Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
10. mar 2012

@kaculiatko88 hej hovori sa to 😉 u viacej bab sa to tak prejavilo 😉

bambi2
10. mar 2012

@alenkam. a uz ta aj cistili?? lebo ak to z teba vsetko vyslo, nemusela si ist k dr. mohla si pockat do prvej mrchy, krasne sa maternica zvykne vycistit, sama, netreba jej pomoct. ja som to tiez zazila, teda u nas vo svajciarsku sa nechava vseto na prirodu...

evakva
10. mar 2012

@bambi2 Prosim ta, mam na teba otazocku. Ty si mi poradila caj na zlte telisesko. Ja pijem alchemilku a potom tento caj. Mozem k tomuto pridat este nieco dalsie? Baby spomynali dzus, semienka a ine. Davala si si aj ty este nieco navyse? Dik

alenkam.
10. mar 2012

@bambi2 uz som vycisteni, velmi som krvacala, robili ma akutne... Sestricka spominala, ze ma nevedeli zobudit, nic viac neviem... Precitla som 21.30, brali ma 20.45... Ani neviem, ci pride este dr., alebwo az rano...

vejvass
11. mar 2012

@kacena85 aha jasne prepac 😀 😀 😀 obcas si poslem aj sama sebe spravu ale to som cela ja 🙂

vejvass
11. mar 2012

@kaculiatko88 ano to som chcela poslat tebe 😀 😀

vejvass
11. mar 2012

@alenkam. ahoj tak uz to mas za sebou teraz sa len treba rychlo uzdravit a neboj hlavu hore vsetko bude dobre aj ked je to tazke ale zivot ide dalej.No to si si teda dobre pospala 😀
Ja som bola vybavena za cca 15 az 20 minut a uz som lezala znovu na izbe.Mna cistili o 11:30 a o 17:30 som uz bola prepustena a isla som domov takze rychlovka 🙂

kacena85
11. mar 2012

@alenkam. Aoj tak uz to mas za sebou,drz sa,tipujem,ze mas uz za sebou rannu vizitu,daj vediet,co dr povedal,ja som bola tiez hore cca za 15 min.dnes si tam este polezis?ci pustia ta?

bambi2
11. mar 2012

@evakva jasne neni problem... kludne mozes jest co chces...

alenkam.
11. mar 2012

@kacena85
@vejvass vraj pustaju 24h po zakroku, som bola za dr., ci nemozu skor, ze mam doma male dieta... Tak vraj zisti u primara... Tak dufam, ze sa podari... 🙂
Mrle ma tu uz zeru.. 🙂 ale som prekvapena, ze ma nic neboli, moc ani nekrvacam, tak to hadam bude fajn...

kacena85
11. mar 2012

@alenkam. no ja som prisla na pohotovost v nedelu v noci a pustili ma az utorok rano, lebo pondelok nebolo toho dr co by ma prepustil, skoro ma tam porazilo
mna tiez nic tak extra nebolelo ale potom trocha asi ked sa to regeneruje ale ja som speci pripad, som nemala od potratu rok ms takze u mna je to asi ine 😒

sabaka
11. mar 2012

@alenkam. dobre rano. som rada, ze uz to mas za sebou..
mna robili v nemocnici - podobne ako @vejvass - o 11:15 a v ten isty den o 17:30 som uz isla domov. Ak vsetko dobre prebehlo, mohli by ta prepustit dnes - casto si ludi nechavaju narocky na noc len preto ze z toho maju financne vyhody.
Bude dobre, uvidis! je to sice dlhy proces psychicky sa s tym vyrovnat ale ako pises mas doma male dietatko a budes sa mu musiet tak ci tak venovat co je ta najlepsia moznost odreagovat sa. Ja som bola po zakroku doma 9 dni a uz som nevedela co so sebou, je lepsie ked je clovek niecim zamestnany 🙂

kacena85
11. mar 2012

Ahojte babule tak teraz mi poradte!!! prosim
som po druhej mrche (po roku) 😒 a chcela som ist k dr na meranie sliznice, ci je ok, lebo naposledy vo feb ked mi nabehla prva mrcha tak som ju mala dost nizku len 3,6 mm
ale zistila som, ze dr ma tento tyzden cely dovcu a ked ma zobere budem akurat pred dalsou ms
mozme sa podla vas uz snazilkovat??ci radsej pockaj na dalsiu ms a kontrolu u dr ci je sliznica ok?taka som bola sklamana,ze to nestihneme odmerat pred ovu jaaaaj ale co narobime 😔

sabaka
11. mar 2012

@kacena85 @bambi2 @delideli konecne! prisla mi ms, na 39 den! sranda, uz som si aj od nej odvykla, nemala som ju 3 a pol mesiaca 😀 ale tesim sa naozaj velmi. hadam sa uz teraz konecne vsetko znormalizuje, citim v sebe kopec energie na novy zaciatok!
vsetkym prajem krasne nedelne ranko 🙂

bambi2
11. mar 2012

@kacena85 kludne skuste, ak je sliznica dost vysoka tak sa zadari. ak nie tak sa nezadari. ja na tvojom mieste by som nerozmyslala, uz je velka sanca, ze sa vajko bude mat kde uchytit!!!! drzim vam palceky nech to vyjde!!!!! 🙂

bambi2
11. mar 2012

@sabaka super!!!! dobra spravicka hned z rana dobre padne 🙂 ono to trva 4- 6 tyzdnov, je to vlastne sestonedelie...

evakva
11. mar 2012

@kacena85 No urcite by som isla v strede cyklu. Mna si tak aj gynekolozka objednala. Pozrie sliznicu a aj vajecniky. Snazit sa mozes, myslim. Ak by bola sliznica nizka, vajicko sa neuchyti. Tak vela stastia. Ja som mala naposledy 6mm, co je na mna dost.

sabaka
11. mar 2012

@kacena85 ahoj moja, no tazko v tomto radit, ty si ozaj trochu speci pripad 😨 ja osobne keby som bola v tv. situation, zacala by som skusat, pretoze ako sa spravne hovori telo aj tak same vie, ci to dokaze zvladnut a ci je pripravene a ak nie je, tak sa tento mesiac aj tak este nepodari.
chapem vsak velmi dobre tvoje obavy, by som sa citila takisto. pre pokoj duse: nemas moznost ist tento jeden jediny krat k inemu gynekologovi a checknut pre istotu tu sliznicu? nema ten tvoj nikoho kto by ho zastupoval? 😒

bambi2
11. mar 2012

@evakva a vy uz snazilkujete ci ako?? a ako dlho pijes ten caj uz??

kacena85
11. mar 2012

@sabaka supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer tak totok je dobra nedelna sprava a prvy krok k vasemu snazilkovaniu 😉

sabaka
11. mar 2012

@bambi2 sa tesim ako mala! nuz, trpezlivost mi veru nebola dana do vienka 😀
a u teba ako? kedy mas ten prvy uzv? nepamätam si uz ci to ma byt niekedy v marci alebo az zaciatkom aprila ??
ty mas zase naopak zlatu trpezlivost!!

delideli
11. mar 2012

@sabaka : supeeer 🙂 to sa velmi tesim 🙂 nech ju mas teda cim skor za sebou 🙂 (keby bola silnejsia nez obvykle, nezlakni sa, aj ja som mala estra silnu, aj baby mi pisali,ze to tak byva)
aj ja prajem krasny dnik 🙂

kacena85
11. mar 2012

@sabaka no to je sukromnik, cize netusim ci ma niekoho, jedine, ze by som tam zbehla a pozrela, ci nema na dverach vypisane, ale to je dost tak mimo mojej prace a neviem ci sa tam budem mat kedy zastavit ale uvidim aj to je na zvazenie
ale tak ako aj ty aj baby pisu skusime, ved ked nic tak nic, dojde mrcha a svet sa nezruti uz ked som rok vydrzala myslim, ze mesiac ma nezabije ani dva hehe
ale tak ja len ze co vy na to ved predsa mame tu kazda nejaku tu skusenost, mne pisali, ze sliznica by malabyt tak od 6-10 a to inak v kazdej faze cyklu, ale tak ja budem stastna ako blcha ked bude min tich 6 mm
tak priatela potesim, ze si nemusi davat pozor 😝

@bambi2
@evakva

bambi2
11. mar 2012

@sabaka aaaaaaaaaaaaaaale kdeze, ja sa neponahlam... 🙂 😀 😀 😀 az koncom aprila, po tom 23, skor to nebude. no ta trpezlivost bude stat za to 😉

evakva
11. mar 2012

@bambi2 Alchemlku pijem uz od potratu, cize takmer 6 mesiacov. Kombnovat s tym cajom na zlte teliesko som zacala az posledne dva mesiace. Snazime sa, len tento mesiac to u mna vyzera na anovulak. Inak ten caj na zlte teliesko mi pomohol na PMS, mala som ho hrozny. A minuly menzes bol OK, takze bylinky su super. Ja som len chcela vediet, ci si este jedla nejake semiacky, ked sa zadarilo. A drzim palce.

sabaka
11. mar 2012

@kacena85 noooo, vies co, celkom by sa mi pacilo, keby sme sa stretli niekedy (hadam coskoro) v nejakom tehu fore v "spolocnom" mesiaci 🙂 😉 😎 to by bol dobry for, ci nie?!

evakva
11. mar 2012

@kacena85 Kludne sa objednaj k inemu, ale najlepsie je ozaj ten stred cyklu (okolo 14 dna). Pozrie sliznicu aj vajecniky. Dufam, ze dopadnes dobre. Ked ti meral lekar sliznicu a mala si tych 3,5mm, to bolo v akej fazy cyklu?

bambi2
11. mar 2012

@evakva super, to som rada, ze to pomohlo. aj mne inak ustupili, neboli take ako predtym a spinenie co som mavala bezne 3 dni pred ms, som mala iba jeden den... a nebola som taka nervozna, proste som videla zmenu. ja som si ista, ze pomohol aj k tehu. ale my sme si povedali, ze nejdeme plodit, ideme sa milovat, lebo to je krasne... a bum!!!!
semiacka, dzus a hocico mozes kombinovat ale nekombinovala by som to napr. s inymi cajmi. inak mozes vsetko okrem jest a pit na co mas chut 😉

kacena85
11. mar 2012

@sabaka nooo, vies co, aj mne 😀 😀 😀 😀
a o tej trpezlivosti by sme si tuuu mohli popisat, ja som taka povaha, ze ked mi nieco napadne, ked si nieco zmyslim tak teraz hned a ideme a spravime a uvarim a upecem a hned a nebudem cakat
totok som dostala asi od toho hore ako lekciu, ze moja zlata ty sa naucis cakat veru 😀 😀 😀 a dockala som sa a nemozem uverit, ze aj ta mrcha normal ide aj druhy krat mi prisla strasne sa tomu kazdy den tesim ale pokracujem vo vsetkom az do tehu
a vy sa tiez uz budete snazilkovat?ja si od zajtra meriam bt a ide sa na tooooooo 😀

kacena85
11. mar 2012

@evakva no on praveze pride az po mojich plodnych dnoch teda strede cyklu ako to pozeram v kalendari, no to som mala v prvy den ms po roku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre