Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

chrustik1
7. jan 2012

@monika2712 ahoj moja, ty sa ako máš? Ja som už nasadila radšej aj gynastan čaj, keď som ho pila hneď po kyrete tak som mala normálne ms aj ovulku predtým s hlienom, proste ako keby ani kyret nebol. Potom som si povedala, že asi je teda už všetko ok tak som prestala piť a teda tie ďalšie dva cykly des. Tak dnes poctivo pijem ráno, na obed a aj večer si radšej dám. No uvidím či pomôže či mi to upraví cyklus či nie. Jaj 6 cyklov je už veru dosť aj keď je tam rozdiel "iba" 2-3 dni..

monika2712
7. jan 2012

@chrustik1 no hej, ale napr ovulku mam kazdy mesiac uplne inu, takze odsledovat ju je priam umenie, tento cykus sme ale neriesili, prestala som merat teplotu aj vsetko, boli sme spolu len raz pocas ovulky, respektive asi este pa rdni pred nou, a potom som ochorela 😀 takze nic, tento mesiac je pase, ale beriem kopec liekov teraz, este musim ist na kontrolu k imuno, ze ako dopadli testy. takze v podstate sa uz nejak aktivne nesnazime, kedze to aktive snazenie k nicomu aj tak neviedlo.. neviem kedy to pride, ale verim ze raz ano 😎 snad niekedy na jar, aby sme stihli este vianocne babo 😝

chrustik1
7. jan 2012

@monika2712 nuž ja od tohto kyretu neplánujem už nič veru. Keď som otehotnela s Peťkom tiež sme ho neplánovali, proste prišiel a hrozne sme sa tešili. On je augustový a keďže to je leto a tie posledné mesiace s obrovským bruchom som sa parila druhé sme si chceli naplánovať, nechcela som aby sa narodilo v lete ani na Vianoce aby som mohla byť s mojimi chlapmi doma. A zrazu bum, trvalo mi pár mesiacov kým sa vôbec podarilo a aj to skončilo kyretom. Takže teraz radšej neplánujeme nič ale skôr sa modlíme aby sa toto posledné tehu bez plodu nezopakovalo..

monika2712
7. jan 2012

@chrustik1 no ved hej, tiez mam z toho obavy ze ked sa to konecne podari, tak to dopadne rovnako, ale tak musime verit, nic ine nam ani neostava 😉 uz aspon viem, ze pozitivny test mam brat s rezervou, a tesit sa len potichucky 😉
mne uz je jedno kedy budem rodit, ci budem v lete s obrovskym bruchom, vytrpim si to, obetujem svoje pohodlie pre to hlavne nech sa to stane... predsa len, 30tka uz na krku par dni, tak uz nechcem dlho cakat.

majuska29
7. jan 2012

baby, upokojili ste ma ze to je normal. Lebo pred kyretom som mavala tak 22-24dnovy cyklus. a dnes mam 33DC a nic.

majuska29
7. jan 2012

@chrustik1 ja to mam podobne. Ja uz mam doma 2,5rocneho chlapca. a tiez som mala naplanovane aby sa narodilo tak maj, jun. no a polroka sa nedarilo a potom to skoncilo velmi rychlo. tiez gestacny vak bez plodu. chcela som to stihnut do jeho troch rokov, aby som nemusela ist na par mesiacov do prace. Takze clovek mieni a pan boh meni. Uz mi je to jedno ktory mesiac, len nech je zdrave. 🙂

chrustik1
7. jan 2012

@monika2712 mne je tiež už veru jedno kedy budem rodiť, hlavne nech sa zadarí a nech je to tentokrát už ok

@majuska29 tak to máš naozaj veľmi podobné ako ja, ibaže môj má asi o 2 mesiace menej (2,5 roka bude mať vo februári 19.teho) a presne tiež som chcela druhé aby som nemusela na pár mesiacov do práce a on do škôlky aby mi odtiaľ nenosil potom choroby keď by som bola tehu, resp. keby sa druhé narodilo... A vyzerá to tak, že práve tak to dopadne..

lucianak
8. jan 2012

@kacena85 No jo, zázraky sa dejú, ale už aj u nás nech sa čaruje 🙂 Neviem, či v januáry stihneme snaženie. Nechcem, aby to chytil manžel. Už to neštípe ani nič, ale ak urobím kuk, tak je to ešte trochem červené, tak sa bojím ešte snaženia. Ale vo februáry už na 100% by sme mohli začať, NAJNESKOR.
Alebo napíšem do poradne? 😀
A neskúšala si tie kôprové semienka??? Možno to by ti spustilo ms. A tie obklady si dávaš kvôli ms, či tehu?

kacena85
8. jan 2012

@lucianak no veru uz by fakt nejaky ten zazrak neuskodil...tak hor sa do snazenie vo februari, sak uvidis ako este bude ved este je len zaciatok januara skoro. heh vyskusaj napisat sak ty si tam pravidelne tak co chi
nemozem tie koprove semiacka nikde najst, uz to teraz nebudem miesat..no tie obklady mi davala bylinkarka a ona sa ma pytaťla co chcem ci ms alebo tehu?povedaela som tehu tak tipujem ze na to lebo o ms sme sa uz potom nebavili...uvidim co ked tak ta hysterka ked uz nebudem mat na vyber a hadam zistia co mi je 😖

kacena85
8. jan 2012

@chrustik1 ahoj, gystan ti vrelo odporucam, ja som ho pila uz take dva roky dozadu vzdy pred ms aj pocas nej a je dobry veru aj tak celkovo, mne ho naordinovala dokonca bylinkarka tak to uz musi byt fakt dobry, staci ho dva krat za den pit a vit E je super na to, aby sa ti nedostaval do tela bordel z okolia a aj na odstranenie z tela 😉

kacena85
8. jan 2012

@evakva no to si ma velmi nepotesila, no dufam, ze to bude ok, nechcem to hned riesit umelym ale ked nebudemmat na vyber ach jaj

chrustik1
9. jan 2012

@kacena85 veru zdá sa mi fajn, predtým som ho pila hneď po kyrete a cyklus som mala ukážkový, potom som ho vysadila a tie dva neboli nič moc, teraz ho pijem a nemám ani bolesti, krvácanie je úplne vpohode, žiadne potoky, úplne normálna ms

evakva
9. jan 2012

@kacena85 Verim, ze u teba to bude ine. Ja uz verim len na zazraky. My sa zaciname od konca januara snazit nanovo. Budem si merat bazalnu teplotu, pit caje a mozno sa zadari. Ak nie, tak asi fakt to IVF podstupime.

kacena85
9. jan 2012

@evakva aj ja uz verim na zazraky,pri tom nasom zdravotnictve nam ani nic ine neostava,uvidim co povedia dr a kef sa nezadari tiez umele.dnes porodila sestrs krasnu Lili.nadherna je.inak strasna ironia.minuly rok sa najstarsej sestre narodila mala 7.1, a ja vo feb potrat a kyret.tento rok stredna segra dnes porod a ja vo feb hysterka,tak dufam,ze uz konecne dojdem aj ja na rad fnuk

lucianak
10. jan 2012

@kacena85 My asi tiež až vo febr., lebo teraz ti moje problémy....mykoza a ešte v piatok mám ísť na gastro, tak snáď tam nič vážneho, resp. nič nezistia. Som z toho na nervy. Keď človek najviac chce, tak vtedy to je nanič ☹ Ale nechcem to nijako siliť. A už sa snažím na to ani nemyslieť, ale je to veľmi ťažké. Lebo ak na to myslím, tak to je hr§za.
A nechcem radšej ani nič plánovať. Myslela som, že začneme v novembri ešte, ale to som musela brať tbl a dr. neodporúčala otehu, tak potom že vv decem., tak "hurá" antibiotiká a január mykoza. Pekne podelené, na každý mesiac niečo 😢 Tak verím februáru, ale nechám sa prekvapiť.
A čítam, že sestry mali zrejme plodný apríl, tak žeby aj u teba to tak bolo??? Možno budete sláviť tri narodeniny naraz 😉

kacena85
10. jan 2012

@lucianak ano je to velmi tazke ked clovek by to chcel co najskor a just to nejde. vzdy sa nieco stane alebo sa proste nedari a potom sme na nervy, a nemysliet na to, no to by som chcela videt ktora na to nedokae myslet p tom co sme si prezili.
no aj to sestry rodia a ja potratim a tento rok idem na hysterku aj to ma dost serka.nezavidim obom im to prajem, ved jedna sa snazila tri roky druha pat rokov tak im to velmi prajem ale je to aj na druhej strane take deprimujuce. aj ked sme boli vcera malinku pozriet, kazdy len no a co vy a u vas to bude isto chlapec ved same baby su len u vas, ja sa len pousmejem ale najradsej by som odtial usla ale bola som tam kvoli sestre a malinkej. druha sestra dosla s malou rocnou slecnou vsetci vyteseni, ja som sa sa tiez velmi tesila ale vo vnutri ma to strasne trapilo.mne je uplne jedno kedy porodim a kedy co budeme oslavovat len chcem aby bolo vsetko ok.fnuk ☹

evakva
10. jan 2012

@kacena85 Chapem ta. Mojej svagrovej sa narodila tento rok mala krasavica a ja som krsna. Vzdy, ked ju vidim, tak myslim na to, ze aj ja by som mohla mat take. Kolegina mala ist na IVF v tom istom termine ako ja a tiez otehotnela ako ja. Len ja som potratila a ona sa krasne gulati. Prajem im to, zivot je uz taky. Ja mam aspon toho mojho spunta. Len dufam, ze aspon raz este budem mat take male baby.

lucianak
10. jan 2012

@kacena85 Mojoooooo, ja som ťa nechcela zarmútiť. Prepáááč. Mi ani nenapadlo, že posmutnieš. Dnes k nám prišla sestra tiež s malou, tak som sa na ňu tak zadívala ako keby bola moja. Už mi hrabe. Mne to asi nepôjde nemyslieť na to. A čím dlhšie sa nemôžme snažiť, tým mi to viac lezie na mozog ☹ Keby som vedela, že už začneme, tak verím, že je to lepšie, ale nejako sa nedarí ani začať odznova. Stále niečo, tak to teda, zúfalá som. A v piatok, čo mám ísť na gastro, tak sa boojím, že mi dajú zasa nejaké tbl. Ale už neh dajú a nech sa dám dokopy, nech február je ten šťastný, keď už budeme mať 3.výročie svadbičky 😉
Kedy máš tú hysterku???

kacena85
10. jan 2012

@evakva presne to je na tom stresujuce.ja som potratila vo febr a dve kolegine dosli zrazu ze su tehu.pekne sa gulatili ja ticho zavidela a teraz su uz obe maminy.prajem to kazdej jednej zienke.ale je to proste u nas co potratili uplne o niecom inom.neboj budeme aj my tehu s bruskamu.iiistooo

kacena85
10. jan 2012

@lucianak ale nie.tomu si nebola ty na vine.co siii.to na mna vsetko tak dolahlo.veru stale nieco.aj my naprv mame cakat potom menzes nikde a antika potom skusajte aj tak asi zbytocne.vrrrrrr.tu hysterku mam 9.2.inak presne o mesiac ako sa neter vcera narodila.a priatel ma akurat meniny.uplne ze krasa,a tak ktovie mizno ta motyka ozaj vystreli a budem tehu,ale priznam sa cim dalej tym viac stracam vieru.ale poctivo pijrm caje,vit,robim obklady a cvicim.len neviem ako to zvladnem popri praci.aj to opat mi volal kolega xi ze nech ani nechodim,ze hroza ze furt nieco.no tak sa velmo tesim na stres po 2 mesiacoch lenosenia.ale som povedala,ze uvidim co hysterka,a ked bude ok tak nebudeme na to tlacit,snazit sa budeme ale taj uvolnenee.o chvilu je tu jar.vylety,priroda zahradka,pak leto,ktore milujem dovolenka snad a uvidi sa,to len tato zima je taka cela stresujuca.
Neboj o chvilu sa budeme aj my kotulat musime verit hlavne

marecek1
11. jan 2012

@kacena85 tiež chápem, ako sa cítiš. my sme boli s mojou sestrou tehotné chvíľku po sebe, som sa tešila, ako budeme spolu kočíkovať, a nakoniec kočíkovala iba ona. strašne som je to priala, máme sa veľmi radi, malú tiež zbožňujem, ale tiež som sa občas pristihla pri myšlienke, že som mohla mať takého drobčeka aj ja. ľahšie sa mi to znáša len preto, že už mám doma môjho drobca, presne ako @evakva.

kacena85
11. jan 2012

@marecek1 dakujem za podporu,presne o tom to je,ze vieme ake to je vzacne a nebolo nam dopriate ale prajeme im zo srdiecka.vy mate tu vyhodu,ze ste si zatial aspon jedno tehu uzili a mate doma deti.ale hadam bude aj nam dopriate prvorodickam ;) a vam tiez.musime verit a byt dobre naladene

kaculiatko88
11. jan 2012

Ahoj babenky ... ako sa máte? Mne mešká mrcha už tri dni ale testíky ukazujú stále negatívne. V pondelok bolo 26 DC a dnes je 28 a stále mrcha nikde.

kacena85
11. jan 2012

@kaculiatko88 noooo vyzera to slubne, ked to bude viac urob test mozno je este teraz skoro

tinasc
11. jan 2012

@kaculiatko88 no tak drží palce, nech sú tam // možno je to naozaj ešte skoro robiť test 🙂

kaculiatko88
11. jan 2012

@kacena85
@tinasc
Uvidíme ... posledné tri mesiac som mala 26 dňový cyklus. Tak mi je to divné. Počkám do pondelka a potom pôjdem ku gyn.

kacena85
11. jan 2012

@kaculiatko88 alebo si urob pondelok rano test keby si tehu tak to by uz malo byt vidno nie?

evakva
11. jan 2012

@kacena85 Verim, ze este aspon raz budem gulatucka ako lopta. Tehotenstvo s malym bolo bezproblemove, vyslovene som si ho uzivala. Bez nevolnosti a komplikacii. Vobec by ma nenapadlo, ze by sa mi mohlo toto stat. Kazda zena si zasluzi byt aspon raz tehotna a verim, ze aj ty sa dockas.

kacena85
11. jan 2012

@evakva dakujem si zlata,uz coskoro budeme obe,mozno aj v spolocnej teme pre tehulky.a keby aj nie nevadi,budem sa velmi tesit s tebou.aj dnes jedna zistila,ze je tehu tak som jej to priala velmi.dockame sa.bozie mlyny melu pomaly tak si pockame kym pride rad aj na nas.

evakva
12. jan 2012

@kacena85 Verim tomu. Raz sa urcite dockame. Teraz to chce len pozitivne mysliet, nestresovat a uzivat si zivot. Ono to urcite pride.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre