Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
4. feb 2012

Babenky takze teplota sa drzi.od vcera,mame rocnu neterku na starosti.jaj zlata je.aj vecer pri nas pekne zaspinkala.po celom dome vybuch ale to nevadi.sak si musime zvykat na taketo podmienky a velmi radi.krasny vikend vam prajem a plodnyyy ;)

lucianak
5. feb 2012

@chrustik1 Aj ja chcem takého Peťka už. Ale verím a nestrácam nádej, že sa čoskoro dočkáme. Len netlačiť napílu. Teplomer som odložila do šuflíka, takže žiadna teplota sa merať nebude a hotovo. Už len pravidelne sexik zabezpečiť s manželom a malo by to byť oki 🙂

lucianak
5. feb 2012

@usacek79 Asi som sa zle vyjadrila, myslela som to tak, že sa na to nebudeme sústrediť a musí to klapnúť. Lebo ten teplomer ma len stresujeeeee

lucianak
5. feb 2012

@usacek79 Tak, tak, v gebuľke.... nesústrediť na sa počatie, ale na rozkoš 🙂

lucianak
5. feb 2012

@kacena85 A neceš testnúť už zajtra, nech vieme, na čom si? 😀

kacena85
5. feb 2012

@lucianak a ty co provokujes moja?teplota sa drzi ale tak po ovulke sa drzi aj ked som neni tehu,29.1 bol sex napoedy to aj keby som asi test prd ukazr,ved to by bol len 8 den.tak uz vydrzime.ale ako sa poznam budem stvrtok rano pred zakrokom testovat,ale ziadne priznaky tehu takze sa asi zazrak nekona ;(

lucianak
6. feb 2012

@kacena85 Neeeeeeeeeprovokujem, ale v takomto prípade, keď len 8 deň, tak potom beriem na vedomie. Ešte počkaj. A kde vlastne ideš na ten zákrok?
Ja dúfam, že dneska začíname druhé kolo. Potom to vidím na stredu. štvrtok príprava na vyšetrenie na piatok. Juuuuj, len nech to dobre dopadne aj tebe, aj mne.

kacena85
6. feb 2012

@lucianak no isto testnem zajtra a ako sa poznam aj vo stvrtok.ja stale verim ze co kebyyyy
no idem na zakrok u nas v nitre do nemocnice,tak dufam, ze vsetko bude ok a aj na teba budem myslet juuuj ☹

snu
6. feb 2012

aj ja mam kyret za sebou.. v 10tt mi odumrel plod..,, bola som 4 dni na rizikovom oddeleni a nepomohlo.. v 1 rano pak orobili kyretaz a druhe rano ma pustili,, a doma som dostla strasnu zimnicu,,tak sme leteli na pohotovost ..tam mi dali len neake silne lieky a pustili domov.. a po 3 mesiacoch som otehotnela a mame uz skoro 3r chlapceka a dasleho na ceste,, nebooj vsetko bude ok... drzim silno palce,, viem ze ti teraz neni dobre,, ako kazdej co take nieco zazije,, ale casom to bude ok.. drzte sa.

snu
6. feb 2012

hop sukromne to malo byt 😒

kaculiatko88
6. feb 2012

@kacena85 no pýtaj si Canesten Kombi ... viac menej sú to tablety ...

kacena85
6. feb 2012

@kaculiatko88 dakujem za info,nakoniec mi to preslo aj bez tej tablety tak som si ju nedala

kaculiatko88
6. feb 2012

@kacena85 tak to ma teší, že ťa to prešlo :o))

kacena85
6. feb 2012

@kaculiatko88 sa cudujem,ze tak z nicoho nic,ale chvalabohu

ivi17
6. feb 2012

@kacena85 Mna tiez teraz trapi mykoza 😒 , ale dostala od doktorky recept na Gynazol (vag. Krem). Dufam, ze rychlo zaberie. A potesila ma, ze mi zmizla cysta a ovulka prebehla z praveho vajecnika, tak sa tesim 😎 Dufam, ze uz sme si presli vsetkymi komplikaciami a uz len tyzden pockame ci pride mrcha. 😎

kacena85
6. feb 2012

@ivi17 no mne uz presla chvalabohu.davala som len ten krem canesten a pila acidka a activiu.mozno aj to zabralo.ja zajtra testujem tak sa uvidi ci sa podarilo ked nie tak stvrtok idem na hysteroskopiu

ivi17
6. feb 2012

@kacena85 Silno drzim palce so zajtrajsim testom 😉

chrustik1
6. feb 2012

@kacena85 zajtra testuješ? A aká šanca je, že ti ukáže pravdu? Teda koľký deň si od príp. oplodnenia?

chrustik1
6. feb 2012

@monika2712 ahoj moja, ako sa tehulkuje? Hádam je všetko ok 🙂

monika2712
6. feb 2012

@chrustik1 ahojky, no pohodka zatial, nejak extra nic necitim, len brutalnu unavu, obcas zaludok potrapi, ale ani nezvraciam, tak dufam, ze je vsetko oK 😉 este tyzden do kontroly.. uz aby to bolo.. tato zima ma ubija.. stale kycham, smrkam 😖

kacena85
6. feb 2012

@chrustik1 u nas je to take tipos bingo,ziadne dc ani dpo.tak len podla posledneho milovania co bolo 29.1,.vychadza to tak 9 den po,teplota sa drzi ale ti poviem,ze tomu nejak nadej nedavam.ale rano sa uvidi co test povie
Podbrusko ma sem tam pobolieva a vecer mi parkrat tazko ostalo ale to nepovazujem za nejake znaky

kacena85
6. feb 2012

@monika2712 po potrate je to cakanie najhorsie,stres co ukaze kontrola,ci je vsetko ok.kto nezazije tak si to nevie ani predstavit a ty si mala nejake priznaky tehu predtym ako si si test urobila?

monika2712
6. feb 2012

@kacena85 moja praveze vobec.. ja som bola na 100 percent presvedcena ze ten mesiac bol pase.. vobec sme sa nesnazili, boli sme spolu len raz, 11dc, ja som brala lieky, tak sme ani nejak nechceli sa snazit, ale tak nedali sme si pozor, ja som potom isla aj rovno na wcko, ziadne nohy hore, nic.. a keby som si nezmerala 27dc len tak pre srandu teplotu, tak by som si len myslela ze mi meska 😀 inak som si cely mesiac nemerala, len okolo 10 dc a potom 14dc, a 14dc som mala este nizku, tak som si vravela, ze super, tak to nase 11 dc bolo aj tak skoro 😀

kacena85
6. feb 2012

@monika2712 tak vam to super vyslo aj napriek vsetkemu,a aj tu je dokaz ze tehu sa moze zadarit aj mimo plodnych.ja si tento mesiac meriam teplotu tak poriadne kazdu den a od nasho snazenia mam stale vyssiu teplotu ale baby v grafoch,ze to este nemusi byt nic,ze sa drzi teplota po ovu.ale to by bol akyy zazrak
A super,ze sa citis ok,poziticne myslenie polovica uspechi ;) to si vravim staaale

monika2712
6. feb 2012

@kacena85 no ako plodny hlien som uz mala toho 11dc, ale niekedy stupne teplotka az po dvoch dnoch, tak ja pocitam, ze bola tak 13, 14dc, len mi neskor stupla, uz sa mi to stalo predtym ze ovulka bola 14dc ale teplota stupla az 16 alebo tak dako.. no inak, my sme hned na druhy den isli do tatier, kde som krasne ochorela, na novy rok som uz lezala v posteli s hroznou nadchou a kaslom, dopovala sa vsetkymi moznymi liekmi, nastastie nie ATB.. tak si vravim, ze to musi byt silna fazulka ked toto vsetko vydrzala 😉 tak uz len nech tam mame v pondelok srdiecko a budem najstastnejsia na svete 😎

monika2712
6. feb 2012

@kacena85 inak ano, po ovulke zvykne byt teplota hore aj 10 dni.. najdolezitejsia je ale den dva pred mrchou.. lebo az vtedy zvykne klesnut.

kacena85
6. feb 2012

@monika2712 isto bude fazulka silna po celu dobu a hotovo.krasne bude srdiecko bit a ty si uzivaj tehi

monika2712
6. feb 2012

@kacena85 dakujem, verim ze ano.. 😉 uz chcem zahodit ten hnusny rok za seba, a verit ze sa dockame potomka konecne tento rok 😉

kacena85
6. feb 2012

@monika2712 ja mrchu nemam takze to nevirm odsledovat.tak rano som zvedava co a ako.zajtra bude 9 den.jaj keby ma niekto videl.jem piskoty a jedna mne jedna havovi xi

monika2712
6. feb 2012

@kacena85 aha, jasne, tak ale ked budes 14dpo alebo tak dako a bude stale hore, tak je to urcite dobry znak.
ja som dnes jedla piate cez deviate.. asi mi zacinaju tehu chute.. este ze ma nikto nevidel pritom 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre