tesili, jaj strasne to muselo byt
jasne ze mi mozme otehotniet aj budeme tehu a hotovoooo, ja pokracujem v piti vinka, v zabaloch len si na to este zvykam pokial si to nacvicim ako si mam poriadne dat, vcera som sa uz smiala, dal som si obklad sadla som si este k tv a celeee mi to zliezlo nizsie, celaaa som bola od toho obkladu, cele pyzamo vsetko, tak hadam to aj do rana raz budem mat hehe

hariet
13. dec 2011

@lie83 Ahojky....tie krce, to moze znamenat, ze uz mrcha pride. Je to tazke teraz, ale neboj sa, bude to lepsie... Pekne lez, oddychuj, urob si cajik, pozri si pekny film alebo si nieco pekne precitaj... Pri tom vsetkom - aspon vies pricinu, preco sa to stalo. Vyliecis sa a znovu otehotnies 🙂 Budem na teba mysliet, nie si v tom sama. Drz sa.

yasmin0001
13. dec 2011

Caute baby, ako citam vy ste tu take dost mudre 🙂 tak sa opytam mozno hlupu otazku, ale kedze v tomto som novacik, tak sa nehanbim 🙂))
Je nejaky rozdiel v pricinach potratu, ked je zamlknuty, ze plodu prestane bit srdce a ani o tom nevieme alebo je spontanny, kedy z teba vsetko vykrvaca a teda hned vies, ze je zle?
Ja som ten druhy pripad, ale vela z vas mali Missed Abort, co je predpokladam ten, kedy nevies, ze mu prestalo bit srdiecko a teda zomrelo v tebe.
Odlisuju sa nejako tie priciny?

poisonblu
13. dec 2011

@lululka555 som tam dnes volala, tak uz to mame hotove, mozem si prist pre to..tak zajtra idem 🙂 som zvedava, dufam, ze bude vsetko ok

lululka555
13. dec 2011

@poisonblu a o kolkej ides? moze sa po vysledky aj hned rano? aby som vedela...

monika2712
13. dec 2011

@lie83 prosim ta toxoplazmoza bola dovodom? alebo ti len nasli ze mas v tele protilatky na nu.. inak mas macky? ja mam totiz kocura, a vela ludi ma strasi ze to od neho chytim, ale myslim si ze je to hlupost..

katka1981
13. dec 2011

@monika2712, kedysi som citala o toxoplazmoze, ked som bola tehotna ale pokial si dobre pamatam, prenasa sa stolicou, cize pokial si budes dobre umyvat ruky, tak by si nemali nic chytit. Skus pozriet na web je o tom vela clankov. Pre tehotne je napr. nevhodny maly skrecok, mladatko.

poisonblu
13. dec 2011

@lululka555 vravela mi, ze okolo 12-12:30, ale ja som jej vravela, ze tam budem rano, tak sa zastavim..tak povedala, ze ale budem musiet trosku pockat, lebo tam maju objednanych pacientov...tak uvidim

monika2712
13. dec 2011

@katka1981 no ja som uz prestudovala asi tisic stranok, a vsade sa pise to iste v podstate, je tam riziko, keby som kocurovi cistila zachod, a chytim jeho vykaly, co nerobim, lebo on domace wecko uz nepouziva, chodi von, ale on to moze dostat tym ze napr zje mys alebo nieco, co bolo infikovane, a potom to moze mat napr na srsti, cize keby sa mi otrel napr o tvar alebo ruky, a ja si potom chytim pery, alebo nieco rukami zjem, tak to teoreticky mozem dostat, snazim sa dodrziavat hygienu, tak dufam, ze to bude stacit.
inak statisticky sa vraj zena nakazi skor zo zle upraveneho masa ako od macky.

lululka555
13. dec 2011

@poisonblu no lebo ja sa tiez chystam hned rano,potom mi to uz nevyhovuje...ved ja si tam este brnknem v piatok....a napis mi potom ake boli vysledky...drzim palce

katka1981
13. dec 2011

@monika2712, skus isty cas prehnane dodrziavat hygienu a urcite sa nic nestane, kym bola nasa mala mala my sme si nonstop drhli ruky, psa som ani poriadne nechytala, co som bola tak sprosto opatrna, treba len nato mysliet. Popripade sa daj vysetrit, ak mas protilatky, tak sa uz bat nemusis 🙂

monika2712
13. dec 2011

@katka1981 hej uvazujem nad tym, idem 20teho k imunologicke, tak jej to mozno spomeniem,ci by mi nemohli na to spravit test.

poisonblu
13. dec 2011

@lululka555 diky, napisem...

katka1981
13. dec 2011

@monika2712, ono keby si necitala, nemas strach a nic sa nedeje, ale cim viac clovek cita, cim viac vie, tym sa viac boji, co by mohol chytit, co sa moze stat a podobne, lenze kto cita tak iny nebude. Skus, popytaj sa jej. Podla mna je lepsia prevencia ako potom sa trapit.

monika2712
13. dec 2011

@katka1981 no hej, aj by som bola rada keby som ju uz mala prekonanu, nech mam istotu, ze ju uz nedostanem, ale nemyslim si ze som ju mala.. ale tak kto vie.. mozno by mi to spravili .. a ono.. aj keby som necitala, tak sa ma na to furt niekto pyta, ze to ako si predstavujem mat doma kocura a chciet otehotniet.. hlavne taka svokra a podobne pripady, co do vsetkeho pchaju nos. 😠

ajka81
13. dec 2011

ahojte, pozeram, že tu rozoberate texoplazmozu v tehu, ja som bola v jari na preventivnej prehliadke u svojho dr. a ten mi zistil, že mam toxokaru - od psa, preliečila som sa, teraz v jeseni som bola tehu a nedopadlo to dobre, neviem či to nahodou nebola aj pričina, spominala som to potom aj svojmu gynekologovi, tak vravel, že to môže byť pričinou potratu, ale na 100 % mi to nepotvrdil, nemam ešte vysledky z histologie 😒 tak uvidime, keď pôjdem po mrvej menštruacii na prehliadku.

monika2712
13. dec 2011

@ajka81 toxokara je to iste ako toxoplazmoza alebo je to nieco ine? ak si sa preliecila, tak by to nemal byt dovod potratu nie? ono iba vtedy ked je tak toxoplazmoza aktivna, ak sa prave nakazis, tak len vtedy to moze sposobit problem.. nie ked uz si ju mala pred nejakou dobou, telo si vytvara protilatky..

ajka81
13. dec 2011

@monika2712 tie testy na toxoplazmozu by ti mal spraviť aj tvoj gynekolog, ja som si tiež dala spraviť po prvom potrate u gynekologa, to ti vezmu iba krv, skus sa spytať, zato nič nedaš a aspoň budeš vedieť načom si 🙂

monika2712
13. dec 2011

@ajka81 no skusim to u imuno, mozno mi ich aj ona da urobit.. v ramci vysetrenia imunity.. ak nie, poziadam gyndu.

ajka81
13. dec 2011

@monika2712 toxoka je od psa, prenaša sa vykalmi, nedobre spracovanym masom... gynekolog mi hovoril, že to sa môže vtele stale nachadzať, hoci som sa preliečila, tak ja neviem 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre