Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
7. mar 2012

@lucka23 Ja som mu síce vravela, že ostanem, pokiaľ sa niekto namiesto mňa nenájde, tak ostanem, ale nečakala som ozaj, že sa takto pekne a skoro zadarí 🙂 Tak by som mu rada povedala, že od pondelka radšej ostanem doma.

kacena85
7. mar 2012

@lucianak ja normal nechapem,tusim sem teraz moc nechodis,ze?a ty ako?kedy ides k dr?

sabaka
7. mar 2012

@delideli @kacena85 takze dievcata, namiesto kramov som dostala......mozte 3x hadat 😲 chripku! tolko k mojmu stastiu v roku 2012. aj ja uz chcem konecne byt po prvej ms a zacat snazilkovat odznova ach jo.

delideli
7. mar 2012

@sabaka : 😠 😠 to ma mrzi..a to som si myslela,ze chripkove obdobie je uz za nami,ze svine virusy vymrzli.. 😒 tak nech si skoro ok..mozno aj preto ti teraz meska,ze nie si fit..verim ale,ze coskoro pride..ja sa uz tiez neviem dockat,ked sa budeme moct znovu pokusat a ked znovu najdem 2 //..uz aby to bolo..drzim palceky,nech si skoro zdrava a nech pride mrcha cim skor.. 🙂

sabaka
7. mar 2012

@delideli dakujem si zlata. hej, je to tu na tomto konovi take hlboko motivujuce, ked vidim ako kocky zostavaju jedna za druhou tehotne 🙂 ja mavam stale este hrozne vykyvy nalad - jeden den som cisty optimista a na druhy uz zase cierne myslienky. Ale vsak ja s nimi zatocim! pokial si dobre pamätam, chces zacat so snazenim po dvoch ms, vsak? nech sa cim skor podari, drzim ti palce!

kaculiatko88
7. mar 2012

@sabaka teraz je ideále obdobie na vírusy. V noci chladlo a na obed teplučko. Mňa dnes hrozne štípe hrtan. Začal som kloktať potiť sa v postieľke, aby to čím skôr prešlo. 🙂 🙂

delideli
7. mar 2012

@sabaka : ja som na tom uplne rovnako, rano pridem do prace ,vyborna nalada (az sa divim🙂), potom (ako napr.) teraz to na mna z nicoho nic dolahne, zacnu mi tiect slzy, je mi smutno za bruskom a fazulkou v nom, pocitam dni a rozmyslam klasicke "preco"..stale vaham,ci po dvoch,ci po troch,nechcem to unahlit a riskovat zbytocne ale ani cakat sa mi nechce..na druhej strane kde je zaruka,ze sa podari hned na prvy sup,minule to bolo az po 4 mesiacoch snazenia..no sama ti neviem..
tiez drzim palceky,nech sa zadari cim skor (ja dobru pamat nemam, vy kedy zacnete?)

bambi2
7. mar 2012

@delideli neber to tak, stalo sa co sa muselo stat... ono tovznovu pride ked to ma prist. musis byt psychicky a fyzicky pripravena na materstvo. az potom sa podari... vykasli sa na to, co bolo to bolo. hlavu hore a mysli na tie krajsie veci co ta este len cakaju... privolas si ich k sebe ak budes stale na ne mysliet. ono nema naozaj zmysel utapat sa vo vlastnom ziali. tes sa na nove tehu, uvidis, ze coskoro to vyjde 😉

delideli
7. mar 2012

@bambi2 : ja viem, snazim sa,a aj to vacsinu casu celkom ide (az som niekedy sama prekvapena)..obcas (nastastie nie casto) tak ako dnes to pride tak same od seba..nuz asi nemoze byt kazdy den nedela ..🙂 ale verim,ze zajtra bude zase dobre a ze vsetko krasne nas caka uz coskoro 🙂a dakujem ..🙂

svintekova
7. mar 2012

@sabaka
@delideli ahojte baby, zdielam s vami vaše zmiešané pocity 😒 . Aj mne je lúto za mojim drobčekom ☹ -je to krásny pocit byt tehotná. A tiež ked pozerám ako sa tu na MK babám darí tak mám sto chutí už aj snažilkovat, ale na druhej strane mám strach 😔 . Ale určite to už v marci vyskúšame 😉

kacena85
7. mar 2012

@sabaka ach jaj totok vzdy na just,neboj prejde to,aj ms dojde a bude to ok

lucianak
8. mar 2012

@kacena85 Ahojkyyyy, tak pozrieť prídem ako sa ti darí 🙂 Teraz už utekám na bus k hematologičke, ddúfam, že to bude oki a zajtra idem pozrieť na bublinku ku gyndoške. Potom napíšem ako som dopadla.

bambi2
8. mar 2012

@svintekova @delideli ja sa nebojim, musite proste verit, ze viac krat sa to nestane!!!!!! ja urobim vsetko preto, dokonca pijem teraz aj klickovy olej, lanovy tiez, som ochotna urobit vsetko preto a verim, ze to pomoze!!!!! nemyslite vobec na take veci. co sa stalo sa stalo a viac sa nestane a hotovo!!!!!
my uz dnes zaciname 7tt. dnes je to teda 6tt+ 0 🙂

delideli
8. mar 2012

@bambi2 : drzim palciaciky a verim,ze mas pravdu 🙂 navyse mne zistili tolko poruch,ktore to mohli sposobit a na vsetky dostanem lieky,takze verim,ze ziadnu inu uz nemam 🙂 a vsetko bude ok 🙂

bambi2
8. mar 2012

@delideli to naozaj?? a co ti vsetko zistili?? a dakujem...

jankabj033
8. mar 2012

@anniqa miminko este budes mat.....ked som mala si 16 rokov povedalimi ze budem mat problem otehotniet lebo mam malu maternicu a vies co dnes mam 21 a okolo mna beha rocny drobec..ale teraz mam problem otehotniet druhy raz..drzim palce a prajem vela sil...len si poplac placom sa ti ulavi ale neprijde ta ta bolest chce to cas

delideli
8. mar 2012

@bambi2 : z hematologie mam zistene 2 trombofilne mutacie- Leydensku a MTHFR a tiez jeden typ antifosfolipidovych protilatok (proti anexinu)- na to dostanem uz od zaciatku tehu injekcie na riedenie krvi a mozno aj nejaky anopyrin k tomu, plus dlhodobo musim listovku a b-komplex a z endokrinologie mam zisteny autoimunitny zapal stitnej zlazy, na to dostanem o mesiac euthyrox..takze budem vybavena az-az 🙂

bambi2
8. mar 2012

@delideli fuha.. dost toho mas... ☹

delideli
8. mar 2012

@bambi2 : co uz.. 😖 hlavne,ze to viem a ze dostanem lieky,aby sa uz babatku nic zle nestalo.. 🙂

svintekova
8. mar 2012

@delideli no ja neviem kde sa stal problem-nebola som na vysetreniach 😒 . Doktor mi len povedal, ze sa to stava. no nadalej si davam kys. listovu a pijem zensky caj. Snad to tentokrat dotiahneme dokonca.

kacena85
8. mar 2012

@lucianak juj uz zajtra drziim palcoky,ozvi sa potom

delideli
8. mar 2012

@svintekova : ono ja som o tych trombofilnych mutaciach vedela uz predtym (vysetrovali mi ich uz davno kvoli nasadzovaniu antikoncepcie pri atypickej migrene) a hematologicka vravela,ze dostanem injekcie,ale az od 14 tt..zabudla som jej vtedy nahlasit ten anexin,kotry som tiez mala vysetreny uz davnejsie len tak nahodne (ten ale tiez vacsinou robi problemy az neskor)..a aj s tou stitnou zlazou som uz doktorke chodila,akurat,ze ta povedala,ze je vsetko ok..mne sa to nezdalo,tak som sa objednala k inej,ale termin mi bohuzial vysiel az ked uz bolo po .. ☹ a ta nova mi povedala,ze som uz mama brat davno lieky..inak aj mne gynekolog vravel,ze sa to stava bezne a ze statisticky je u zeny po potrate dokonca vyssia sanca na normalny priebeh tehu..mnohe zeny ani o potrate v skorych stadiach tehotenstva nevedia,lebo sa tak nesleduju,len si napr. myslia,ze bola oneskorena mrcha a tak podobne..dokonca podla nejakych studii prekona potrat raz za zivot kazda zena..
tak verim,ze aj u vas aj u nas bude uz vsetko ok a tentokrat to zvladneme az do stastneho konca 🙂

bambi2
8. mar 2012

@delideli segre povedal dr., ze z 3 zien potrati vzdy jena... a to je az moc 😖

sabaka
8. mar 2012

@bambi2 viera je zaklad uspechu 🙂

bambi2
8. mar 2012

@sabaka veru... 🙂

@delideli "inak aj mne gynekolog vravel,ze sa to stava bezne a ze statisticky je u zeny po potrate dokonca vyssia sanca na normalny priebeh tehu..mnohe zeny ani o potrate v skorych stadiach tehotenstva nevedia,lebo sa tak nesleduju,len si napr. myslia,ze bola oneskorena mrcha a tak podobne..dokonca podla nejakych studii prekona potrat raz za zivot kazda zena.."

uplne s tymto suhlasim... 🙂

anuska30
8. mar 2012

@lucianak ahoj,gratulujem a rada by som vedela kolko po akej dobe si otehotnela.Dakujem.Ja uz som mala 4 mrchy a zatial nic.Potratila som v 10tt dakujem

sabaka
8. mar 2012

@delideli @svintekova @bambi2 mne nezistili vobec nic - moj gynekolog mi ale potvrdil, ze na 90 % to bolo zavinene zapalom mocovych ciest, ktory som mala hned na zaciatku tehu . Udajne to ma vela tehotnych - u mna bola smola, ze som ten zapal mala tak skoro a ocividne doslo k poskodeniu plodu, aj ked som hned utekala s tym do nemocnice casovo sa to presne kryje s dobou, kedy sa asi prestal vyvijat...
takze si aj hlavu mozem trieskat o stenu a nezmenim to, jednoduho to tak bolo.. v podstate myslim pozitivne a snazim sa prekonat obcasny smutok akurat mam dost pochybnosti, ci sa mi este niekedy podari zostat tehu, nie som totiz najmladsia (posledny krat nam to trvalo rok a pol). ale tak co uz, v dnesnej dobe uz nie som ziadnou vynimkou 😅
no na druhej strane som fakt rada ze nijaku inu pricinu abortu nezistili - stitna zlaza v poriadku, krv tiez a moj mm ma ukazkove spermie 😀 .... a tak sa snazim dalej VERIT!

bambi2
8. mar 2012

@sabaka neboj, podari sa!!!!! treba len verit 😉

sabaka
8. mar 2012

@delideli presne to iste mi tvrdil aj moj gynekolog a uistil ma, ze hned po prvej mrche mame uz urcite hned zacat so snazilkovanim - maternica je - podla najnovsich vyskumov - dostatocne precistena a prekrvena uz po 1 mens. a naozaj je vyssia sanca ocehotniet (samozrejme, zalezi to aj od toho, v ktorom tt bola robena kyretaz, cize to moze byt individualne). no tak cakam na tu mrchu ako na spasenie 😲 😕
s tou stitnou zlazou to je fakt na zamyslenie: problemy s tym ma vela zien... znecistenie prostredie, radioaktivne ziarenie - este stale aj dosledky Cernobylu... ktovie, ako to bude s plodnostou o nejakych 100 rokov!

delideli
8. mar 2012

@bambi2 : to je.. ☹
@sabaka : to je dobre ,ze nic vazne nenasli..verim,ze sa znovu podari..aj kamoske,co dlho nemohla ostat tehu a potom o babatko prisli som vravievala,ze ked sa podarilo raz,musi sa znovu a aj sa podarilo a tentokrat ovela skor nez predtym..
nam gynekolog este vravel, podla starsich odporucani,ze 3,ale dodal,ze sa nic nestane,ak sa zadari aj skor 🙂
ja mam v aprili vysetrenie u endokrinologicky a nasadi mi lieky,takze teraz po prvej este skusat nebudeme,aj ked aj ona vravel,aze ak by som otehotnela skor,nech sa hned ozvem,ale nechcem ju plasit..🙂 vravela mi, ze je dobre pockat s odberom na hormony stitky tie 1.5-2 mesiace,aby sa mi stabilizovali a potom mi nasadi vhodnu davku..tak pockam,aj ked sa mi cakat voooobec nechce ..
a tiez som citala,ze prve mesice po potrate byvaju zeny dokonca plodnejsie nez obvykle..drzim palceky a verim,ze sa nam podari vsetkym 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre