Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
15. feb 2012

@usacek79 aaale prosim ta jake ukamenovanie?ti poviem ze moje sestri obe porodili v januari zaciatok rozdiel dva dni, tak kozorozcov je uz dost a ved haaaadam nebudem tretia trapna 😀 co bude tak isto rodit
ale tak proste ziaden sex v aprili 🙂
a na tu sliznicu nic ine len ta alchemilka zabera?

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 ze si to ty, tak odpustam 😉 😀 mne je to jedno co to bude ale kozorozec v ziadnom pripade!!!!!! 😀

svintekova
15. feb 2012

Ahojte, prosím vás poradte mi. Včera v 10tt po silnom krvácaní mi oznámili že fazulke prestalo bit srdiečko. Posledné 4 hodiny som mala krče ale teraz asi tak hodinu sa mi opakujú krče- kontrakcie každé 3 min. Dali mi možnost nechat sa vyčistit doma-nechat to na prírodu. Poradte čo mám robit? ako sa mám na to pripravit?

kacena85
15. feb 2012

@svintekova no zial na to priprava nie je, skus napisat usacek ju tiez necistili, mna museli, ale tie kontrakcie by mali ustat po 2-3 hod ak si dobre pamatam a hlavne pi vela tekutin a ak budes mat horucku tak utekaj na pohotovost

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 nebudes verit, moj ex manzel bol kozorozec nar. 8.1 uz nastasti nevim kolkaty rok ani ma to nezaujima. a moj terajsi ma tiez narodky 8.1. 71. zoznamili sme sa na tom istom mieste kde aj s ex. su trocha rovnaki aj ked sa snazim neporovnavat 😀 ja si myslim, ze oni boli v ten den obaja v nespravny cas na nespravnom mieste. oni mali byt vymeneni a bolo by to ok... 🙂 ja to doteraz neviem pochopit ale mna kozorozci nejako pritahovali a zrejme aj ja ich... 😖 a to som si povedala ked sme sa rozisli, ze nikdy viac kozorozca pozri ho 😀 😀 😀 moja svokra je tiez kozorozec, to je pripad sa m o sebe, moja segra je tiez kozorozec tiez pripad sam o sebe a moja neter je tiez kozorozec... myslim, ze to bude tiez pripad sam o sebe kedze vela casu stravi u svokry... to nechcem ani vedet co z toho vyraste 😀

bambi2
15. feb 2012

@svintekova iba cakaj. ine ti nic neporadime... zachvilu to budes mat za sebou.. 🙂 a ako ti radi kacena, ak bude horucka chod na pohotovost. kontrakcie by mali znamenat bliziaci sa porod- potrat...

svintekova
15. feb 2012

@kacena85
@bambi2 dakujem

bambi2
15. feb 2012

@svintekova ono to zachvilu urcite pride... do rana to budes mat hadam za sebou... daj potom vedet co a ako 😉

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 dám vediet,bože to je bolest 😢

kacena85
15. feb 2012

@svintekova neni zac a je nam tu vsetkym luto co sa ti prihodilo ☹ , ja som skoro v takomto termine potratila minuly rok v 7tt, nic s tym nespravime a viem ako to boli

bambi2
15. feb 2012

@svintekova ja viem ale nic ine ti neostava iba sa s tym zmierit. zivot ide dalej a nema zmysel sa utapat v ziali. nic to neprinesie ani nenavrati... treba hladiet do predu nie do minulosti... nabuduce to urcite vyjde!!!!!

svintekova
15. feb 2012

@kacena85 to mi je lúto

bambi2
15. feb 2012

@usacek aj srdiecko som ti darovala, dufam, ze ho uvidis coskoro aj na utz 😉

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 dakujem,si zlatá. aj ja v to pevne dúfam.

bambi2
15. feb 2012

@svintekova neboj, prezijes to ako kazda z nas... uz len velke plus je to, ze si nesla na kyret. bolelo vy to ovela viac.. a mozno aj dlsie... ja si myslim, ako prisiel, tak musi aj odist... sam. nikto by nemal do toho zasahovat... je to proces a vyriesi sa sam. a ty robis pre seba a aj pre tvojho anjelika to najlepsie co mozes urobit 🙂 a uvidis, coskoro sa vam postasti znova, posle vam nove dietatko 🙂

usacek79
15. feb 2012

@svintekova ahojky, je mi luto, ze sa ti deje, co sa deje - no ako pisali baby, ta trosku dobreho na tom je, ze zrejme budes usetrena kyretaze 😅
ja som raz potratila a bola kyretovana a druhy krat (pred mesiacom a pol) som sa rozhodla, ze to proste necham na prirodu a som velmi, velmi spokojna s tymto rozhodnutim.. Potratila som v 11tt (10+2tt presne) a teda pravda je, ze je to taky maly porod - preto mas tie pravidelne bolesti, su to normalne kontrakcie, ked sa ich pravidelnosti znizi pod 2 minuty, pojde to zrejme von. U mna to tak bolo.
a teda aby som ta varovala, na co sa mas pripravit - jednak ta bolest kontrakcii je dost neprijemna, ale samotne vypudenie plodu a ostatnych "odpadovych" sliznic bolo uplne bezbolestne.
Akurat, ze je to velmi nechutne - su to kusy masa, zo mna isli kusy dlhe aj 10cm, s priemerom okolo 2-3 cm - musela som si niektore aj sama vytahovat, co nemohli pre velkost vypadnut... prve islo plodove vajce, to islo same, lebo teda ma "dobry" tvar na vypudenie 😕
a islo dost krvi - cely potrat trval cca hodinu a pol, vypudzovala som kusy postupne, kazdych cca 15-20 minut, nakolko sa mi to spustilo v noci - isla som si medzi jednotlivymi vypudzovaniami lahnut, lebo mi bolo strasne, ale strasne zle po kazdom "vypadnuti", skoro som vzdy odpadla (myslim, ze vacsina zien by odpadla, ja vsak nie som schopna odpadnutia, este nikdy sa mi to nepodarilo, len mi je hrozne zle, zlejem sa z farby a rozdychavam)
k vypadnutiam velkych kusov prislo myslim 4x, predtym a potom to uz boli len take utrzky male sliznice..
no a tej krvi som sa tu hodinu a pol stratila odhadom max okolo pol litra - proste uplne premocene 4 ci 5 vloziek, ale tak, ze z nich tieklo a smaozrejme dost krvi islo rovno do zachoda.
takze sa priprav na zrejme naozaj krvak, ale potom to zrazu skonci a uz bude dobre... na druhy den a potom dalsie dni som uz nemala ziadne bolesti, len som este cosi vyse tyzdna spinila kusocky sliznic, co sa maternica docistovala.
ak chce, chod na druhy den na gyndu, no priprav sa, ze ak nie su osvieteni, budu ta hnat na kyret..
ale precitaj si najprv moj pribeh na strane 233 v tejto teme, tiez ma tlacili "pre istotu" na kyret, no vsetky logicke argumenty su PROTI tomuto kroku.
ked som isla o tyzden na kontrolu, maternica uz bola uplne v pohode a ked som bola na kontrole teraz po prvej ms, tak lekar pomaly neveril, ze mam za sebou potrat 😉 maternica ako nova!
velmi ti drzim palce, nech je muz pri tebe, budes ho potrebovat, hoci to pre neho bude mozno este traumatizujucejsie, ako pre teba - bude mat pocit, ze mu ides vykrvacat 😒 moj bol z toho na prasky 😅
tak vela sily, maternica sa ti isto odvdaci, ak ju usetris kyretu 🙂

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 mám strašné bolesti, už aby bolo po tom 😢 . Dakujem za podporu.

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 u teba to tak dlho trvalo?? u man nejakych 10 min a bolo po vsetkom 😕

monika2712
15. feb 2012

Baby nerobte sak ja sa tu rozplacem o chvilu :( tak je to smutne ze sa taketo veci deju ...

kacena85
15. feb 2012

@svintekova presne tak keby viem o kyrete to co predtym tak by som veru nesla ale tak u mna to bolo ine, dlho som mala strasne bolesti a nic von tak ale som rada, ze je konik a ze viem teraz oooomnoho viac o sebe zenskych veciach a rieseniach, drz sa myslim na teba

bambi2
15. feb 2012

@svintekova ak mas bolesti tak to za chvilu pride... celkom iste. uz to nebude dlho trvat... skus to nejako predychavat.. tabletku od bolesti neviem ci by som dala lebo nebudes citit kedy to pride.. pokial sa da tak vydrz.. drzim ti palce nech to mas uz za sebou!!!!!

kacena85
15. feb 2012

@monika2712 tehula teraz z temy von!!neze nam odpadnes moja

bambi2
15. feb 2012

@monika2712 je to smutne ale bohuzial deju sa tie zle veci... ono teraz jej dobre padne ak tu budeme s nou... aj mne pomohol mk, hlavne to vyrozpravanie sa tu...

usacek79
15. feb 2012

@kacena85 dik za pochopenie malichernosti 😀 nuz je milioooon byliniek na podporu cyklu, rast sliznice, podporu plodnosti... odporucam kuknut na stranke bioterra.sk - tam sa da vyhladat presne podla "diagnozy"
napr na tehu a maternicu - http://www.bioterra.sk/tehotenstvo--maternica/
alebo na gyne problemy - http://www.bioterra.sk/gynekologicke-problemy/
alebo na hormonalne veci - http://www.bioterra.sk/hormonalna-sfera/

@bambi2 dakujem za srdieckooo 😵
no ja mam v okoli dost kozorozcov a teda zvacsa som zdesena 😀 ale este ooovela horsie to mam s blizencami, tych mam naozaj kvantum okolo a mam casto problem zachovat pokoj a uhasit agresivne pocity 😀

svintekova
15. feb 2012

@usacek79 bože, si silná žena. Dúfam,že toto zvládnem. Mojmu drobcovi prestalo bit srdiečko v 8 tt. Strašne sa bojím. Do nemocnice až pri velmi silnom krvácaní alebo horúčke-tak to je zatial v pláne.

kacena85
15. feb 2012

@svintekova a este na odplasenie od kyretu mna cistili min rok vo feb a taaak mi to vycistili ze som rok nemala ms ternto vikend mi dosla prva od potratu, a to sme este nevyhrali, maternica si pamata a boji sa to su mudre sloova jednej bylinkarky
radsej tie bolesti a mas vsetko ok
mne na to dr povedal jedine no viete to sa stava 😠 😠 😠 😠

monika2712
15. feb 2012

@kacena85 ja viem nemala by som to citat, len ja s nou tak sucitim (bola so mnou v septembrovkach) a proste vzdy ked nam nejaka odide, tak ma to mrzi a boli s nimi :(

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 ja som tiez blizenec. ja som si povedala, ze ked deti tak iba vodnara alebo blizenca.. vodnarku uz mam a este blizenec chyba. ale nic by som nemala proti dalsej vodnarke... a moja segra je kozorozec a frajer je blizenec.. ta uz je tiez asi tehu. uz som jej asi tyzden nevolala, ide mi to na nervy ked stale moto o jej tehotenstve a mna nepocuva... 😠

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 no u mna tak dlho 😒 hovorim - zhruba 4x vypudenie velkeho kusu a odstup medzi tym bol cca 20 minut vzdy a teda este predtym isla krv a aj potom... takze dokopy taka hodka a pol to bola isto 😖 ale to je fakt mozne, ze to bolo tym pokrocilym tyzdnom 😖
@monika2712 ech, ty tu tie hnusobstva necitaj 😀 bez do svojej temy tehuliek teraz bavit sa o nevolnostiach a co mozete a nemozete jest 😀 inak mna drbne, ze to budem mat absolvovat treti krat, tie niektore priblbe otazky prvotehul (akoby neexistoval google 😠 ), asi sa prihlasim potom do marcoviek/apriloviek 2013 az po prvom trimestri 😀

bambi2
15. feb 2012

@svintekova no ked to z teba bude vychdazat tak to pojde prudom krvi, to sa nezlakni!!! to budu vodopady ale to je normalka. a potom budes krvacat normalne ako keby si mala mrchu... to je tiez normalne... a cim viac krvacas, tym lepsie aspon vsetko z teba vyjde von. nebezpecne to neni to sa nemusis bat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre