Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
21. dec 2011

@lucianak tak isto to je u nas.priatel max spokojnost,tiez sme byvali v meste a je to veru rozdiel.ja som teraz uplne super naladena,len kd urobim ten test mam smutnu chvilku.rano som si merala teplotu bola 37,1 tak ze by ozaj ta ovulka? Odsledujem este a keby mu to sedelo tak sa mozem aspon podla toho kalendara plodnych dni na nete orientovat.ale raaano aka radost.jak male deco.snehujee.strasna radost.velmu vzacne v tomto nasom obdobi.a aj sa drzi.juuj

kaculiatko88
21. dec 2011

@lucianak tak včera som bola u gyn. Vôbec ma nepotešil. Odporučil mi neotehotnieť kým nebudem mať všetky výsledky. Akže najbližšie dva mesiace máme zelené. Už druhý mesiac nám nabehol len 26 dňový cyklus. A to je málo. Takže najbližšia kontrola začiatkom marca. A potom nás čaká hormonálne liečba. ☹ ☹

poisonblu
21. dec 2011

@kacena85 ja som tiez na dedine, ale mne to tam lezie na nervy...nikoho tam nepoznam, ani obchody tam nie su..ja sa potrebujem prechadzat po meste, popozerat obchody....chyba mi mesto....☹

monika2712
21. dec 2011

@kaculiatko88 ahoj moja, preco je 26 dnovy kratky? ja tiez mavam niekedy 26, 27. 28, ale lutealnu mam 14, tak to by malo byt OK.. inak aj my mame pauzu, dostala som zas isoprinosine na herpesy, zajtra mam rano odber na potvrdenie znizenej imunity, tak uvidim ze co, vysledky budu az v januari, ale odporucala mi ho aspon mesiac brat, inak sa berie 3, ale ze nech aspon trochu preliecim, takze tento mesiac sa aktivne snazit nebudeme.. bude to na nahodu..

poisonblu
21. dec 2011

@kaculiatko88 nebud smutna z toho, ze musis cakat....ja som tiez chcela otehu skor, ako budu vysledky z genetiky a nakoniec dobre, ze som neotehotnela...lebo som planovala ist k dr. az v nejakom 8 tt, a takto som sa dozvedela co mi je a dr. povedal, ze ked budem tehu, hned mam prist. aby sme nasadili nejake lieky

lucianak
22. dec 2011

@kacena85 Nooo, hej, to by mohlla byť ovu s takýmito číslami. Tak aspoň podľa niečoho sa môžeš riadiť 🙂 Aj ja som dnes stratila nádej na vianočné prekvapko. Nejaký nedokončený vlak prešiel cez test. Len s jednou koľajnicou. No na druhej strane som aj rada, lebo som na ATB.

lucianak
22. dec 2011

@kaculiatko88 No "super"... Tak to fakt také slová nepotešia. No myslím, že ak by sa predsa podarilo, tak by museli vedieť riešiť aj takúto situáciu. Nemôžu to predsa nechať len tak. Ale ja som taká, že by som asi čakala ☹

lucianak
22. dec 2011

@monika2712 Tak tento mesiac to asi nevyšlo viacerým. Čo už... Ani mne nie. Ráno som sa testla a nič. Len jedna palička. Dúfajme, že január bude mať úspech.

linuska1
22. dec 2011

@kaculiatko88 ja som niekde citala ze je to malo.. ja som mala 28 dc ale porodom sa mi zmenil na 25 dc... pytala som sa mojej doktorky a vraj je to v poriadku.. hlavne ze je mrcha pravidelna a ze nastane ovulka... nedalo mi .. pytala som sa aj na online poradni a vraj je to ok... takze z 26 dnoveho cyklu by som s nic nerobila...

kacena85
22. dec 2011

@lucianak ahoj.no tie testy tento mesiac su nejake pokazene skoda tak budeme dufat v dalsi a nech je pozutivny.ja dnes o pol 3 v noci zachvaty smiechu.priatel ma skoro zbil heh.co si davam na noc ten obklad tak sa mi to cele nejak posunuli.to je jak take makke cesto.cela odspodu som od toho bola medzi nohami.cele gatky.pyzamo.strasne smiesne mi to bolo.
Dnes rano som merala teplotu a uz bola 36,9 tak mi ta ovulacia uz asi skoncila.vcera som bola v meste na nakup a bila som aj v lekarni a zabudla som kupit ovu testy aj tehu.neva aspon ma nebudu pokusat medzi sviatkami.

lucianak
22. dec 2011

@kacena85 🙂 No hej, netreba sa stresovať. A bitky tie nočné poznám, raz aj mne muž čapol po hlave. No má to odpustené. Ovulka je už asi na ústupe, takže musíme počkať na ďalší mesiac. Ja si asi zasa začnem merať po ms. Aspoň predtým sa nám to podľa teploty podarilo na prvý šup. Vyskúšam asi zasa po ms, Snáď to opäť klapne.

kacena85
22. dec 2011

@lucianak heh priatel rano o 4 vstava do prace tak frflal.ja si budem min do konca pn merat teplotu a chcela som si potvrdit tie plodne dnu z netu.tam mi vychadzalo dodnes.tak skusim podla teploty sa orientovat ked uz ten menzes nemam.v praci ako?uz sa blizi ten vian.zhon ku koncu.ale velmi sa tesim a aj trocha snehu napadalo.hned je to krajsie

kacena85
22. dec 2011

@lucianak akurat mi volal priatel,ze neurobil testy na vodicak.kvoli autonehode mu ho vzali a musel ist na preskusanie.a vcera mu volali ze ma dnes dojst.parada.ani si to nestihol kuk.16 eur zbytocnych tak ma prist o tyzden.ako fakt uz nech tento rok skonciii.nic nevychadza.vsetko je komplikovane.vrrrr

tinasc
22. dec 2011

@linuska1 presne toto sa stalo aj mne, od pôrodu mrcha 24 - 25 dní 😒 aj keď som bola u endokrinologičky tak vraj že treba aby bola raz za mesiac, čo znamená u nej pravidelná 😉

kaculiatko88
22. dec 2011

@monika2712 dr. mi vysvetľoval, že je to málo na to, aby sa dobre vyvíjala sliznica maternice. Mám ju pravidelnú. a kvôli dvom dňom mi chce nasadiť hormonálnu liečbu, aby sa upravil cyklus. Lenže mi ju nenasadí, kým mi hematológ nenasadí liečbu. A ešte si mám doriešiť imunológiu kvôli tomu, že som pravidelne každé tri mesiace nachladená.
@linuska1 povedal mi taký primitívny príklad. Že keď nedám jablku dosť času a slnka tak nebude pekne dozreté a sladké.
@lucianak ani mi nehovor a na tej našej hematológiu majú taký bordel. Bola som dnes, lebo minulý týždeň ma poslala domov. A dnes na mňa kukala ako na zjavenie. A asi 15 minút hľadala žiadanku. A dodala, že o mesiac budú výsledky . Tak som pre zmenu ja na ňu pozerala, lebo primár spomínal 2. Tak som v pomykove.
@poisonblu aj mne povedali, keby niečo hneď mám prísť na gyndu aj hematolku. Ale radšej počkám a nebudem tlačiť na pílu. Nech je do tretice všetko v poriadku.

Baby ďakujem za podporu. A inak všetkým prajem pekné Vianoce plné pohody. 🙂 🙂

linuska1
22. dec 2011

@tinasc 🙂) co doktor to iny nazor.🙂)

linuska1
22. dec 2011

@kaculiatko88 mam kamosku co ma 22 dc... a ma 3 deti..🙂) pekne dozrete a sladke.🙂)

kaculiatko88
22. dec 2011

@linuska1 každý lekár iný názor. Ja to neriešim. Mám pravidelnú mrchu a to podstatné. Ja som zástancom toho keď nemusím tak nechcem žiadne lieky .

tinasc
22. dec 2011

@linuska1 samozrejme, ja to už tiež neriešim 🙂

linuska1
22. dec 2011

@tinasc
@kaculiatko88

ja som si kvoli tomu dala urobit hormonalny profil.... u doktorky.. ale vsetko mam ok... tak to uz tiez neriesim..🙂

kaculiatko88
22. dec 2011

@linuska1 tak to mám v poriadku. Základné vyšetrenia mám v OK. Preto chodím ku hematológovi, on mi zistil že mi hustne krv.

tinara23
22. dec 2011

ahojte kočky, chcela by som sa vás opýtať, dnes som 56 deň od kyretu (zajtra 8 týždňov), kyret som mala na konci 11tt, som trošku na nervy z neprichádzajúcej ms, včera som si myslela, že už je tu, mala som trošku špinenie, sorry za naturalisticky opis, ale také špinenie iba pri utretí papierom naozaj trošičku aj to iba tri razy a dnes už nič. Meriam aj BT, dnes síce nastal pokles, ale nič sa nedeje, pocity na ms žiadne. Čo si myslíte ? ide ma už z toho šibnúť. Tu je aj môj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/323948

ajka81
22. dec 2011

@tinara23 ahoj, ja som tiež po kyrete a dnes som konečne dostala prvu ms presne po piatich tyždňoch, asi tyždeň som už mala take bolenie v podbrušku, každym dňom a hlavne rano som si už myslela, že sa spustila a nič, až dnes, večer som si tiež všimla taky trošičku ružovy akoby vytok a to sa už ms rozbiehala, trošku sme jej večer s mužikom pomohli 😀 Takže to už môže byť tiež predzvesť rozbiehajucej sa ms to špinenie u teba, verim, že čoskoro ju dostaneš aj ty 😉

chrustik1
22. dec 2011

ahojte, no vidím, že niesom sama, komu to tento mesiac nevyjde, ale ja osobne som aj rada lebo tento rok mám taký na prd, že keby aj otehu tak isto by som skončila po novom roku znovu na kyrete, verím tomu, že keďže by to bolo tehu ešte z tohto roku tak by nebolo ok. Ja to mám celé divné stále, PMS pred druhou ms síce boli miernejšie no trvajú mnohé doteraz z čoho ma poráža, vkuse mám mastné vlasy, sem-tam bolesti v podbrušku, no des. Ovulka tento mesiac žiadna asi nebola, lebo síce bolesti boli ale hlien ani po opisovanom grepovom džúse žiadny, naskočil až teraz ten neplodný, tak mám pocit, že sa mi zopakuje anovulačný cyklus s cystou na vaječníku ako som mala min. cyklus, no fasa!

monika2712
22. dec 2011

@lucianak no ja uz asi ani v januar nedufam, kedze beriem teraz tie lieky na imuitu, tak uz to asi dotiahnem do konca nech sa preliecim.. takze mozno realne budeme sa snazit nejak aktivnejsie zas az tak vo februari, marci.

monika2712
22. dec 2011

@kaculiatko88 vies co to je nejaka hlupost s tym cyklom, ono nezalezi ze kolko dnovy je cyklus ale kolko trva lutealna faza podla mna, a ak mas tu 14dnovu tak to je akurat.. cize zalezi ktory den ti chodi ovulka.. divny lekar 😖

Baby prajem Vam krasne vianoce vsetkym, a hlavne uspesnejsi rok ako bol tento pre nas vsetky !!! nech ten novy prinesie uz iba uspesne tehotenstva !

bambi2
22. dec 2011

baby mne uz prichadza mrcha, vytok je tmavsi a tmavsi, myslim, ze tu bude presne toho 25 ak nie 24... aspon taky darcek k vanocom ked nie dve palicky 😀 😀 😀 tie budu na valentina, celkom iste 😉 😀 😀

evakva
22. dec 2011

Vysledky z hematologie dopadly dobre, ziadna trombofilia ani geneticke poruchy. Rozbieha sa mi druha mrcha od kyretu. Este jedna a ideme na vec. Bojim sa a aj sa tesim. Ak sa do konca roka nezadari, ideme na IVF.

kaculiatko88
23. dec 2011

@monika2712 vieš čo ja ani neviem kedy mám ovulku. Nikdy som to neskúmala. Ani teraz.

monika2712
23. dec 2011

@kaculiatko88 no tak ja uz ti skumam par mesiacov,takze zhruba viem, a mam aj ovuacne bolesti, resp.mavala som po kyrete dost silne, posledny mesiac to uz ale bolo slabe, ale nemavam ju vzdy v rovnaky den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre