Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evakva
14. jan 2012

@tinara23
@kacena85 Ono je to asi ako u koho. Niekomu sedi a niekomu nie. Mna to len zaujalo, ze take nie co vlastne je.

kacena85
15. jan 2012

Ahojte zienky,tak mna dnes nad ranom taka bolest chytila od spodu.neskuticna.ale neviem z coho.prechladnuta ee sak ledva von vyjdem.ale ako vidim kazdy mesiac sa mi to opakuje.take bolesti ako ked menzes prichadza a nic.vyskusam dat urinal,urolog a zensky caj.normalne stat ani nemozem.fnuk.

anuska30
15. jan 2012

@kacena85 ja som mala taku bolest ako opisujes ked som mala mimomaternicove a ked som mala missed.Som 3 mesiace po missed a zatial ma to nebolelo.teraz sme sa uz snazili aj o babatko, ale asi z toho nic nebude lebo som mala ovulku na tej strane kde nemam vajcovod.Buduci tyzden mam dostat MS tak dufam,ze vo februari uz budem tehu a ze to bude ok 🙂

kacena85
15. jan 2012

@anuska30 no a to viem aj ja nejak zistit ci mam mimomater?ale ja cakam na hysteroskopiu som objednana.potratila som vo feb a odvtedy nemam menzes.a neviem ci som fakt taka hakliva,ze by som prechladla.odspodu take pichanie,take navaly bolesti,potom prestamu.ce krize,spodok.minuly mesiac ma dr nechal doma.asi som prechladla,dal mi tabletky.ale sak som teraz doma akurat co sme sa prejst boli.sak co budem furt doma?

kacena85
15. jan 2012

@anuska30 ozaj a test mi ukaze ze som tehu keby mam mimimater.alebo to vie len dr cez sono kuk

anuska30
16. jan 2012

@kacena85 ja ked som mala MMt tak test som mala pozitivny a mala som spinenie ale moze to byt aj s prechladnutia

kacena85
16. jan 2012

@anuska30 diki za info,rano som urobila test a negat.tak pijem urinal,zenske a urolog caje a sedim v teple.len to nechapem,sak som bola po mesiaci tak dlhsie vonku asi dve hod a hned prechladnem?take citlive to mozem mat?uz nech idem na tu hysterku nech mi to kuk.uz mam dost tej bolesti.a akoze aby som ani von nemohla ist?

kacena85
16. jan 2012

@chrustik1 hmm tak to su ozaj blbe spravy ale chod veru aj ti na nejake testy ohladom stitnej, nech ti to cim skor podchyti a daju liecbu ak by si aj ty mala to iste, no vidim ze tento vikend mali viaceri na prd,ja od vcera rana ledva zijem. zase ma chytili bolesti od spodu, tak som strasne nechcela ist na tu hysteroskopiu ale teraz sa jej neviem dockat, gynekolog ked som to mala aj po minule mesiaca tak ma pozrel povedael, ze tam je vsetko ok, ze som prechladla, ale teraz som uy mesiac doma, akurat co sme sa boli piatok sobotu po dve tri hodky prejst,tak neviem ci to mam ozaj take citlive ze nemozem byt tolko vonku a musim si davat viac pozor, od vcera pijem urinal, zenske a gynekol.caje ale nic.ked si nedam ibalgin alebo mig tak ma to boli dost ☹ stredu idem obvodnemu na kontrolu asi mu poviem nech mi da antibiotika na zapal moc. ciest, velka radost akurat od dnes mam plodne dni 😒

kacena85
16. jan 2012

@lucianak jaj to az hentak ti to musia kuk?jemine esteze na gastre je vsetko ok.ale juj hentake zakroky nemusi asi kazdy ble.no ja som pred chvilou volala gynekol. od vcera neskutocne bolesti od spodu, akoze nemam slov, som doma zle je, robim zle je,to co ani von nemam chodit?bola som a prejst so segrou ale ze by som tak hned prechladla?naoblkiekana som bola jak cibula tak ja uz fakt neviem ☹ .uz normal cakam na tu hysterku nech mi to kuk co tam s tym mam, nebavi ma to kazdy mesiac take bolesti

lucianak
16. jan 2012

@kacena85 No jo, až tak... usg asi neukáže až tak dobre. Ale ja verím, že tam nič nenájdu a bude všetko oki doki 😉
No do kelu, to z čoho??? Nezdá sa mi, že by z prechladnutia. A tá bylinkárka nespomínala nejaké bolesti, nemôže to s tým súvisieť? Tak dúfam, že ťa to prejde a hlavne nech máme za sebou tie blbé zákroky a sme už fit.

tinasc
16. jan 2012

@lucianak a prečo ti musia prezrieť hrubé črevo? je to na to nejaký dôvod, doktori majú nejaké podozrenie? to je kolonoskopia? čo len rectoskopia? ja som to min. rok podstúpila, dalo sa to vydržať...

kacena85
16. jan 2012

@lucianak bola som u gynekologa,pozrel ma,ze na sone nic nevidi,ze musim pockat co hyster ☹ ka.pichol mi nospu a preslo to chvalabohu.a ze mam byt pn pokial to nebude ok.cize min do zakroku.uz mam tohi fakt dost.no nerobila som si zabal od piatku,xi mam tu segru,vecer popijame a potom zabudnem.ale ze to nevadi.lebo zeny co maju menzes si obklad pocas menzesu nemaju davat.teraz pijem caje,vit.ked to prestane zacnem obklady.mam mat od dnes ovulku.ale teplota nizko zatial.tak uvidim.dufam,ze mi to prejde nech ovulku vyuzijeme.bylinkarka nevravela nic.a nemyslim,ze to ma takto bolet.uz sa neviem normal dockat hysterky,nech viem co sa deje

lucianak
16. jan 2012

@tinasc Lebo som mala v stolici hlieny, alebo čisto len hlieny. Ale necítim sa byť chorá ani nič. Nič ma nebolí, nemám teploty... Možno si kúpim nejaké probiotiká na podporu črevnej flóry. No jo, kolono... ale pozrú mi len časť, nie celé chvalabohu. A nebolelo to? Isto to nebolo príjemné. No čítala som, že príprava na vyšetrenie je horšia ako to samotné vyšetr. Že vkuse sedieť na wc.... jooooj, bolo mi to treba??? Krnik, ale aspoň mi povedia, že mi nič nie je a vybavené. tebe aj niečo zistili, alebo prečo si musela na to vyšetrenie?

lucianak
16. jan 2012

@kacena85 No teda, tak to je záhada, ale snáď bude všetko ok. Verím ti, že toho máš plné zuby, ale musíme to prekonať. Čas ukáže. Ja viem, otrepaná fráza, ale je to tak. tiež som si začala merať teplotu. Dnes som 19. či 20. dc a ja som trocha mala ovulku posunutú, tak snáď to vystihneme. Včera bola 36,7°C, dnes zasa 36,5. No meriam ďalej...

tinasc
16. jan 2012

@lucianak hm a z čoho to môže byť hlieny v stolici? no ja som tiež mala predprípravu, deň pred zákrokom som musela vypiť takú sladkú vodu z lekárne, lekár mi predpísal čo a potom som už nesmela jesť iba každú hodinu vypiť pohár vody až kým som šla spať, presne dobre to preženie ale oni potrebujú aby si bola vyprázdnená, aby tam dobre videli 😉 a dobre, že budeš mať to vyšetrenie, aspoň budeš kľudná, že tam nič nebude 🙂
no a ja mám hemoroidy, tak som doktorovi hovorila, že na papieri mám krv pri stolici, ale našťastie nič, proste mi to tam prasklo...

lucianak
17. jan 2012

@tinasc No našťastie len to si mala. Mne tiež predpísal nejaké prášky, ktoré mám rozrobiť vo vode. 1 sáčok je na liter vody. A mám ich 4. No ke´dže v papieroch píše, že 1 sáčok je na 15-20kg osobnej váhy, tak lignem asi len 3. Kto vie čo to bude za žbrndu. ALebo ak dokážem vipiť viac, tak aj viac. Radšej ako menej a budem musieť chodiť zas... Bleeee...
Ja som sa na nete dočítala od syndrómu dráždivého hr. čreva, cez crohna až po rakovinu, tak m i stiahlo riťku a šla som radšej za dokim. Ale to podľa mňa z tých všetkých liekov, čo som pobrala v dec. No uvidíme, čo kukátko ukáže 😀

lucianak
17. jan 2012

@kaculiatko88 Ahojky moja, tak ako pokračuješ? Bola si u dokiny a potvrdila tehu? Dúfam, že áno a že sa už s mužíčkom tešíte 😉

tinasc
17. jan 2012

@lucianak uf no tak to je dobre, že pôjdeš na to vyšetrenie... určite to nič nebude, držím palce 🙂

monika2712
17. jan 2012

@lucianak kaculiatko pisala 14.1 ze mrcha prisla 😒

kacena85
17. jan 2012

@monika2712 ty si tehuuu?kedy si zistila?gratulujem a drzim palceky

monika2712
17. jan 2012

@kacena85 dakujem, zistila som piatok 13teho. uplne nahodne a hlavne uplne necakane 😎

kacena85
17. jan 2012

@monika2712 tak to je uplne skveleee...tesim a drzim palce nech je secko ok az do konca tehu...

monika2712
17. jan 2012

@kacena85 vdaka, no kontrolu mam az o tyzden v piatok, tak dufam, ze tam uz bude plodik vidiet.. mam velke obavy, ale snazim sa na to nemysliet.. fazulka toho tolko prezila od splodenia, chorobu, lieky, kadeco, tak dufam, ze bude silna a udrzi sa nam dokonca 😉

lenka369
17. jan 2012

@monika2712 ahoj tak to si na tom poodobne ako ja ja osm zistila 14teho ze som tehotna....v ktorom týždni si ja 4tt+3. u lekara som este nebola...

kacena85
17. jan 2012

@monika2712 predsa ste sa dockali.pamatam si tvoje nestastne spravy.aj nam vies poradit co vam mozno zabralo?viem,ze si sa nevedela dockat ako kazda z nas a vidis.je to tu

kacena85
17. jan 2012

@lenka369 juj ako sa to super rozbehlo...drzim palce vsetko dobre dopadne

monika2712
17. jan 2012

@lenka369 ja som 4+2 tusim, posledna ms bola 18/12.

lenka369
17. jan 2012

@kacena85 jej dakujem,,,uvidiš aj vy sa co nevidieť budete tešiť 😉

kacena85
17. jan 2012

@lenka369 no my si ece pockat veru musime.9.2 idem na hysteroskopiu,po kyrete som rok a odvtedy mi neprisla mrcha.tak ma musia kuk.uz nech to mam za sebou

lenka369
17. jan 2012

@monika2712 aha ja som mala 17.12 tak to je skoro na rovnako..ja chcem ist k lekarovi až v 7 alebo 8 týždni lebo až vtedy vydno srdiečko a skor to nič nerieši...pri prvom som on prišla skor ako som sa k lekarovi dostala tak ak ma vydržať tak vydrží aj bez neho. minule to bolo tak v tomto tyždni tak dufam že to bude ok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre