Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

natalia
22. feb 2012

@bambi2 ja som mala ovu 14 a 12.2 sme išli na plno 😀

bambi2
22. feb 2012

@natalia tak sa stretneme v novembrovkach 😉 😀 😀 😀

anuska30
22. feb 2012

Ja som dnes stretla kamosku s 3 tyzdnovym syncekom. Vsetko bolo v pohode,rozpravali sme sa a ked som prisla domov tak prisla na mna taka depka baby/prislo mi to luto/.Snazim sa zahanat zle myslienky ,ale niekedy to nejde :( Dufam,ze v marci sa uz zadari.

svintekova
22. feb 2012

@bambi2
@natalia baby drzim vam silno palce aby vam to vyslo 😉

bambi2
22. feb 2012

@svintekova dakujem... a ked nevyjde, nezruti sa svet... ja uz potom az niekedy v koncom marca, aprili budem skusat, lebo nechcem rodit v decembri alebo v januari... tak uvidime... ale mam tusaka... 🙂
za chvilu budes aj ty tehu 😉

svintekova
22. feb 2012

@bambi2 ved aj ja rozmýšlam či už začat na budúci mesiac-no rodit v decembri 😒 , ale potom si poviem ved je to jedno,hlavne nech tehu až dokonca,nie vzdat v to v prvej tretine ☹ . Držím palce,ale ja mám tušáka aj podla tvojich príznakov si už tehula 😉

bambi2
22. feb 2012

@svintekova uvidime. uz citim aj brucho je nejake divne, to nemavam pred mrchou. neni nafuknute ale troska pobolieva. to nemavam tiez... takze ktovie... uz iba 3 dni... teda 703 dni a potom pride 😀 😀 😀
vy sa kludne mozte zacat snazit ak sa na to citite.. 😵 ja nechcem kozorozca. to nepripada do uvahy vobec,
hocico ine leni nie kozorozca... 😀 😀 😀

bambi2
22. feb 2012

a inak aj chrbat pobolieva trocha... ach jaj.. uz nech je nedelaaaaa...

kacena85
22. feb 2012

@bambi2 ahoj sledujem co pisete a segri obe otehu v polke aprila a rodili zaciatkom januara ;) takze obe babule kozirizce ale svetove.ta rocna zlatunka a furt nieco vymysla certik maly
Dufam,ze ti to vyjde ked sa tak citis ;) a hlavne di konca,testnes kedy?po mrche ked nedojde*

bambi2
22. feb 2012

@kacena85 no nejako ma to testovat vobec netaha... az ked bude meskat 2 tyzdne testnem... skor nie... 🙂 lebo v auguste min. roka som dostala tiez o 2 tyzdne neskor mrchu a musela som potratit. mala som jeden den par hodin velke krce. takze to muselo s mrchou vyjst. normalne mam bezbolestnu mrchu..
takze uvidime ten zazrak, ci sa vobec stal... 😵 😵 😵

kacena85
22. feb 2012

@anuska30 aoooj,nebud smutna,to sa stava a aj sa bude pokial nebudes ty tehu,ja uz rok obdivujem bruska,ticho zavidim,sledujem ako tehu pribudaju vsade,ako rodia kamosky,davaju foto na face ;(
Nebooj o chvilu budeme aj my a musime v to verit,budeme a hotovo!!!

kacena85
22. feb 2012

@bambi2 aha a nie je lepsie ked to vies skor a vies si aj davat bach popripade keby ti dal dr nieco na udrzanie?

zitaje
22. feb 2012

Ahojte zienky,
mozem sa vratit k povodnej teme? 😖
Mna to caka v piatok...
Nemam energiu toto cele preluskat, ved 529 stran 😅 , tak len v skratke - co si mam zobrat, to asi viem, ale ako sa pripravit? Mate nejake tipy? Psychiku si nejak hadam pripravim... a co fyzicky? Nejake c-vitamin, vobec netusim, ako si pomoct, ci co urobit, aby som vsetko urobila pre to, aby ten zakrok dopadol co najlepsie...
Ozaj a mam si zobrat nocnu koselu, ci mozem pyzamo?

A inak ja som uz aj chlapovi povedala, ze do zimy uz tehotniet nechcem ☹ len v lete. To mam osvedcene 🙂

A zdravim @svintekova 🙂

bambi2
22. feb 2012

@kacena85 nie... netreba. ked sa to ma udrzat, tak sa to udrzi aj bez chemie... ja sa radsej napcham ovocim a zeleninou surovou. uz som vysadila aj vitaminy. ked sa to ma stat tak sa to stane aj bez nich... takze, poucila som sa, viem co sa moze stat, viem co treba robit, viem ako reagovat atd.. takze, uz sa to nikdy nestane!!!!! a pekne dieta vynosim 🙂

kacena85
22. feb 2012

@zitaje aoj,je mi luto,co sa ti stalo a ze si musela sem medzi nas ;( zober si kludne aj pyzamo,co tebe viac vyhovuje,no nakup si alchemilku cajik a ten pi ked budes doma min 2x denne.ja som ine nic neuzivala.hlavne par dni klud v postely a potom pozoz,aby si neprechladla aby si nemala zapal
Drzim palce,aby bolo vsetko ok

monika2712
22. feb 2012

@zitaje nocnu koselu, vitaminy ti netreba, predpokladam ze ta este v ten den prepustia? vlozky si zober a nohavicky, papuce, a viac sa asi na to pripravit neda, iba ze na lacno ist este, aby zakrok dopadol dobre to je uz v rukach doktora. Po zakroku ked budes uz doma zacni pit alchemilkovy caj na rychlu regeneraciu maternice, 2-3 salky denne.

kacena85
22. feb 2012

@bambi2 tak super ked vies co a ako ;) uz len nech tie ciarocky vyjdu...juuj este tak dlho cakat budemeeee

bambi2
22. feb 2012

@kacena85 no som strasne zvedava ci mi moja intuicia neklame... 😀 😀 😀 v pondelok ma pichlo 3x v podbrusku na lavej strane, pocitam s tym, ze to bolo uhniezdenie. neviem co by to mohlo okrem toho byt. bol to 10 den po sexe.. aj v oktobri som pocitila pichnutie.. takze este je aj tak asi skoro...

zitaje
22. feb 2012

@kacena85 nevyvija sa mi plod, prazdne plodove vaky tam mam. Dokonca dva, jeden vacsi jeden mensi, ale nielen ze srdiecko nie je, ale ani ziadne plodove struktury 😒 .
@monika2712 Hej mali by ma pustit este ten den, kedze zajtra idem na predoperacne vysetrenia, cize v piatok nastupim a snad budem v piatok popoludni uz doma.
Dakujem vam dievcata za rady, a tu alchemilku az po zakroku ci uz teraz? Mam ju doma, som ju raz pila ked som mala cyklus vyse 40 dni 😖
Este taka otazka - mam si dat vypisat pn, ci ako? Kolko mam ostat doma potom? Alebo ako sa budem citit?

kacena85
22. feb 2012

@zitaje alchemilku pi az ked budes doma,po vycisteni..a ta pn zavisi od teba.ja som bola doma tyzden.je lepsie chvilu dat telu oddych,cas na regeneraciu,aj zima je este vonku.viem,ze niektore baby sli napr hned pondeloj do orace.to je uz na tebe ako sa rozhodnes.mna si nechali v nemocke dva dni.nebolo dr co by ma prepustil,co ti poviem

kacena85
22. feb 2012

@bambi2 tak treba verit a hlavne necakat tu mrchatu,vies psychika,proste nedojde,ved preco by aj mala,ja by som velmi chcela cez leto uz s bruskom behat ach jaj mne sa to tak paci,brrr nie cez zimu zababusena ani sa nikam neda ist poriadne,ale tak pri mojom stasti to bude prave tak.neva hlavne,ze budem tehu.ja pevne verim,ze najneskor v aprili sa budeme moct uz snazilkovat

zitaje
22. feb 2012

@kacena85 no ja mam taku pracu, ze by som hned v pondelok prisla domov o deviatej vecer - asi si dam vypisat tu pn-ku radsej.
A este, kedy sa pootm chodi na kontrolu ku gyn, az po prvej mestruacii?
Dik

bambi2
22. feb 2012

@kacena85 mne je to jedno v podstate.. kaslem na to. ked sa ma stat stane sa. ked nie tak nie.. no co. budeme buduci mesiac pracovat... teda no uvidime tak aby to nevyslo na dec- jan... 🙂

zitaje
22. feb 2012

@kacena85 neboj, brucho v zime ma svoje vyhody 🙂 A hlavne ma svoje vyhody otehotniet v ovocno-zeleninovej sezone, nehrozia ziadne virozy v prvom trimestri 😉

kacena85
22. feb 2012

@sabaka no tak az taka super nie je moja nemcina ;))).pisu tam,ci vadi ked zena otehu a ma nizku sliznicu,ze by potratila??no tento cyklus koncim alchemilku od zajtra by mala byt ovu tak som zvedava,dnes som grep.dzusy nakupula.jaj teraz budem trpnut,ci ta mrcha dojde

kacena85
22. feb 2012

@zitaje radsej daj pn ved aj ty aj telo sa musia z toho predsa,je to zasah a aj psychika.ku gynekologovi ides po prvej ms na kontrolu,ako pises,skontroluje,ci je vsetko ok

kacena85
22. feb 2012

@bambi2 inak segri ako rodili v januari,ze total narvana porodnica,ze aj pustali domov skor,dufam,ze ta jar aj nam pomoze,heh sliepka znasa z jara,tak ma to vzdy pobavi,ta priroda to vymyslela veru
Este mi vies co napadlo?tebe ako si pisala prisla mrcha po dvoch tyzdnoch,cize uz ako potrat a robila si testy?boli pozitivne*
Lebo mne ked dosla ta rocna mrcha tak dr na pohotovosti,ze a nemozte byt tehu tak sim nechapala,ale kuk sono,ze nic nevidi,ze ms.tak nechapem.ja som robila test vo stvrtok a sobotu mi prisla ms

lucianak
23. feb 2012

@kacena85 No ja som už 26dc, tak uvidím, čo z toho bude. No včera v práci na wcku mi normal smykla ruka. Som nechápala, že celý čas sucho a zrazu hlien?? Ale to bolo len 1x, aj to máááálinko ho bolo a potom už nič. Ale nelámem si s tým už hlavu.
A oni ti poslali mail, že budeš mať ovu? 😀 No aby si nezabudla 😀 Šikam, ako sa starajú... heheh
Včera môj utz z prsníkov dopadol super, nič nebolo, ale šteklilo jak fraaaas... už som sa nezdržala a rozosmiala som sa 🙂 Ale dokina sa vyjadrila, že je to vporiadku.
Niečo som na wz nastavila, tak skús mrk, či ti ukáže 🙂 http://www.womenzone.cz/app/calendar/calendar.aspx

lucianak
23. feb 2012

@natalia To ma mrzí ☹ Ale ja som už čítala, keď nejaké baby písali, že im test ukázal falošný výsledok. Bruško môže bolieť aj keď si vajko hľadá miesto v ňom. Tak držím palce a ešte ťa popľujem pre šťastie... tfuj, tfuj, tfuj 🙂 Skús opäť o 2-3 dni testnúť. A aký si robíš test?

lucianak
23. feb 2012

@kaculiatko88 Tak to poznám, ale fakt to nie je príjemné. Jasné, nech sa stará každý o seba. Ale oni nechápu, čo sme museli prežiť a že proste hneď na prvý krát to každému nevýjde, tak nech to už konečne pochopia. Všetko en zhoršujú, ak robia nátlaky na nás ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre