Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
9. feb 2012

Nie,to je taká zelená mentolová voda na kloktanie, stojí okolo 5e v lekárni. Ako sú aj rôzne cukríky, pastilky a neviem čo, ale tantum vydrží dlhšie. Stačí si cucnúť máličko a aspoň 5x prekloktať až potom vypľuť.

kaculiatko88
9. feb 2012

@kacena85 mne najlepšie zaberá Betadine alebo Jox. Ale musíš vedieť dobre kloktať, lebo to nesmieš polknúť.

kaculiatko88
9. feb 2012

Dúfam, že zajtra už budem mať výsledky z hematológie kompletné. Zajtra by mala prísť mrcha. ☹

kacena85
9. feb 2012

@lucianak dakujem,teraz nemam ist kam do lekarne,zajtra ideme do mesta.jedna baba mi tu poradila cibulovy vyvar,sice riadny humus ale skusime a varim cesnacku mnam

@kaculiatko88 no kloktat hadam viem xi,neboj bude to ok

lucianak
9. feb 2012

@kaculiatko88 Ešte tú mrchu neomrzelo toľko chodiť??? Nech si už dá pohov!!! A u mňa tiež, nechcem ju už toho roku viac vidieť! 🙂

lucianak
9. feb 2012

@kacena85 Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj, cibuľaka??? Tak mne už teraz krúti črevá... mám už pomaly 2 litre v sebe tej žbrndy, čo sa pripravujem na zajtra, ale myslím, že aj tá cibuľačka by ma dokonale prečistila 🙂 Nech len zaberie a si fit... aj zdendo 😝 Dobre pamätám?

kacena85
9. feb 2012

@lucianak heh zdenko...dobraaaa si,no s tym cibul.vyvarom len kloktame,cesnacku budeme o chvilu papat
No musi mi to prejst lebo ma dr poslu vies kam heh

chrustik1
9. feb 2012

@kacena85 ahojky a ty čo tu? To čo ti porobili, že ťa len tak odložili na neskôr? No asi by som ich kopla fakt. Ale aspoň máš čas sa preliečiť a hádam nebudú ešte problémy kvôli chorobe. Jééj cesnačku by som si veru dala, díky za tip, zajta si navarím, mňam. Dlho som ju nerobila lebo som sa bála ako by ju prijal Peťko či by mu chutila ale zajtra mám pre neho polievku tak ja si môžem dopriať 🙂 . Inak mne dosť na bolesť hrdla pomáhajú aj citróny ak teda nechceš lieky alebo popri nich. Vytlačím celý citrón do pohára, osladím a zalejem doplna vodou, no mňamka a super to pomáha. Takto vypijem dva tri denne a je po probléme.

lucianak
9. feb 2012

@kacena85 Tak sa pekne prelieč, dúfam, že do vtedy budeš fit..
Jooooooooj, wc volá, tak papa

chrustik1
9. feb 2012

@monika2712 no už sa ti to blíži, určite sa nemôžeš dočkať, však? Inak s kilami si nerob starosti, mne síce ešte po Peťkovi čosi ostalo ale ja som ten typ čo som pred tehu nemohla sladké ani vidieť a odkedy sa narodil Peťko a kojím ho tak by som požrala na kilá. Takže u mňa má kojenie opačnú tendenciu ako u mnohých báb čo im ticho závidím. Ale beriem to tak veď dokojím a dám to dole.

kacena85
9. feb 2012

@chrustik1 no cesnacku aj my lubime a vseobecne polievky juuuj.mnam.no uz skusam vsetko mozne,lebo ma porazi keby mi dr povedal,ze musim dojst inokedy.vyskusam aj citron,teraz kloktame cibul.vyvar.no humus.zajtra idem zaniest papiere do nemocnice a behneme doplnit aj zasoby citronov ;) uz neviem co vsetko mi tu baby odporucali.takze postaci dufam sirup na kasel,klok cib vyvaru,teply cajik a cukriky a vecer paralen.do nedele to musi prejst

monika2712
9. feb 2012

@chrustik1 vies co moja.. mne je dnes tak zle... ale nie fyzicky, skor asi psychicky.. strasne sa citim vycerpana, unavena, z tej zimy uz nevladzem.. potrebujem teplo, slnko... je mi do placu normalne dneska..neviem co to, strasne tuzim po teplucku a oddychu, a sice spim kazdy den aj po robote nejaku hodku dve, mam pocit ze to vobec nepomaha.. stale som unavena a nic nevladzem. ☹

kacena85
9. feb 2012

@lucianak moja ty si to dnes na wcku uzijes.musi to prejst a uz vidim ako ma v nedelu budu trapit hladom v nemocnici.a smadom tiez.zajtra budem na teba mysliet

kacena85
9. feb 2012

@monika2712 noo tak to slnko by som aj ja prijala,uz je ta zima dlho veru,nech uz skonci ten februar.skus sa cez to nejak preniest,pusti si pomalu hudbu,zapni sviecky,zial slnko ti nepricarujem ;(.cez vikend ma byt tusim pekne tak si ho troska uzi aj ked zubate

monika2712
9. feb 2012

@kacena85 no ja tu zimu nenavidim, hrozne ma to vycerpava.. zubate slnko mi moc nepomoze, ale skusim ho aspon cez okno dako nacerpat... no nic, este ze som uz doma a mozem ist zase spat.. ☹

chrustik1
9. feb 2012

@kacena85 veru aj my sme nenormálne polievkoví už fakt neviem akú mám variť aby sa moc neopakovali tak si aj vymýšľam 😀 Neboj s takou kúrou budeš do nedele isto fit ako rybička!!

@monika2712 no to ti verím aj mňa tá zima ubíja hlavne keď ani von pomaly nechodíme tak to je des. Únava prejde ale ešte si ju veru môžeš chvíľku užiť. A ten spánok si veru dopraj keď sa drobec narodí tak si spomenieš na tieto chvíle ako si si mohla pospať a sťažovala si sa na únavu, že radšej by si bola bez nej 😀 Kedy začínaš 9tt?

kacena85
9. feb 2012

@monika2712 ja nenavidim zimu blee a v decembri ked som nastupa na pnku tak ma to normal zachranilo.uz som nevladala z toho vsetkeho a do toho toto depresivne pocasie brrr.som velmi rada,ze sa nemusim rano trepat do prace.ale o chvilu ma to caka.neviem ako to prezijem po 3 mesiacoxh ;(

kacena85
9. feb 2012

@chrustik1 heh ja tiez uz hladam vselijake recepty,ale obmienam skor take na cerveno,potom strukovinove,mliecne,brokolicocu neskutocne mnam.klasika vyvar alebo tu parkovu.jaj my sme taki vsezravci ;))))

chrustik1
9. feb 2012

@kacena85 no brokolicovú aj my máme neskutočne radi, tuším každý týždeň aspoň jeden deň musí byť. Môj drobec má strašne rád krémové polievky tak aj brokolicovú robím krémovú, potom ešte karfiolovú, hráškovú, klasika vývar, párkové si už vymýšľam, rôzne druhy zeleninových, strukovinových,.. Ale aj tak stále vymýšľam nové aby sa to obmieňalo

kacena85
9. feb 2012

@chrustik1 mnam mnam a este rajcinkovaaaa noo tu velmi tiez lubime a brokol.tiez kremovu robim.heh mame okienko varenia.ja lubim velmi varit ale aj piect kolaciky to je moje

chrustik1
9. feb 2012

@kacena85 no ja tiež rajčinovú ale ja ju strašne ľúbim na sladko a môj syn je proste po mne v tom, že sladké nemusí. Ja okrem tej rajčinovej som pred tehu s ním nič sladké nechcela. Takže rajčinovú si robím veru tiež iba sama pre seba. Inak tiež rada varím a pomaly na materskej prichádzam aj na čaro pečenia koláčikov. Naposledy som skúšala muffiny a myslím, že sa veru celkom podarili 🙂

kacena85
9. feb 2012

@chrustik1 ja som skor pekavala ako varila.hrncekove,bublaniny,babovky aj tie mini a mafinky su mojho priatela naj.najma jablkovo- orech,skusala som naposledu smot-visnove,v sobotu sa chystam piect taky jablkovy bol na takej karticke v bajecnej zene ;)

chrustik1
9. feb 2012

@kacena85 no to mi tu teraz nepíš lebo už slintám, že až!! A to som ešte hladná tak tým viac 😀

kacena85
9. feb 2012

@chrustik1 tak sa napapaj,ja jem nonstop jak dili.budem vyzerat po tejto pnke ;(

kaculiatko88
9. feb 2012

@lucianak tak ja neviem či ju chcem. Na jednej strane ju nechcem, ale kvôli výsledkom z hematológie ju ešte chcem. Už by som chcela mať všetky výsledky a nastavenú prípadnu liečbu.

@kacena85 uvidíš. Skúsiť treba všetko.

Baby neviem ako vy, ale ja už chcem teplo. Tie ráno 20 mínusové teploty už nezvládam. Ale aspoň ešte nemám problém s autom.

chrustik1
9. feb 2012

@kacena85 no ja som na materskej, keby si videla ako vyzerám ja, tak nič nepovieš 😀 Nenormálne som pribrala cez tieto vianoce a keďže von sa moc chodiť s drobcom nedá a hlavne nie rýchlym krokom tak si vieš predstaviť

@kaculiatko88 ja som z tých teplôt tiež už zúfalá, keby bol aspoň sneh ale takto to je des

monika2712
9. feb 2012

@kaculiatko88 moja o par riadkov vyssie som presne pisala, ze uz nevladzem z tej zimy.. prave som sa rozplakala muzovi, ze uz chcem teplo, ze ta zima ma strasne vycerpava, som precitlivela, nestastna z toho, vsade kam pridem je mi zima, v robote mi mrznu prsty na klavesnici, potom do zmrznuteho auta, ktore sa zahreje az ked som pomaly doma.. nevladzem.. keby som si mohla zobrat mesiac volno, tak sa doma zasijem jak medved, a nevyleziem von kym nebude aspon 10-15 stupnov.

monika2712
9. feb 2012

@chrustik1 v nedelu mi nabieha 9tt..

kacena85
9. feb 2012

Babulky nuz musime vydrzat a pockat kym to slniecko pride.nebojte prejde to taaak rychlo ani nebudeme vediet ako.ale veru leze to na nervy,uz je clovek taky nijaky deprimovany no nic s tym neurobime

monika2712
9. feb 2012

@kacena85 no ja mam pocit ze to snad nikdy nepride, sak kolko to uz trva a buduci tyzde to ma byt zase to iste.. ziadne teploty nad 0, a este aj znova sneh v stredu stvrtok.. ja uz fakt nevladzem ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre